"Fájdalommentes migráció PA-RISC rendszerekhez"

"Az üzemben lévő megöregedett PA-RISC szervereket igyekszik megújult erővel konszolidálni a HP. A cég olyan fejlesztést jelentett be UNIX-ához, amellyel elméletben gond nélkül mozgathatjuk régi telepítéseinket egy új szerverre."

A teljes cikk itt.

Hozzászólások

... már ha kifizetni nem fáj, ugye... :)
--
Gábriel Ákos

Az Itanium processzorok következő két generációja, a 2012-re esedékes Poulson, és a 2014-es Kittson ráadásul garantáltan foglalat kompatibilisek lesznek a jelenlegi platformmal, így a gépek teljesítménye jelentősen emelhető a következő évek során

na azt en megneznem, hogy valaki CPU-t cserel egy integritiben.

sokkal reálisabb forgatókönyv, mint egy x86 szerver esetén: drágábbak a gépek, kritikusabb az alkalmazás folytonossága.

a valaki pedig nyilván egy HP mérnök lesz. de persze mivel már az összes integrity blade architektúrájú, ezért esélyes, hogy a blade modulokat cserélik ki, ez gyorsabb, kevesebb leállás.

---------------
mpu.buzz.hu

Nem reménykedés kérdése, hanem kötelezettségvállalásé. Szerződések kötik egyelőre, akkor se hagyhatná abba, ha akarná. Hogy mi lesz 2015 után, az jó kérdés.

Egyébként egyelőre az látszik, hogy a szinte teljesen elcseszett évtized után még odaraknak mögé komoly erőforrásokat, kettő teljesértékű designcsapat dolgozik Itaniumokon két helyszínen, és a következő generációt, a Poulsont 32 nanométeres félvezetőtechnológiára implementálják, kihagyva a 45 nanométert.

A Poulson egyébként egy teljesen új Itanium mikroarchitektúra, az ex-Alpha csapat első önálló fejlesztése, a jelenlegi Tukwila magjai technikailag lényegében 2002-esek. Minden arra utal, hogy ha ezúttal végre nem cseszi el az Intel a projektmenedzsmentet, akkor a Poulson versenyképes lesz.

Persze egyúttal rizikós is a sok változás, hogyan sül el. A Sunnak ugye pl. nem sikerült a Rock. A Poulson már prototípusként szilíciumon van laborokban, vagyis bőséggel van idejük debuggolni, validálni, azonban semmit nem tudni a felépítéséről vagy a képességeiről.

---------------
mpu.buzz.hu

nem a muszaki dolog a kerdes.

Hanem az, hogy egy rugalmas miniceg nem vesz itaniumot.
Itaniumot nagyvallalat vesz.
Megtervezve
vegigvezetve, neadjisten dokumentalva
es raraknak egy munstrum alkalmazast, emi nem egy ilyen internetes ingyombingyom, hanem egy belso monstrum
es a mosntrumoknak nem no a terhelesigenyuk az ido elorehaladtaval, hanem allanodo
valamint a vas (alaplap, ventik) elavulnak 5 ev alatt
tehat kellene egy mosntrum alkalmazas, ami ket ev alatt kihizza a betervezett vasat, es kellene bele cpu csere. Ez szinte kizart.

Az lehet, hogy az adott nagyvallalatnak szuksege van bovitsre.
Tenyleg szuksege.
Akkor a HP kereskedo elad neki egy nagyobb vasat, ujat persze.

Na, ezert nem lesz egy ilyen felsokategorias frincfrancban cpu csere, hiaba van meg ra a technikai lehetoseg.

Az új Itanium serverek a Superdome 2 és az rx2800 kivételével blade-ek, melyek c3000 vagy c7000 keretbe illeszthetők. Ezek legnagyobb előnye már most az olyan bővíthetőség, mikor nem kell a kisebb teljesítményű gépet kidobni, hanem tényleg bővítesz. bl860c i2 → bl870c i2 → bl890c i2. Ezenkívül a kiszolgáló perifériák (táp, venti) a kerethez tartoznak.
A megtervezésről meg beszélgethetünk. Az elmúlt húsz év során nem találkoztam olyan rendszerrel, melyet az elején rendesen méreteztek és az végig tartható is volt.

Ave, Saabi.

Hm. Ki kéne próbálni. A szeptemberi kiadás már fenn van az egyik gépen, már csak valami alkalmazást kéne keressek hozzá. Valahol emlékszem láttam parisces midnight commandert, az mondjuk teljesen jó lesz tesztnek. Vagy mondjuk jó régi pgsql.

ez egy gui tervezesi koncepcio. Ket irany van:
- konnyen tanulhato (intuitiv)
- tanulas utan konnyen hasznalhato

egy grafikus file manager, ahol egerrel lehet a file-okat atrangatni az egyik helyrol a masikra, nagyon intuitiv. Azonban, ha neygvenezer file-t kell atmozgatni egyik helyrol a masikra, nagyon bosszanto.

A ketpaneles (curses) jellegu filemanager nem ennyire intuitiv. Egy jopar billentyukombinaciot meg kell jegyezni. Azonban ez nem tul sok, ezek megtanulasa utan konnyen hasznalhato, negyvenezer file atmasolasa nehany billentyuleutes.

A parancssoros (shell) jellegu munka egyaltalan nem intuitiv. Tanulni kell, parancsokat megjegyezni, raadasul az aktulais directory nagyjaboli kinezetet is folyamatosan fejben kell tartani, hiszen nem latszik. Viszont, ha egy nyolcvanezres directoryban csak minden masodik file-t kell atmasolni, akkor az szinten nem gond. Kello tanulas utan a parancssoros munka extrem hatekony tud lenni.

Neked a kozepso megoldas a legkenyelmesebb. Lelked rajta. Masnak meg valamelyik masik.