- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Hozzászólások
Kár, hogy nem készültek új cikkek. De valamilyen szinten érthető is. Az ilyen típusú oldalak nem nyelvtudás nélküli, teljesen amatőröknek szólnak. Akit tényleg érdekel valami, akkor valószínűleg hamarabb megtalálja a stackoverflow-on, vagy más hasonszőrű oldalon. Egy ilyen wiki, nem túl interaktív megoldás, már senki nem ér rá hosszasan keresgélni, apró morzsákból megoldásokat összerakni, azonnal kell minden.
Még egy kicsit kellene reszelni rajta, nagyon sok a törött link, pl: https://wiki.hup.hu/index.php/HupWiki:Elnevez%C3%A9si_szok%C3%A1sok
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A forprofittá válás nem lehet összefüggésben a hanyatlás megkezdésével?
READY.
▓
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nem hinném. Azzal semmi sem változott a HupWiki működésén, a használatán vagy a benne levő szócikkek licencén. Nekem az jött le, hogy egyszerűen nincs rá igény. Vagyis olvasói igény lehet, hogy lenne rá, de a készítésére nincs. Ezt meg valahol meg is értem. Az összes ilyen önkéntes téma előbb-utóbb a süllyesztőben végzi. Az elmúlt 20 év alatt számos hasonló projekt szűnt meg, vagy fulladt ki.
A 2000-es évek elején volt nagy fellángolás itthon is. Mentek ezek a szabad szoftveres, open source, Linux, BSD dolgok. Aztán az a generáció felnőtt, mással kezdett foglalkozni. Az új generáció meg le se szarja. A teljesség igénye nélkül amik eltűntek, vagy aktivitásuk erősen visszaesett:
- linux.hu
- wiki.linux.hu
- Linux-felhasználók Magyarországi Egyesülete (stílszerűen a HUPWiki-ből) és konferenciái
- lists.linux.hu levlisták
- FSN Alapítvány
- FSF.hu (van még, de az aktivitásés az elán nekem már nem a réginek tűnik)
- linuxforum.hu
- linuxuser.hu
- linuxmania.hu
- linuxbazis.hu
- BSD Egyesület
- bsd.hu
- debian.hu
- freebsd.hu
- MPlayer
- UHU Linux és közössége, a fordító hétvégék
- Full Circle Magazin magyar száma
- Linux az Oktatásban konferenciák
- Szabad Szoftver Konferencia (bár mintha ebben még pislákolna valami újabban)
- BSD sörözések
- stb.
Ez egy tesztnek indult, eleinte vitte az újdonságból fakadó lendület. Ez elfogyott. Nekem meg a motivációm, hogy frissítsem, patcheljem, karbantartsam. Hadd pihenjen.
trey @ gépház
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A 2000-es évek elején volt nagy fellángolás itthon is. Mentek ezek a szabad szoftveres, open source, Linux, BSD dolgok. Aztán az a generáció felnőtt, mással kezdett foglalkozni. Az új generáció meg le se szarja.
Az új generációnak megvan a saját hobbija, nem kell nekik a mienket tolni. A fiaim Discord chat robotot írnak, live streamelnek, robotot programoznak Androidos vezérléssel. A linuxos alapokat ők kérdezik tőlem, az új dolgokat én tőlük. Szerintem ez teljesen rendben van, tényleg az van, hogy a Linuxos "nagyöreg" generáció kinőtt az önkéntes meg hobbipojektek korszakból. Jó helyen vannak a hobbiprojektek az archívban, ami meg jól megy, azt for profittá kell alakítani, mert nincs már sok ingyenesen elkölthető időnk, hogy ilyen wikik írásával meg hobbikódolással töltsük.
Csaba
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Egyáltalán van olyan dolog, ami tisztán nonprofit, és hosszú távon működőképes?
A szabad szoftverben is azok a sikeres projektek, ahol van mögötte tőkeerős cég vagy cégek. Pl. Drupalnál is az Acquia meg egyéb cégek fizetett alkalmazottai írják a kód jelentős részét. Enélkül valószínűleg elhalna a projekt, nem hinném hogy tisztán önkéntesek fenn tudnák tartani. De ugyanez a WordPress-nél, meg még sok minden másnál.
Még egy jótékonysági alapítványnál is vannak fizetett alkalmazottak, vagy ha nincsenek, nem is nagyon tud fennmaradni sokáig, vagy nem tud nagyra nőni.
A HUP-nál is jó ötlet volt bevételi forrásokat szerezni, enélkül lehet már a HUP is elhalt volna.
A Wikipédiánál is vannak fizetett alkalmazottak. A HUPWiki-vel az lehetett a baj, hogy tisztán nonprofit volt, és még a Wikipedia miatt is kevésbé volt már rá szükség.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
a google keresések szinte minden kérdésre választ adnak
most már nincs az, mint a 10-20 éve, hogy az embernek több óra kínlódás volt valami furcsa probléma megoldása, és utána késztetést érzett, hogy valahova ledokumentálja, hogy másnak ne kelljen végigszopni ugyanezt
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A furcsa, hosszú idő alatt megoldható problémák nem tűntek el, ahogy a dokumentálásuk sem, hiszen különben mit találnának meg a Google keresések.
Viszont arra, hogy mindez magyar nyelven történjen, ma már jóval kisebb az igény, mint 15 éve.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A google csak azt találja meg ami létezik, vagyis valahol, valakinek le kell írnia a megoldást ;)
Desktop: MacOS | Server: CentOS
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Olyat hogy lehet, hogy milyen cikkekbe editéltel bele annó.. Kis nosztalgiafaktor.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni