( timi | 2016. 01. 19., k – 22:42 )

Jó, de innentől a feltételezések és konteók ingoványos talajára érkeztünk. Elég sok video-audio codec lib van. Ezért sem lehet hatékonyan itt támadni. Akkor már egyszerűbb böngészőmotornál támadni. Abból eleve kevesebb van és a WebKit (blink) ezek között is domináns helyzetben van.
Tudsz akár egyetlen publikált esetet arról, hogy utólag malwaret találtak volna valamelyik torrenten terjesztett videóban? Torrenten nem lehet frissítéssel eltüntetni a nyomokat. Ha évekkel vagy csak hónapokkal korábban Maxim bejelentése előtt sikeres támadásra használtak volna videókat, annak nyomai megmaradtak volna és utólag megtalálták volna az érintett videofájlokat.

Ezen a gondolatmeneten elindulva a Netflix-NSA együttműködés sokkal veszélyesebb. Eleve személyre szabhatóak a videostreamek. Így megoldható, hogy csak a kiszemelt célpontokat fertőzzék meg Netflix videókkal. A filmnézési szokásokból pedig lehet következteni például terrorgyanúra. Túl sok kémfilmet nézel, mellé sok iszlámmal foglalkozó tartalmat fogyasztasz, netán dokumentumfilmet nézel a tails disztribről, egyből terrorgyanús leszel az NSA szemében. Netflixen keresztül pedig már megy is a kémprogram a gépedre, mobilodra. ;)