KVM-hez melyik virtual-menedzsert?

Fórumok

Elég sok virtuál-menedzser létezik KVM-hez.
http://www.linux-kvm.org/page/Management_Tools

A Proxmox komplex megoldás nem is tűnik olyan rossznak, de én jobban szeretném Debian host helyet CentOS 6-on (esetleg Scientific Linux 6-on) használni a KVM-et.
(Talán a RHEV-ről olvasottak miatt, ez lenne rokonszenvesebb nekem.)

Szóval ehhez keresnék szabad licenc (GPL, Apache, BSD ..) alatt kiadott menedzser felületet.
A WEB-es megoldás lenne az egyszerűbb, de ha egy kliensre telepített menedzser eszköz lenne a nyerő attól sem zárkózom el.
Egyelőre két hoston futna néhány virtuális gép és SAN is van.

Szóval tapasztalatok alapján várok javaslatot, hogy ki milyen menedzser eszközt használ és mennyire elégedett vele?

Hozzászólások

Ha csak neked kell eleres, adminisztralas miatt arra egy virsh (cli) vagy virt-manager (gui) is elegendo lehet es felesleges bonyolitani, ha komolyabbat akarsz es/vagy tobb hozzaferes, jogosultsagkezeles kell es rhev-vel szimpatizalsz akkor ovirt, arra epul az rhev3 illetve fedora-ban azt hasznaljak, centos ala csomagkent meg nincs meg hivatalosan de lehet 1-2 repo-t talalni vagy kezzel felrakni.

--
Don't Panic if you see me laughing,
that's not a bug, just a feature.

Ganeti-t néztem, nekem bejött, kényelmesen lehetett vele új vm-eket kreálni/indítani/leállítani, függetlenül attól, hogy a fürt melyik gépére kerül(t) fizikailag. A Ganeti Webmanager viszont (nem csak nekem) bugosan ment, gyakorlatban csak az állapot monitorozására volt képes, új vm-et már nem tudtam kreálni vele - mondjuk egy néhány hónappal ezelőtt volt, azóta lehet, hogy javították.

Biztos, hogy KVM-et akarsz? Lesz más is a kiszolgálón? Esetleg a VPS management fontos?