Megszűnik a Linux Journal

Címkék

"2019. augusztus 7-én a Linux Journal bezárta az ajtót. Az alkalmazottakat elbocsátották és a társaságnak nincs működési alapja, hogy bármilyen minőségben folytathassa tevékenységét. A weboldal a következő hetekben továbbra is működik, remélhetőleg hosszabb ideig archiválási célból, ha sikerül megoldani.

Linux Journal, LLC"

RIP

Hozzászólások

mint ahogy egy windows journal sem elne meg. oromteli, tisztul a piac, kihalnak az eletkeptelen dolgok.

Azok mögött a lapok mögött valószínűleg áll egy nagyobb média vállalat, aki by-default nem a nyomtatott médiából profitál. Viszont a többi bejövő költségből érdemesnek tartja fenntartani ezeket a nyomtatott tech* újságokat, ami persze veszteséges lesz. De ez a veszteség úgymond, nem veszteség, mert cégen belül máshonnan megvan rá a forrás + máshonnan bejön ennek a költsége. Végülis felfogható ez úgymond "reklám" költségként is, mivel fizikálisan ott lesznek a "standokon" ezek a lapok.

Legalábbis régebben így volt ez a nagyobb médiáknál. Lehet azóta ez változott. fixme*

" tisztul a piac"

A Bli.. féle féknyúz, hatásvadász lapok meg hasítanak, ez inkább piszkolódás, mint tisztulás.
Amúgy is olyan érzése van az embernek, mintha a Linuos fejlesztők ellenérdekeltek lennének a Linux terjedésében.
Az a több 10ezer fejlesztő, aki a sok 100 szinte ugyanolyan linux forkot fejlesztgeti, ugyanazt a munkát sok 1000 példányban elvégezve, az elképesztő össz tudásával pár nagyobb disztribúcióhoz csatlakozna, a Linux már rég megelőzte volna a W-t.

*******
Ij

https://imgur.com/a/Ux6dDJS

> ugyanazt a munkát sok 1000 példányban elvégezve, az elképesztő össz tudásával pár nagyobb disztribúcióhoz csatlakozna

Bizonyos szinten lehet, hogy ugyanaz a munka (pl. egy asztali környezet vagy egy adott feladatot ellátó függvénykönyvtár fejlesztése), de a részletekben igenis vannak különbségek, és éppen ezen különbségek eltérő megítélése miatt nem fognak a különböző csoportok összeolvadni. Szóval mondhatjuk, hogy a Mate-sek meg a Cinnamonosok menjenek és doglozzanak a Gnome 3-on, nem fognak. Éppen azért csinálnak egy másik asztali környezetet, mert az szerintük jobb.

Avagy 1+1=2, de ha a két 1 nem akar "összeadódni", akkor nem lehet összeadni őket.

- - -
TransferWise refer
Humble Monthly refer

Igény az van, csak nem mindegy, mit és mennyiért. (Anno Linux Voice-ból rendeltem meg egy példányt "papíron", mert érdekelt annyira az a szám, de egyébként túl drágának tartottam, úgyhogy a többi számnál inkább megvártam, míg szabadon letölthetővé teszik.)

- - -
TransferWise refer
Humble Monthly refer

Keveset. De nálam a "nincs rá igény" az nem ugyanaz, mint a "nem nagyon van rá igény", ill. a "nincs rá akkora igény, hogy nyereséges üzletet lehessen rá építeni". (És ha utóbbiról van szó, akkor oké, de akkor azt mondjuk, és ne mást.)

- - -
TransferWise refer
Humble Monthly refer

Mert lehet, hogy nem buszon szoktak az emberek olvasni?

Nálam két újság jön papíron: Galaktika és a Minden nap németül. Elvileg mindkettő jöhetne digitálisan is, de kérdés, hogy mondjuk 10-20-30 év múlva mennyire lesz olvasható? Az epub/mobi/pdf trió jó eséllyel, de mondjuk egy Dimag (ami a Galaktika mögött is van)? Mert a rendszerváltás előtti Galaktikák simán olvashatóak és elhiszem, hogy én vagyok a kisebbség, de TV helyett szívesebben olvasok elalvás előtt. (Mindezt úgy, hogy még 40 se vagyok.)

A másik kérdés, hogy egy ilyen Dimagos - appból olvasható - újságot hogy adsz "kölcsön"?

Azzal viszont egyet tudok érteni, hogy a relatíve gyorsan változó dolgokat nem biztos, hogy érdemes papírra vetni.

Azért érdekes lenne belegondolni: Vegyünk pld. egy 100.000 példányban megjelent szaklapot. Ok, ki kellet vágni x fát, a gyártás belekerült y-ba, de ha tulaj vigyáz rá, akkor az még 20-30 év mulva is használható lesz. (A Micro Magazinjaim még megvannak, a CoV-okról nem is beszélve :) - a tartalom elavulástól most tekintsünk el - bár a digitális világban is vannak archivumok, ha valamiről kiderül, hogy hülyeség, nem törlődik az "internetről"). Mennyi energiába és költségbe kerülne egy szerverfarm üzemeltetése 20-30 évig, hogy 100.000 online felhasználó addig az időszakig elérje a tartalmat?
(Tudom, sok helyen bele lehet kötni. Szabin vagyok, meleg volt, rosszul aludtam stb. :D meg már én is több helyen belekötöttem gondolatban, de ha már begépeltem, akkor nem törlöm, maradjon meg ez a hülyeség is az interneten :D )

Ne kattints ide!

Még csak szerverfarm sem kell, fogsz egy szép nagy dobozt, belerakod az összes szám 1-1 példányát, megcímzed az Internet Archive-nak, aztán ők szépen bescannelik és kirakják (rengeteg magazin elérhető így náluk). Ha még előtte ráírsz twitteren Jason Scottra, lehet, hogy a postaköltséget is összekalapozza neked kb. egy tweetnyi erőfeszítéssel :)
Ja, és nem 100.000 felhasználó fogja elérni, hanem mindenki.

Szerk.: https://archive.org/details/linuxjournalmagazine
Szerk II.: Oh, most látom, hogy te pont a szerverek _ellen_ beszéltél :) Na mindegy. Szóval nem, nem kell plusz energia, ott az internet archive, simán "publikálhatsz" közvetlenül náluk :)

BlackY
--
"en is amikor bejovok dolgozni, nem egy pc-t [..] kapcsolok be, hanem a mainframe-et..." (sj)

Sajnálom, de várható volt. Tulajdonképpen majdnem két éve már egyszer bezárta a kapuit, de akkor a közösség mögéjük állt, és életben maradtak. Kb. 10 éve előfizetőjük voltam. Jó cikkek voltak benne, de aztán amikor Marcel Gagné elhagyta őket, akkor szerintem a színvonala is elkezdett süllyedni, úgyhogy lemondtam az előfizetésemet. Mindenesetre nem örülök, de van még a piacon jónéhány Linux magazin.

----
"Mert nincs különbség: mindenki vétkezett, és híjával van az Isten dicsőségének. Ezért Isten ingyen igazítja meg őket kegyelméből, miután megváltotta őket a Krisztus Jézus által." (Róma 3.22-24)

Mondhatnál pár példát a másik Linux témájú újságra :)

Ami viszont engem is meglepett: kb. 1 éve munka apropóján ki kellett mennem Stuttgart környékére. Legnagyobb meglepetésemre az egyik kis település Jet benzinkútján az újságos standon elég sok IT témájú különszámot találtam német nyelven a nagy kiadóktól (pl. Computer Technik). Az árakat illetően 10-15 euró rémlik, terjedelem tekintetében pedig 150-250 oldal.