Folytatódott ma Vettel tankolásával. A kiírás szerint 33 körre kapott üzemanyagot. Aki nézi a TV-t, az azt is észrevehette, hogy Vettelnek nem bírták felrakni a bal első kereket, a töltőpisztoly már rég nem volt az autóra csatlakoztatva.
Ebből a kis félrenézésből sikerült 20 kör alatt onnan, hogy nem jön ki többet, kidolgozni olyan taktikai elemet, hogy így Vettelnek csak kereket kell cserélnie, ha leesik az eső, mert a kiállásnál legalább nem kell tankolni (pedig pár (10-15) körre tankolni nem hosszabb, mint a kerékcsere), majd Laci is szépen rászállt Gyulámra, így a Béka téma is szórakoztathatott(?) minket.
RTL Klub, ha már megszerezte a közvetítés jogát, akkor jó szokása szerint megint reklámot vágott be, majd a híradó és az esti film miatt lehagyták az interjúkat.
Azon kívül komoly verseny volt, szép előzgetésekkel, de a fent említett hibák sokat rontottak az élményen.
- Hevi blogja
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
- 1288 megtekintés
Hozzászólások
+1
Meg azt se feledjük, hogy a brazil futam időmérő edzését (épp úgy, mint tavaly) négy óra késéssel közvetítették, valami vernyákolós vagy táncoslábú vagy t*köm tudja milyen műsor miatt, amit csak az agymosott idióták néznek. De azokból jó sok: éljen a nézettség, éljen a reklám, éljen a profit, éljen a büdös nagy vadkapitalizmus...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
ja. minél ostobább műsort adnak, annál több ostoba fogja nézni, - vagyoraistencsapása, józsi a házibarát, tehénke mónika show, celeb vagyok és de nagy barom - és minél többet nézik, annál ostobábbak lesznek, így egyre kevesebb pénzből lehet egyre ostobább, és egyre sikeresebb műsort gyártani, míg végül eljutnak majd oda, hogy elég lesz egy kandallót, vagy egy akváriumot mutatni egész nap, reklámokkal megszakítva. és akkor majd eljön a kánaán:) mint néhány evvel ezelőtt a duna tv-n éjjel:)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Tudod milyen nehéz volt nézni azokat a qrva gyors efpéesű színes upgredelt tengeri békaporontyokat, félholtra besörözvén!? Sztoikusan azon morfondírozva percekig, hogy ez most a pizzás róka úszik lefelé vagy a halak unták meg az egyenletes oldalmozgású vízszintezést... ;-p
--
http://opensolaris.org/os/project/indiana/
http://www.opera.com/browser/
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Úgy mondod ezt, mintha az f1 annyival fennköltebb szórakozás lenne Bernie "pénzért bármit" Ecclestone-al.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Az egy másik téma, hogy milyen aknamunka megy a F1-ben (Ecclestone, Ferrari). :(
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Most éppen jobb volt, hogy felvételről közvetítették, mert másfél órát állt az edzés... Azt kissé unalmas lett volna élőben nézni. Így meg egyszerűen kivágták.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
tévedni lehet, más véleménye lehet, ez ilyen.
a békás poén az szar volt
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Tévedni lehet, de nem minden futamon és nem ilyeneket.
Azt értem, hogy közben nézik a "kompjútert" is (live timing), meg nem tudom még mit csinálnak a képernyő nézésén kívül, de kéne ilyenkor valaki, aki rájuk szól, hogy "gyerekek, ez történt, ne legyetek már hülyék". ~20 körön keresztül hallgathattam azt, hogy Vettel milyen taktikán van, miért tankolták meg ennyire, jön-e eső, ki a béka. Miért? Mert nem volt ott senki, aki szólt volna nekik, hogy "hülyék vagytok"!
Futam végére már a falat kapartam, hogy hagyják már abba, mert ez így baromi ciki.
Arra már rájöttem, hogy van nekik segítségük, pl. a szinkrontolmács, hiszen hallani, hogy sok esetben nem ők értik a rádióforgalmazást, hanem a fülükre mondják kintről. Szóval az se lenne lehetetlen, hogy valaki folyamatosan a képernyőt bámulja az ilyen 20+ perces baromságok elkerülése végett.
Ezek meg nem más vélemények, ezek tévedések. Ha látják, hogy Liuzzi épp ott áll keresztbe (tény, hogy alig látszik, de látszik), ha látják, hogy Vettelnek nem megy fel a kerék, akkor ők se kezdenek ilyen fejtegetésbe. Palik elég régóta van a szakmában, nem hülye egyik sem, esetleg figyelmetlen. De egy kommentátor, illetve az alájuk dolgozó emberek nem lehetnek figyelmetlenek, mert azzal a közvetítés értelmét veszti. Értelmét veszti, ha hülyeségeket beszélnek. Azt, hogy ki hanyadik, azt bárki le tudja olvasni a képernyőről és ma elég gyakran futott alul a sáv.
Arra felesleges két dumagépet tartani, hogy egymással viccelődjenek, sértegessék egymást, téves információkból rossz következtéseket vonjanak le. Nekik az a feladatuk, hogy a kevésbé tájékozott embereket háttérinformációval ellássák, értelmezzék a versenyhelyzetet*.
*: Ezt ki is felejtettem. Kedvencem, már ami a fejafalbacsapkodás-o-meter kiakasztását illeti. Amikor Vettel meg Button jött fel hátulról és Laci és Gyulám mondogatták, amikor sikerült előzniük, hogy az előzött pilóta milyen sportszerű, nem akar beleszólni a világbajnokság sorsába, ezért nem nagyon állt ellen, elengedte őket. Ezt a baromságot nem tudom honnan szedték, de ha valakit elengedek, aki VB esélyes, az nekik nem beleszólás a VB címbe?
Amikor elkezdték szegény Japán újonc fiút ostorozni, amiért nem engedi el Buttont, hanem tartja maga mögött. Mit vártak, miért kellett volna elengednie?!?! Versenyhelyzet, semmi köze a VB címhez, ő helyezésért megy. Majd ha meg tudják előzni, akkor mehetnek, de miért is kéne meghatódva lennie bárkinek is, hogy valaki VB címért megy?! Ha ott elengedi, az lett volna beleszólás a VB címbe, nem az, hogy tartja maga mögött azt, aki épp pontot akar elvenni tőle.
Huhh, de felhúztam magam megint.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Szerintem jogos volt az a Béka dolog. Palik már x éve közvetít F1et, erre Gyulám magabiztosan hülyének nézte.
Na meg Japánban, mikor Gyulám megtapsoltatta volna velünk azt, hogy Glock életben van, amikor tisztán látszódott, hogy kidobta a kormányt az ütközés után.
Na meg a Hungaroringen, amikor már azt is tudni vélte, hogy a magasfeszültésgű vezeték szakadt le, és az találta fejbe Massát.
Kicsit idegesít már ez a vészjósló stílusa.
Palikkal semmi bajom nincs, szörnyű volt amikor nem ő közvetítette a futamot, hanem megboldogult Knézy, és azon töprengett, hogy mit gondolhat már nem is tudom kicsoda anyukája.
Az meg, hogy Gyulámat piszkálja: megérdemli.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
De én nem a Barátok Közt Forma-1-es különkiadására vagyok kíváncsi. Ha problémájuk van, azt rendezzék le adáson kívül. Szombaton engem is felidegesített Gyulám a vészjóslásával és állandó károgásával. Meg lehet ezt beszélni adásban, de nem személyeskedéssel, hanem érvekkel. Ha az nincs, akkor meg kuss.
Ha Palik odafigyelt volna, láthatta volna, hogy Vettelnek nem bírták felrakni a bal első kereket. De úgy látszik, a személyeskedés és basztatás fontosabb, mint odafigyelni a futamra.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Szerintem jelentkezz kommentátornak :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
+1
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Sokszor eszembe jut,h F1-et nem RTL Klub-os verzióban kéne nézni.
Dávid Sándorral és Wéber Gáborral nincs baj (ők még értenek is hozzá :P), de Palik az eléggé öli a közvetítést. Czollner meg néha elveszik a számokban meg a saját ötleteiben ;)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Hidd el van rosszabb is az RTL Klubnal! Tegnap este nem tudtam TV-n nezni a kozvetitest, ugyhogy maradt a justin.tv. Itt egy olasz adot sikerult talalni amin el is tudtam olvasni kepen megjeleno adatokat, viszont 10 percente reklamot adtak. Nah ezvolt igazan rossz elmeny! A kommentarom pedig at f1hirek.hu elo szoveges kozvetitese volt hozza.
Nagy F1 rajongokent azert orulok, hogy nem maradtam le rola.
Ket het mulva remelem, hogy mar az RTL Klubon nezhetem, jo az!
Egyebkent Palikot szeretem, Gyuszit sajnalom neha:)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Az, hogy van szarabb, nem jelenti azt, hogy valami jó :)
De egyébként tényleg nincs gond a közvetítésekkel, csak ez a pár apróság, ami bosszantó. Az a kicsi reklám is (ne legyen), a tévedések és az élő adásban személyeskedés nagyon rontja az amúgy elég jó színvonalat.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Lehet hogy a kommentátorok nem állnak mindig a helyzet magaslatán, de ne felejtsük el, hogy az RTL minden futamot élőben ad, amelyik túl későn/korán van, azt megismétlik, és futam közben MAXIMUM egyetlen reklám szokott lenni. Továbbá korrekten leadják a futam végi interjúkat is, és a futam előtt is szokott lenni fél óra műsor.
Egyszer néztem német RTL-en az F1-et, és volt közben vagy 3 reklámszünet, több perces reklámokkal. Szóval örüljünk, hogy nálunk nincs ilyen.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Bár lehet, hogy csak az emlékek szépítik meg, de amikor az MTV1-en volt a közvetítés, akkor egyáltalán nem volt reklám, az interjúk lementek, viszont arra nem emlékszem, hogy ismételték volna a reggeli futamokat.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Asszem m1-nél még kiutaztak minden nagydíj helyszínére, és onnan közvetítettek!
De most azt a futam közbeni 30 másodperces megszakítást ki lehet bírni, ráadásul nem minden futamot szakítanak meg.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ki lehet bírni, csak szerintem a német RTL is 1x 30 másodperccel kezdte :) Persze lehet, hogy nincs igazam és hiábavaló a félelmem, de ha ez csak a szoktatás a futam közbeni reklámokhoz, akkor tényleg marad majd az, hogy futam után pár órával torrentről kell lehúznom a HD közvetítést.
Rémlik egyébként, hogy kiutaztak anno minden futamra. Ha jól emlékszem nagyon sok plusz információt tudtak futam közben közölni, mert a kommentátori állásból jól látták, ha valamelyik csapat elkezdett készülődni a box kiállásra:)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Azért az a *maximum* egyetlen reklám úgy tud az idegeimre menni, hogy "odafent" tuti csuklásnak indul mindenki.
Ráadásul azt sem tudom, melyik * cég reklámoztat ilyenkor, pedig megfordult a fejemben, hogy esetleg messziről kerülöm őket...
(Számomra ez inkább csak negatív reklám.)
_Szerintem_ nem kell minden "jót" átvenni a külföldi adók szokásai közül. Az pedig nem tud megnyugtatni, hogy más helyeken n+1-szer szakítják meg a műsort, ám itthon _eddig a pillanatig még_ nem szokás az emberek ilyen fajta semmibe vétele (nesze neked reklám, nem számít, történik-e bármi érdekesség az _élő_ műsorban), csupán *maximum* egyetlen alkalommal futamonként...
Mindennek van határa és a csatorna hozzáállása a futamközi reklámok tekintetében nálam már kiveri a biztosítékot.
Ha jól tudom, anno, amikor az MTV-től átvették a sugárzás jogát, a feltételek között szerepelt a reklámmentesség (?).
Lehet, hogy csak korlátozott időre...
Engem nem zavar, ha pl. időmérő szüneteiben reklámoznak vagy az interjúk előtt, de futam közben abszolút NE tegyék!
Szerk.: Nem tudom, a reklámmentességet ki és mikor mondta, de szó volt róla. Lehet, hogy csak a csatorna ígérgetett megnyugtatásként a nézők felé...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ja, a német RTL tényleg undorító. Mikor pl. Schumacher megnyert 1-1 futamot a McLaren-fölény idején (Häkkinen, Coulthard), az interjúk után már nyomták is a reklámot, nem mutatták, mikor Schumacher németül köszöntötte a honfitársait. Reklám, csak a pénz, kapitalizmus, förtelem. Ezt nem kéne átvenni. (Lentebb írta valami az MTV1-et, akik kiutaztatták a helyszínre a kommentátorokat. Az színvonal volt a TV csatornától, bár Palik már akkor is ontotta magából a sok bődületes baromságot.)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni