Újság digitális előfizetése

Üdv!

Biztosan nagyon egyszerű kérdés, de nem látok tisztán a témában, és szeretnék javaslatokat, véleményeket kérni.
Szóval a helyzet: néhány újságot inkább digitális formában fizetnék elő, mert egyrészt olcsóbb, másrészt... másrészt csak :)
Megnéztem a digitalstand.hu oldalt, és a megyei napilapot, amit "járatunk", elő lehet fizetni - ez a része még érthető.
Ami a kérdésem lenne: az előfizetett újságokat hogy tudom megtekinteni? Amennyire értem, erről az oldalról egy keretprogramot kellene letölteni, amivel az újságot (letöltjük?) megnézhetjük - azaz nem pdf vagy epub vagy ilyesmi formátum. Nyilván ehhez megfelelő hardver kellene, és amennyire értelmezem itt:

Az offline olvasás iPad készülékeken, valamint minimum Android 4.0 operációs rendszerrel rendelkező
táblagépeken lehetséges. A letöltéshez internetkapcsolat mellett lépjen be a Digitalstand alkalmazásba
(melyet iPad-en az AppStore-ból, Android készüléken a Google Play-ből tölthet le), és kattintson a letölteni
kívánt lapszám borítóján található Letöltés gombra. Android készülékeken a letöltött kiadványokat az
alkalmazás a memóriakártyán tárolja, ezért az alkalmazás működéséhez mindenképpen memóriakártya
szükséges. A kártyán a Digitalstand mappában találhatóak meg a letöltött oldalak, melyek csak a Digitalstand
alkalmazással nyithatók meg. Ahhoz, hogy a letöltött kiadványokat offline, internetkapcsolat nélkül is tudja
olvasni, ne jelentkezzen ki az alkalmazásból. Az internetkapcsolat megszűnése után a korábban letöltött fájlok
elérhetőek, teljes terjedelmükben végigolvashatóak maradnak.

Felhívjuk figyelmüket, hogy a letöltött fájlok más alkalmazással nem nyithatóak meg. Android készülék esetében,
más készülékre átmásolva ugyancsak nem nyithatók meg, a Digitalstand alkalmazással sem. Ha a kiadványát
más készüléken szeretné olvasni, akkor az adott készülékre ismét töltse le.

Tehát valami Android-os táblagépet kellene vennem? Jó lenne, ha mobil (nem helyhez és "bazi nagy laptophoz" kötött) lenne az olvasás. Egy e-book olvasó, ha jól értelmezem, erre a célra nemigen alkalmas.

Ki mit használ/javasol? Nem ragaszkodok a digitalstand-os megoldáshoz, gyakorlatilag bármilyen használható, elvárásaimnak megfelelő (nem túl drága) megoldás érdekel.

Hozzászólások

Eddigi tapasztalataim szerint amelyik magyar újság digitálisan is elérhető, az csak egyetlen formátumban, egyetlen forrásból érhető el. Tehát, ha a digitalstand-os megoldás kínálja fel a a helyi újság, akkor nem valószínű hogy más forrásból is meg tudod rendelni.

-----

(&%;_98\<|{3W10Tut,P0/on&Jkj"Fg}|B/!~}|{z(8qv55sr1C/n--k**;gfe$$5a!BB]\.-

Az idézett részben írja, hogy ipad-ot is vehetsz, ha nem androidot szeretnél. Ha ezt sokallod, akkor androidos vonalon már kapni egész barátságos áron is 7 col körüli ips kijelzős tableteket. Ha deffiniálod, hogy mi a nem túl drága, akkor kiderülhet, hogy van-e bármi realitása az elképzelésednek. Mondjuk egy normális ebook olvasó is 30 körül kezdődik, ha itthon akarod megvenni, android tabletes vonalon is 30 körül indulnak azt hiszem az ips kijelzősök.
Szerk: nocsak, látom már 20-25 körüli szintre is becsúsztak az ips kijelzős tabletek.

Se az iPad-et, se az androidot nem ismerem (tehát nem tudom, mit szeretnék).
Az Apple iPad az ára miatt kilőve, a 80ezer (hirtelen ennyit láttam alsó határnak) bőven túl van azon, amit még rászánnék.
Az a 20-25 körüli árszint, amit írtál, belefér, (sokkal) többet nemigen gondoltam rá kiadni.

Tehát azt mondod, hogy az igényeimnek (igényeinknek) egy tablet felelne meg, IPS kijelzős? Ahogy látom, az IPS egész jó paraméterekkel bír a többihez képest. Egyébként használsz is újságolvasásra tabletet?

Igen, az Android vonalat, ha most vennék kerülném egy oknál fogva: a képernyő. 16:10-es képnél kilóg lent-fent a csík, egyáltalán nem jó/szép/praktikus.

Ez a tablet-ek legfontosabb paramétere, és ebben jelenleg az iPad a vezető. Retina képernyő, 4:3-as képarány, nagyon reszponzív cucc.

Android vonalon szóba jöhetne az új Nexus 9, de az is drága, ráadásul nem rajong mindenki érte.

Nem csak ez, iOS-hez képest olyan mint egy túlsúlyos koca. Annak is megvannak az idióta húzásai azért.

Amennyiben nagyobb képernyőd van nem elhanyagolható hogy le-fel nyúlik míg neked elsősorban szélesebbre van szükséged. Nehezebb tartani és nem mindegy az sem hogy mennyit "bólogatsz" a nyakaddal. Ja, a túl kicsi képernyők meg pont nem jók klasszikus tördelésű újság/magazin olvasásra.

Nem tudod kipróbálni pár órát valakinél? Kell neked ez egyáltalán?

Az Apple-cuccok kb. 3-4x annyiba kerülnek, mint a fentebb már emlegetettek. Annyit nem szánok rá.

Ja, a túl kicsi képernyők meg pont nem jók klasszikus tördelésű újság/magazin olvasásra.

Azt rögtön sejtem, hogy egy 7-8-10 colos kijelző nem ugyanazt az élményt adja, mint egy A2-es lepedő :)
Gondolom, a digitalstand-es program fel van készítve arra, hogy az A3-as oldalt 99,9999%-os valószínűséggel lényegesen kisebb méretben kell szolgáltatnia. Tapasztalataim nincsenek, ezért kérdezek itt, hátha valaki tud valós tapasztalatokkal szolgálni.

Nem tudod kipróbálni pár órát valakinél? Kell neked ez egyáltalán?

Nem tudom, hogy az ismeretségi körömben kinek van így előfizetése bármilyen folyóiratra. Sőt, igazából azt sem tudom, ki milyen papír-alapú újságokra fizet elő - évekkel ezelőtt se tudtam, valahogy ezek a témák sose kerültek szóba. Egy próbát mondjuk megérhet.
Hogy kell-e? Eddig valóban megvoltam nélküle, biztos nem lesz semmilyen károsodásom, ha továbbra is kimaradok ezen vívmányból. Csak a papírhulladék és az előfizetési díj csökkenése, ami miatt érdekel a dolog, illetve a régebbi számokat egy-két cikk miatt így könnyebben meg tudom őrizni.

Nekem kindle-n van két előfizetésem külföldi magazinra, meg néha veszek egy-egy példányt valami külföldi újságból. Na azt nem érdekli, hogy milyen a képernyőarányod. Egyszer kipróbáltam egy magyar cuccot, minden magazinból egy-egy régi számot ingyen meg lehetett nézni, hát az egy förtelem volt, szó szerint odabaszott neked egy képet, és zoomoldasd meg tologasd, ha el akarod olvasni. Nevére sajnos már nem emlékszem. The Telegraph android tabletes appja is hasonlóképp kitölti a teljes képernyőt, ott itt tisztességes formátumot adnak, nem képet-pdf-et. Magyar megoldásokkal kapcsolatban nincsenek illúzióim..

Hehe, nálam meg az volt az egyik kizáró ok iPadre, hogy 4:3-as tepsi. Pdf-nél valóban ott van alul-felül a csík, viszont ha belezoomolsz, a tartalmi része (legalábbis amikkel eddig találkoztam) pont a 16:10-es arányt fogja szépen kitölteni. Aztán itt ki is fújt azon alkalmazások sora, ahol előjön ez a "probléma".

Az ips kijelző azért fontos, mert olvasáskor úgy forgatod, ahogy épp kényelmes, megfelelően néz ki bármelyik irányból nézed. A sima TN kijelzők pedig csak egy irányból nézve mutatnak jó képet, ha alulról vagy felülről szögben nézed, akkor torzulnak a színek, inverzre vált a látvány. A felbontás se legyen HD alatti (tehát véletlenül se 800x480-as legyen, bár az inkább a legalja TN-ekre jellemző).

