Dél-Korea saját Web-alapú OS-t fejleszt

A hírek szerint a dél-koreai kormányzat úgy döntött, hogy egy Google Chrome OS rivális operációs rendszer fejlesztésébe kezd. Segítségére ebben a projektben koreai vállalatok, például a Samsung és az LG lesznek. A projektet Kim Jae-hong a Ministry of Knowledge Economy helyettes minisztere jelentette be egy sajtókonferencián hétfőn. A részletek itt olvashatók.

Hozzászólások

Amolyan Red Flag Linux koreai módra.

SZVSZ jobban járnának ha kinéznének egy pofásabb Linux disztrót és abba öntenék bele azt a pénzt, amit erre szántak.

Sem a Chrome OS-re nincs szükség, sem egy újabb Bada őrületre. Linux kernel fejlesztőkre van szükség és driver írókra.

--
GPLv3-as hozzászólás.

"We will forge ahead in developing a new kind of operating system, which is being seen as a next-generation product, in order to build the kind of advantage we do not enjoy in the market for smartphones and tablet PCs, which is dominated by Google and Apple."

burkolt allami tamogatas koreai tech cegeknek.

--
Live free, or I f'ing kill you.

Starcraft fut rajta? Ha nem, akkor bukta.

----------------
Lvl86 Troll

So long azon HP-s remenyek, miszerint a Samsung majd licenszeli a WebOS-t.

ez olyan dolog, mint a redflag linux. az se kellett senkinek, de a kinaiak megmutattak!
nemtudom.. .lassan el kellene oda jutnunk, hogy nem veszunk semmit a kinaiaktol, meg a tajvaniaktol.

mondjuk eleg cinkes lenne, ruha es it nelkul elni.

Mondjuk én már rég eljutottam oda, hogy minden születés- és név- és ünnepnap alkalmából újabb atomfelhőt vizionálok Kína fölé. Nem hiszem el, hogy arra a sok ócska szar szemétre, amelyet ide ömlesztenek, tényleg szükség van. Másrészt amire mégis, azt ne lehetne pl. itt Mo-n is előállítani ugyanolyan olcsón, hiszen az itthoni munkaerő ára is a béka segge alatt van.

Hát én azért örülnék, ha végre azt a sok "szart" itthon mi gyártanánk. Az elmúlt 21 év alatt még mindig fényévekre vagyunk elmaradva a Kína 10-15 éves szarjaitól (nyilván mert az egymás agyontaposása miatt nem érünk rá érdemi munkát végezni).

Ez a szarozás is relatív, biztosak lehetünk benne, hogy a közép-európai piac ugyanazt kapja, mint ami otthon marad?

Ja és a béreknél egy kis fogalmi képzavar:

"itthoni munkaerő ára is a béka segge alatt van"

a fizetés van ott, az ára meg 1000 galaxissal odébb
:-(

nezd, a ceg ahol dolgozom buszken rairjuk a termekekre, hogy 'made in U.S.A.'.

Alapvetoen ezt mindenki erti... es a nem lakossagi szektorban viszonylag veszik is a cuccainkat, de az araink ha nem is a duplaja a kinainak, de dragabb, szignifikansan.

Nezz magadba. Ha bemesz egy boltba, akkor 2db switch kozul, ami ugyan olyan 'markas', az olcsobbat veszed.
iztosra veheted, hogy kinai termek, de nem erdekel, mert ezt az arfekvest szoktad meg, meg akkor is, ha tudod, hogy mondjuk annyira olcso, hogy fel ev mulva kuka.

"azt az árfekvést szoktad meg" pontosabban:
- a valamivel drágább, mondjuk 2x annyiba kerülő, meg 1 év múlva kuka a tervezett élettartam miatt. Ha csak kicsit működik tovább fél évnél az olcsóbb darab, már jobban jártál
- a sokkal drágábbat, ami tovább működne, nem tudod kifizetni, mert a bérek és az árak köszönőviszonyban sincsenek. Ilyen helyzetben meg inkább a kínai sz.rt veszed minthogy csődbe menj.

Nagyon sok szinten el van baltázva a helyzet.

Nezd, nagyon sok termek nem a home usernek keszul, hanem nagyobb cegeknek.

Nehany cegnel van mar olyan informatikai vezeto aki ar - ertek aranyban szamol es nem ar -ban. Az osszehasonlitas nem csak ar kerdese.
Ott van az MTBF, ami adott esetben igen magas tud lenni. DE, ha megnezed a kinai es a kinai eszkoz osszehasonlitasat, akkor a kovetkezot latod:

- Magas MTBF eseten a termek ara kozelit az europai ar hoz
- Alacsony MTBF+Magas ar eseten alapbol cserelik az eszkozt

Az ár - érték arányban az egyetlen megfontolásra érdemes tényező az ár mellett a garancia, egy okos informatikai vezetőnél. Az MTBF már legyen a gyártó problémája. Láttunk már olyat, hogy a magas MTBF-el rendelkező drága termék mégis idő előtt beadta a kulcsot. A garancia Magyarországon valamiért csak 1 év volt, minden szerencsésebb országban 5 év.
Ezért ami az ár mellett valóban számít még, az a garancia időtartama.

karizmatikus

"Ez a szarozás is relatív, biztosak lehetünk benne, hogy a közép-európai piac ugyanazt kapja, mint ami otthon marad?"
Válaszom, nem. Van ott is hasonló minőség, mint nálunk -mondjuk az ára fele-negyede az itthoninak-, de ott alapvetően jó minőségű dolgokkal találkoztam. Csakhogy az itthonihoz hasonló árakon...
Majd' egy hónapot töltöttem el Kínában, fantasztikus, hatalmas ország és csupa ellentmondás minden...

-

[insert line here]
B.C. 3500 - DIY Vehicle / A.D. 30 - DIY Religion / A.D. 1991 - DIY OS