Zokomov blogja

Diablo 3 lol

Miután itt a HUP-on is (meg mindenhol máshol) ment a nagy hype, ismerősömnél ránéztem erre a csodára.

Nem, még mindig nem értem mit esznek ezen a népek, komolyan nem.

A grafika nagy csalódás, azt gondolná az ember, hogy egy ilyen AAA+-os (vagy milyen) cím valamivel többet tud, de nem, így meg olyan mintha tabletre készült volna.

A játékmenet még mindig a megszokott, semmi RPG (se történet, és semmi karakterfejlesztés vagy csak nagyon alapszintű), csak menj és kattintgass, és menj és kattintgass, és szedj fel mindent és menj és kattintgass. Épületes.

Digitális középkor: Windows RT, Metro

A Microsoft ingyen ad Visual Studio 2010 Professional-t az 520 ezer Ft-os Madobe Claudia figurához ;-)

http://img3.sankakustatic.com/wp-content/gallery/safe-misc-xiii/claudia…
http://img1.sankakustatic.com/wp-content/gallery/cache/139051__468x_cla…

Claudia (cloud girl) nagyon szexi, a kérdés már csak az, hogy a Visual Studio ki a fenének fog kelleni ajándékba Claudia mellé ;-)

Ja persze only in Japan, ezek a mascot-ok csak ott mennek, de azért egy Renault biciklit (vagyis esélyt a bicikli megnyerésére) itt is csaphatnának hozzá, meg fénykardos esernyőt, az hiánypótló lenne.

Az Apple koszos felhője

Az Apple szokás szerint ha csak egyetlen dollárcentet is meg tud takarítani akkor inkább tönkrevágja a bolygót és az egészségünket azzal, hogy nem környezetbarát, korszerűtlen energiaforrásokat használnak.

Így is kell azt, fontosabb is pénz, mint az emberi életek.

Papíron persze az Apple rendben van, az átláthatóság teljes hiányának köszönhetően azt mondanak amit csak akarnak, most éppen azt mondják, hogy az Apple a legzöldebb, és, hogy 100%-ban korszerű energiaforrásokat használnak.

Hazudnak. És ezzel nincsenek egyedül, a Microsoft és az Amazon is ezt teszik.

PHP @ Arch

Most nézem, hogy Arch Linux alatt a PHP 5.4 már Suhosin patch mentesen érhető el, lévén egyre több ideig tart a patch megjelenése és az 5.4-hez még meg sem jelent.

Pedig esszenciális lenne. Ami még esszenciális szokott lenni az az opcode cache, de az is ki van szervezve és még fizetni is lehet érte.

Ha már PHP, a 6.0-ban azt mondják lesz konzisztens unicode támogatás, azért ez nem semmi.

Python-ban teljeskörű unicode támogatás van, még a programkódban (változónevek stb.) is lehetnek unicode karakterek, és még az inkompatibilitást is megérte, hogy konzisztensé tették.
Cython-al a C nyelvvel azonos teljesítmény is, kevésbé flexibilisen, de biztosított vagy PyPy-al flexibilisen teljesítménynövekedés, de annak meg a memóriahasználata magasabb és a Python 3-al sem kompatibilis még.

Informatika érettségi, Python

Ki az aki C++-al akar szenvedni informatika érettségin, amikor ott a Python.

Én magam még C#-ot választottam, de talán csak azért mert akkor még nem lehetett Python-t.

Python erre a célra nagyszerű, egy óvodás is meg tudná oldani vele az érettségi programozási feladatot 5 perc alatt.

A Python annyira egyszerű, hogy programozásnak sem igazán nevezhető, csak azt mondod neki, hogy oldja meg a feladatot: olvasd be a fájlt, sortold ezt, iteráld végig a listát, formázd a kimenetet, filterezz vagy mappingelj a függvénynek megfelelő listaelemekre.

Rengeteg high-level varázslat, csak listákkal kell foglalkozz, egyetlen algoritmusnak a közelébe se kell menjél.

Holdfénydiéta

Köztudott, hogy az energia amit megspórolsz azzal, hogy nem kell emésztened fizikai, érzelmi és spirituális energiává alakítható.

Van azonban a fényevésnek egy mellékhatása amiről csak nagyon kevesen beszélnek és ez a káros sugárzás.

Azt gondolnánk, hogy a napfény pozitív sugárzás, de a tudomány egyre inkább kezdi felismerni, hogy az UV és a béta sugarak káros hatással lehetnek a szervezetre.

Egy ideig csináltam ezt az UV blokkolós napdiétát vízdiétával, de nem nagyon vált be.

Most, hogy egyre inkább készen állok a csak napdiétára elgondolkodtam, hogy mi lenne a legmegfelelőbb módja a káros sugarak kiszűrésének.

Androidos szörnyek megesznek, omnyomnyomnyom

http://www.readwriteweb.com/enterprise/2012/04/trend-micro-reviews-nota…

Felfalják a telefonodat az Androidos szörnyek.

