- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
- 4797 megtekintés
Hozzászólások
Ezt a cikket azért tartom értelmetlennek, mert a UNIX tulajdonképpen egy márkanév. A Linux meg a BSD-k ugyanazokat az alapelveket viszik tovább, amelyeket az emberek ismernek és értékelnek is. Azon kívül, hogy ezekre nem mondhatjuk rá, hogy unixok, az elvekben nem igazán különböznek. Az mondjuk igaz, hogy az x86 eléggé terjed más architektúrák rovására.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Emlékeim szerint a Unix nem termék és nem is márkanév, hanem védjegy. És a wikipédia is így gondolja: "1993 óta a UNIX nem egy cég egyetlen termékét jelöli, hanem egy licencelhető védjegy"
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Oké, igazad van, de a lényeg, hogy ez egy elég kétségbe vonható kategória. Pusztán attól lesz valami UNIX, hogy a termék gyártója befizeti a jogdíjat a védjegy használatáért. Egyébként az elvekben a Linux meg a BSD-k is a unixokat követik, csak nem fizettek ilyen jogdíjat. Ugyanakkor a cikk a unixokat összehasonlítja a Linuxszal meg a Windowszal is. A három kategória közül kettő annyira közel áll egymáshoz, hogy a megülönböztetés igazából csak jogilag létezik, a harmadik pedig tök más.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nem, az lesz UNIX, aki teljesiti a Single UNIX Specificationben leirtakat, ekkor lesz jogosult a vedjegy hasznalatara. Nincs szo arrol, hogy ha fizetsz, akkor maris UNIX vagy.
A Linux es a BSD sem UNIX, ellentetben az OS X-szel vagy a Solarissal, ami teljesiti a SUS-t. Nem jogilag letezik a megkulonboztetes, technikai oldala van. Ha irsz egy 100% UNIX API-kat hasznalo szoftvert, akkor azt leforditod OS X-re es Solarisra, es ugyanugy fog menni. Mig Linux vagy BSD eseten ez egyaltalan nem garantalt.
http://www.unix.org/what_is_unix.html
"Today, the definition of UNIX ® takes the form of the worldwide Single UNIX Specification integrating X/Open Company's XPG4, IEEE's POSIX Standards and ISO C."
Itt lathatod, hogy mi UNIX:
http://www.opengroup.org/openbrand/register/xy.htm
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Azert azt erdemes szem elott tartani, hogy ez a cikk a UNIX uzletrol szol... rendszeruzemeltetokent -vagy inkabb ugy mondom munkavallalokent- nyilvan nem az az erdekes, hogy hany millio dollarert adtak el szervereket, hanem, hogy mennyi uzemeltetore van szukseg, ami inkabb a darabszammal lesz aranyban, nem az ertekkel. Jo, jo, latom van darabszam is a cikkben, de ott meg szerintem eves eladott darabszamrol van szo (nem derul ki egyertelmuen), nem a futo platformok darabszamarol. Meg amugy is ketseges szamomra, hogy ez mi alapjan keszul. En pl meg sosem vettem szervert Linux-szal, pedig altalaban Linux alapu szervereket uzemeltek/installalok.
Es mondjuk ez konkretan eleg felrevezeto a cikkben:
"Ebben egyébként a UNIX-ok „jó partnerek”, még 15 év után is igénybe vehető hozzájuk támogatás, míg a Windows Servereknél ez legfeljebb 10 év, a Linuxok esetében pedig disztribúciófüggő (a kimondottan hosszú távú támogatást élvező Ubuntu LTS-nél például 5 év)."
Megpedig azert, mert eleg sulyos hiba egy ilyen osszehasonlitasbol eppen a Red Hat-et kihagyni, ahol joval hosszabb a support (nem is tudom, 10 ev?).
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
13 év az Extended Life Cycle.
----
"Mert nincs különbség: mindenki vétkezett, és híjával van az Isten dicsőségének. Ezért Isten ingyen igazítja meg őket kegyelméből, miután megváltotta őket a Krisztus Jézus által." (Róma 3.22-24)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Na ezen az Ubuntu LTS-el példálózáson nekem is fenn akadt a szemem. Főleg hogy előtte üzletileg kritikus rendszerekről magyaráztak, utána meg jönnek az Ubuntuval, elég windowspistike hozzáállás.
Szóvá is akartam tenni, de egy ideje egyszerűen nem tudok bejelentkezni hwsw-re, elfogadja a felhasználónevet és a jelszót, csak nem lép be.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Törölni kell a *.hwsw.hu cookie-kat, akkor menni fog.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
a linux + firefox kombó nem szerencsés. A belső fórumfelületet kéne használnod.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni