Kali Linux 2024.4

Címkék

Megjelent a Mr. Robot sorozatból is ismerhető hacker Linux disztribúció, a Kali Linux legújabb kiadása. Újdonságok a szeptemberi 2024.3-as kiadás óta:

Hozzászólások

Majd egyszer felteszem ha "fú de nagyon hekkernek" érzem magam. :D

Igazából csak kényelmi disztribúció, nem kell összevadászgatnod a pentest eszközöket ha épp kíváncsinak érzed magad. Annyira nem vagyok benne a témában de amennyire használtam semmi exkluzív sincs benne, amiket használnál azokat ugyanúgy használhatod debianon vagy bármin, nyilván a fordítás/konfigurálás extra köreivel.

Annyi az elonye, hogy ezt egy pendrive-rol bootolva is tudja, live rendszerkent, es egy reboot utan semmi nyoma. Szoval pentesthez eleg egy tetszoleges USB-s eszkoz, nem kell laptop (fehernel minimalisan sotetebb kalapot hordva elony lehet). Volt olyan, regi Androidos telefonom, aminel a hozza mellekelt hasznalati utasitast egy, a kutyun levo .iso-ra tettek fel PDF-ben. A menuben ki lehetett valasztani az USB modot, az egyiknel kiajanlotta ezt az iso-t, mint ha USB-s CD meghajto lenne. Kiprobaltam, root utan kicsereltem masikra, es bootolni is lehetett rola :). Van olyan hely, ahova a zsebedben levo telefont (+ toltokabelt) elobb beviszel, mint egy laptopot (plane asztali gepet). Persze szigorubban orzott helyekre ezt sem.

A strange game. The only winning move is not to play. How about a nice game of chess?

Igazabol ott is elony lehet, ha valaki osszerakja neked a rendszert, es nem neked kell egyesevel. Plusz igy ott van az is, ami hasznos, masoknak mar bevalt, de esetleg enelkul nem is tudnal a letezeserol - emiatt nem tenned fel.

A strange game. The only winning move is not to play. How about a nice game of chess?

Ez így van. De sokan hiszik úgy, hogy pentest-nek csak Kali-t lehet használni, mert csak akkor vagy igazi hekker. Gondolom mert a Mr. Robot-ból csak ezt ismerik és nem tudják, hogy ezek az eszközök léteznek akármelyik Linux disztrón, csak fel kell rakni a csomagkezelővel a repókból.

Ami engem meglep, hogy van egy olyan rajongói tábora a Kali-nak, akik desktopként is használják. Működik, mert lényegében egy Debian stable, de kérdés minek ezek a szutykok egy desktop rendszerre.

Windows 95/98: 32 bit extension and a graphical shell for a 16 bit patch to an 8 bit operating system originally coded for a 4 bit microprocessor, written by a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.”

Még anno amikor a mostani munkahelyemre kerültem, akkor én is felraktam a friss céges laptopomra (gyorsan kellett belőle 2-3 dolog) de utána amikor lett időm, akkor felraktam egy Ubuntut rá+beleraktam a Kali repót, aztán felraktam azt a pár csomagot belőle amit használtam.

Egyébként Desktopként hosszú távon azt vettem észre hogy nem érdemes használni, mert egy apt update/upgrade simán ki tudja nyírni a hekker cuccok egy részét. (pl a Wifite az összef*sta magát kolega gépén egy update/upgrade után)

Persze, mert nem desktopnak való, hanem live rendszernek tervezték. Ennek ellenére, ha valaki ügyes, tudja egyengetni desktop rendszerként is, de ha az  illető ehhez elég ügyes, akkor egy normális desktop disztró felrakására és belakására is megvan a tudása, és nincs rászorulva a Kali specialitásaira. Ezek a hekker cuccok, legalábbis a 99,99%-uk simán elérhetők akármilyen nagyobb disztró tárolójában, semmi különleges nincs ezekben, nem kell hozzá a Kali repója. Ezeket nem a Kali találta fel, előtte is léteztek, a Kali csak annyit tesz, hogy ezeket egybe válogatta, és egy live rendszerként leszállítja, ha gyorsan kell kéznél az összes cucc, akkor ne neked kelljen összekeresgetni, telepíteni, stb.. Meg esetleg arra jó, ha valaki ezzel a témával ismerkedik szakmailag, akkor ki tudja próbálni és látni fogja, hogy milyen eszközök léteznek, mert mind ott lesz előtte 1 kattintásnyira, nem kell megint egyenként keresgetni.

Windows 95/98: 32 bit extension and a graphical shell for a 16 bit patch to an 8 bit operating system originally coded for a 4 bit microprocessor, written by a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.”