( Aadaam | 2010. 09. 11., szo – 23:51 )

Kezdjuk a targyi tevedesekkel, bocsi, de picit sok van belole:

  • A HTML5-ot nem vezettek be.
  • A CSS eddig is egyforman nezett ki mindenhol azoknal, akik tudtak, hogy hogyan kell a quirks - magyarul: 'javajozsi/phppistike' - uzemmodbol atvaltani standard compliantre a bongeszoket... Ettol meg mondjuk a grid tamogatas meg szar benne, de ez van.
  • A JS 99 ota egy tapodtat se fejlodott, talan annyi, hogy mar JIT-es az engine. Egyebkent egy nagyon jo nyelv, csak kevesen ertekelik.
  • Az emberek infidezimalisan kis szamanak van kikapcsolva a JS ertelmezoje, manapsag mar a google se mukodne nelkule. (Search complete, google instant, stb)

Tessek az adott webshopon statisztikat kesziteni arrol, hogy akik varhatoan humanoidok (nem keresobot, nem spambot), mekkora aranyban van kikapcsolva a javascriptjuk, es ezutan donteni.

Itt jeleznem, hogy bar az emberek nagyon jol kezelik az AJAX-ot, a google ettol meg nem fogja leindexelni az oldalt, mivel abban viszont le van tiltva a javascript.

Tovabba, a linkek kezelhetosege is korlatos lesz, mivel vagy oldalt valtasz, vagy hashtagekkel (shop.hu/oldal.php#allapot) tudod csak kezelni.

A mobilon torteno mobilinternetes forgalom 80-90%-at az iPhone-ok adjak, az androidokkal egyutt az arany 95% felett van joval, Magyarorszagon is. Ezekben a WebKit nokia altal lebutitott valtozata fut, meg van bennuk also hangon 600MHz, viszont feleannyi dolgot se csinalnak mint egy nagygep (kisebb kijelzo, kevesebb hattertaszk, stb). Ja, Nokiakra ugyanez igaz.

Amitol meg felhetsz: az IE5-8 JS engine volt olyan szives, es a tomboket lancolt listakent tarolja, a for-ciklusok igy hirtelen negyzetesre tudnak dagadni. Ettol tud lassu lenni egy oldal.

Ha nagyon nagy a felelem, akkor hijax, es akkor akinek nincs JS-e, ugyanazt az oldalt latja, csak oldalvaltasok lesznek benne. Google elso ket talalata elmagyarazza, mit es hogyan kell.