( Aadaam | 2010. 09. 12., v – 00:31 )

Azon keves ember koze tartozom, akik megtettek ezt a nagyon meleg dolgot 2006-ban:) (A szoviccek ellen: lanyokat szeretem :)

Az IE6 teljesen JS 1.2 kompatibilis. A bongeszok nem ebben kulonboznek, hanem a dokumentum-modellben (DOM). Ha nem kulonboznenek, nem beszelnenk kulonbozo bongeszokrol (es ossze is szoktuk oket mosni ha nem, pl. chrome-safari)

Van egy csomo mitosz a webrol, amikor igy egysegesitve megkapom oket, akkor visszaszolok :)

Eltavozasom elott tartottam egy 3 napos tanfolyamot az ujoncoknak CSS-JS-Ajax volt a 3 nap programja, minden napra egy. Gyakorlatilag vegig teveszmeket soroltam, napi 6 oraban (8 minusz szunetek). Egy eleg mely terulet, sok hulyeseggel, meg sok zsenialis huzassal, csak ez is olyan mint a foci, hogy mindenki ert hozza, mert a pofajaban van.

A hijax eloadasban latsz - szinten 2006-bol - egy shopping cart megoldast. Nem mondom, hogy a 2006-os kodot kene hasznalni, bar nem neztem bele, es 2006-ban ugyanugy az IE6 volt a minimum tamogatando bongeszo meg most is, szoval a technologia nem valtozott alapvetoen, csak egyszeruen - elterjedt.

Azt, hogy mit akarsz megirni, ne a technologia hatarozza meg, hanem a tervek. Frontendtervezes: use case folyamatok, ebbol lekovetkeztetni a szukseges adatmezoket, feluleteket, interakciokat.

Aztan 3 retegu kivitelezesi terv: bejovo adatok (backend) -> struktura (html) -> look(CSS) + behaviour (js)

En mondjuk nem feltetlenul dobnam ki a mar meglevo webshopot. Egesz jol lehet inkrementalis valtozasokat csinalni. Mondjuk ez attol is fugg, honnan jonnek a userek, ki a celkozonseg (pl. egy zenekar oldalan levo webshop lehet hogy jobb, ha cool, es nem kell kereshetonek lennie, de ha tejet-kenyeret arul, es az emberek ragugliznak, inkabb puritan, max gyorsitom a dolgokat az ajaxozassal).

Szoval picit kontextusfuggo.