- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
- 467 megtekintés
Hozzászólások
baromság. Ott van fentebb Ritchie és vakarja az állát, hogy a dragonfly-os gyerekek rászartak a hagyatékára.
GPLv3-as hozzászólás.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Szerintem meg nem zavarná. Klasszik unixokon lehet kényszer volt az egyszerűség, amit továbbra is tisztelünk természetesen, mert a dolgok tisztaságát és eleganciáját adta, de azt kell érteni, hogy a világ a jelenlegi komplexitási ponton ezen már túllépett, nem csak hogy a.out-tot, de a COFF-ot se használják már sehol, mindenhol váltottak már sok éve ELF-re. Elméletileg néhány legacy zárt kódot érinthet, de azok meg annyira apróak, hogy futtatják valami emulációs megoldással, az összes többi use case-ben meg csak újrafordítják a kódot modern compilerrel, linkerrel.
Manapság nem hogy csak ELF megy, de már abból is LSB / PIE variáns, meg 64 bit onlyság, nem szokás már a static linking meg olyan disznóságokat is nyomnak a biztonsági paranoiások, mint az ASLR, KARL, unveil, hasonlók. Ez nem a hagyatékra szarás, hanem fejlődés, meg a mindent eszközt netre kötünk és támadják orrba-szájba jelenségnek a folyománya. A fejlődésnek hajbazerrel ellentétben nem vagyunk ellene, ha valóban van pozitív hozadéka, és nem csak trendidióta profitmultis fejlődésmániásság van mögötte, hogy a 30 pixellel nagyobb, és színesebb ikonok miatt újravetessenek minden szart, mert most az a hype.
“Windows 95/98: 32 bit extension and a graphical shell for a 16 bit patch to an 8 bit operating system originally coded for a 4 bit microprocessor, written by a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.”
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
mindenhol váltottak már sok éve ELF-re.
Macen nem ELF van, hanem Mach-O, pedig az UNIX.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni