( zwei | 2011. 10. 05., sze – 11:43 )

igen, egy ilyen eszköz beszerzését úgy kell csinálni, hogy 1-2 potenciális termékre ajánlatot kell kérni mindegyik gyártótól.
Javasolt, hogy tételes árajánlat kérés legyen 1-2 opcióval, így az adott ajánlaton belül a felhasználó is meg tudja becsülni 1-2 másik variáció árát.

Mindenképpen minimum 2-3 körös egy ilyen dolog, rá kell szánni 1-2 hetet meg pár levélváltást.
Természetesen a végső ár úgyis árfolyamfüggő, sok eseten eleve dollárban vagy euróban adják az ajánlatot, ha meg forintban akkor is ott van az ajánlatban kalkulált deviza árfolyam, aminek változását mindenképpen érdemes figyelembe venni.

Ami konkrét storage ajánlat itt-ott fellelhető weben, azok álltalában akciós csomagok, ha attól eltérő kell az teljesen más árban lesz.
Az is előfordulhat, hogy tök ugyanarra a konfigra két érdeklődő eltérő ajánlatot kap ugyanarra a konfigra.

(A Szentlélek Bt-nek a kb. kiküldik a listaárat, a Nagycég Zrt-nek meg valószínűleg ajánlanak némi kedvezményt is.)

Általános esetben a következőket érdemes figyelembe venni egy ilyen vásárlásaor:

A kiajánlott architektúra redundanciája
Milyen supportot ad vele a gyártó
Milyen szoftveres szolgáltatásokat ad a doboz a kiajánlott árban, benne van -e az, ami neked kell. (Pl. iSCSI esetében hágy LUN-t tud, mert egyes storage-ok esetében ez is licenszfüggő.)

A használni kívánt környezetben a szerver/szoftver/hálózati eszközök gyári kompatibilitási listájában benne van -e az adott storage. (Vagy támogatják -e a közös nyílt szabványokat.)

A teljesítmény kb. az utolsó szempont, mert majdnem minden azonos kategóriában futó storage hasonló diszk kiépítésben igen hasonló teljesítményt fog adni.