- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
- 1024 megtekintés
Hozzászólások
Tudnám értékelni, ha fel lehetne éleszteni régebbi tableteket is, aminek csak 1 vagy 2 giga ramjuk van.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Reméljük nem olyan lesz mint a Halium/Ubuntu Touch mert akkor dobhatjuk is a kukába. Félek tőle hogy de, mert ugye ezekhez a SoC-okhoz nincs egyszerűen olyan driver ami egy mezei Linuxot meg tudna hajtani.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Van egy 10"-os Tab 2-m, amit nagyon szerettem olvasásra használni. De az Android ökoszisztémával gyakorlatilag már erre is használhatatlan. Így végre újra jó lenne valamire.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Attól tartok, hogy a mobiltechnológia hardveres és jogi/közgazdasági eszközök ügyes kombinációjával annyira ötletesen van bezárva, hogy értelmetlen nyomogatni a kilincset.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Én már játszottam ilyet. Egy inteles kacat Chuwi Hi8 tablettel (Z3736F Quad Core 2.16GHz 2GB RAM 32GB flash), ami gyárilag android és win8 rendszerrel jött. Androidból túl régi van rá (4.4), ráadásul bugos intel emulációval, amiért az újabb app verziók a böngészőkből is kresselnek alapból és mindig kézzel kéne javítgatni a megfelelő inteles verzió feltevését (ha még létezik). A win10 meg úgy alapból használhatatlannak tűnik nekem tableten, a kezelőfelület nem lehet kényelmesen használni a programokat.
Szóval, kipróbáltam ubuntuval. A kihívás, hogy sdio buszon ül több periféria is és csak a legújabb kernelek (5.x) kezdik ismerni őket. A touch-ot is kézzel kell feléleszteni firmware-k / driverek cserélgetésével. Viszont a proci gyenge és a ram kevés. Rettentően lassú rajta a linux. Az xfce nem támogatja a touchot, a gnome meg túlságosan lefogja a kevés ram miatt. Ha jól emlékszem a kde sem volt jó. És a kezelőfelület ott sem az igazi touchoz.
Szóval, akkor legyen x86 android, mert az ui szempontból teljesen jól kezelhető lenne. Csak hogy www.android-x86.org -on lévő verziókban még régebbi kernel volt, amivel nem lehet egyszerűen feléleszteni a touchot és a wifit. Szóval már csak évek kérdése és használható lehet technikailag.
Vagy, elengedni a 6 éves tabletet, ami akkoriban került 30eft-be és már régen megszolgáltat az idejét. S valami hasznosabbal tölteni az időt, mint egy ma már használhatatlan teljesítményű régi vacakkal küzedeni. Na jó, két évente elővettem egyszer megnézni, hogy na most már fut -e rajta a linux jól.... de kiderült, hogy túl lassú hozzá és semmi értelme, mert a 14 éves T61-es laptopom köröket ver rá teljesítményben.
A hírbéli cucc meg szinte biztos, hogy valami konténerben futó linux desktop. Volt már olyan.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A Tab 2 ugye nem x86-os, talán ez kecsegtet némi reménnyel.
Nekem valami nagyon minimál környezet kellene hozzá, tulajdonképpen egy fluxbox-szerű ablakkezelő bőven elég (i3-at csak azért nem mondom, mert túlságosan billentyűzet-orientált, ami alapban nem gond, de egy tableten talán kényelmetlen) és nagyon alap dolgokra használnám csak. Főleg bookreader, amire kiváló a nagy képernyő és a nagy akksi miatt.
Esetleg a falra szerelném kijelzőnek, amin wifin keresztül meg tudom jeleníteni mindazt, amit most telefonról a webszerveremen keresztül csekkolgatok. Vagy akár valamelyik kamera élőképét is rá tudnám tenni. Ilyesmi felhasználásban gondolkodom, semmi durvában.
Most egy Tab S a bookreader-em, kis ügyeskedéssel kiválóan működik stock androiddal. Ő maradna is így. De a Tab 2 gyakorlatilag használhatatlan (egy korabeli CyanogenMod van rajta), az appok bloat-osodása miatt.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Valami virtualizalt linux lesz ez :/
“Any book worth banning is a book worth reading.”
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Szerintem is. Illetve Androidon még virtualizálni sem kell, a közös Linux kernel alapok miatt. Az xorg problémát valószínűleg waylanddel oldják meg. Az iOS-nél más megoldás kell.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni