Az ultimate űrhajós film (vissza a kamaszkorba)

Fórumok

Gyerekkorom óta a kedvenceim az űrhajós sci-fik.

Rengeteg a jó könyv a témában, de valahogy a filmek nem annyira bejövősek. Kevés kivétellel a legtöbb csalódást okozott.

Mik a kedvenc űrhajós filmjeitek? Lehet hard sci-fi vagy space opera is.

Nekem:
2001, 2010
Alien, Aliens.
Babylon 5
Apollo 13 (mert ez megtörtént)
Néhány Star Trek sztori...,
(talán Firefly pár epizódja),
Battlestar Galactica 2003 pilot

A Star Wars-t nem számolom, az más kategória.

Űrállomásokat, nagyszerű járműveket szeretnék látni! És a történet is legyen jó! :-)))

Hozzászólások

A Firefly film és sorozat. És nem csak a leszbikus részek miatt, ehe

De itt nyilvánosan ismert, hogy rendes huszon-valamennyi részesre tervezték az évadot, csak a Fox tv az évad felénél lelőtte az egészet, ezért kellett olyan sután befejezni. Rengeteg dolog kimaradt így, a fő karakterek múltja nem derült ki. Így csak utalgatások vannak például arra, hogy a pap nem is pap valójában. A kimaradt dolgok egy része szerencsére a Serenity film formájában végül képernyőre került. Mivel az mozifilm lett látványosabb mint amilyen az évad másik tíz epizódja lett volna. De ugyanakkor rövidebb is és nem férhetett bele minden tervezett esemény egy mozifilm 2 órás időkeretébe.
A filmet már a Universal csinálta nem a Fox, ami egyébként egy vaskalapos republikánus tv. Sajnos rossz csatornához került a Firefly sorozat és politikai okokból lőtték le félidőben. A sorozatot utálták a Fox vezetői. Többször beharangozták mire leadták az első részét, ami egyébként nem a sorozat eredeti dupla-részes bevezető epizódja volt, hanem a "Train job" rész. Kihagytak epizódokat és éjjelente sugározták, így nem meglepő módon a kutatások nem hozták az "elvárt" nézőszámokat. Így azzal a hagyományos magyarázattal lőhette le a Fox a Firefly sorozatot: nem nézett eléggé a sorozat. (A nézettséget a Nielsen szokta kutatni, de természetesen nem tudnak megszámolni minden egyes nézőt. A Tv-nél nincs olyan megbízható módszer a nézettség becslésére mint a webstatisztika. Ezért kénytelenek bizonyos közelítő módszereket alkalmazni. Egy késő éjjeli műsor már ezért sem hozhat olyan nézettséget mint egy főműsoridős a kutatási eredményekben.) A valóságban jóval nagyobb nézettségű volt a Firefly, mint azt a Fox állította. Az internetnek hála a Firefly rajongók ki tudták lobbizni, hogy egy másik filmes cégnél, a Universal-nál film lehessen belőle. Ha valóban kicsi lett volna a Firefly nézettsége a Universal nem költött volna pénzt a mozifilmre, ami egyébként megtérült neki.

Kamasz korom?
Akkor Orion űrhajó, meg Alfa Holdbázis. Esetleg egy-két Verne regény film változata, mondjuk az Utazás a Holdba, az az Utazás a Föld középpontja felé, meg a Némo kapitány. :-{)E
--
Tertilla; Tisztelem a botladozó embert és nem rokonszenvezem a tökéletessel! Hagyd már abba és kész!

Csatlakozom :)

+ volt egy japán film, amit szerintem a Star Wars ihletett. A címe most nem jut eszembe, de 2 srác volt a főszereplő, Shido és Áron, akik X-szárnyúhoz hasonló űrhajókkal mentek. Ebben is volt hercegnő, + "Riábe" diók és voltak benne "napvitorlás-szerű űrhajók is".
Többször is ment az M1-en 1981-82-ben... :)

Na, megvan a vének szála. Az Alfa Holdbázis megvan könyvben, de az csak az első rész. Vajon készült könyv a többiből is? A Némó Kapitány mellé pedig a Rejtelmes Sziget. Abban láttam először élményfürdőt, bár akkor még nem tudtam, hogy az mi, de nagyon tetszett! :-)

Ave, Saabi.

Mo.-n csak az első rész jelent meg, nekem is megvan valahol.

A témához szóvla: az utóbbi évek egyik - szerintem - legjobb sci-fije a Napfény (Sunshine). Úgy néztem a HBO-n, hogy még pislogni sem tudtam. Bár a vége nem jött be, az az idióta, félig megégett valami...

Aztán Csillagkapu hívő vagyok, a Csillagkapu-Atlantisz meg egyenesen függőséget okozott, a sok űrjelenet miatt is.

De tetszettek a Mars témájú filmek is. (Vörös bolygó)

sunshine-ra +1 en moziban lattam, ugy ultem be ra, hogy nem tudtam a filmrol korabban semmit, csak a plakatja tetszett meg, raadasul keso esti eloadasra, egyedul, es talan en voltam az egyetlen a teremben. volt egy hangulata. megneztem meg parszor moziban, baratokkal is :)
hasonloan jo scifi mostanaban talan a moon-volt, meg a district-9, de az mar akciofilmnek is elmegy :)
stargate szinten zenesz, bar atlantist csak a 3. evadig birtam nezni, utana annyira nem jott be. bar allitolag az 5. evad megint nagyon jo, majd raszanom magam, es megnezem egyben ujra.
es a red planet is bejott (ellentetben a mars mentoakcioval, pfujj), meg a tudomanyos hitelessegre is ugyeltek valamennyire (zero-g tuz + tuzoltokeszulek :))

12 találatot dobott ki az imdb "cargo"-ra. Melyiket javaslod?

--------------------------------------------------------------------
It has been said that the only standard thing about all UNIX systems
is the message-of-the-day telling users to clean up their files.
-- System V.2 administrator's guide

Melyik űrhajós film lehetett az, amelyikben egy hatalmas nagy polip szerű szörny betámadt egy űrhajóba, mindenki lövöldözött rá de ez sorra elkapkodta az embereket? Kb. 5 éves koromban láttam ezeket a képsorokat, úgyhogy nagy hatással lehetett rám, hogy most is emlékszem. :) Azóta sem tudom, hogy melyik film volt ez, de gyanítom, hogy az Orion űrhajó egyik része lehetett.

Az E.T.-vel voltam még hasonlóan: elvittek rá a szüleim a moziba 6-7 évesen és azt hittem becsinálok. Végignéztem, de hazafelé sétálva hiába nyugtattak azzal, hogy talán tényleg ronda volt szegény E.T., de kedves és barátságos volt, meg különben is csak egy gyerekeknek szóló film volt. Na persze... :)

Nem Predátor után, hanem kocsmából fel a borospincénkbe :-) Épp készülőben volt egy nagy vihar, elég kisérteties volt. Ugrattuk is egymást, hogy mindjárt ránkugrik a fákról egy alien vagy hasonló. Aztán unokatesóm megszólalt, mikor közelértünk a helyi kis tóhoz:
"nem, nem. Az a kislány, aki a múlt héten belefulladt a tóba, idejön, és azt mondja: - Játszani akarok veletek, bácsik!"
Na, a sz@r is megfagyott bennünk :-) (volt ez kb 10 évvel a Kör előtt)

meklén volt a parancsnok
helga a gépháznál
ádám a kilövő állásnál
jelzik az adatok
jönnek a piszkos varangyok:)

bár azóta kiderült, hogy nem pontos a szereposztás.:)
kicsit meglepődtem, mikor megnéztem, hogy a "jó nők" ebből a sorozatból 1927-es meg 1929-es születésűek... Tamara meg is halt már. öreg vén szarok vagyunk:)

Ha már ennyire feszegetitek, akkor túrjátok fel jobban ez emlékezeteiteket.
Volt abban olyan is, hogy "javíts egy jegyet" az osztályzatodon és jutalmat kapsz.
Űrgammák Xénia láz mozgalom
Szulák Andrea - Xénia láz
--
Tertilla; Tisztelem a botladozó embert és nem rokonszenvezem a tökéletessel! Hagyd már abba és kész!

Hehe, emlekszem hogy mennyire reklamoztak hogy ezzel majd tanitjak is a gyerekeket, hogy rengeteg uj ismeretet sajatithatnak majd el a fizikarol.
Egyszer lattam belole egy reszt amiben a kapitany eppen kiadta a parancsot hogy egy masik urhajot vagy meteort vagy mittomen mit az urben lojenek szet egy ultrahang agyuval :)

------------------
http://www.youtube.com/watch?v=Sf8cM7f6P2I

űrgammákba' egy érték volt: a Boros-Szikszai rajzok, amikre aztán a cg-grafikák alapultak.

A legnagyobb kedvencem egy flopikon terjedő demo volt, amiben az egy BK szereplő csaj, akkor még kiscsaj ŰG-k-ból kivágott hangjára ("Mindent én sem tudhatok tökéletesen, ez nehéz! Olyan, mint ha valakinek a személyes adatlapja lenne.") rá volt vágva egy norton commander screenshot.. :D

Volt még valami, a címére már nem emlékszem, magyar-francia coop. tvfilm volt. Egy szakállas színész volt a főfő, (akár a ZZ Labor énekese is lehetett :) ), "antianyagvetőnek" nevezett lángszórók voltak a fegyverek, amik lángot köptek, mégis véres sebeket okoztak. Kb ennyi maradt meg a filmből, meg az, hogy az elején megy egy űrhajó, és azt lézertalálat éri, vagy az lő... szóval a film többi részéhez képest egész profin volt kivitelezve... Akkoriban agyaltunk, hogy mi lehetett a francia benne, és erre a jelenetre jutottunk :)

Meg még ide sorolhatjuk a Mesék felnőtteknek sorozat némely epizódját (Pld. asszem az Atlantis-es rész tartalmazott sci-fi elemeket)

Hogy ON is legyek:
- Orion
- Battlestar Galactica (az eredeti, a jugoszláv tv-n néztük mindig feliratosan)
szerk:
- Alfa Holdbázis (hogy is felejtkezhettem el róla :) )

Az uristenit, hogy maradhatott ez ki? Akarom. Zsoldos Peter az egyik legdurvabb iro akitol olvastam valamit valaha, pedig atfolyt a kezeim kozott par kotet. O az egyetlen iro eddig akinek a cuccait keptelen voltam gyors olvasassal atporgetni. Mindamellett, hogy pl. A feladat c. muve zsenialis. Mondjuk a tobbi is.

---
pontscho / fresh!mindworkz

Többen is vezették. Czigány György ötlete volt a játék, de műsorvezetője több is volt. Például többek között az a Némethy Attila, aki az egyik Mézga sorozatban Mézga Aladár hangja is volt.
És ha rajzfilm is érvényes, akkor a Mézga Család Guliverkli sorozata is említésre méltó.
Tovább gondolva az MZ/X-es részek is.
--
Tertilla; Tisztelem a botladozó embert és nem rokonszenvezem a tökéletessel! Hagyd már abba és kész!

Ráadásul nem rég játszotta az m2. Talán egy hónapja. De nagyon későn (vagy túl korán?) hajnali kettő körül. Tök véletlenül láttam csak a harmadik részét, valamiért nem tudtam aludni.

Akkor már én is keresek egy filmet. Szintén űrhajós, de horror. A címét szeretném megtudni. Régen a Szeszélyes évszakoknak volt egy blokkja, amiben a fantasztikus filmek készítésébe nyerhettünk bepillantást. Volt ott mindenféle. Az aranyos meséktől pl Végtelen történet a böszme horrorig.

Valami iszonyat ronda szörny volt benne, aminek villám vagy elektromosság jött ki a szeméből és az élőből kiszipantotta az életet, a halottat meg fel tudta támasztani. A hangja is szörnyű volt. Legalább is az alapsztoriról ezt hallottam. A blokk intrójába is belevágták azt a jelenetet. Egy orvosnak a szemébe villantott bele. De ilyen iszonyat ronda szörnyet még nem láttam más horrorba. Hamár témánál vagyun érdekelne olyan régi horror is, amikbe szörnyen ronda lények vannak. De annyira, hogy egy ép elméjű felnőtt hátán is végig fut a hideg. Tehát az ilyen élienek azokhoz képest szépségkirálynők.

*****************
Debián forevör

Mission to Mars : http://www.imdb.com/title/tt0183523/
Sokan unalmasnak tartottak, sztem az egyik legjobb Scifi amit valaha csinaltak

Contact: http://www.imdb.com/title/tt0118884/
Ugyan nem igazan urhajos, de minden szempontbol odabasz imho. Evente eloveszem.

Moon: http://www.imdb.com/title/tt1182345/
Egyik legpozitivabb csalodasom filmek teren.

Event Horizon: http://www.imdb.com/title/tt0119081/
Leginkabb a hangulataval fogott meg, sztem zsenialis film. Sokan horrornak tartjak, bar az teny hogy sok scifi es a horror kozt eleg vekony a hatar.

Firefly : http://www.imdb.com/title/tt0303461/
Imadom (es meglepo modon a felesegem is)
Serenity : http://www.imdb.com/title/tt0379786/
Detto

Star Trek: http://www.imdb.com/title/tt0796366/
Igen az uj film nekem nagyon bejott. Plusz a sorozatot is szeretem mai napig.

Most igy hirtelen ennyi jut eszembe.

------------------
http://www.youtube.com/watch?v=Sf8cM7f6P2I

Nekem a Space Camp című film, a fiatal Joaquin Phoenix-el. Nem kifejezetten sci-fi, inkább ifjúsági film. VHS-en ronggyá néztem, azóta keresem, de nem találom:S

Tudom ajánlani a Stargate Universe sorozatot. Meg úgy az egész Stargate-sagát.

Pedig szerintem is igaz az, hogy a Csillagkapu, mint saga, ezzel a sorozattal nőtt fel végre. Kora-délutáni műsorsávba való, gagyi díszletes B-kategóriás sorozatból végre kemény mainstream akciódráma lett, kevesebb áltudományos blablával és szebb megvalósítással. Míg O'Neill mellett annak idején én is felröhögtem egy-egy goa'uld vagy más idegen faj kinézetén, az Universeben még Eli fáradt popkultúrális poénjain sem lehet röhögni, mert az egész szériát áthatja egy sötétség.
Mert mi volt régen: előre lehetett tudni minden rész végét: Daniel elolvas valami soha nem látott feliratot, az alapján Carter épít valami über-tudományos eszközt, amit majd O'Neill kézbevesz, és azzal írtja a nevetséges goauld rendszerurakat (vagy az éppen aktuális ellenséget) halomra. Most ezzel szemben mi van: egy ismeretlen űrhajón, irányítás nélkül olyan emberek vannak, akik nem nagyon urai a helyzetnek, mert egyikőjük sem való oda, ellenben hazatérésre egyelőre nincs remény.
Tény, hogy alapjaiban eltér a két sorozat feelingje, én is láttam minden egyes részt az SG1-ből is, mégis azt kell mondjam, nekem a komorabb hangulatú SGU valahogy jobban bejön.

Ez szép és jó, de az első évad egy-két epizód kivételével csak töltelékrészekből áll. Semmi összefüggés nincs az epizódok között, ergó a története szinte semmit nem haladt előre. Ez alól talán kivételt jelent az első két- (1x01-02, 1x03) és az utolsó három rész.

--
http://modellers.hu

+1
az SG-1 eleggel limonade volt, amolyan 80-as evek stilusban, de szorakoztato volt, szerettem
az Atlantis sokkal dedosabb volt, a vegen mar csak kotelessegtudatbol neztem
a Universe viszont tenyleg nagyon jo, komoly/komor lett ami nagyon jot tett neki, bar szerintem a SG rajongok jelentos reszet elveszitettek vele. az egesz evadon ativelo szalat en is hianyolom kisse, de amugy nagyon tuti

-
Slackware current / OSX Snow Leopard

Mert tisztara egy BattleStar Galactica remake.

Egyfolytaban nyavognak benne, meg vekengenek. En megprobaltam a lehetetlent, egeszen a 6. reszig neztem.
Aztan nem birtam tovabb.

Gyonyoru a hd minoseg meg minden, de ez a sorozat nem nekem keszult. Mint ahogy a lost sem, meg a BG sem.
Mondjuk BG-bol lattam a 20 evvel ezlottit, az sokkal jobban tetszett.

vekengenek? azmiaz? :-o

azert a 'BG remake' az nagyon durva tulzas, bar teny hogy a stilus nagyon erosen alapoz ra
pont mult heten neztem vegig a Galactica 1980-at (illetve vege nem volt, csak abbahagytak...), aranyos kis szorakoztato sorozat, a 'diszleteken' kivul nem sok koze van az uj BSG-hoz :)

-
Slackware current / OSX Snow Leopard

"Jaaj, most fogytán a levegő, most mit csináljuk, jajaj, kiadjuk parancsba, hogy mostantól mindenki csak fél levegőt vehet, mert akkor később halunk meg, addig a tudósok hátha kitalálják, hogy mit tegyünk, de jajaj, készüljünk a halálra... jé, itt egy oxigénpalack, ja, elmúlt a baj, a tudósok meg hülyék."

Ahogy én látom: SG1, SGA: emberek, akik harcolnak a gonosz(ok) ellen (sokszor vicces, szórakoztató helyzetbe keveredve), hőstípusok.

Az SGU-ban (kb. az első évadot láttam) meg rettentő nagy tudósok szenvednek ide-oda, semmi se jó nekik, okoskodnak orrba-szájba (volt valami rész, amikor a víz tűnt el, az emlékeim szerint rosszabb volt, mint amikor az NCIS-ben magyarázzák a "rúteren tesztelt gépéest" vagy ilyesmit).

Az egy másik dolog, hogy halálra idegesít a kamerarángatás és a hatásvadász világítás. Leginkább úgy néz ki, mintha azok, akik eddig a BSG-t csinálták, most megkapták volna SGU forgatókönyvét, hogy nesze, hajrá. Csak épp a BSG az nem SG.

Persze van akinek tetszik a sorozat, ők legalább jól járnak.

lol, ez kb szorol szora a leforditott verzioja annak amit az ember kulfoldi portalokon olvas hasonlo jellegu threadekben :) Tudom, mert en is megtettem :) Az igazsag az hogy az SGU nagyon megosztotta a regi SG fanokat, valahogy senkinek sincsenek kozepes erzesei iranta, vagy imadjak az emberek vagy utaljak. Es igen, valoban teny hogy joval masabb mint az SG1 es az SGA, es valoban azok szeretik akik a BSG-t is szerettek, es azok valoszinuleg utalni fogjak akiknek a BSG sem jott be.
Nekem szemely szerint mindketto nagyon tetszik, marmint nagy SGA es SG1 fan voltam, es a BSG-t is nagyon szerettem. Igy aztan nem meglepo hogy vegulis nekem is bejott az SGU. A problema az hogy rengeteg ember nem tud elvonatkoztatni a regi sorozatoktol es csak ugyanazt varja ujra es ujra es ujra.
En is voltam igy egy mas temaju sorozatta, ahol az elso 2 evad amolyan konzisztensen ugyanolyan volt es ez termeszetesnek szamitott, aztan a harmadik evaddal megvlatoztatak a sorozat hangulatat, es atalakitottak. Emlekszem panaszkodtam is egy ismerosnek aki szinten nezte, hogy hat ez igy szar mert nem olyan mint volt. Erre o azt valaszolta hogy "igen, nekem pont ez tetszik benne, hogy valtozik es nem mindig ugyanaz" ez volt az a pillanat, amikor en magam is elgondolkoztam es vegigmentem a fejemben mindenen amit addig lattam, es rajottem hogy igaza van. A legtobb sorozat (vagy spinoff-okkal egyutt "saga") lenyegeben mindig ugyanaz marad es az emberek ezt tekintik "normalis"-nak.
Azota altalaban nem lepodok meg ha egy sorozat valtozik, mast stilust vesz fel, hanem megtanultam elvezni.
Ha valaki nagyon bele van rogzulve hogy "de pedig az SG az ilyen", - hogy van az ugyeletes zseni (Sam/McKay/Whatever) es mindig o talal ki mindent, aztan van a helyi "izom" (Teal'c/Ronon/Whatever) meg van a csapatvezeto katona (O'Neill/Shepard), akik mind a megtestesult josag mintakepei, es mindig a "greater good" ot tartjak szem elott akarmi is tortenjen, es egy konnyed dramamentes tisztan akcio jellegu delutani kikapcsolodast nyujtanak - azoknak nem valo az SGU, ahol ugyan vannak "tiszta" karaketerek, de sok "vegyes" karakter van, ahol valaki megol valaki bosszubol akkor is ha az illetonek olyan informacioi vannak ami megmenthet millio mas eletet, ahol valaki otthagy meghalni valakit egy bolygon mert megprobalt rakenni egy gyilkossagot annak ellenere hogy o a legjobb eselye a hosszutavu tulelesre, etc. Ez egy egesz mas jellegu sorozat.
Valoban kicsit eltulozzak azonban a dolgot, ennyi nyavajgas meg BSGben se volt, de ugy altalnosan meg a tureshataromon belul van. Viszont nicsn ertelme vitatkozni azon hogy most ez ezert jo vagy ezert szar. Egyszeruen mas. Egy mas jellegu sorozat, egy mas jelelgu tortent, csak megprobaltak egy mar letezo vilagba tenni (az SG vilagaba), es (sajnos) nem jott be

+1, bár az SGU sötétsége és itt - ott vergődése nem az igazi..

Ha valaki belekezd az SG*-kbe akkor ajánlom hogy sorban haladjon, mert vannak utalások a régebbi részekre. Vigyázat, függőséget okozhat! :)

Jah és még valami: Bár a szinkron szerintem rendben van, ha lehetőség szerint eredeti nyelven (+ felirattal akár) érdemes elkezdeni.

Flash Gordon
Az utolsó csillagharcos
Solaris
Kedvenc ellennségem
Event Horizon
3. típusú találkozások
Blade runner
Csillagközi szökevények
Starship Troopers

Szerk.:
Szabad préda

Féligmeddig talán a GUS is nevezhető űrhajós sci-fi-nek. Mondjuk a film nem annyira nagy durranás, mint az ötrészes "trilógia" (sőt most már 6, bár a "Ja, és még valami"-ből nekem nagyon hiányzik Douglas Adams).

hatalmas +1 az Event Horizon -nak.

------------------------------------------
"Nincs ez el**szva, csak másra lesz jó!"

Hamár Start Trek akkor Föld 2 es Lexx. Nem annyira látványosak, de a sztori nagyon jó.

"Gyerekkorom óta a kedvenceim az űrhajós sci-fik."
+1

"Rengeteg a jó könyv a témában,"
+1

"de valahogy a filmek nem annyira bejövősek. Kevés kivétellel a legtöbb csalódást okozott."
+1 :(

Az én kedvenc műfajom a mindfuck scifi, nem feltétlenül kell sok űrhajónak lenni benne. Pl. Moon, Stanislaw Lem: Solaris (ez könyben 10 milliószor jobb), Carl Sagan: Contact (ez is), stb.

Star Trek Original
Star Trek TNG
Star Trek DS9
Star Trek Voyager
Star Trek Enterprise - HD (szar sztori, kevés akciójelenet, de ami volt az fasza

Star Trek 7-11-ig. Az "őskori" nagyfilmek nem jönnek be....

Az Armageddon is jó volt szerintem.

-------------------------
127.0.0.1 SWEET 127.0.0.1

tudja valaki annak a regi sci-fi sorozatnak a cimet ami a regi disney-s blokkban jatszott? Valami olyasmi volt a sztori, hogy elkuldtek egy nagyobbacska urhajot uj hazat keresni, kozben persze mindenfele tortenik veluk.

nem urhajos, de nagyon jo scifi meg: the thing

--
NetBSD - Simplicity is prerequisite for reliability

Igeeen, es megjelent nemreg DVD-n.
tavaly ujraneztuk barataimmal, es attol a jelenettol amikor a veruket teszteltek felforrositott drottal, meg mindig kirazott a hideg.
kurva nagy az a film meg mindig. Zsenialis rendezes es zsenialis zene (Morricone)

------------------
http://www.youtube.com/watch?v=Sf8cM7f6P2I

Ahhaaa thing :)

Amikor először láttam alámondásosan vhs-en ezredik másolat :P A telken voltunk én meg a szomszédban és ott olyan este 11 körül néztük a filmet kb lehettem 14 éves. A film után haza kellett mennem a mi telkünkre hajnali 1 körül egy kis erdős részen keresztül vaksötétben .Azt hiszem megdöntöttem a vaksötét erdőben való futás világ és univerzum rekordját :) Utána meg a leghosszabb nemmerekelaludni rekordot is.

druss42

Készült 2011-es remake, trailer alapján jónak tűnik. Thingből a regényt is érdemes elolvasni, ahhoz képest, hogy a forgatókönyvből készült még jobban sikerült, mint az eredeti film. Ha az új film ehhez tartja magát, akkor az is jó. http://www.youtube.com/watch?v=1-LfcKPtAwU&feature=fvst

Nagyjából már az összes kedvencem fel lett sorolva, még a Taken című sorozatot tudom ajánlani, nem űrhajón játszódik ugyan de mutatják benne párszor, nekem tetszett. Van még a Defying Gravity mint friss űrhajós sorozat, de az első évad után vége lett sajnos mire kezdett beindulni. Elég lassan halad a sztorija, az űrhajó viszont látványos és jó ötletek vannak benne. Stargate Universe szerintem elég gyenge pár rész kivételével, de mivel a mostani sci-fi sorozatok nagyon gyengék lettek szerintem, jobb híján nézhető.

Inkább scifi, de van benne rakéta is: Gattaca.

Ahogy a Stargate, az új BSG, Firefly(Serenity) vagy a Galaxy Quest sem.
Beírni pedig nem szeretném tizedjére (de most beírom) a Star Treket (filmek/sorozatok), Alfa Holdbázist vagy akár a Star Warst, mert egyrészt nekem a scifi nagyrészt kimaradt a gyermekkoromból.
Ellenben a Szörnyecskékkel, az Ördögűzővel, Léggyel és például a Masszával(ha valaki ismeri). Ezért nem is nagyon tudok mostanában olyan horrort, ami igazi horror lenne. Viszont A Dolog még most is elég izgalmas tud lenni.

Flémeljünk? :D

"Mik a kedvenc űrhajós filmjeitek? Lehet hard sci-fi vagy space opera is."
...
(talán Firefly pár epizódja),
Battlestar Galactica 2003 pilot"

Az én olvasatomban úgy értette, hogy a legtöbb ember idővel kinövi ezeket a rajongásokat. Persze nem mindenki, pl. én se.

Persze lehet, hogy Jóéjszaka 2003-ban még kamasz volt :D

Alien, Firefly (+Serenity)
Ha könyvet is ér mondani, akkor Larry Niven:"Ember-Kzin háborúk"-univerzuma, ill Orson Scott Card "Ender"-trilógiája.
Szerk: Meg volt mégegy, Larry Niven-Jerry Pournelle: Szálka Isten szemében.

hát sokat leírtatok már, jókat, rosszakat, de hát ízlések és pofonok... :)
Űrháború 2063 kimaradt!

Uzenet az urbol, ha jol remlik egy reszt vetitett a magyar tv vmikor a '80-as evek elejen egy nyaron.
Ma mar eleg sok minden megmosolyogtato, hogy a vilag is meg az ember is valtozott :)
--
Ceterum autem censeo, Carthaginem esse delendam.

Ez moziba is ment nálunk, olyan 82-83 környékén. Jó kis Star Wars spinoff. Egyébként semmivel sem megmosolyogtatóbb, mint maga a Star Wars. A maga idelyébe nagyon odatették magukat ebbe a filmbe a japánok, csak az a borzasztó kézi kamerázás nem kellett volna a közelharcoknál.

sok az eddig írottakból (star trekek, event horizon...)
+wing commander
+végtelen határok (azt hiszem...) egyikmásik űrhajós része

-minden, aminek kezdete van, véget is ér-

Hol?
Szerintem klasszikus értelemben (mint pld. régi tengeri ütközetek) a Jedi-ben ilyesmi nem volt. Darth Vader hajójának kilövésére gondolsz? Ott sem emlékszem klasszikus "állunk egymás mellett és lövünk amink van"-ra.. Achkbar (?) admirális szól, hogy össztűz a szuperrombolóra, majd pár vadász szétlövi a pajzsgenerátort, utána egy sérült vadász berepül a parancsnoki ablakon és az így írányíthatatlanná vált hajó becsapódik a Halálcsillagba...

Vagy még az elején mikor Jabba hajója lövi a másikat, meg Luke egy kötélen átlendül egyikről a másikra, ez még lehet olyan "kalózos" :)

Vagy valami kimaradt? (Rég volt, de akkor párszor megnéztem :) )

Volt egy jelenet, amikor egy csillagromboló és a kórházfregatt/szanitéchajó el"úszott" egymást mellett, és lőttek egymásra közelről...

Egyébként azt én szörnyen hülyeségnek tartottam, hogy pár vadász így kinyírja Vader hajóját... akkor kár volt azt megépíteni...

2001 Space Odyssey
Alien
Star Trek
Pitch Black
Space 1999 ( Alfa Holdbázis :) - gyerekkori élmény

--
robyboy

"Gondolkozni nehéz, ezért legtöbben ítélnek." - Márai Sándor

A Space 1999-et ketté kell választani. Az első széria színtiszta angol sorozat volt. Beleadtak apait-anyait, de amellett, hogy sikeres volt, anyagilag megbukott. Nekem ez az első széria a kedvencem. A második szériához már egy amcsi producert hívtak, aki több akciót, meg egyéb "ökörséget" tett bele (alakváltó p.csa), és két lényeges szereplőt (a professzor és a fedélzeti tiszt, az a magas bajszos figura) egyszerűen kivágott a filmből. Ez a második eresztés sikeres lett a tengerentúlon is, viszont minőségileg eléggé leadták.

Még több info itt: http://alfaholdbazis.hu/

Meg anno nagyon kis koromban kb. 16-17, max 18 evvel ezelott lattam egyszer egy 3 vagy 5 reszes minisorozatot. Sokra mar nem emlekszem belole, annyi, hogy volt benne urhajo, ami elegge nagydarab volt es hatuljan eleg sok hajtomuvel. De az is lehet, hogy ketto volt belole. Igazabol lehettem olyan 6-7 eves, fene se emlekszik mar. Nem ismeros ennyibol valakinek? :) Annyi remlik, hogy delelott adtak a TV-ben.

Egyebkent masik film, ami erdekelne, hogy mi volt, azt is kiskoromban lattam meg. Annyi volt, hogy visszatert az egyik Viking szonda a marsrol, es a gomb formaju reszeben visszatert vele valami idegen eletforma, ami nem tul barati modon ritkitotta a szondat vizsgalo labor lakoit.

----------------
Lvl86 Troll

Youtube-n beleneztem, nem az. Itt konkretan a Viking-t berangatjak a laborba, majd ott a gomb szeru reszebol kikel egy alien, mint egy tojasbol. Utana az epuleten belul tartozkodok harcolnak vele, legalabbis probalnak, nehogy kijusson a nagyvilagba. Vegul csak ki tud torni, akkor meg egy F16-s jol lebombazza az egeszet. Semmi virus meg kihalt varos, gyk. a laborban jatszodik a film nagy resze.

----------------
Lvl86 Troll

3-as számú űrbázis. (Saturn 3)
Azt hiszem VHS-en láttam annak idején. Akkor nagyon tetszett. Tavaly valamelyik hiperben lehetett kapni pár száz forintért dvd-n eredeti szinkronnal. Hát azért már nem volt az igazi, mondjuk az Event Horizon-hoz képest.

A 3-as számú űrbázisban a csajon kívül volt bármi néznivaló?:)

Volt még egy sorozat régen, úgy kezdődött, hogy két, baleset miatt kómába került emberbe az ablakon keresztül beköltöztek az idegenek. Ez a két idegen nyomozott 6 társa után, minden rész végén meghalt egy társa. Volt egy műholdjuk meg egy időmegállító cuccuk. Az lett a vége, hogy kiderült, klónok haltak meg, és a 6 társa meg nem akar hazamenni.

Nekem meg nagyon bejott a Defying Gravity sorozat, bar kicsit tulzasba vittek a giccset, van benne valami hangulat, ami megfogott.

Dante 01 engem nagyon megfogott, annak ellenére, hogy nagyon lehúzták egyes helyeken. :)

all resistance is useless

Igaz. nincsenek benne űrhajók, de igen klassz film a THX 1138. Ez volt George Lucas első mozifilmje. Szerintem döbbenet, mennyire hatásos még mindig, fantasztikus atmoszférájú film egy "szép új világról". Ehhez képest a Star Wars egy elfajzás tőle (most biztos sokaknál kivágtam a biztosítékot), de hát ebbe volt a pénz, a THX meg a maga korába megbukott. Sajnos csak egy rendezői verziót lehet letölteni, amit jó szokása szerint teleb.szott CGI-vel, de így is egy remekmű.

a 2010 űrodüsszeiát én lehúznám a listáról. imho hatalmas csalódás a 2001 után.
egyébként már 2010 van és még mindig nincs bázis a Holdon, emberes Jupiter utazásról nem is beszélve. pedig ezek már az előző részben megvoltak:) és a 60as években ez teljesen reális jóslat volt, csak aztán lelassult az űrkutatás:(
viszont Szovjetunió sincs már:)

Event Horizon filmet én is ajánlom. így kellett volna a Doom filmet is megcsinálni.

jó poén:)
eléggé bajosak is ezért a Terminátor folytatások. pláne a sorozat. a sorozat első része még jó is, de a többi... mármár vetekszik a Hegylakó sorozattal, a "legelcseszettebb filmlegendafolytatás" címért:)

még a Starship Troopers is remek scifi. pláne, hogy a bemutatása után meg is történtek a filmhez kísértetiesen hasonló események a valóságban is:)

a maguk korában megbukott, de mára különleges atmoszférájuk miatt érdekessé vált scifiket is érdemes megnézni. ilyen a Lynch féle Dune, vagy a Saturn 4.

hát poén, de sajnos véresen komoly valóság is.
gondoljatok csak egy számra... 9/11

mi is volt a Starship Troopersben?
meteor rombolja le Buenos Aires csodás városát felhőkarcolóival.
öklüket az ég felé emelő "túlélök", a romok törmelékétől poros fejjel kiabálták, hogy bosszút állunk bogarak!
és akkor lássuk mi volt 9/11 utáni órákban?
terroristák rombolják le NY ikertornyait és a washingtoni Pentagon egy részét, késekkel elfoglalt repülőgépeket használva élö V1ként.
öklüket az ég felé emelő tűzoltók és önkéntes mentők kiabálják, bosszút állunk terroristák!
a Starship Troopersben is léggé érdekes volt, hogy a szuperfejlett emberek mindenkit mozgósító háborút indítanak a primitív technológiával harcoló bogarak ellen. a Földön hatalmas felhőkarcolók, szupermodern vasutak és egyéb közlekedési eszközök. közben a bogarak bolygóin csak sziklák és homok, a vezetöik pedig földalatti vájt járatokban rejtőznek.

9/11 után, a szuperfejlett USA és Nato szövetségesei háborút indítanak a terrorizmus ellen, és hogy legyen valami megfoghatóbb konkrét háborús cél is, a "terrortengely központja" ellen Afganisztán ellen.
USA szuperfejlett ország, modern felhőkarcolókkal és járművekkel. Afganisztánban szinte nincs semmi. egy 3 emeletes épület már ritkaságnak számít. közlekedési eszköz leginkább szamár vagy teve.
a fögonosz terrorvezetők valami ToraBora nevü barlangból irányították gonosz háborújukat a nagy USA ellen.
a Starship Troopers végén legalább elfogják a föld alatti járatokban rejtözö egyik "agybogarat", Amerikának viszont a mai napig nem sikerült elfogni a föld alatt, vagy kitudjahol rejtőző fejkendős "agyterrorista" /bin/laten fögonoszt.
így lesz egy szürreális scifi iróniából véres valóság:(

hát ennyi a párhuzam:)

annak idején a freerepublic forumain sokat irkáltak arról, hogy a modern patriotizmus milyen remek modellje a Starship Troopers. csak az a baj, hogy Paul Verhoeven azt iróniának szánta. a freerepublic egyébként egy ultrarepublikánus média. a W. Bush korszak szellemi holdudvarának jelentős részét adták az ott is tömörült szimpatizánsok.

volt még egy felejthetetlen pillanat, bár nem az afganisztáni, hanem az iraki háborúban, amikor
az arab gonosz tengelyt büszkén kőkorba visszabombázni szándékozó Donald Rumsfeld bejelentette a lemondását.
egyből beugrott a Starship Troopersből az a jelenet, amikor a büszke Sky Marshall Dienes lemond a egyre komolyabb veszteségek után, majd az utóda azzal kezdi a beszédét, ahhoz, hogy legyőzzük a bogarat először meg kell értenünk a bogakarat. az utód Robert Gates és nagyon hasonlókat mondott akkoriban a terroristákkal és úgy általában az iszlám világgal kapcsolatban:)

az ilyen párhuzamok mindig szubjektívek. ezért természetesen imho áll a párhuzam. az viszont tény, hogy a FreeRepublicon akkoriban rengeteg méltatást kapott a film. ez azért is érdekes volt, mert egyébként Verhoevent pokolba kívánták addig az ultrarepublikánusok, elsősorban az Elemi Ösztön "erkölcsi fertője" miatt.
sajnos a linkek már nincsenek meg, akkor még épp nem Debiant használtam. meg talán már a freerepublicon sem maradtak fent.

egyébként, szintén imho, ez is egy olyan film amely vetekszik az eredeti regénnyel. a Ragyogásról is hasonló a véleményem, sőt ott Stanley Kubrick filmjét jobbnak tartom, mint Stephen King eredeti regényét. jót tett annak a filmnek az, hogy Kubrick kihagyta az indiántemetős magyarázatot és helyette simán klausztrofóbia került középpontba. nem mindig az eredeti könyv a jobb.
Heinlein egyébként eléggé ultrajobbos író volt, amerikai értelemben. sokan le is nácizták. istenítette a klasszikus katonakultúrát, ezért kritizálták is rendesen a kortársai és a kritikusok is. Asimov is kritizálta a Starship Trooperst, pedig korábban még barátok voltak. a film meg szatíra, a könyv nem az. de szó sincs arról, hogy Verhoeven gúnyolná a könyvet. sőt, ahogy írtam már nagyon pozitívan fogadta a republikánus holdudvar a filmet. egyébként sem jó, ha egy film betűről betűre megfilmesíti az eredeti regényt. ebből lesznek a néhol unalmas TV minisorozatok. és az sem baj, ha egy regény csak a keretet adja a filmhez, ami egy más irányba indul el utána. pláne ha 4 évtized van a kettő között, ami a scifi irodalomban nagy időt jelent.

A mondandod egy reszevel maximalisan egyet ertek, szerintem is jo a film es jo a konyv is. Sztem az a konyvet eredeti formajaban meg sem lehetett volna filmesiteni, es igen valoban iszonyat radikalis Heinlein, viszont elgondolkodtato dolgokat irt le, es emlekezetem szerint tobb nezoszogbol megvilagitotta a kerdeseket.

------------------
http://www.youtube.com/watch?v=Sf8cM7f6P2I

abban a korban Heinlein, Asimov és Arthur C. Clarke voltak imho a legjobb scifi írók.
ma meg az a probléma, hogy a hightech beömlött az otthonokba, ezért nagyon nehézzé vált a scifi írás. természetesen korábban sem a technikáról szólt a jó scifi, de megadta azt a hátteret, ami meghozta az olvasók kedvét a komolyabb eszmefuttatások olvasásához is.
Verne korában csak a leggazdagabbak fértek hozzá a kor hightechjéhez. az 50es években csak a hadsereg és a titkosszolgálatok, ma meg mindenki.
talán az sem véletlen, hogy Philip Kindred Dicktől sokkal több novellát megfilmesítettek az utóbbi időben, mint a fent írt három nagy scifi írótól. tévedés ne essék, Dicket is remek írónak tartom. de az tény, hogy neki egész élete alatt anyagi gondjai voltak ezért a mindennapos megélhetésért kellett írnia, és az néhol meg is látszik a könyvein. úgy tudom az Ember a fellegvárban az egyetlen, amire valóban volt ideje. viszont mindegyik könyve mögött remek ötletek vannak, amiket nagyon jól lehet mai filmekre adoptálni.

imho a scifi gödör véget ér épp napjainkban, és kezd kialakulni az új scifi hullám, ami szintén imho, a közeljövő legmeghatározóbb
irodalmi vonala lesz. és itt már teljesen összeér az irodalom/film/internetes kultúra. a Lost sorozat az első hírnök, azokat is sikerült tömegesen a tv elé ültetnie, akik korábban nem néztek scifit. Lynch még csak félsikert ért el a hardcore scifivé alakuló TwinPeaksel. az Xakták eleve csak zanzásította műfajt, de a Lost sikeresen végigvitte 6 évadon át a teljes koncepciót.
el fog jönni az idő, amikor egy Hugo Award rangosabb lesz, mint az irodalmi Nobel díj.
Ropolyiék az elten tartanak scifi előadássorozatot. érdemes végighallgatni őket.

Juan "Johnnie" Rico - egy szaros filippínó főhős, kábé annyira fehér mint egy rétinigga, Charles Zim valami büdös szláv, Lieutenant Colonel Jean V. Dubois feketeseggű békazabáló származék, Lieutenant Rasczak megint szláv untermensch, Sergeant Jelal arab, Career Corporal "Ace" Levy zsídó, Private Dizzy Flores latinó, Fleet Sergeant Ho vietkong, Carmen Ibanez donna debella valaga deringosz megintcsak, "Padre" Migliaccio egy becsületes holt árja digó.

Ezt a "Heinlein egyébként eléggé ultrajobbos író volt, amerikai értelemben." mondathoz. 1959-ben írta Starship Trooperst, March on Washington például "csak" 1963-ban volt.
--
http://opensolaris.org/os/project/indiana/
http://www.opera.com/browser/

és?
az amcsi ultrajobb Joseph McCarthy és nem a KKK. ahhoz sem kellett March of Washington, hogy valaki évekkel korábban belássa, ha fehérek és feketék együtt harcoltak és haltak az amerikai csillagos lobogóért, akkor a hazájukba visszatérve is egyenlőséget akarnak majd. katonaként Heinlein ezt nyilván átélte személyesen is.

ha pedig már az untermenscheket emlegeted, nézd mi volt Európában. a nemzetiszoci németek, lenézték a nagyonfehér szőke/kék szemű szlávokat, miközben keblükre ölelték a náluk szignifikánsan sötétebb bőrű, általában fekete hajú olaszokat.
pár évvel a háború előtt, a németek megbuktatták eléggé erőszakos módon az osztrák fasiszta olaszbarát kormányt. majd "egyesültek". ezért sem firtatták annyira déltirol ügyét a németek, nem akartak konfliktust az olaszokkal. közben a Szovjetunióval barátkoztak, és a háború elején együtt osztották fel Lengyelországot. a zászló úgyis vörös volt mindkét oldalon:)
csak később találták ki ezt a gonosz fajvédő vs testvéri békeharcos mesét a győztesek, főleg keleten.
természetesen mindig meg lehetett találni a megfelelő ideológiai mesét, ha fordulat következett be a szövetségi rendszerben.

a 60es évek eddig hangoztatott magyar interpretációja pedig LOL! amcsi polgárjogi mozgalom exportja cigányokra áthangszerelve:) ez mekkora baromság volt! csak azt nem vették észre a szadeszos ideológusok, hogy soha nem volt Magyarországon rabszolgaság. ráadásul a cigányok a fehér nagyrasszhoz tartoznak, még a négerek nem. de hát soha nem szerették a történelmet, így nem is ismerték. szerencsére mára eltűnt a szadesz, hamarosan a holdudvaruk is követi a pártjukat.

szóval nincs itt semmilyen ellentmondás. ha erősebb bizonyosság kell olvasd el a Stranger in a Strange Land könyvét. igazi antihippi novella.

érdekes, hogy a Duna film a maga korában bukás volt. több pénzből készült, mint a Jedi visszatér, de még a Jedi több mint 10szeresen visszahozta a befektetést a Dune kevesebbet hozott vissza, mint amibe került. de pont a Star Wars sorozat sikere és a Blade Runner szintén hatalmas sikere miatt olyan erősen beleégett a filmesek és mindenki retinájába az a látványvilág, hogy utána minden más scifi film világát is meghatározták.
ma már nagyobb élmény a Dune film, mint a maga idejében. azért mert egy teljesen más scifi világot/látványt épített fel, amit később nem csépeltek mármár unalmassá az utódok.
mostanában egyre több játékban tűnik fel az a barokk/scifi világ, amit Lynchék találtak ki a Dunében.

Azert a konyveket se felejtsuk el, igaz a kepi vilaguk kicsit egyhangu es a fekete feher soroktol csak a borito ut el, zenejuk meg nincs :), de a tortenetek nagyon komolyak.
Mindemellet a Lynch film is termeszetesen kedvencek kozott van - furcsa, hogy a nemreg forgatott minisorozatokat nem szerettem.

A Terminátor folytatások csak akkor bajosak, ha kifelejted a több idővonalat. Ha befolyásolod a múltat, akkor jövő is változni fog ugye. Mivel ebben rendesen rohangálnak oda-vissza ezért gond nélkül változhat a történet, és csak is ezért fogadható el, hogy J.C. nagybátyja egyáltalán nem volt ott a Salvation-ben.
Na jó vannak bennük hibák, de a sorozat a legkorrektebb a T2 után. (Utána az első, majd a Salvation, a hármast hagyjuk..)
A Tssc második, harmadik és talán még a negyedik része is csak tapogatózás volt, de ezek után 99%-ban meg van minden korrekten magyarázva. Feltűnik itt is egy T1000 (illetve T1001), megvan Cameron miért egy melltartóban rohangáló fiatal picsa, bár néhány szál tényleg fölösleges hülyeség.
Viszont a Terminator saga-nak vannak a legborzasztóbb könyvei.
Szóval, én nem osztom a "legelcseszettebb" jelzőt.
Amúgy nálam például pont a Dűne, ami a könyvek után filmként igencsak elcseszett.. legalábbis nekem ennyi maradt meg belőle ;)
--
AGA@
Clyde Radcliffe Exterminates All the Unfriendly Repulsive Earth-Ridden Slime

szerintem ez a párhuzamos valóságozás, meg idővonalazás rontja az eredeti Terminátor világának az integritását.
az eső Terminátorban még nem lehet változtatni a jövőn. meg fog történni minden és a múlton sem lehet változtatni. a T101 már az első perctől kudarcra van ítélve. pont ezért születik meg JC, mert a gépek megépítik az időgépet, amin visszautazik az apja is az időben. ha nem építenek időgépet nincs JC sem. az is igaz ugyanakkor, hogy a Skynet is azért tud elkészülni, mert a jövőből jött Terminátor törött chipje megadja a szükséges információt a kutatásokhoz.
de a múltba csak Kyle Reese és a T101 jut vissza meztelenül, csak ők vannak ott. a film tulajdonképpen kettejük párbaja, aminek az eredményét mind a ketten ismerhetik, az emberi gondolkodású Kyle mindenképp. és bár tudják, mindketten meghalnak a végén, mégsem mindegy számukra az addigi harc.
A Terminator2 egy kicsit már megtöri az integritást azzal, hogy újabb két időutazó megy vissza, de enélkül nem lehetett volna második rész. ráadásul a költségvetése is nagyságrenddel nagyobb és ez meg is látszik a vásznon. a története is jó lett, ezért teljesen rendben van a T2. ott nyitva marad a jövő, de nincs benne, hogy sikerült bármin is valójában változtatni. csak remény van rá. és így jó is volt.
a T3 szerintem is borzalmas. és nem is értettem, miért kellett Edward Furlongot lecseréni a drogproblémái miatt, ha pont egy drogos JCt kellett volna játszania:)
a T4 imho jó film lenne, ha nem Terminátornak hívnák, hanem egy önálló történetként futna. amiért okkal szidják a Terminátor rajongók, köze nincs ahhoz a jövőbeli sötét világhoz, ami a korábbi Terminator filmek jövőbeli jeleneteiből lejött. csak pár dolog. az eredeti jövőképben állandóan éjszaka van, az T4 nagy része nappali jelenet. az eredeti jövőben az embereknek nincs semmilyen saját katonai technológia a kezükben. nincsenek megmaradt katonai támaszpontok, helikopterek, tengeralattjárók. csak autóroncsokból eszkábált járművek, gépektől elvett fegyverek, és a támaszpontok a városromok pince és csatornarendszereiben vannak. talán túl sötétnek találták egy teljes filmhez. csak így meg nem az, aminek lennie kellene.

az a baja a Terminátornak, hogy ott nem volt egy Lucas, aki előre kitalálta volna a világot, amibe a film kerül és a történet kereteit előre. a Terminátornál részről részre találták ki a storyt. csináltak egy nagyon jó filmet kevés pénzből, ami sokszorosan visszahozta a befektetést. utána jött a folytatás sok pénzből. majd eljött 1997, és ezután már le kellett volna zárni az egészet.
James Cameron egyébként sokat tanulhatott az esetből. az Avatarnál már előbb találta ki a világot utána csinálta a filmet.
egyébként nagyon kedves filmje lehet az első két Termintor. Linda Hamiltont az első rész után feleségül vette. 1997ben pedig Terminator folytatás helyett újracsinálta imho az első Terminator történetét csak egy másik világban, a Titanicéban. mind a kettő egy pusztulásra ítélt világban játszódik. mind a kettőben egy nőért folyik a harc két férfi között. az egyik hatalmas előnyben van, még a másik egy "potyautas" szegényfiú. és mind a kettőben beleszeret a lány a "szegényfiúba", gyereke lesz tőle egyetlen szeretkezés után. és mind a kettő végén meghal a fiú, de mégis megmenti a lányt.

Szerintem a Gömb egy gyenge Solaris (akár a regény, akár a Tarkovszkij féle filmet is vesszük alapul) után érzet, nekem legalább is annak tűnt. Igaz, itt nem egy idegen bolygóra mennek asztorauták, hanem a tenger fenekére, igaz, a gömbbe nem egy intelligens, de amúgy az emberek számára felfoghatatlan plazmaóceán viselkedése a talány, hanem egy "tárgy", de az alap felvetés (vajon alkalmas-e az ember egy nála teljesen más életformával való kapcsolatteremtésre) és a megoldás (az emberi lények manipulálása, egyfajta virtuális világba zárása) egyértelműen a Solarisra hajaz. Ráadásul a történet menetébe, magába a sztoriba is fellelhető egy csomó analógia a Solarissal.

egyetértek. az amcsi Solaris remake is sokkal jobb nála.
a Gömb egyébként a bemutatása évében az Event Horizonnal versenyzett. az Event Horizon is egyfajta Solaris, de ott megtalálták azt az egyéni interpretációt, ami egy remek horror scifivé teszi. a Gömb sajnos csak egy sekélyes plágium.
mellesleg eléggé durva horror is az Event Horizon. amikor néztem eléggé sokan kimentek a moziból a film alatt:)

*****SPOILER*****

az Event Horizonban nem egy Solaris féle idegen intelligencia okozza a hallucinációkat, hanem a pokol jön vissza az űrhajóval.

a Gömb még annál is borzalmasabb, hidd el:)
átírták az eredeti briliáns történetet, marihuánahippis, lelkizős, pszichológiázós, szirupos bóvlira.
a Clooney film legalább maradt az eredeti történetnél. így az csak olyan, mint egy szerencsétlenül színre vitt Shakespeare darab.

hát ízlések és pofonok. nekem az történetesen még tetszett is. persze hálátlan feladat egy Asimov novella megfilmesítése, mert tökéletesen úgysem sikerülhet. de ha már Asimov, akkor én a The Bicentennial Mant tartom katasztrófának. Robin Williams nem tudta levetkőzni a hivatásos komika arcát és ez szerintem nagyon ártott a filmnek. teljesen olyan volt, mint amikor Leslie Zevot alakította a Toysban, csak éppen ez az Asimov novella mást kívánt volna.

magának Asimovnak is voltak gyengébb írásai. az Alapítvány pereme és Alapítvány és Föld érezhetőbben gyengébbek, mint az eredeti 3 Alapítvány. szerencsére az Alapítvány előtt és az Előjáték az Alapítványhoz már újra jók lettek. az a Gaia mese, khhmm hát nem az igazi, és az Alapítvány világának a konzisztenciája is sérült. az első 3 Alapítványban szívbaj nélkül atombombáznak, sőt nyelv alatti mikroatombombával is megpróbálkoznak a "jó ügy szolgálatában":) az alapítvány peremében pedig az nukleáris fegyverek bevetése évezredek óta tiltott bűnös dolog, még a legádázabb ellenféllel szemben is. persze a 80as évek elején biztosan fontos dolog volt a békeharc:)

egy Alapítvány és Birodalom világában játszódó Elite stílusú űrhajós játékot tudnék értékelni. egyszer, ha majd végre elkészül az Vegastrike ogre3d portolása, és még használható is lesz, talán megcsináljuk;)

Az amcsi Solaris egy fos. Szerintem Soderbergh el sem olvasta a regényt, csak kapott egy forgatókönyvet, meg esetleg mesélt neki valaki a Tarkovszkij féle verzióról. Ezért jó amcsi szokás szerint ráizmolt a szerelmi szálra, a plazmaóceánt meg szinte a háttérbe b.szta, pedig ugye róla szolna a film, és nem George Clooney szenvedéséről. Viszont Jeremy Davies ebbe a filmbe is zseniális, amikor a vásznon van, lejátszik mindenkit onnan.

SZVSZ nem kéne ennyire túlértékelni az Even Horizontot. :-) Nem rossz sci-fi horror izé az a film, de annál nem több. Kellemes borzongás 90 percen keresztül, de nem egy maradandó alkotás, pedig lehetett volna jobb is, persze ehhez le kellett volna tennie a voksot a rendezőnek valamelyik irányba, hogy mit is akar csinálni. Filozofikus sci-fit az ember sötét lelkének mélységeiről, akkor kevesebb belezést kellett volna belepakolni és kiforrottabb dialógusokat, vagy pörgős sci-fi horror, akkor meg éppen, hogy több kellett volna a gore-ból, és kevesebb duma. Így olyan semmilyen lett az egész számomra.

Alfa holdbázis
Orion űrhajó kalandjai
Támadás egy idegen bolygóról (The Invaders)
Látogatók (Les Visiteurs)
Egy ember Atlantiszról
Üzenet az űrből
Az utolsó csillagharcos
Csillagok háborúja
Harmadik típusú találkozások
UFO Arizonában
Alien
Mars mentőakció
Red Planet
Csillagközi invázió
Star Trek
Emlékmás
Terminátor
Ragadozó
Lost in space
A gömb
Final fantasy
Csillagkapu
... meg egy halom még ...
---------------------------------------------------
Talisker Single Malt Scotch Whisky aged 10 years :)

Emlékmás +1
lefelejtettem az előbb.

az Utolsó csillagharcos az azért is érdekes film, mert az volt az első olyan A kategóriás film, amelynek jelentősebb részét computer animációval csinálták. egyébként kísérleti filmnek szánták az alkotók, a kor CGI technológiájának éles tesztelésére. akkor a 80 évek közepén még nem Silicon Grapics computereket használtak ehhez a filmhez, hanem Cray X.MP supercomputert.
texturázás még egyáltalán nem volt, pure 3d vektorgrafika, akkor mégis jónak számított.

A Tripping The Rift nagy kedvenc.
Amúgy meg Firefly/Serenity egyértelműen!
Star Trek, de kizárólag Voyager (egy két Új nemzedékkel És első évaddal ;) )
Stargate, főleg sg-1 --szerintem szórakoztató, ahhoz nem kel profinak lennie ;)
Csillagközi szökevények (Starship Troopers?)-Főleg Vala Del Moran miatt, akit itt nem így hívnak ;)
Galaxy Quest szintén egyértelmű ;)
Ezek amik mostanában is előkerülnek..
Kotyogóskávéfőzős Alfa holdbázis is kedvenc volt.
Bár nem űr sci-fi csak sima, de terminator 1-2 és tssc.
A félig film Imperium Galactika szintén.
Most hirtelen ennyi jut eszembe.
--
AGA@
Clyde Radcliffe Exterminates All the Unfriendly Repulsive Earth-Ridden Slime

Igen Farscape lesz az..
És igen keverem a prix-el... :) Régen volt már tulajdonképp mind a kettő. Mivel ezek ilyen hétvégén munkában a háttérben futó, de ehhez képest emlékezetes sorozatok voltak. Jó a Prix még régebbi.
Melyik volt az amelyikben a végén mindig ittak és buliztak? Abban úgy emlékszem az űrhajók papírból voltak, (de nem kavarom tovább, biztos rosszul maradt meg).
--
AGA@
Clyde Radcliffe Exterminates All the Unfriendly Repulsive Earth-Ridden Slime

Az Alfa holdbázisba nem volt kotyogó kávéfőző. A BBC és a Pinewood studió beleadott apait, anyait. Olyannyira drága produkció volt, hogy a díszleteket utána sokáig lízingelték más filmekbe. Hogy mást ne mondja, a Star Wars elején, amikor a birodalmiak elfoglalják Leia hercegnő hajóját, a teljes csihi-puhit meg lövöldözést a Space 1999 díszletei között forgatták le. Mondjuk Lucasnak nagy kedvence volt ez a sorozat, nem volt nehéz meggyőzni róla.

Sunshine, azt majd eldöntöd neked bejön-e, de egy megnézést mindenképp megér.

Nem kifejezetten urhajos, bar nehanapjan szerepel benne: Eureka

Szintén csinos :)
Sajnos az Eureka-t a tv2-n néztem, és ott a talán a harmadik évadot hagyták félbe (vagy a másodikat - már nem dereng). Szegeden meg nincs SyFy, neten meg lusta vagyok utána menni - így az újabb részeket nem láttam. De nagyon szerettem! :)
(Lehetne egy topicot "Az ultimate űrhajós csajok" címmel indítani :))
<-------
You can't grep on dead trees.

Bizony - elsősorban sci-fi rajongó vagyok, de ebben a sorozatban a megfelelően adagolt sci-fi, poénok, és jó sztorik keveréke adta amit nagyon szerettem. Ha éppen maga a történet esetleg kevésbé volt jó, a többi még mindig ott volt :)
Jómagam is tudós-féle volnék, valószínű ezért is közel állt hozzám - néha elképesztő ötletek voltak/vannak benne :))
...asszem mégiscsak utána nézek, hátha valahol megvolna néhány rész...:) (a szinkron kevésbé gond :))
<-------
You can't grep on dead trees.

Szerintem nem szakad le az ég, ha ne adj Isten heti 1 részt a netről nézel meg alternatív forrásból. :)
Ha már sci-fi: a Sanctuary és a Primeval is kötelező darab. Utóbbi méltatlanul hanyagolt és "cancelled" pecsétet kapott.
A sci-fi sorozatokkal nekem csak az a bajom, hogy a jók majdnem mind "elfogytak". De más is van a világon.
Kéne sorozatos topic is...

Nekem már mindegy, ami a "függőséget" illeti. Most tartok 79 sorozatnál (van listám). :) Elsőre valóbban whatta hell, de évek termése, úgyhogy átlag napi 2-3 rész nem vészes. Tekintve, hogy sokan eltévézik a dupláját mindenféle sületlenséggel. Nem mellesleg ezekből származik az angol tudásom fele.

senki nem írta még, méltánytalanul, a space above&beyond-ot. (itthon űrháború 2063 néven futott). zseniális volt.

ami nekem még a +1, a firefly (nyilván láttam hogy ezt írtátok).

Ezer hála! Teljesen megfeledkeztem erről a remek filmről! És most csúnya módon le is húzom torrenten. Itt egy másik nagy sci-fi klasszikus sorozat: http://www.imdb.com/title/tt0061265/

Nálunk "Támadás egy idegen bolygóról" címmel futott.

[Szerk]: http://www.youtube.com/watch?v=xiFHaKj_-HM

Ez az első epizódból van, ahol David Vincent találkozik az idegenekkel. Gyerekkoromba vicceltek is a film bevezető részével: David Vincent látta. (Stirlitz meg tudta). :-D

--------------------------

Csak a viták elkerülése végett. Ha nem használok ékezetet, mobiltelefonról írok.

Egy korabeli vicc:
David Vincent utazik a vonaton, vele van a barátnője is.
A barátnőhöz oda megy egy idegen és a vállát ütögetve ilyen hangokat ad: "Putty-Putty Putty-Putty"
Erre David Vincent feláll és felszólítja:
- Azonnal hagyja abba a barátnőm molesztálását!
- Mert ha nem, akkor mi lesz? - így az idegen.
- Hát akkor..., akor oda rúgok magának amitől elmegy a férfiassága.
- Nekem olyan nincs is! - mondja az idegen.
- De hát akkor maguk hogy élnek nemi életet? - kérdi Vincent.
- Nagyon egyszerűen, így: "Putty-Putty Putty-Putty"

--
Tertilla; Tisztelem a botladozó embert és nem rokonszenvezem a tökéletessel! Hagyd már abba és kész!

Ugyan nem kifejezetten űrhajós, de kamaszkorom végén ismertem meg, és sci-fi, és még nem írta senki úgy láttam:
Dr. Who

akkor ezek szerint meg a regi sorozatrol beszelsz? azt epp' most nezem :)
az uj szeria (2005-) nagyon jo, bar az elso evad eleg gagyi...
a Doctorrel ismerkedni vagyoknak szoktam ajanlani a 3x10 (Blink) reszt, az zsenialis, eddig meg senki nem volt akinek ne tetszett volna :)

-
Slackware current / OSX Snow Leopard

A BSG előzményeit taglaló Caprica esetleg? Bár nem a meghatározott kategória, szerintem belefér. Sajnos szeptemberig szünetel az évad (mocsok SyFy).

Azért én megemlékezek néhány szovjet filmről is (nem a zseniális Sztalker és Szoláriszról).

http://www.youtube.com/watch?v=gLstE4gb9Qk&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=hyraLxGHgzo

Magyarul már egyiknek sem tudom a címét, de kölyökkoromba jókat izgultam rajta. :-D

Viszont hogy manapság már egészen másképp illik beszélni az orosz sci-firől, arra itt egy remek példa. Ez a 2008-as The Inhabited Island trailere: http://www.youtube.com/watch?v=1UXYxQqiceE

--------------------------

Csak a viták elkerülése végett. Ha nem használok ékezetet, mobiltelefonról írok.

Ultimate űrállomásos filmsorozat: Star Trek - Deep Space 9 <3

Threshold sorozat? Sajnos 13 rész után elkaszálták lezárás nélkül, de az alapötlet jó volt. És Carla Gugino sem egy utolsó "dolog", ha optikailag tekintjük a szereplőgárdát.

* Spoiler *

Azért a fogsort növesztő saláta elég meredek volt. :)

en most 'daralom', lassan vegzek az elso evaddal
azert igy az evad masodik felere lenyegesen emeszthetobb mint az eleje, vannak erdekes rejtelyek, de a szereplok nagy resze (kb. az osszes allando szereplo) irtozatosan elcseszett karakter, azonnal el kene oket tuntetni es lecserelni valami normalisra, ezerszer jobb lenne a sorozat (a sztori amugy nagyon jo)

-
Slackware current / OSX Snow Leopard

Csodálkozom, hogy eddig senki nem említette:

Starman - Csillagember

Nekem az a bajom a Ketszazeves emberrel, hogy Asimov novellajahoz kepest egy nyalas hollyiwoodi tucatfilmre sikeredett. Tehat ha nem ismernem a regenyt, meg tetszene is, de igy szanalmasnak tartom ezt a filmet. Kb. ugyan ugy elbaltaztak, mint az En a robotot. Asimovhoz, Clarkhoz, Lemhez, a Sztrugackij fiverek konyveihez csak megfelelo alazattal es hozzaertessel lenne szabad nyulni. Mar elore egnekall a hajam, hogy milyen lesz az evek ota beharangozott Alapitvany film.

--------------------------

Csak a viták elkerülése végett. Ha nem használok ékezetet, mobiltelefonról írok.

szerintem is nagyon jó kis film a 200 éves ember, de nehéz az alapkönyvhöz felnőni.
valahogy úgy van ez, mint a Dűnével, és a David Lynch féle Dűne mozifilmmel.
szerintem az utóbbi is nagyszerű, de a könyvhöz képest nézve még így is gyenge :)
Túl sok mindent kellett belőle kihagyni. Lynch panaszkodott is, hogy anno
a stúdiónak határozott elképzelése volt, hogy ~2 óránál hoszabb filmet
nem ülnek végig az emberek. Pedig állítólag az egész könyvet leforgatta
és voltak sokkal hosszabb vágások is.

Ez a Lynches sztori sokak szerint urban legend. Az alapfelvetés az, hogy Lynch "állítólag" egy kilenc órás anyagot készített, mivel eredetileg trilógiának szánták, csak a végén a producer (Laurentiis) berezelt, és csak egy két órás vágást engedett meg. Mivel Lynch a saját pénzével is érdekelt volt a filmben, kénytelen-kelletlen eleget tett a kérésnek. Később készült egy tévéprodukció is, amibe egyesek látni véltek az eredeti filmben nem látható jeleneteket. De.

Lynch soha hivatalosan nem erősítette meg. Tekintettel arra, hogy igen öntörvényű alkotó, és gyakorlatilag vastagon sz.rt mindig is az elvárásoknak, az elmúlt 26 évben simán kitálalhatott volna. Tavaly megjelent egy rendezői vágás a filmből, de az is csak valami három óra. Sokan várják persze az "eredeti" kilenc órás verziót, de szerintem ez csak mese. Viszont az tény, hogy Lynch írt egy ilyen verziójú forgatókönyvet is, amit kb. tíz évvel ezelőtt jó pénzért el is árverezett.

A 200 éves emberrel az volt a bajom, hogy a regényhez (novellához) képest igencsak rámentek az érzelmi vonalra, de az eredeti műben az csak egy "mellékszál". Ettől függetlenűl jó film, csak nekem nem teszik, jókat lehet rajta pityeregni, akárcsak az AI-n.

Abba az álláspontomba viszont nem tűrök vitát :-) hogy az Alapítványt vagy hozzáértő forgassa le, minimum két részbe, vagy hagyják az egészet a fenébe. Nincs értelme belőle egy zanzásított, csili-vili akció izét készíteni.

--------------------------

Csak a viták elkerülése végett. Ha nem használok ékezetet, mobiltelefonról írok.

Én azt hallottam, hogy japánban leadták a 9 órás vágást. De persze simán lehet csak legend.

--------------------------------------------------------------------
It has been said that the only standard thing about all UNIX systems
is the message-of-the-day telling users to clean up their files.
-- System V.2 administrator's guide

Nade csak eszembe jutott egy amit még nem mondott senki!

Külön hsz-t megér:

Spaceballs - Űrgolyhók :D Tudom h paródia de akkoris :D

Nem tudom mennyire sci-fi: Időlabirintus

Gyerekként imádtam :)

azt elkezdtem nezni mikor az M1-en adtak olyan 6-7 eve
emlekszem volt egy resz ami oroszorszagban jatszodott, es a 'cirill betus' feliratok jeleinek kb. 0%-a random krikszkraksz volt, valamelyik latin betubol atalakitva :D
amugy annak ellenere, hogy a koltsegvetese szemmel lathatolag sokkal nagyobb volt mint a Doctor Who-e, a minosege boven elmarad attol (leginkabb az zavart, hogy barmilyen korba/orszagba kerultek, sosem volt nyelvproblema)

-
Slackware current / OSX Snow Leopard

A Scifikben soha sincs nyelvi probléma. Legfeljebb az egyetemes fordítóval elintézik a problémát, illetve néha-néha a nyelvi eltérésre hegyeznek ki dolgokat. Amúgy az Időalagútban, általában valódi történelmi idők eseményeibe utaztak vissza. Pl. a Titanikra az elsüllyedése előtti napokban.
--
Tertilla; Tisztelem a botladozó embert és nem rokonszenvezem a tökéletessel! Hagyd már abba és kész!

de normalisabbak legalabb megmagyarazzak (pl. Doctor Who-ban, vagy akar a Galaxis Utikalauzban is), mashol meg tok termeszetes, hogy angolul beszelnek a goauldok :)
akiknek persze meg akcentusuk sincs, bezzeg a Fold masik orszagabol erkezo oroszt alig lehet erteni :P

-
Slackware current / OSX Snow Leopard

Stargate-ban az volt a problema, hogy tul sok lett volna egy-egy 40 perces sorozatreszbe a nyelvekkel is szoszolni, foleg, hogy rengeteget kellett volna kitalalni. Sorozat elejen ugye meg tobb volt a mindenfele kalandozunk, felfedezunk uj vilagokat jellegu reszek.

Az eredeti filmben ugye rendesen ott volt a Goa'uldoknak a sajat nyelvuk.

----------------
Lvl86 Troll

Ha az nem elég magyarázat, hogy a goauldok a Földről Tauriról vitték el az embereket szolgasorba taszítani más bolygókon és kommunikálniuk is kell valahogy...
De valóbban, ókori egyiptomi nyelven kéne beszélniük, hacsak nem tanították meg őket pár ezer évvel később angolul. Nem mellesleg van a goauldoknak/jaffaknak is nyelve csak ritkán használják, sőt az Ősök nyelvéből is kidolgoztak egy kevés részletet és még van más is.

A Universe-ben saját nyelvük van az idegeneknek, az se jó. Mindig van mibe belekötni. :)

Nem ugyanarról beszéltek. A kollega az Időlabirintus címen vetített sorozatról írt, amit gyerekkoromban én is végigizgultam.

Időlabirintus (Into The Labyrinth, UK, 1981)

Szívesen megnézném újból. Mert akkor nagyon bejöütt.
===================================================
Ubuntu 8.04.4, AIX, Windows XP Home, Windows XP Pro

Nem űrhajós, de az egyik legjobb filozófikus scifi amit eddig filmen láttam.

Az őslakó - The man from earth

Nincs benne akció, űrhajó, csak pár ember beszélget egy házban a verandán meg a kandalló körül. Ha valaki meg akarja nézni, akkor ne olvassa el a spoileres tartalmat:

http://www.imdb.com/title/tt0756683/

+1 az mondanivalónak, meg a dialógusoknak, a film üzenetének.

-1 a megvalósításnak.

Attól, hogy egy film egy lakásba/szobába játszódik, még izgalmasan is meg lehet csinálni (pl. Nem félünk a farkastól). Itt az alkotók nem nőttek fel a feladathoz, a színészek néha kifejezetten unalmasak voltak. Ez a film tipikusan az a mozi, ami vagy az elején megragadja a nézőt (ahogy velem is tette), és 10/10-et ad rá, vagy unott pofával lekapcsolja és 10/1-re értékeli. Én mindenkinek ajánlani szoktam, mert ha oda figyel rá az illető, az összes hibája ellenére valami olyan pluszt kap ettől a filmtől, amit manapság kevés mozi tud nyújtani.

--------------------------

Csak a viták elkerülése végett. Ha nem használok ékezetet, mobiltelefonról írok.

+1 az mondanivalónak, meg a dialógusoknak, a film üzenetének.

-1 a megvalósításnak.

Attól, hogy egy film egy lakásba/szobába játszódik, még izgalmasan is meg lehet csinálni (pl. Nem félünk a farkastól). Itt az alkotók nem nőttek fel a feladathoz, a színészek néha kifejezetten unalmasak voltak. Ez a film tipikusan az a mozi, ami vagy az elején megragadja a nézőt (ahogy velem is tette), és 10/10-et ad rá, vagy unott pofával lekapcsolja és 10/1-re értékeli. Én mindenkinek ajánlani szoktam, mert ha oda figyel rá az illető, az összes hibája ellenére valami olyan pluszt kap ettől a filmtől, amit manapság kevés mozi tud nyújtani.

--------------------------

Csak a viták elkerülése végett. Ha nem használok ékezetet, mobiltelefonról írok.

B5 :) azt néztem amíg tudtam. Az utolsó részéből még emlékszem darabokra :) Tényleg valakinek nincs meg véletlenül az összes B5 epizód?

Root-Tech

Valamikor a 80-as években volt a tvben egy sorozat, amiben 2 földönkívüli jött valami fénygömben utazva. Állandóan menekültek valaki elől.
Egyszer bemenekültek egy panoptikumba és ott életre kelltek a viaszfigurák.
Valaki nem tudja a címét?

Ezekről volt már említés: Roswell, Taken?
Az utóbbi űrhajós is.

Elnézést az előző duplázásért. Most én is írnék két filmet, ami nálam abszolút kedvencet az utóbbi idők sci-fi terméséből. Az egyik Az ember gyermeke, a másik pedig Az út.

--------------------------

Csak a viták elkerülése végett. Ha nem használok ékezetet, mobiltelefonról írok.

Kedvenc űrhajós filmek közül néhány:
2001
The thing (John Carpenter, Kurt Rus*el* vs VIC-20 "Cheating bitch", Windows hal meg először, Mac fagy le utoljára :D) Alapfilm, kötelező megnézni, és előtte elolvasni!
Captain Future rajzfilmsorozat
Az idő urai rajzfilm
[szerk] Androméda törzs

Utálom:
2010 - fosfosfos
Predators - Überkaka. és még a premieren néztem meg. Annál a kontraszelektált gyufánál én is combosabb vagyok, és a legutolsó mellékszereplő is lejátszotta. Antal Izidor meg beveheti a végét!

Jó lenne, de el3452ták:
Alien vs Predator 1 & 2 - Elsőnél a szeparált környezet miatt The thing utánérzés volt, a másodikban meg mind lúzer
Alien tri(/tetra/penta.stb.)lógia - mert elnyújtották, egy-két rész elég lett volna!
nem jut eszembe a címe, de csak a poén kedvéért: arról szól egy meteorraj elpusztítja a földet, de előtte mindenki bunkerba menekül. A film el van b452va nagyon, mert a noé bárkájának szánt műhold döglik meg először a kőzáporban, holott vannak librációs pontok is, hülye író! Viszont a film amerikaias, de ahhoz képest viszonylag emészthető volt

http://hup.hu/taxonomy/term/209
http://www.youtube.com/watch?v=QXz7-BNC6jw
http://nocirc.org/

-Pirx Kapitány kalandjai
-Alfa Holdbázis
-2001: Űrodüsszeia
-2010: A kapcsolat éve
-Babylon5
-K-PAX -A belső bolygó

Nem nagyon szeretem az urhajos filmeket. Mindegyik tok elvont, probal tok hitech lenni, meg elorerugaszkodo ...
Na jo talan kivetel az SGU, de ott a story laposka kicsit:)
Viszont miota vegigneztem a Battlestar Galacticat, azota teljesen az a favorit ebben a mufajban. Nagyon jol kinezo urcsatak, nem emberfeletti technologiak felvonultatasa, probal realis maradni. A tortenet pedig elkepesztoen jo, sokszor kerestem az allamat a 4 evad alatt :)

Amúgy meg Serenity... ha még nemvolt.
Ha már igen akkor pluszegy.

------------------------------------------
"Nincs ez el**szva, csak másra lesz jó!"

Az utolsó csillagharcos-ra emlékeztek? Nekem az gyerekként tetszett:

http://www.imdb.com/title/tt0087597/

és ebben is egyetemes fordító van, amíg nem kapja meg a főhős srác addig nem ért semmit, amikor elmennek a központi bázisra.

Tudom filmről van szó de azért egy jó könyvnél nincs jobb film :)
A film ott "pörög" a fejedben, minden újraolvasásnál más az operatőr és a vágó .... :)
Néhány favoritom:
Zsoldos Péter: A Viking visszatér
Zsoldos Péter: Távoli tűz
Zsoldos Péter: Ellenpont
Arthur C. Clarke: A város és a csillagok
Clifford D. Simak: Ha megáll az idő
John Wyndham: Újjászületés
stb.

Doctor Who 5. évadtól, de azért a többi is jó :)
Steven Moffat nagyon jó író :)