( locsemege | 2011. 11. 02., sze – 02:03 )

Ez egy sikamlós terület, nem tudom, mi a pontos jogi megközelítése a szolgáltatónak, ugyanakkor, ha ad éjszakai áramot - na jó, vezérelt, mert van az nappal is, ha kicsi a terhelés -, akkor azt hagy használhassam, ha meg nem, akkor úgyis drágábban fogom használni a nappalit. Úgy emlékszem, olyasmi van, hogy fix bekötésű cuccok üzemeltethetők róla. Mondjuk egy kontaktor szerintem marhára fix bekötésű, szóval ezzel nincs hiba. A szolgáltató érdeke egy valami, a fogyasztó érdeke egy másik valami. S ne feledjük: a mért oldalon hagy döntse már el a fogyasztó, mit csinál. Jó, hogy azt nem mondja meg a szolgáltató, hogy kötelező éjjel kettőkor zuhanyoznom. Orwell?

Csalásnak semmiképp sem nevezném a dolgot, a szolgáltató tulajdona a cucc a mérőig, tehát minden elfogyasztott kilowattóra villamosenergia mérve, s fizetve lesz. A mérő után meg szerintem házkutatási paranccsal és rendőrrel jöjjön a drága szolgáltató. Azt értem én, hogy szeretné, ha többet fizetne az ember, s mindent meg is tesznek ezért. Ez kicsit olyan, mintha a boltban megkérdeznék, mibe fogom használni a ceruzaelemet. Kisrádióba 800 Ft, vibrátorba 3000 Ft lesz. Na most az meg úgy van, hogy megveszem az elemet, azzal energiatartalmat vásárolok, s hogy utána azt rádióhallgatásra, barátnő/feleség kényeztetésére, fényképezésre, stb. használom, az kizárólag az én dolgom.

Hasonló egyébként az is, hogy az internetelérést nem lehetett megosztani gépek között. Aha. Adatforgalmat vásárolok. A megosztás is érdekes kérdés. Ha egy gépre két monitor van rakva, s két user lép be, akkor mi van? Az elején próbálkoztak, ma meg már természetes a soho router az otthonokban.

tr [:lower:] [:upper:] <<<locsemege
LOCSEMEGE