( hajbazer | 2024. 04. 29., h – 00:45 )

A C2 a megjelenésekor bizony belépő szint volt minden szempontból.

Lehet nyugodtan továbbra is burkoltan degradálni a telefonomat. Azt én is tudom, hogy belépő szint volt, de a 2011-ben a Nokia belépő szintje volt olyan nívós szint, hogy 13 év után is kifogástalanul működik a telefon. Engem ez érdekel. Ja és az, hogy minden funkcióját 13 év múlva is használni tudom. Ami egy okostelefonra messze nem igaz. Bekapcsolni sem tudod 13 év után a 2024-ben megvásárolt okostelefont, nemhogy használni.

Az, hogy volt egy 3.2MP-es kamerája, az szép meg jó

Pontosan ugyanolyan szép és jó képeket csinál, mint 2011-ben.

2024-ben járunk

2024 egy évszám.

Semmire nem kötelez senkit képkészítés és kütyüvásárlás szempontjából. 2024™-kamerás telefonnal is lehet homályos szar és elmosódott képet készíteni. C2-01-gyel is lehet szép képet készíteni.

a 3.2MP-es, nem túl jó képei...

Pontosan ugyanolyanok a képei, mint 2011-ben.

Mondjuk úgy, hogy insta filterekkel agyonnyomva sem igazán meggyőzőek

Emlékeztetnélek, hogy Instagramon egy thumbnail 320x320-as, egy átlagos, teljes nézetbe nagyított nagykép pedig 1440x960-as egy FullHD monitoron nézve. Ez 1,3 megapixelnyi információ. A filterek pont azért vannak, hogy a kamera képét és a fénykép elkészítésének körülményeit kompenzálják, szépítsék. Ami nem lesz a C2-01 képein olyan, mint a korszerű kameráknál, az a fényérzékenység, a dinamikatartomány és az élesség. Ugyanakkor, nem áll szándékomban Instagram influenszer lenni. Ha mégis ilyen ötletem támad, akkor még mindig ott a fényképezőgépem. :)

Arról ne is beszéljünk, hogy videóban mit "tud", mert az manapság már tényleg a vicc kategória...

Az a megjelenésekor is az volt, de videózni sem akkor nem akartam vele, sem most nem akarok.

Szerinted ha a szolgáltatónak megérte volna fenntartani a 3G szolgáltatást (azaz a ráköltött 100 batka legalább 101 batka bevételt generált volna), akkor kidobták volna?

Továbbra sem arról van szó, hogy megéri-e. Arról van szó, hogy melyiken realizálhat több profitot. A készülékek újravásároltatásán akkor is több profitja van, ha a 3G lekapcsolását semmi nem indokolja. Ezt értsd már meg.

Hajbi a jós, aki mindenkor tudja, hogy olyan vagy olyan lesz a helyzet... Én is magammal cipelek _egy_ eszközt, ami bőven kiváltja a külön digitális fotómasinát (is), meg még egy fél marék gadget-et

Zeller Mérnök Úr, a hős™, akinek az őt éveken keresztül ugráltató-csicskáztató főnökei megtanították, hogy mindig minden helyzetre fel kell készülnie. Ha munkaebédnél nem tud fejből idézni az e-mail-ből, akkor elő kell kapnia az okostelefonját, és idézni kell az e-mail-ből, mert nem várható meg vele az ebéd vége és a főnök se tudott előre szólni, hogy Zeller Mérnök Úr milyen témákból legyen felkészülve. Zeller Mérnök Úrnak a puszta közepéről kell SSH-znia, mert amikor épp egy jót kirándul, még akkor is ügyeletben van. Sőt, ez még nem minden. Mindig rendelkezésre kell állnia sokmegapixeles kamerával, hátha az év eseményét fogja rögzíteni. :) Köszönöm, jónéhányszor elmondtam már neked, hogy annak ellenére, hogy papíron menedzser vagyok, én veled ellentétben nem élek menedzsermódban és nincsenek is ilyen szándékaim. Alkalmi fényképezéshez pedig bőven jó a C2-01. Ha valakinek ez adott helyen, adott társaságban nem tetszik, előkapja a százmegapixeles Xiaomi Redmi csilitizengány szutykát, és csinál jobb képet. Minden normális ember ezt tenné, mintsem magyarázná nekem meddő vitákban, hogy milyen szar a telefonom.

amiket így nem kellett legyártani, becsomagolni, idepöfögtetni...)

Számomra se kellett, mivel nem vásároltam újra sem a fényképezőgépem, sem a számítógépem. Ellenben neked az elmúlt 13 évben 2-3 okostelefont és számítógépet minimum ide kellett pöfögtetni. Nem beszélve az összes többi okosszarodról, amik jóval többen vannak, mint az én időtálló eszközeim.

Bárhol, ahol van 2G/3G/4G/5G hálózat működik a roaming - ami vagy igen, vagy nem, az az adatroaming (úgy mindenestől)

Helyesen: A világ összesen 10 országában működik a Yettel VoLTE-roamingja. 2G-n persze, hogy működik a roaming, mert az nem egy szarul-húgyul implementált szabvány. De 2G-ről én nem beszéltem. Nincs itt fekete lyuk, a valóság továbbra is az, hogy a 4G/5G (tehát a VoLTE) roaming a világ 10 országában működik Yettel-es okostelefonnal, ami még mindig a vicc kategória.

illetve _nem_ _garantált_ a VoLTE működése, mert ott is attól függ, hogy a honos hálózattal mit tud "egyeztetni" az adott készülék.

Csakhogy érezd, mennyire nonszensz ez a mosdatásod (is): A repülőgép is felszáll, amikor külföldre utazol, de nem garantált a leszállás, mert ki tudja közben mit egyeztetnek az országok egymással, hogy le kell-e lőni a gépet vagy sem. Továbbra is az a helyzet, hogy a Yettel VoLTE a világ 10 országában elérhető. Ami a vicc kategória egy 2G roaminghoz képest.

Nagyon nem szokás a szolgáltatói profilt visszafelé nem kompatibilis módon cserélni/módosítani

A Yettel érdekesmód mégse támogatja már a régi VoLTE-képesnek eladott készülékeit (és nem csak a 2019 előtt eladottakat).

Vagy épp a rugalmasságát mutatja, hogy a szolgáltatók egyedi paraméterekkel tudják a szabványt implementálni, a saját infrastruktúrájuknak leginkább megfelelő módon.

Aminek garantált eredménye az, hogy mindenki beleszemeteli a saját hülyeségét, és végül egy trágyadomb lesz, ami semmivel sem kompatíbilis. Emellett további piaci fölénnyel való visszaélésekre és versenyellenes húzásokra ad lehetőséget, ami meg szintén hátrány.

Jelenleg itt tartunk. Utoljára az NMT elődei voltak ilyenek. Úgy 30 évet mentünk vissza az időben, nagy fejlődést kamuzva.