De tényleg, a Google-nak nincs erőforrása automatikusan és maniálisan inspektálni a Play-ra felkerült alkalmazásokat?

Bezzeg azt fél perc alatt meg tudják mondani, ha nem Google approved in-app paymentet építesz be az alkalmazásodba.

Vagy pornót, jogvédett tartalmat stb. töltesz fel a Youtubera.

Mobilnet vs. telefonadó hülyeség

Jön most mindenki ezzel a 2 Ft / perc telefonadóval, hogy majd fellázad a nép, és mindenki neten fog kommunikálni, meg, hogy mindenki mobilnetre fog átállni.

Csak azt felejtik el, hogy:
- A mobilneten keresztüli VOIP minősége, stabilitása, elérhetősége közel sem azonos
- A mobilnet drááááááááááággaaaaaa, nagyon drága, mert a hívások és az SMS még mindig sokkal jobban megéri a szolgáltatóknak, ezért paráznak lejjebb szabni a mobilnetárakat.

A mobilnet ezeknek a távközlésiseknek a szükséges rossz.

A vicc az persze, hogy ennek az adónak az adminisztrálgatása meg ha az adó hatására csökken a szolgáltatás igénybevételének mértéke (==> kevesebb ÁFA jön be) kontraproduktívá teszi az egészet az adóbevételek tekintetében.

Közelegnek a nyári viharok

De miért érdekelné az informatikusokat az időjárás, ha az kint van, az informatikus meg rendszerint a lakásban, irodában vagy pincében?

Mert a természet napi szinten Pikachu, villámcsapás támadásosat játszik 3-4 hónapon keresztül.

Akkumulátorokat, túlfeszültségvédelmet, faraday-kalitkát bekészíteni, közeleg a nyár és vele a szélsőséges időjárás.

Kommentben lennt megírhatod, hogy neked mi az amid füstölt már el villámlástól...

Android 5.0

Még csak a készülékek 1%-án található meg az Android 4.0, de állítólag a következő negyedévben máris érkezik az Android 5.0, kódnevén a Jelly Bean.

Állítólag a netbookokat és notebookokat is támogatni fogja, meg állítólag a dual-bootot is, ami lehetővé tenné, hogy bizonyos eszközökön Windows 8 és Android 5.0 is futtatható legyen.

A Chrome integrációt egyesek a Chrome OS portolásaként értelmezik és azt vizionálják, hogy a Google megválik majd az Android márkától a Chrome miatt.

http://www.pcworld.com/article/250137/android_50_jelly_bean_mobile_oper…

Xperia S

Egy ideje gondolkodom, hogy veszek még egy Androidos készüléket fejlesztéshez.

Még mielőtt megjelentek a Samsung Galaxy Nexus-t és a Motorola Droid Razr-t néztem ki, csak eközben felfedeztem a Qualcomm Snapdragon processzorait és az Andreno-kat a Texas Instruments Cortex processzoraival és a PowerVR-el szemben.

Ez is ilyen felekezeti kérdés, Intel vagy AMD, Nvidia vagy AMD.

A fejlesztés terén mindez kevésbé szempont, a hardver nagyobbrészt az absztrakciós rétegek ködébe veszik.

És ki támadt fel főnixként a tavalyi évben a smartphone piacon a Qualcomm hardvereivel?

Google és a nem működő Youtube alkalmazás

Az a nem semmi, hogy a Google-nek közel 24 órába telt, hogy észrevegye, hogy az Androidos Youtube alkalmazásuk a frissítés után nem használható, mert force close-ol, minden készüléken.

Ez legalább 15 ezer negatív visszajelzést okozott nekik.

Most szerveroldalon tettek valamit ami miatt már nincs force close, de a frissítést követően a feliratkozások nem érhetőek el az alkalmazásból, ami közfelháborodást okoz.

A legkínosabb, hogy az Adobe Flash Player tapasztalataim szerint sokkal stabilabb és a hardveres gyorsítás miatt a teljesítménye sem sokkal marad el a Google alkalmazása mellett.

Sétálás GPS-el

Mi van ha a napi fél óra sétát nem tudod betartani, pedig tudod, hogy amellett amivel foglalkozol legalább ennyire szükséged lenne?

Vedd rá magad a sétálásra azzal, hogy közzéteszed a sétáidat az interneten GPS használhatával.

Androidon ehhez Google Maps és mobilinternetkapcsolat (vagy a Google Labs alatt elérhető Pre-cache map area használata) szükséges és egy megfelelő alkalmazás, esetemben az Endomondo Sports Tracker.

Az Endomondo alkalmazásban beállíthatod, hogy mit sportolsz, legyen az séta, futás, biciklizés, szörfözés vagy hegymászás, nyomon követi az útvonalat, távolságot, sebességet, az elégedett kalóriákat és még szívmonitort vagy biciklis sebességmérőt is csatlakoztathatsz hozzá.
Megjelölhetsz vele elérni kivánt célokat (távolság, idő, kalória stb.), előre kijelölhetsz útvonalakat vagy versenyezhetsz másokkal.