( mraacz | 2024. 04. 18., cs – 18:18 )

NIncs vita közöttünk. Biztosan van olyan környezet, ahol a Windows ökoszisztéma szükséges. Nálunk a következő a helyzet:

- a munkához alapvetően az ERP kell, ez lefedi a teljes vállalatot, pénzügyet, számvitelt, erőforrás gazdálkodást, tervezést, a core-business tranzakcióit, CRM-et, stb.

- teljeskörű a virtualizáció, mindenféle funkciókra, adatbázis kezelésre, adatátvitelre, fájlszervernek stb. 

- a terminálszervereken minden olyan funkció elérhető, amire a munkához szükség van, a szoftverpaletta bővítése  lehetséges, de a kliensekhez a felhasználó nem nyúlhat, nem telepíthet rájuk semmit, adatot nem tud letölteni, csak a terminálszervert látja

- a belső fix telepítésű vékonyklienseken pontosan ugyanazok a funkciók érhetők el, mint az utazó vagy otthonról dolgozó népek laptopjain, USB mass storage felejtős, nem tudna mit rárakni, dolgozni csak a terminálszerveren tud - kivétel pl. a levelezés, na az megy bármiről is 

- when at large internetet céges telefonról (korábban voltak stickek, WAN a laptopban, rájöttünk, nemkell) vagy bárhonnan vehet, ha behal a Vodafone, akkor a dolgozó a mezőn nem tud semmit se csinálni, azon kívül, hogy iszik egy fröccsöt (nagyjából egyébként házon belül is ez ahelyzet, ha nincsen internet, mert a szerverek töbsége a felhőben van)

Egyetértek azzal, hogy ha PC lenne a felhasználó kezei között, akkor bajban lennénk a menedzseléssel, ezért nem adunk PC-t a kezébe (vagy ha adunk, abból a gépen nagyjából csak a billentyűzet, a kép, a hálózat és az egér érhető el, a laptop többi funkciója vagy nincs felrakva neki vagy ha fel is van rakva, nincs hozzáférése). Semmi sem bombabiztos, ez sem, de nagyobb a biztonsági szintje ennek a rendszernek, mint akármilyen kitűnően menedzselhető Windows ökoszisztémának, akárhány gépre is.

És nagyjából nincs mit menedzselni a klienseken.