- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Hozzászólások
Szerencsere ezt a szart is egyre kevesebben hasznaljak.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Véletlenül sem a végtelenül trehány (agilis!) módon összetákolt kód meg a csereszabatos hullóeszközként kezelt devek kombinációja adja ki a szar eredményt. Neem, dehogy. Az ügyfél percenként változó prioritásainak azonnali lekövetése sem b*sz szét mindent is. Az is tök rendben van, hogy mindenki azt okád bele a kódbázisba, amit csak szeretne mert "a sokszínűség és mindenki véleménye fontos", a mindenféle új fancy experiment, tool, framework maradékait meg szintén ott hagyjuk a kódbázisban, mert a kitakarításban nincs biznisz veljú. És ha nincs biznisz veljú, akkor arról nem lehet story írni, így fizetni se fog a k*va ugyfél érte. Nem csak meghallgatjuk, hanem bevonjuk a döntésekbe a gyakornokokat is, mert "a közös gondolkodás adja ki a legjobb eredményt". Szóval 3 gyakornok leszavazza a 2 szeniort, amikor demokratikusan döntést hozunk. Ha a szenior meg kicsit beleállósabb, akkor utána mehet beszélgetni a szoftverfejlesztéshez szemernyit sem értő managerekkel, hogy "miért nem kedvesebb meg rugalmasabb másokkal" és "miért nem csapatjátékos".
A framework a hibás. Egyértelmű.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ezt az előadás megnézése váltotta ki belőled, vagy csak az élettapasztalat? :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Meglepődnék ha a videóban bármi ilyesmi téma érintve lenne. Egyébként félre tudom ezeket tenni ezeket és a leckét is megtanultam: nem vívok meg olyan harcot, amit úgyse tudok megnyerni. Szar az IT, de ez van. A számlákat fizetni kell. Dolgozok bármilyen frameworkben-programnyelvben, lenyelem a hányást, széles mosollyal hamikálom a leglegacybb fost is. Örömmel aszisztálok a legnagyobb hülyeséghez is, bólogatok minden f*szomsághoz.
De a zsebbe k*rva bele kell nyúlni.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
inlabb valts szakmat amig meg nem keso... pont az ilyenek miatt nem dolgozom en se fejlesztokent. az megmaradt hobbinak.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Elfogadtam, hogy ilyen a "professzionális" IT és hogy jelenleg és hosszú távon is ebből tudok a legtöbb pénzt kihozni a legkevesebb befektetéssel.
És vannak boldog pillanatok, órák olykor hónapok is: ha békén hagynak, akkor a legnagyobb legacy kakiban is örömmel tevékenykedek. Ha békénhagynak.
Megkérdezhetem, hogy te mire váltottál fejlesztésből? Legyek valami team lead vagy BA vagy PM/SM? Ugyanúgy IT, ugyanazokkal az emberekkel ugyanabban a közegben kell ténykednem, szóval semmi különbség. Menjek vasutasnak/lidlis pénztárosnak? Nem jó a $$$ ott... más magas hozzáadott értékű (lol) dologhoz meg nem értek. Tanulni nem vagyok rest, de az IT-ba sem 3 hónap/2 év után lesz profi valaki és habokra nem tolok bele akármilyen bizonytalan szakmába éveket.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
> mire váltottál fejlesztésből?
uzemeltetesre... ha jol ossze van mar rakva a rendszer akkor alig van vele melo utana, max 2-3 evente egy nagyobb sw/hw upgrade de azt a max par napot ki lehet birni. meg hasznat veszem a programozoi tudasnak, nem csak scriptelesnel hanem hibakereseskor is jol jon, ha nem ijedek meg egy C forditasi hibatol vagy egy php fatal errortol a logokban frissiteskor...
bar a fejlesztesben biztos tobb a penz, ezt nem vitatom. de sose birtam elviselni, ha masok beleugatnak hogyan es/vagy mivel fejlesszek. mondjak meg mi a cel es bizzak ram hogy oldalom meg, milyen nyelven es milyen frameworkkel...
meg csapatban az uzemeltetes is lehet stresszes ha olyanok a tobbiek, en mondjuk (majdnem) soloban nyomom, csak egy alkalmazottam van aki maszkal ki ha on-site kell valamit butykolni, meg helyettesit ha epp nem erek ra / nincs kedvem dolgozni.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Az üzemeltetés se sokkal jobb. Ugyanúgy megvannak ott is a "vérnyomásemelők".