Nekem egy 7 colos 1280x800 ips kijelzős tabletem van (Concorde tab Speed, ez újonnan 35 volt, azóta ez a szint 25-30 köré csökken). Ezen olvastam már könyveket, van hogy netezek, filmezek rajta. Biztos nincs olyan minőségi darab, mint a Nexus tabletek, de a célra nekem megfelelt. Normál ebook formátumokhoz azóta vettem kindle5-öt is, folyó szöveg alapú könyvekhez természetesen az a jobb az e-ink miatt.

Kíváncsiságból picit nyomogattam ezt a digitalstandot, egészen tűrhetően működik (csak regisztráció nélkül, belenézés lehetőségét néztem). Az apró betűs napilapoknál már bele kell nagyítani, hogy könnyebben olvasható legyen a szöveg, de ez 7 colon természetes, ha belegondolunk a papír példány mennyivel nagyobb.

Nekem olyan hiba tűnt fel elsőre, hogy a tablet elfordításakor (állóról fekvőre mondjuk) nem mindenütt jegyzi meg, hogy mit néztem, hanem újra tölti a nyitólapot a menüben. Újságon belül úgy látom ottmarad forgatás után is a nézett lapon.

Ha androidos tablet mellett döntesz, akkor javaslom hogy az aktuális kínálatból keress kicsit utána az ismertebb fórumokon és webshopok visszajelzései között, hogy mások miket írtak róluk, úgy kibukhat, ha valamelyiknek lenne komolyabb hibája.

Az egyik webshopot böngészve például érdemes lehet megnézni a Lenovo A7-40 wifis tabletet, 7" HD (1280x800) IPS érintőkijelző | MediaTek 8121 / 1.3GHz Quad Core CPU | Android 4.2 (Jelly Bean) (úgy olvasom már 4.4 van rajta) nem hangzik olyan rosszul 28eft-ért. Persze nem árt utánaolvasni ettől még. A névtelenebb gyártókkal azért érdemes még óvatosabbnak lenni.
http://www.edigital.hu/wifi-tablet/lenovo-a7-%2859-410282%29-8gb-wifi-t…
http://shop.lenovo.com/hu/hu/tablets/lenovo/a-series/a7-40/#tab-jellemz…

amit én ismerek újságot, azt sima win7 vagy 8 alatt is megnézhető online, böngészőből.
Esetleg hívd fel őket, hogy adnak e támogatást a használathoz, vagy milyen platform alatt olvasható a kiadvány

A digitalstand-nál is lehet online, de egy digitalstand-os program kell, legalábbis értelmezésem szerint - pl. egy androidos kütyü. A fő kérdés lassan az (ahogy alakul a topik, és tisztázódnak bennem a mikéntek), hogy ezt milyen fizikai eszközzel (hardverrel) tudom megoldani, nem túl rossz ár/érték aránnyal. A mondás, hogy egy tablet kellene.

Ha nem titok, melyik újságra gondolsz (nyilván link érdekelne)?

Szerk.: hm, csak végére érek a GYIK-nek:

Milyen böngészővel használható a Digitalstand?

Az olvasáshoz bármilyen, állandó internetkapcsolattal rendelkező számítógép és webböngésző szoftver
szükséges. A legjobb olvasási élmény eléréséhez, a kiadványok teljes értékű megtekintéséhez javasoljuk
a Firefox 3.6, Chrome 7 vagy Safari 4 böngészők, illetve ezek újabb verzióinak használatát.
Régebbi böngészők esetén Adobe Flash Player szükséges, melyet az alábbi oldalon tölthet le.
http://get.adobe.com/flashplayer/

Én is gondolkoztam ilyenen, de ezzel a sok körítéssel annyira DRM ízű az egész.. úgy érzem, hogy mint előfizetőt potenciális tolvajnak néznek.

Kifejezetten örülök annak, hogy egyes újságoknak van digitális változatuk is és venném is.. Ha nem kötnék meg a kezemet ezzel a DRM szerű hülyeséggel. Mert ugye ennek az egész Digitalstand alkalmazásnak (de beszélhetünk bármelyik másik ilyen terjesztőről) az a lényege, hogy nehogy ellopd, lemásold, feltöltsd, whatever az anyagot (pedig létezik printscreen gomb is a világon).

Mi van, ha 5 év múlva megszűnik a terjesztő, de én az újonnan beszerzett Android 10.1-en szeretném olvasni az egyik idei újságot, mert emlékszek egy cikkre, melyből kell nekem valami? Tegyük fel, hogy a fut az app, mert a java konzisztens (csak tegyük fel) de nem tud csatlakozni a szerverre. Nos, most akkor elvesztettem az újságom?

Híve lennék én a digitális kiadásoknak, ha amit megveszek az az enyém maradna akkor is, ha lebombázzák a terjesztő adatközpontját.

Ez a DRM-es okoskodás... ez még nem zavarna, de az, hogy az offline, letöltött, rendesen kifizetett újságjaimat teszem azt, 1 év múlva nem tudnám elolvasni, mert a kliensprogram automatikusan frissíti magát, és a régi verziókat nem támogatja, mert csak és kész, az már eléggé necces.

Én naív egyébként azt hittem, hogy ezek az előfizetések valami szabvány-formátumban mennek (pdf, epub, djvu, vagy ilyesmi), nem pedig csak-egy-programmal-egy-adott-eszközön-olvasható verzióban. Ha ebben a pdf/epub/djvu/akármiben lenne valami korlátozás a másolást vagy megnyitást tekintve, arra még azt mondom, hogy oké, egyszer fizettem ki, ne töltsem fel akárhova.

A DigitalStand-os előfizetéstől óvnék mindenkit. Nekünk Magyar Konyha van előfizetve, androidos tableten néznénk, de:
- Ugyan meg van vásárolva az összes lapszám, a tabletra csak adott időpont (ha jól emlékszem 2012) utáni számok tölthetők le. Rákérdeztünk, hogy miért, a válasz, hogy mert csak.
- A kliens bugos. Nem kicsit, nagyon.
- Olyan alapvető funkciók hiányoznak, mint például a keresés. Nem kell online, csak a letöltött tartalomban. Ez szerintem nonszensz, mert az egyetlen dolog, ahol versenyezni lehetne a papír alapú újsággal, ha nem kellene a halászlé receptért 45 számot végiglapozni, hanem kidobná, hogy melyik kettőben szerepelt a halászlé szó.
- És még a pókot a falon sem tudom agyoncsapni az összetekert tablettel....

Áh, na, ilyen, első kézből származó és nem hipotetikus vélemények érdekelnek. Köszönöm!
Elég negatív vélemény. A kliensekben milyen bugok vannak? Bugreport ment? :) :)

Egyébként szerintem nem csak a keresés az egyetlen dolog, ami a digitális előfizetés mellett szól(na): kevesebb helyet foglal, nehezebben veszik/keveredik el, könnyebb rendben/rendezetten tartani, az újságos elfelejtette kihozni és csak másnap hozza (történt már ilyen nem is egyszer). Hirtelen ezeket is nem elhanyagolható előnynek gondolom.

Én is a digitális változatot preferálnám, de a papír alapú változat, amellett hogy sok helyet foglal, akár örökölhető is. Legfeljebb átlagos tárolás mellett, 100 év múlva már töredezni fognak a lapok. Abban nem vagyok biztos, hogy egy viszonylag kis cég (pl. digitalstand*) 50 év múlva létezni fog. Az szinte biztos, hogy a technika fejlődése miatt, 20 év múlva már más formátumot fognak használni**, és a vásárlóik azt már biztosan tudhatják, hogy a régi tartalmakat nem fogják átkonvertálni az új formátumra***.

Egy nagyobb cég esetén (pl. Amazon, O'Reilly) sokkal kisebb annak az esélye, hogy csődbe megy, és az ilyeneknél annak is nagyobb valószínűsége, hogy egy formátumváltás után is olvashatóak maradnak a régi tartalmak.

*: Például magyar viszonyok között az Alexandra sokkal nagyobb cég, de mostanában igen érdekes híreket lehet olvasni róluk.

**: Erre ellenpélda a HVG, amely minden évben kiadja CD-n az előző évi lapszámokat, és kb. 20 éves technológiát (win 3.11-es kinézet, egy kis win95-ös beütéssel) használnak még most is. Bár az utóbbi 2 évben már meg sem néztem, így az sem kizárt, hogy modernizálták a megjelenést.

***: A már más által említett 2013 előtti újságok problémája: A GYIK-ban valahol elárulják, hogy 2013-ban formátumot váltottak, és az új program csak az új formátumot támogatja („tűéles képi megjelenítés”). A régi számokat csak a webes felületen lehet olvasni. Gondolom ott is csak azért, mert féltek attól, hogy a vevőik vasvillás látogatást tesznek a székhelyükön.

-----

(&%;_98\<|{3W10Tut,P0/on&Jkj"Fg}|B/!~}|{z(8qv55sr1C/n--k**;gfe$$5a!BB]\.-

A csillagosok igazából attól függenek, hogy hogy viszonyul az ár a nyomtatotthoz képest, 20-30% engedményért* cserébe már szerintem elfogadható, ha csak "olvasási jogot kapsz", archiválásit nem. Mondjuk én az a fajta vagyok, aki már azon töri a fejét, hogy szabaduljon meg a régi kupacban álló repülős és csillagászati magazinoktól, másnak lehet nagyobb ez a lélektani határ.

Na ehhez képest a digitalstandnál random Magyar Nemzetet kiválasztva még 120 forinttal drágább is az előfizetés, igaz Népszabadság 8880-al olcsóbb, az kis hibával eléri a 20%-ot.

*10%-ot minimum elvárok azért, hogy nem nyomtatva kérem.

Szerintem az árat az határozza meg, hogy az újság mögött álló kiadó mennyire tőkeerős, illetve mekkora veszteséget akar/képes elviselni. Ugyanis a könyvek és az újságok 5%-os kulccsal adóznak. Amikor megveszel egy ebookot, vagy egy digitális kiadású újságot, akkor azt hiszed (= érzéki csalódás), hogy könyvet vagy újságot vettél. Pedig nem. A digitális változattal szolgáltatást vásárolsz, aminek az áfája 27%. Tehát amit nyer a kiadó azzal, hogy nincs papír, nyomda költség, és nem kell a postának, vagy újságosnak sem fizetni a terjesztésért, azt elveszti a 22%-kal megnövekedett áfán. Ez nem magyar sajátosság, hanem eu-s betegség. Csak ahol a kedvezményes és a maximális adókulcs között kisebb a különbség, ott ez kevésbé „fáj”.

További érdekesség: ha elektronikus formában, de CD-n (vagy bármilyen más hordozóeszközön) veszed meg, akkor már nem szolgáltatás, és így az áfa újból 5%.

-----

(&%;_98\<|{3W10Tut,P0/on&Jkj"Fg}|B/!~}|{z(8qv55sr1C/n--k**;gfe$$5a!BB]\.-

Több mint fél éve használjuk a digitalstandot, 99%-ban egy nexus 7-ről. Az androidos app nem egy csoda, de használható: letöltheted vele az adott lapszámo(ka)t és offline (is) olvashatod.

Persze online is lehet olvasni az újságokat (a digitalstand.hu-n), tehát ha épp nincs kéznél a tablet (vagy valamiért fagy az app) akkor is hozzáférsz a tartalmakhoz.

A letöltött újság valami nem-standard formátum (nem pdf, nem ebook) -- nem ástam bele magam, bár szerintem csak sima nagyfelbontású jpegek. Ha online olvasod az újságot, és végigpörgeted az oldalakat, akkor a cache-ből kimenthetők a jpeg-ek, amiből aztán csinálhatsz akár pdf-et is. Némi hozzáértéssel tutira lehet(ne) automatizálni és/vagy a letöltött változatot "visszafejteni".

A kipróbáláshoz a digitilstand.hu-n kell regisztrálni, ott vannak ingyenes/demó újságok, azokkal ki lehet próbálni. Az app is nyilván ingyenes.

Tapasztalatom szerint a 7 colos méret teljesen jó: nem túl nagy/nehéz, de nem is túl kicsi. Egy egész oldal egyszerre mondjuk nem lesz olvasható méretű, de van kétujjas meg kétkattintásos zoom, szóval kezelhető. Ha csak erre kell a tablet, akkor szerintem a legolcsóbb darab is megteszi. Én eredetileg erre vettem a nexust, használtan kb. 60 euróért. Nyilván másra is használjuk, abszolút megérte az árát.

Hm. Szóval nektek az app megfelelő. Nem tudom, fentebb johans milyen bugokra gondolt.
Sajnos nincs tabletem, hogy az androidos okosságot kipróbáljam, de akkor szerinted a célnak teljesen megfelel - ez lenne nyilván a fő kérdés.

Formátum: nemigen akarok pdf-eket gyártani, csak biztosabbnak érezném, ha valami elterjedtebb formátumot használnának.

Ha csak erre kell a tablet, akkor szerintem a legolcsóbb darab is megteszi.

Gondolom, attól függetlenül nem érdemes 10ezerért pl. myaudio-t venni, érdemesebb többet kiadni egy minőségibb darabért. Most azt mondom, hogy *szerintem* másra nem lesz használva, de szerintem ez úgyse lesz igaz.

Bugok vannak: az egyik tableten minden egyes alkalommal elszáll az app - a másik tableten (mert lett egy második is) viszont működik. Ugyanaz a modell (csak 32gigás), ugyanaz az android verzió (4.4.4) és mégis... (lehet újra kellene telepítenem azt a tabletet)

Mint a legtöbb dologban, nyilván érdemesebb többet kiadni egy minőségibb darabért. Én ezért kerestem egy használt Nexus 7-et: 4.4.4-es android van rá gyárilag, de elérhető az 5.0 is már a google szerverein, és cyanogenmod is van rá, ha éppen azt akarnám használni. Egy noname tabletnél ilyen opciók általában nincsenek (csak a gyári, többé-kevésbé használható, 4.0 - 4.2 rom...)

Most azt mondom, hogy *szerintem* másra nem lesz használva, de szerintem ez úgyse lesz igaz.

Ezen fogod olvasni a hupot a budin, ezen fogsz angry birdsözni egy unalmas úton, ezt fogod felkapni ha meg akarsz nézni valamit a wikipédián, stb...

Tehát valami Android-os táblagépet kellene vennem? Jó lenne, ha mobil (nem helyhez és "bazi nagy laptophoz" kötött) lenne az olvasás. Egy e-book olvasó, ha jól értelmezem, erre a célra nemigen alkalmas.

Van már andoidos e-book olvasó is. Ha nem kellene másra a tab, lehet egy olyannal jobban jársz...
pl.:
http://e-book-olvaso.arukereso.hu/alcor/codex-p243071529/
http://e-book-olvaso.arukereso.hu/onyx/boox-c67ml-after-glow2-p25395574…
stb. biztos van egy halom még,,,
üdv: pomm

A 852-es kídlap telepötúsa sikeresen befejezádétt

Nem mondtam, hogy olcsóbb, de olvasásra én biztos nem használnék lcd-t. Pár éve van egy kindle-m, azóta eszmbe sem jut az lcd olvasni könyvet. Híreket többször dobtam át calibre-vel az olvasóra, teljesen jól működik, persze az ilyen speckó programokkal nincs tapasztalatom.
Csak megemlítettem, hogy droid alapú ebook olvasó is van.
üdv: pomm

A 852-es kídlap telepötúsa sikeresen befejezádétt

Hát, nézegettem már a neten ilyeneket, de erős kétséget érzek abban, hogy normál tabletes appok futtathatóak-e vagy ha futnak, akkor megfelelően használhatóak-e rajta. A kép alapú újságoknál inkább hátránynak tűnik az e-ink kijelző. Persze folyó szöveg olvasásra jók lehetnek, meg talán több formátumot is támogatnak.

Ne feledd, hogy ebben a topicban nem a folyószöveges könyvekről van szó, hanem konkrét újságos stand alkalmazásról és képként tárolt, sok képet és tördelést tartalmazó újságokról. Ezeket e-inken nagyítgatni, csúsztatgatni kész kínszenvedés lehet a kijelző frissítésének lassúsága miatt.

Könyvekre, regényekre teljesen igaz, amit írtál. De itt olyan tartalomról van szó, amit nem lehet újratördelni.
A szemkifolyás sem annyira áll fenn egy napilap átpörgetésekor, mint egy 500 oldalas regénynél :) Na meg okosan kell beállítani a fényerőt, mert a túl erős beállítás az egyik oka a szem és fejfájásnak. Van tabletem és kindle-m is, mindkettőnek megvan a maga helye és előnye. Itt konkrétan most a normál tablet tűnik szerencsésebbnek az e-inkkel szemben.

Nekem is van tablet is, meg kindle is: másra valók. A színes-szagos Nők lapját teljesen korrekt a tableten olvasni -- normális fényerőbeállítással (+twilight pl.) nem folyik ki az ember szeme, főleg mivel egyszerre általában néhány cikket szokott az ember ilyenből olvasni (5-10-20 oldal).

Harry Potter-t viszont kényelmesebb kindle-n olvasni, mert ott csak a szöveg a fontos, az pedig háttérvilágítás nélkül, fekete-fehérben, kényelmes betűmérettel jobb.

Nem vitatom.Az biztos, hogy ha calibre-vel lehúzok rss-t (pl. sg vagy itcafe, stb.), az teljesen jól működik. Rendben megjelennek a képek, nincs gond a oldaltörésekkel. Egy online újságról fogalmam sincs, de lehet ki kellene próbálni...
A tablet nem rossz (nálunk van ios és droid is), de főként a gyerekek használják nekem olvasásra nem jött be, másra meg nem nagyon tudom használni, bár néha elszórakozom vele...
üdv: pomm

A 852-es kídlap telepötúsa sikeresen befejezádétt

Tehát valami Android-os táblagépet kellene vennem?

Vannak Android emulátorok, amik sima PC-n is elfutnak. Szóval nem kell feltétlenül venned semmit.

Egy "Huawei MediaPad 7 Youth 2" 14990-ért megfelelő választás a régi célra? Tehát jó lehet-e újságolvasásra, esetleg egy-két "komolyabb" dologra, illetve 15ezerért jó vásár-e? Épp az Invitelnél lehet kapni bizonyos (számomra vállalható) feltételek teljesítése esetén.

Kb 2x közelebbről nézed mint a laptop-ot vagy a képernyőt és nagyon rontja az élményt az, ha a betűk pixelesek.

A legjobb az lenne ha megnéznél egy áruházban párat. Én is olcsóság miatt vettem egy 10"-es tabletet az 1280 pontos képernyővel, most már bánom hogy nem azt vettem ami 1920 pontos volt 2x annyiért (Sony Tablet Z).

Te mintha alapvetően egy cuccot akarnál olvasni, nem? Ahoz nézegettél App-ot is feljebb. Nekik nincsenek valami követelményeik az olvasóval szemben?

Jut eszembe, kb. 3 és fél év elteltével. Kicsit a hajónapló kedvéért: még tavaly nyáron vettem egy Huawei MediaPad T1-et (7"), nem ezzel a céllal, hanem mert (munka miatt) kellett.
Kb. két hete eszembe jutott, hogy a digitális előfizetéshez adott az eszköz, így a digitalstand-nál elő is fizettem a lapra (párhuzamosan a papíralappal). Bő egy hét tanulsága, hogy egész kellemesen használható a szoftver, az újságot olvasni eleinte furcsa volt így, de teljesen meg lehet szokni. A mások által emlegetett "rengeteg bug" azóta valószínűleg javítva lett, feltűnő hibával nem találkoztam.
Holnap az újság irodájában lemondom a papíralapú előfizetést - havonta kemény ezer forintot megtakarítva, és persze néhány fa életét is megkímélem :)

Szerkesztve: 2020. 11. 14., szo – 08:24

Sikerült valakinek egy digitalstand-os folyoiratot átmenteni pdf epub formátumba más alkalmazásba, pl. iPad-en a Könyvekbe?

Nem a legkényelmesebb a saját aplikacióban, pl. zavar hogy nem fordul el

köszi

Az egyik magyar hetilap digitális formája az email-ben hetente kiküldött pdf fájl. Az iPad-en több programmal is tudom olvasni, de mindenütt bele kell nagyítani a szövegbe, hogy kényelmes legyen olvasni, s így folyamatosan "görgetni" kell. Használható, de nem az igazi.

Sokkal jobban örülnék egy Kindle-kompatibilis formátumnak, ahol be lehet előre állítani a megfelelő méretű betűket, s utána már csak lapozni kell, lehet ugrálni a cikkek között. Angol nyelven igen kényelmes, főleg, hogy mire felkel az ember, már ott van a készüléken a napilap. Elég öreg vagyok már ahhoz, hogy elhiggyem, hogy van/lesz akkora fizetőképes kereslet, hogy megérje bármely szerkesztőségnek. Pedig ha már digitálisan ott van a szerkesztőségben a cikk... Az, hogy a mellékelt képeket csak szürkeárnyalatosan lehetne látni, egy napilapnál engem nem zavarna.

Az, hogy bezárjanak egy kicsi cég programjába, számomra nem vállalható, ha a cég becsődöl, egy OS frissítés után már nem használható a programja (mert a cég már nem frissít), és az évek során megvásárolt újságok mehetnek a szemétbe.

AL