( hrgy84 | 2014. 03. 05., sze – 13:49 )

Nem.

Ha en felvaltok egy huszezrest, az azert van, mert szuksegem van husz darab ezresre, de ettol meg a vilagban tovabbra is letezoek maradnak a huszezresek.

A felvazolt scenario szerint a rendszerben 1 darab BTC maradt, ezt valtjuk fel 1000 mBTC-re. Mivel az utolso BTC-t valtottuk fel, igy az arakat innentol kezdve valoszinuleg nem tudjuk tobbe BTC-ben kifejezni, hiszen senki nem tudna fizetni erte, es a legdragabb termek sem kerulhet 1 BTC-nel tobbe, hiszen nem teremtettunk uj BTC-t, a rendszerben tovabbra is 1 BTC van, csak azt immar ezerfele osztottuk. Vagyis a termekek - a korabbi rendszerhez kepest - elertektelenednek, hiszen az eddig mondjuk 100 BTC-be kerulo Audi A4-es erteke legfeljebb 1 BTC lehet, kulonben senki nem tud erte fizetni (a rendszerben tovabbra is 1 BTC erteknek megfelelo penz kering).

Ebben mas a BTC, mint a keszpenz, es ezert nem lehet hozza hasonlitani, mert a keszpenz az kvazi soha nem tud elfogyni, amig van legalabb egy penznyomda a vilagon, az osszes nyomott keszpenznek nincs felso korlatja, akarmennyi keszpenzt ki lehet nyomtatni, ha figyelunk arra, hogy a forgalomban levo keszpenz ne haladjon meg egy bizonyos erteket (hogy ne valjon ertektelenne a fizetoeszkoz)

A BTC eseteben azonban nem a forgalomban levo BTC-k szama van korlatozva, hanem az osszes kibocsathato BTC-k szama.
--

Ki oda vagyik, hol szall a galamb, elszalasztja a kincset itt alant.