Őszi mix a ghost joboktól a kártékony bootcampekig

Címkék

40. adásunkban ismét több IT karrierrel kapcsolatos témát érintettünk, jellemzően olyanokat, amiket ti kérdeztetek, vagy mindenkit foglalkoztatnak.

Mostanában mindenki a ghost/fake/fantom jobokról beszél. Ez tényleg egy új trend, vagy csak optikai csalódás? Szó lesz még aspergeres fejlesztőkről, átvágós bootcamp hirdetésekről, az Msc oklevél létjogosultságáról, végül a PwC túltolásából kiindulva egy piaci helyzetképet is vázolunk.

Az adásban elhangzott hivatkozások a Discord csatornánkon érhetők el, ahol még beszélgetni is tudsz velünk, és a többi hallgatóval. Adásainkat megtaláljátok a SoundCloudon, a Spotify-on, az Apple Podcasten, a YouTube csatornánkon, és immár a YouTube Music-on is.

Hozzászólások

Szerkesztve: 2024. 09. 13., p – 11:59

Összefoglalná valaki a tartalmát?! Nincs időm végighallgatni.

Ghost job (főnév) - Fantom állás

A kötvényhamisítás HR-es megfelelője. Olyan állás, amely csak a hirdetésben létezik, a hirdetőnél nem.

Az elkövetés módozatai:

Gondatlanságból elkövetett 1.: Az állást már betöltötték, de a hirdetés véletlenül kint maradt.

Gondatlanságból elkövetett 2.: A hirdető több fejvadászcéggel áll szerződésben, akik mindannyian meghirdetik ugyanazt az állást, az egyetlen létező hely délibábjait létrehozva ezzel.

Az eljárás egyben kiváló módszer a statisztikával elkövetett öngyilkossághoz, mivel az üres álláshelyek számát a hirdetések számával gondolják egyenlőnek. Ezzel a módszerrel a művelt USAnka 800.000 álláshelyet tévedett, kvázi véradásra szólítva fel az utcán vérző munkavállalóit. A Nyugat tehát egyértelműen hanyatlik.

Előre megfontolt szándék : A munkáltatónál a Heisenberg reláció, valamint egyéb taplóságok miatt nagy a fluktuáció, amit úgy simít le, hogy folyamatosan hirdet álláslehetőségeket, ha van hely, ha nincs. Ha a jelentkező állapotfüggvényének maximuma éppen egybeesik az üresedés időpontjával, akkor konstruktív interferencia valósul meg.

Különös kegyetlenséggel elkövetett : A munkáltató be kíván vezetni egy új technológiát, amiről azt se tudja, eszik, vagy isszák, ezért meghirdet a témában állásokat, hátha az interjúalanyok elkotyognak róla ezt-azt.

Ez a forma tulajdonképpen ingyenes üzleti tanácsadásként fogható fel. Egyesek ezt be is vallják, persze már csak akkor, amikor a delikvens ott ül, mások csak okosan pislognak és jegyzetelnek.

 

A fenti módszerek alkalmazását a LinkedIn üzletszabályzata elvben tiltja, mindazonáltal látványosan hiányzik belőle a "Mert különben..." kezdetű rész.

További témák:

Autizmus vs. programozás: Náluk nincs, de igény volna rá, egyebet erről nem tudnak mondani.

Diploma vs. programozás: Ha elkezdted a BSc-t, azt mindenképpen csináld végig, különben még vízumot se kapsz Afganisztánba. Az MSc-nek akkora jelentősége már nincs, bármikor megcsinálhatod, akár nyugdíjasként is.

Bootcampek vs. állásgarancia: NINCS olyan, hogy állásgarancia. Pont.

PWC UK nyomkövetés: Nevezett cég felső vezetői olyan szinten vesztették el kapcsolatukat a realitással, hogy egy körlevélben arról tájékoztatták dolgozóikat, a jövőben folyamatosan monitorozni fogják a helyüket. Nem kell azonban megijedni, mert az adatokat maga a dolgozó is megkapja, nyilván arra az esetre, ha kapásból nem tudna válaszolni a főnökének arra a kérdésre, hogy mégis hol a büdös francban volt múlt szerdán.

Így a Google Maps segítségével azonnal tudni fogja, hogy a Sparban pakolta a kosarába az akciós babgulyást.