( Hiena | 2015. 11. 23., h – 12:46 )

Kérdés mennyire akarsz profi videót csinálni, milyen a labor/stúdió lehetőségeid, és mennyit akarsz költeni. A sorrend árban növekvő sorrendben:
Kicsi, kompakt géppel 640x480 30fps ami belépőszinten megy, de nem mindegyik támogatja videó felvételnél a makró funkciót. Előnye, hogy viszonylag olcsó.

Mobilok közül a közép és felső kategóriások közt nem egy van, ami tud 720p vagy nagyobb felbontást, és akár 60 fps-t is és még makró módban is elfogadható képet ad. Előnye, hogy sokszor már kézben/zsebben van.

A fenti kettő hátránya, hogy csapnivaló a fényérzékenységük a kicsi szenzorok miatt, ezért megfelelő megvilágítás (értsd. a szar is kivilágítva) nélkülözhetetlen.

Akciókamerák, strapabíróak, tudnak 720p-ben 120fps-t vagy többet. Beépített wi-fi lehetőség. Viszont makróhoz kiegészítő lencsét kell venni. A fényérzékenység és zajosság változó.

Valamilyen használt régebbi DSLR frame. 30-60fps, kisebb felbontás, sokszor limitált felvételi idő hossz, viszont van rendes objektív, használhatsz szűrőket, tud rawba menteni, a nagy szenzor miatt kevésbé zajos, nem annyira érzékeny a megvilágítás minőségére.

Új DSLR gép. Nagy felbontás, nagy sebesség, nagy lencsék. Vizivezetői engedély köteles funkcionalitás, kép lefolyik a vászonról, csak tudd kifizetni.

Ha most kezded a dolgot, akkor válaszd a legolcsóbb opciót és azzal fuss neki. Felesleges egy vagyont költeni a technikára ha nem tudsz mögé tartalmat tenni. Ha egy emberes showt akarsz csinálni, akkor olyan kamerát keress amihez van távkioldó. Ezt a drágább kompaktoktól kezdve a fent felsorolt összes kamránál alap opció.

Amit feltétlenül szerezz be:
3 db. állvány, egy a kamerának, kettő megvilágításnak.
1 db. világoskék vagy középzöld lepedő csináld magad greenboxnak.
3-4 db. fehér, dupla lepedő, paravánnak, nem megfelelő díszletelemek takarásához, háttérnek.
2 db. 4x40w-os fénycső armatúra, melegfehér csövekkel és elektronikus gyújtóval.
4-5 db. iróasztali lámpa spotoknak.
4-5 db. homokzsák az állványok stabilizálására. (hidd el, nem jó móka, ha borul a technika)
1 db. polárszűrő. Üvegárúval fogsz molyolni, a polárszűrő jól agyoncsapja a csillogást.
8-10 db. 20x20-as fenyőléc, díszletezéshez, vásznak, lámpák fellógatásához.
2-3 tekercs fekete, széles ragasztószalag aka gaffer szalag. Mert nem akarsz a kábelekben hasraesni, kamerát, lámpát ötször beállítani, díszletet szegelni. Nem kell a drága matt szövet, végszügség esetén a papír maszkolószalad vagy a barna recsgős is megteszi.
Kapcsolható 3-as hosszabbító, 2 méteres. Ebből sohasem lesz elég, viszont távvezérelhetővé lehet tenni az összeállítást és két felvétel közt ki lehet kapcsolni a zavaró fényforrásokat.
Bónusz: gyűrűvaku vagy gyűrűlámpa. Ez beltéri makróhoz nélkülözhetetlen.

Elolvasni, minden fotózással és filmezéssel kapcsolatos könyvet, de úgyis tapasztalat lesz az igazi. Csináld meg a beállításodat és csinálj próbafelvételeket. Keress ismeretterjesztő showkat és próbálj lemásolni beállításokat és jeleneteket.
Ajánlott site: http://beautifulchemistry.net/reactions.html
--
"Maradt még 2 kB-om. Teszek bele egy TCP-IP stacket és egy bootlogót. "