Alapvetően nem mindegy, hogy magadnak üzemeltetsz és az erre épített szolgáltatást adod el vagy az ügyfél rendszerét kell üzemeltetned. Utóbbi esetben az ügyfél összes dolgozója bele akar szólni a munkádba. Még Mancika is, a pénzügyről. Tapasztalataim alapján.
Véleményem szerint meg kell találni a megfelelő eszközt a felgyülemlő stressz, feszültség levezetésére. Akár munkahelyet, munkakört is váltva. Az élet többet ér.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nem tudom miről beszélsz, sose láttunk ilyet :D
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
MBH Bank? ;)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Bármelyik bank lehet. Mind egykutya.
Egyébként full remote külföldre és itt épp jó. De tudom, hogy semmi sem tart örökké, és többnyire amúgy *rósz*, hisz a (*sóhaj) évtizedes tapasztalataimat írtam le. Meg kell becsülni a boldog (vagy nem fos) periódusokat.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ugylatom valami hobbi vagy terapia nagyon nem artana neked :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ismerős helyzet. Így csak ezt tudom neked tanácsolni: Szúúúúzááá....szúúúúzááá... ;)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Szúúúúzááá....szúúúúzááá
Amikor a főnök ezt mondta, akkor rá akartam borítani az asztalt. :)
Error: nmcli terminated by signal Félbeszakítás (2)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ha 3 gyakornok rossz iranyba akar elindulni egy frameworkkel, es 2 senior nem tudja nekik elmagyarazni, hogy miert, akkor az jo esellyel egy rosszul tervezett framework.
Ennel sokkal rosszabb szituaciokban is bizonyitania kell egy frameworknek: amikor a gyakornok tudasszintu ember honapokig egyedul dolgozott rajta es egy csak eggyel kevesbe junior atveszi, mikor eltunik.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Szerintem egyszerűen az van, hogy a juniorok el vannak kapatva. Piheség, érzékenység meg minden.
Az ő feladatuk az elfogadás, megértés, kérdezés és az iránymutatások követése (lenne). Természetesen van lehetőség kérdezni, 'csellindzselni' de "a szerintem másképp is lehetne csinálnira" a korrekt szenior válasz az, hogy "igen, de itt mi így csináljuk". Ilyenkor van, hogy az öntudatos junior jelzi a külvilág felé, hogy "én itt bizony el vagyok nyomva". Sajnos szuper fontos (lenne) az, hogy hogyan van elnevezve a változó. Az is fontos, hogy a metódusok milyen sorrendben vannak az osztályban. S privát metódus az később jön mint a public. Igen, a módosítók sorrendje is fix, mert ezer ilyen apróságból áll össze az, hogy nem egy hányinger az egész kód. Ha ezek be vannak tartva sincs garancia semmire, de ha nincs, akkor garantálom hogy foshalom az egész. Egy apróságtól önmagában nem elsz baj, de 1000 ilyen majd összeáll egy hordó fossá.
A legcsodálatosabb framework sem ment meg a hülyeségek 90 százalékától. A framework bizonyos határokig megszabja, hogy hogyan szervezd a kódodat, de az elnevezések, a stackoverflowról becopyzott széthekkelések, stb-t semmi sem tudja megakadályozni. Ilyesmik.
De a mai világ nem így működik, úgyhogy többnyire támogatás hiányában maximum olyan dolgokat észrevéleményezek, amik adatvesztéshez meg hasonló súlyú problémákhoz vezetnek. Egyébként szupportot se vállalok semmire... nálam nem fog csörögni a telefon éjszaka/hétvégén azért, mert más beleverte a ****át 2 hónapja.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Az Angular a frontend világ PHP-ja.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Az inkabb a JQuery.
Az angular bune nem az, hogy tul egyszerunek tunik. Hanem minden mas.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni