( mrceeka | 2016. 11. 25., p – 09:52 )

Mint sj kifejtette, nekem "nem osztottak lapot az m$ Linux fele fordulasaban", ezért a magánvéleményemet írom le.
A Microsoft nyitása a "másik" rendszerek felé megtörtént.
A szoftverszabadalmakról lehet vitatkozni, hogy jók-e vagy rosszak, de bizonyos piacokon léteznek. Egy alkotónak saját felelőssége megítélni, hogy adott pillanatban egyes szellemi termékeinek licencelése előnyösebb-e annak közkinccsé tételénél. Ezen a téren a Microsoft sokat változott és ahogy látom változik is, nem függetlenül külső hatásoktól.
"ha valaki toleráns, megértő": "celofánba csomagolva, masnival átkötve, illatosítva kapjuk a szart". Innen sajnos nem tudom komolyan venni.

Amúgy nem tudom megítélni, hogy tényleg az NTFS nyílttá tétele lenne-e a leghasznosabb következő lépés a Microsoft részéről. Itt mindig azt hallom, hogy az NTFS vacak, sokkal jobb filerendszerek vannak Linuxra, így gyanítom, hogy -- ha ez igaz -- nem válna csakhamar natív Linux filerendszerré egy nyílttá váló NTFS. Az interoperabilitási szcenáriók pedig csak egy relatív szűk réteg számára fontosak (pl. Linux-Windows multiboot környezetek). Hordozható meghajtókon sem olyan elterjedt az NTFS, tudtommal.

Továbbra is magánvélemény: az Általad "gányolás"-nak nevezett DrawBridge library OS kiterjesztése, elérhetővé tétele az SQL Serveren túlmenően más Win32 alkalmazásokra (pl. idővel Office lehetne Linuxon!) szerintem hasznosabb lenne az NTFS specifikáció megnyitásánál vagy NTFS driver kiadásánál.
Ugyanott írtad: "meg mégse kelljen kiadni semmi konkrétat az ntfs-ről." -- Miért, egy zárt drivernél kell? Nem értelek. Arról fantáziáltam, hogy DrawBridge-el végeredményül pont egy zárt (FUSE) NTFS drivert is létre lehetne hozni...

Üdv,
Marci