( hajbazer | 2024. 04. 27., szo – 21:10 )

attól függetlenül is lehet valami támogatott, hogy ha a szolgáltató forgalmazza-e

A probléma továbbra is két dologgal van.

  1. Attól, hogy valamit a szolgáltató VoLTE-képesnek forgalmaz, az nem feltétlenül lesz mindig VoLTE-kompatíbilis. Tehát, a VoLTE-képesnek megvásárolt okostelefon bármikor elveszítheti a VoLTE-kompatíbilitását, ergo a funkcióinak kiszámíthatóságában már instant rosszabb helyről indul, mint egy 2G vagy 3G telefon, ami akár 15-20 év után is ugyanúgy használható a hálózaton.
     
  2. A VoLTE szabvány, mivel rengeteg összehangolásba fektetett pluszmunkát igényel szolgáltatói és gyártói oldalról is, nem alkalmas sem a 3G, sem a 2G beszédátvitelének kiváltására. Sem hazai, sem roaming környezetben. Mégis erőltetik. Mégis belehúztak százezer embert a csőbe, hogy vegyenek belépőkategóriás okostelefonokat, amik valószínűleg előbb avulnak el mind VoLTE, mind élettartam szempontból, mint akár egy Samsung Galaxy S7, amit a Yettel VoLTE-képesnek adott el, de hivatalosan már nem vállalja, hogy kompatíbilis vele a hálózata.

És bizonyíthatóan tömegével van olyan készülék amit a Yettel nem forgalmaz, de hibátlanul megy a VoLTE. 

Statisztikailag bizonyítható, hogy volt 2020 Q2-ben több millió olyan 4G készülék, ami nem tudott VoLTE-n hívást indítani, ezért ezeket 3G hálózaton indította. 2020 Q2-ben a mobilinternet-forgalom 94,3%-át bonyolították 4G hálózaton, miközben a hanghívások 52,3%-át bonyolították 3G hálózaton. Amiből szépen látszik, hogy a hanghívások kevesebb, mint felét bonyolító készülékek voltak csak VoLTE-képesek.

Amivel (teljesen feleslegesen) azt kívántad érzékeltetni hogy azokat "sem" támogatja amiket elad.

Ami bizonyos idő eltelte után így van, szemben a 2G és 3G telefonokkal, amik 15-20 éves korukban is, mindenféle extra támogatás nélkül képesek hívást indítani a Yettel hálózatán és a világ bármelyik 2G vagy 3G hálózatán roamingolva.