Letölthetők a ZFS on Linux binárisok RHEL 6, Fedora 14 és Ubuntu 10.10 rendszerekre

Mivel a fórumban kérdésként merült fel... Arról, hogy mi a ZFS on Linux, részletesen itt. A címben említett disztribúciók 64 bites változataihoz használható bináris csomagok letölthetők a KQ Store-ból:

ZFS on Linux binárisok RHEL, Fedora Ubuntu rendszerekre

A KQ Store-ból letöltött csomagban (regisztráció és belépés szükséges) PDF dokumentum található, amely útmutatást nyújt a telepítéshez.

Hozzászólások

Ebben most mi a béta? A koncepció? A megvalósítás? Vagy az elkészült kód?

Ahogy böngésztem a honlapot meg wiki-t.
Kb az jött le hogy ez a varázs fájlrendszer megvéd olyan hatásoktól amit a többi fájl rendszer nem képes elviselni/javítani!
@Trey:Megtudod erősíteni vagy összefoglalni röviden hogy mi tapasztalatod vele,etc?

A tesztek - amiket a béta szakaszban végeztem - leginkább a telepíthetőségre és a funkciók tesztelésére vonatkozott. Teljesítményteszteket és "mi van olyankor ha ezt a diszket 200x kihúzom", vagy "teleírom az RAID egyik tagját randommal" nem végeztem. A Sun annak idején több ilyen demót is csinált, nagy részük megtalálható a YouTube-on. Én valószínűleg nem fogom ezt a fájlrendszert használni (pláne nem Linux-on), így nagyon mélyen ezekbe a tesztekbe nem merültem bele.

--
trey @ gépház

Nekünk (igaz Solaris alatt) tavaly mintegy 3-4 hónapig valószínű egy hibás alaplapi memóriavezérlővel ment a rendszer (ugyanazok a ramok jók voltak más lapban). Vagy a sata vezérlő feküdt meg, ezt már nem lehet tudni... utólag derült ki, a sztori picit hosszú, de a lényeg ez.
Valahol megvannak a logok, de úgy kábé százezres nagyságrendű checksum errorunk volt a ~130GB-s zfs raidz mirrorunk mindhárom lábán. A rendszer amúgy ment.
Alaplapcsere, zfs import, scrub után egyetlen egy darab (!) file veszett oda, az meg egy kolléga navigációjához egy traffipax adatbázis volt, ami már akkor is csúnyán régi volt :)
Hogy ez most zfs, vagy nem zfs nemtom, de engem meggyőzött :)
<-------
You can't grep on dead trees.

"mindent" nem tud :), de bírja a nyüstölést.
Mondjuk hallottunk már 12 órán keresztül mountolódó fs-halmazról, amit nagyon ügyes trükkökkel is 2-3-4 (nem emlékszek már) órára tudtak levinni - ami azért egy rebootnál érdekes... :D
Nálunk a
[aspirin@sslx]aspirin/$zfs list | wc -l
130
db fs elég gyorsan összeszedi magát.

Az előzőhöz: a Solaris (10-től) memoria checksumokat is számol, így ha valamelyik mem. területen észreveszi, hogy gebasz van, azt a területet nem használja. Ez a "predictive self healing" egy része. Namost hogy ez SPARC, vagy x86-on is megy, azt nemtom. Ilyennel még nem találkoztam, gondolom telesikította volna a logokat... :)
<-------
You can't grep on dead trees.