"Ballmer: nincs szükség a Google Chrome OS-re"

Fórumok

"Sem Steve Ballmer, sem pedig Bill Gates nem tartja sokra a Google asztali operációs rendszerek területén indított offenzíváját. A Microsoft volt és jelenlegi vezére egymástól függetlenül nyilatkozott a rivális erőfeszítéseiről, abban ugyanakkor egyetértettek, hogy valójában senki nem tudja, mit takar a Chrome OS, így a lépés dramatizálása is megalapozatlan."

A teljes cikk itt olvasható.

Hozzászólások

engem meggyőz ez a pár sor önmagában is, nem is kell a cikket hozzáolvasnom, két ilyen független szakértőnek csak hihet az ember :)

Azért valljuk be, az ms monopóliumot megdönteni desktopon eddig se sikerült, és valszeg ezután sem fog senkinek...

---------------------------------------------------------------------------------------
Az első platformfüggetlen virtualizációs rendezvény : http://www.virtualization-day.com

Isten mentsen ettől,elég megnézni egykét disztribuntu felhasználótáborát....................
Aki meg desktopon vált MS-ről bármire az nagy valószinüséggel komoly okkal teszi.

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ - - ٩(͡๏̯͡๏)۶ ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ - - ٩(͡๏̯͡๏)۶ ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ - - ٩(͡๏̯͡๏)۶ ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ - - ٩(͡๏̯͡๏)۶ ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ - - ٩(͡๏̯͡๏)۶

lehet velem van a baj, de desktopon szvsz messze az ms a legjobb !sajnos!, és ugye az örök vicc előjön : a jövő év lesz a linux desktop éve ...
---------------------------------------------------------------------------------------
Az első platformfüggetlen virtualizációs rendezvény : http://www.virtualization-day.com

Hőőj,nem használok sem linuxot sem windowst.Asszem erre mondják,hogy szarva közt a tőgyét....

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ - - ٩(͡๏̯͡๏)۶ ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ - - ٩(͡๏̯͡๏)۶ ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ - - ٩(͡๏̯͡๏)۶ ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ - - ٩(͡๏̯͡๏)۶ ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ - - ٩(͡๏̯͡๏)۶

Bizonyos környezetekben lehet, másokban biztos nem.

pl.: adott egy 500+ desktop hálózat, ahol olyan programot használnak minden gépen, aminek !kell! az ie7 mert az az alapja az egésznek, nem hiszem h a szép szememért átírnák a proggiek a stuffot mondjuk chrome-ra...

---------------------------------------------------------------------------------------
Az első platformfüggetlen virtualizációs rendezvény : http://www.virtualization-day.com

nem azt mondtam hogy 2010-ben fog meghalni az ms :)

persze azon lehet vitatkozni hogy egy most sem definiált szó jövőbeni jelentését próbáltam meghatározni :)

lehet úgy is fogalmazni hogy a mostani munkaállomásokra, meg arra az 500 gépre megy össze az ms (mostani*) kínálata

*: azt továbbra sem mondom hogy a közeljövőben távozik a desktopról az ms, csak a _mostani_ szoftverpolitikája nem fog működni

": azt továbbra sem mondom hogy a közeljövőben távozik a desktopról az ms, csak a _mostani_ szoftverpolitikája nem fog működni"

Ezzel maximálisan egyetértek,annyival azért kiegésziteném,hogy az elégedetlen vásárló nem feltétlenül visszatérő vevő.
Tehát a Microsoft amit elbukik ügyfélkörben....

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ - - ٩(͡๏̯͡๏)۶ ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ - - ٩(͡๏̯͡๏)۶ ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ - - ٩(͡๏̯͡๏)۶ ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ - - ٩(͡๏̯͡๏)۶ ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ - - ٩(͡๏̯͡๏)۶

cc...

Nézd, az SDA Kft. Neptunja is több tíz-harminc-ötvenezer hallgatót szolgálna ki (ergo komoly, nagy rendszer), mégis egy használhatatlan fos, ami csak ie-ben megy rendesen (hmm... jegybeírások ott sem :))

Szóval csak azért mert nexontime, ha egyszer ie* KELL neki... Gyuszkkal értek egyet.

Galadh_Ereb kolega szivott olyasmivel, hogy megprobalta egy oszlop szerint rendezni a hallgatokat, majd megtagadta rengeteguk alairasat. Mint utobb kiderult, a csodas Neptun csak az adott oszlopot rendezte, hozza a neveket mar nem.

Van olyan skin, amelyben nincs kereses opcio - pl.: targyfelvetelnel.

Persze, 30% PEBKAC, de a maradek bizony a trehany asp.neptun.fos.

A 30%-kal kiegyezem. 2009-ben van még olyan tanár, aki belépni sem tud. Pedig van működő loginja... csak kényelmesebb lefaxolni a neptun adminnak, hogy ezeket a jegyeket ezekhez a nevekhez(!, nem neptun kódokhoz) vezesse fel, köszi.

--
"SzAM-7 -es, tudjátok amivel a Mirage-okat szokták lelőni" - Robi.

Flajj, Neptun. Szinte minden tanár itt a sze info / matek tanszéken szidja, mint a bokrot. Egyébként én évek óta használom Firefox-szal, nincs vele probléma. Inkább hálát adok, hogy már nem a távoli asztalos megoldás megy. Ahhoz a részéhez nem értek, hogy ASP/.NET/akármi, szerintem perl-ben vagy php-ben se írtak volna sokkal jobbat a srácok. Komoly problémákkal év közben nem szoktam találkozni, megy az, csak ne legyen tárgyfelvétel, vizsgajelentkezés vagy bármi ami 1-2 száznál több logint jelent egyidőben. Elfelejtették a tervezéskor, hogy ezt a rendszert nagy terhelésnél is használni kell. Ehelyett kidob egy huncut üzenetet, hogy a _szerverek száma nem megfelelő a terheléshez_. Lmao. Akármekkora gépet rakhatsz alá.

********************
"...ha nem tévedek!" (Sam Hawkens)
http://holo-media.hu

Elég komoly és va$tag engedélyeztetési procedúrája van, ha nem kéne, akkor minden 0,5-dik IK-s tanulmányi rendszert készítene (mondjuk ezt progtechen meg is teszik nagyjából).
Ha jól emlékszem, ezért kellett lecserélni Debrecenben a fizikusok által írt rendszert a távoliasztalos neptunra. Pedig az első 0 huf TCO, a másikat meg tudjuk, milyen drága :)

--
"SzAM-7 -es, tudjátok amivel a Mirage-okat szokták lelőni" - Robi.

Éppenhogy most olyan, amilyen, köszönhetően a korrupt államnak meg a dilettáns proggereknek.
Nem az infószak pattanásos elsőseire gondoltam, hanem egy szélesebb körű, de erős vezetés alatt álló open source projektre.

********************
"...ha nem tévedek!" (Sam Hawkens)
http://holo-media.hu

Te is elégedetlenkednél, ha a Neptun miatt csúszol dolgokat (pl difftárgyakra lecsapnak a szerencsések, aztán eladják mindenféle balfaxnak pénzért a jelentkezési helyet, aki igazán akarná, az meg ofkoz lecsúszik róla, hála annak hogy este 8-ra kiírt tárgyfelvételkor hajnali 4kor jutsz be).
Egyébként én elképzelhetőnek tartom, hogy a hallgatók az oktatókkal összefogva írnának egy jobbat.

********************
"...ha nem tévedek!" (Sam Hawkens)
http://holo-media.hu

Diplomadolgozat címe: 3 felsőfokú intézet eltérő vizsgajelentkezési rendszerének megvalósítása ATR*-ben.

Részt vesz benne 1-1 fő az intézményekből. Csinálnak egy keretrendszert és egy admin felületet a TO számára, ahol mindegyik intézmény ügyintézője az aktuális szabályok alapján összekattogtatja a feltételrendszert. Megfelelő tesztelés után a vizsgajel branch-et merge-lik, majd félév végén release-kor kiadásra kerülne az ATR* 2.2, aminek a changelog-ja tartalmazza: +univerzális vizsgajelentkezés.

*A Tanulmányi Rendszer

Egyrészt az az egyik legfontosabb feladata (mármint a kurzusok kezelése, amibe a felvétel is benne van), másrészt itt Szegeden (más helyet nem ismerek) irgalmatlan erős vas van alatta, bírnia kellene a terhelést. Amúgy nem csak kurzusfelvételkor rohad le.

Tele van az egész hibákkal. Lakótárs 2x vett fel egy kurzust (helyes megfejtésért piros pont jár, segítség: replikáció), ami normálisan tervezett adatbázisnál lehetetlen.

Kurvára nem PEBKAC.
Olyanokat szívok vele, hogy ihaj.
Pl Debian (Iceweasel nem firefox) alól lényegében nincs olyan böngésző amivel rendesen menne (heggeszteni kell). De beszélhetünk arról is, hogy mindig a vizsgaidőszak elején kell bevezetni az új verziót, és rögtön szembesülünk vele, hogy ez-az (esetleg lényegében az egész) nem működik -Pl ha új ablak nyílik akkor azon nem működnek a gombok (linux alól) stb.
Hogy lehet egy ekkora kurva nagy rendszert _rendes_ tesztelés nélkül frissíteni?

Most mondjam azt, hogy tegnap este a menyasszonyom volt on-call-ban, és egyszer csak telefonált egy csaj a mobilszolgáltatótól, ahol az ő cége piszkálja a prepaid rendszert, hogy valami promó rollout megakadt, nézze meg.

Megnézte. Kb. 4-5 órán keresztül lapátolta a szart, és kereste a hibát, illetve miután megvolt, hogy összeakad valami foreign-key a production adatbázisban, próbálta kideríteni, hogy ki és miért használta ugyanazt a számot két különböző promócióhoz.

Mindeközben kb. 5 percenként csengett a telefon, a végén már a cég (a mobilszolgáltató) igazgatója is felhívta őt, hogy mikor lesz már kész, mert ennek az akciónak bizony a hétvégén indulnia kell.

Szóval képzelhetitek a stresszt.

És mindez miért? Mert valaki kifejlesztette az új cuccot, és tesztelés nélkül felküldték a production-be. De a production nem olyan környezet volt, mint a fejlesztők környezete, hanem oda valaki korábban valami mást már behekkelt.

Szóval egy dolog, hogy mondjuk egy egyetemen az emberek nem tudnak vizsgára jelentkezni, másik meg amikor kurva sok pénzről van szó, és ugyanúgy nem sikerül normálisan kivitelezni a dolgot.

És persze most akkor ki a hibás? Aki hekkelt? Aki fejlesztett, és ezt nem vette figyelembe?

Vagy aki tesztelés nélkül telepítené a cuccot az utolsó pillanatban?

Ez is példa a szarul irányított projektre.

G

Legfeljebb elolvasom ismét... aztán megint :-D

De egyébként igen, bár igazad van, kissé összefolyik.

tegnap este a menyasszonyom volt on-call-ban.

egyszer csak telefonált egy csaj a mobilszolgáltatótól, ahol a cég, ahol a csajom dolgozik, felelős a prepaid rendszerért.

Azt mondta, hogy valami promó rollout megakadt, nézze meg.

Ja? Hogy a magyar szavak?

Akkor a válaszom: igen, ha más írja, értettem volna az első bekezdést (főleg, ha nem folyik ennyire össze).

:-)

szótár:

on-call - telefonos ügyelet? Nem tudom, sosem hallottam magyar kollégáimtól se más kifejezést erre.

prepaid - erre meg végképp. Persze, feltöltőkártyás. De ez csak marketing megnevezés, a mi szakmánkban sehol sem hívják így, csak prepaid és postpaid van. (postpaid = számlás előfizetés)

promó - promóció. Akció. Kedvezmény.

rollout - bevezetés? Amikor egy új funkció élesbe áll

értettem amit írtál, csak borzasztó mondatok voltak így ;) nem csak kötekedni akartam amúgy. amúgy az adott szavak kivétel nélkül megadhatóak magyarul (igényes közegben meg kell is adják, csak a zsargon "áthallatszik" a közbeszédbe.). sajnálom kicsit mindig, amikor a lustaságon kívül nincs más magyarázat (a "nem hallottam" dolog nem magyarázat :)) nagy erőfeszítés itt se kellett volna (nem macerálni akaralk, remélem ezt elhiszed...)

--
xterm

elhiszem.

Általában egyébként igyekszem nem használni idegen szavakat, ha van rendes magyar megfelelője.

De az on-call pl. annyira on-call, hogy még soha, senkitől nem hallottam máshogy.
A prepaid megintcsak: mindenki így használja, így egyértelmű, a Magyarországon használt kártyás kifejezés baromság.

A rollout helyettesíthető lett volna.

promó - persze, csomó helyen ezt használják.

on-call... nem tudom, mennyire legyünk szigorúak, pl. IT-soktól is hallottam.

prepaid - nem, szakmán kívül csak a szolgáltatók prospektusaiban láttam vicces neveket. De ahogy a rövid szöveges üzenetet is SMS-nek hívom magyarul (helytelenül, ugye), pedig a szolgáltató szerint valami mobiltávirat vagy mi a fene a neve...

A rollout, mondom, teljesen helyettesíthető lett volna, csak mivel a csajom így mondta, el se kezdtem gondolkodni rajta. Egyébként rolloutot szoftverfejlesztésben is használnak, azt hiszem. Mindenesetre ahol én dolgoztam, mi nem használtuk ezt a kifejezést. Helyette go-live-ot mondtunk :-)

[off]

"Most mondjam azt, hogy tegnap este a menyasszonyom volt on-call-ban, és egyszer csak telefonált egy csaj a mobilszolgáltatótól, ahol az ő cége piszkálja a prepaid rendszert, hogy valami promó rollout megakadt, nézze meg."

akkor az útmutatásod alapján egy nagyon béta próbálkozás :) (szigorúan béta verzió, mivel szűkör a háttérinfó, nem ismerem a barátnődet ;) )

"Most mondjam azt, hogy tegnap este a menyasszonyom volt ügyeletben, és egyszer csak telefonált egy csaj a mobilszolgáltatótól, ahol az ő cége piszkálja a rendszert (szerk: ha nem mondod, hogy prepaid, akkor is tökélesen átadja a mondat tartalmát), hogy valami termékbevezetés megakadt, nézze meg."

szerintem csak meg sem próbáltad ;) rosszabb esetben a környezeted vészesen sznob és már szédülnek, ha egy mondatban 50% fölé nő az anyanyelvi szavak száma és mindezt anyanyelvi környezetben :) (továbbra se sértegetlek ám, csak sosem értem, hogy amit lehet, azt miért csak azért se)

[/off]
--
xterm

Nincs ezzel semmi baj. Az, hogy prepaid valóban nem adott plusz információt.

A termékbevezetés az teljesen mást jelent. :-)

De mondhattam volna aktiválást, az kb. jó.

Az ügyeletben igazad van, csak kb. az elmúlt 12 évben minden munkahelyemen on-call-nak hívták, és nem ügyeletnek, ezért elszoktam tőle.

De egyébként igazad van, sokszor mondanak a népek angol szavakat, pl. go-live-ot mondanak (ez mi lenne? élesítés? élesbe indulás?) production környezetet mondanak, stb.

G

elmélkedtünk egy kicsit és mégse lett flame ;) így kell ezt sztem (magán vélemény: amikor egy mondatban elérnek egy bizonyos arányt az idegen kifejezések, akkor át kell fogalmazni. kellő rutinnal ki tud fejlődni egy olyan szókincs, ami nem fülsértő szakmai közegben se)

--
xterm

mrcie a neve, egy teljesen cégreszabott vállalatirányítási rendszer, elég nagy egyéb cégek is ezt használják tudtommal.
---------------------------------------------------------------------------------------
Az első platformfüggetlen virtualizációs rendezvény : http://www.virtualization-day.com

A nexontime mint komoly nyilvantarto rendszer? Naaa... Tegnap hasznaltam es nem ez volt a benyomasom. Nem tudom az admin felulete milyen, de amit az egyszeru felhasznalok (alkalmazottak) fele nyujt, azt barmilyen szerveroldali scriptnyelvben 1 honapnal nem lehet tobb osszehozni ugy, hogy az minden bongeszoben mukodjon.

"csak a desktop fogalma "fog" egész biztos megváltozni"

Ideje lenne már. Tegnap este pont emiatt fakadtam ki IRC-n. Legalább 15 éves az a koncepció, amit ma desktopnak hívunk. Ami persze nem lenne baj, de szerintem már elavult, ósdi. Még mindig egérhez vagyunk kötve (néhány speciális kivételtől eltekintve), billentyűzet, monitor. A Desktop áll menükből és ablakokból. Azt annyi, a többi csak finomítgatás, de lassan egy revolúciónak kellene jönnie a desktop fogalmában, mert (legalábbis nekem) már baromi kényelmetlen az egerészés, billentyű nyomkodás.

Igaz, nincs 100%-osan működő alternatíva. Én már annak is örülnék, ha egy MS Surface szerű cucc elérhető áron lenne, vagy a monitorom érintőképernyős lenne és magam előtt megdöntve, mint egy könyv, nyomogathatnám.

Johnny Lee Wii kontrolleres demói elképesztőek és baromi nagy potenciál van bennük. Ld. a Head Tracking. Máris lenne értelme a 3D desktopnak, nem kéne alt tabolgatni, csak egyszerűen mögé nézek az aktuális ablaknak. Persze, "hogy oldjuk meg, hogy a természetes mozgás ne befolyásoljon?". Passz. Valahogy, valamilyen ergonómikus formában biztos megoldható lenne.

"idézőjel: lsd okoskodó telefonok, és nem kell nagy fantázia hozzá hogy a ma desktop használók jelentős részének elég lenne a jövőben ha rádughatna egy nagy kijelzőt, billentyűzetet és egeret"

Ez a másik szívfájdalmam. Nem érzek jelentős javulást felhasználóbarátság terén a '90-es évekhez képest. Az, hogy sok drivert integrálnak az OS-be, meg hogy megkeresi nekem neten, az kevés. Egy default települt Windowson 2 kattintásnak kellene lennie egy file átküldésének egy Androidra. 2 Kattintás kéne legyen syncelnem a Linuxommal. Miért nincs így? Mert nincs egy alapvető szabvány, amit mindenki támogatna, mindenki sütögeti a saját pecsenyéjét. Ez nem felhasználóbarátság, ez vállalatbarátság.

Igen, ha jól bekonfigoltam a gépet és a telefont, akkor tényleg 2 kattintás a művelet. De a XXI. században nem akarok konfigurálgatni! Menjen. Ha holnap után új telefont veszek, ne kelljen beállítgatnom újra azt is. Menjen.

Igen, az Apple ezt csinálja házon belül. Saját termék, két kattintás. De ha egy HTC-re akarok zenét feltölteni? Vagy valamire, ami nem mass storage? Meghalt a tudomány.

Saját példa: Desktop PC-ben nincs kártyaolvasó. HTC P3600 nem mass storageként csatolja az SD kártyát. Tehát egy GPS track log átmásolása gépre úgy történik, hogy Touch HD-n, P3600-on Bluetooth bekapcsolása, iGo -> exportáld a tracket, File Explorerben keresgélés, Beam File, HD-n fogadás, gépre rákötés, file másolása.

Van egyszerűbb módja is tudom. Vegyek kártyaolvasót. Vagy logoljak a HD-vel. Vagy szerezzek BT adaptert a géphez. De nem. A XXI. században nem szabadna így működnie.

Milyen dolog az, hogy a Kalendar-t nem tudom syncelni a HTC-mmel? Ez nem felhasználóbarát dolog. Nem, nem váltok Winre, mert ott meg nem tudok KDE-t használni, nem tudok repoból telepíteni. Nem felhasználóbarát.

Közeljövőben nem várható szerintem új típusú desktopok megjelenése, vagy az interoperabilitás kiteljesedése, ezért ez inkább csak puffogás. Mert nem igazán látom a fejlődést, ugyanaz a régi koncepció mindenhol.

Én már annak is örülnék, ha ... a monitorom érintőképernyős lenne és magam előtt megdöntve, mint egy könyv, nyomogathatnám.

Majd 1 nap után, a hideg és kemény képernyőtől fájó ujjvégekkel, némi izomlázzal a kezeidben, az összetapogatástól nem leolvasható monitor előtt ülve rájössz, hogy mégiscsak egyszerűbb volt odébb pöckölni az egeret 1 centivel, mint naphosszat a kezedet emelgetni egy 30 centis úthosszon.
De a postod többi része is csak az átgondolatlan álmodozás kategória. Ha azt akarod, hogy minden pöccre működjön, akkor elégedj meg a minimális funkcionalitással. Ha extra dolgokat akarsz: minden mindennel menjen, akkor konfigolj.

Lehet, hogy az érintőképernyő nem a legjobb. Lehet, hogy elvetélt ötlet. Én csak gondolkozom, hogy mit lehetne _esetleg_ tenni valami egyszerűbbért. Nekem speciel elegem van az egérből. Nem mozgatom sokat az ablakokat, 2*22", 2*1680x1050-nél felesleges, fókuszváltáshoz alt+tab nekem nem vált be, egér meg idegesít mostmár. Nem tudom miért. Most úgy gondolom, hogy kényelmesebb lenne odabökni egyet, mint egy szóra egy olvasott könyvben.

Hogy álmodozom? Igen. Sajnos amiről álmodozom egyhamar nem fog megvalósulni, addigis marad a konfigolgatás. De unom már ezt is. Jó lenne egy _tényleg működő_ rendszert használni, ahol nincs különbség desktop PC, PDA, Smartphone, MP3 lejátszó, GPS közt, mind egyszerűen tud kommunikálni egymással. Igen, ez álmodozás kategória. De szerintem errefele kellene tartani.

Szerk: Ha az ujjvégeim megfájdulnak, maszatos lesz a képernyő, húzok fel ujjtyűt, ha izomlázam lesz, az meg elmúlik és olyan felső testem lesz, mint Schwarczinak :)

Akkor elnézést. Én nem mondtam, hogy nem szabad álmodozni, csak szkeptikus vagyok, különösen a touchscreenekkel szemben. Napi munkában sokkal találkozok, és nekem nagyon nem jön be, mint vezérlőeszköz. Nyilván, van ahol van létjogosultsága, például ha szűkös a hely, de egy desktop gépen semmiképp sem dolgoznék szívesen egy mai touchscreenen.

Személy szerint rühellem az érintőképernyőt. Ha egy 12 órás munkanapot le kell gyűrnöm és azt össze-vissza kalimpálva kellene megtennem, a nap végén valószínűleg bele akarnám állítani a hülye fejébe a feltalálójának az érintőképernyős monitort. A másik dolog, hogy ölni tudok azért, ha valaki a a tiszta monitoromat összefogdossa és mint a hülyegyerek mutogat, hogy nézd ezt itt. Az egeret és billentyűzetet még mindig százszor egyszerűbbnek tartom ennél.

-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-

Ubuntu 8.04.2, AIX, Windows XP Home, Windows XP Pro

Az érintőképernyőt csak példának hoztam fel. Nincs olyan fantáziám, mint pár embernek, nem tudok könnyen kitalálni input eszközöket. Ez volt az ami eszembejutott, de tőlem lehet cyber-kesztyű is, nekem tök minegy. Csak legyen használhatóbb.

A monitor összetapicskolása meg pusztán technológiai probléma, ld. iPhone-hoz is van olyan kesztyű amiben lehet taperolni. Tehát ha nem akarnál maszatos képernyőt, felhúznál egy ujjtyűt.

Most komolyan kérdezem: mi a gond az egérrel? Gyors, pontos, csuklóból megerőltetés nélkül könnyen használható.
Vagy a mutatóeszköz jellegével van gondod? Tehát az, hogy rá kell böknöd a képernyőn megjelenő egy elemre?
Volt egy netes demó, az jól nézett ki. Nem kellett az egér gombját nyomogatni a felület kezeléséhez, elég volt csak a kurzorral mutogatni. És működött. Egy ilyen desktopot el tudnék képzelni, de az egér még maradjon szerintem.
Update: Itt a demo: http://www.dontclick.it/

Újtyűvel is zsákutcának tűnik ez a technológia. Semmi fantáziát nem látok ebben az irányítás fajtában. Mint ahogy a Különvéleményben látott irányításról is az a véleményem, hogy egy filmben lehet, hogy jól néz ki, de adminisztrálj egy nagyvállalati rendszert 10 órán keresztül vele és aztán mond meg mit érzel. Az tuti, hogy a rendszergazdáknak nem lenne problémájuk a napi testedzés hiányával. :)

-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-

Ubuntu 8.04.3, AIX, Windows XP Home, Windows XP Pro

"Legalább 15 éves az a koncepció, amit ma desktopnak hívunk."

Inkább 36 éves, lásd Xerox Alto.

Azóta a koncepció nem sokat változott, pont mint a robbanómotoros gépjárművek esetén.

Hogy jól-e van ez így? Tudsz jobbat? Ahhoz fejletebb technológia kellene, ami még nem áll rendelkezésre.

Az érintést, mozgást, hangot érzékelő berendezések zsákutcának tekinthetők ezen a téren (viszont használhatóak lesznek máshol), hiszen az egérrel és billentyűzettel nem versenyezhetnek (több erőfeszítést igényel a használatuk).

Mi a megoldás? Az egér és a billentyűzet jövőbeli változata, ahol nem az ujjainkkal nyomogatjuk a gombokat, hanem a fejünkben. Olyan eszközök kellenek, amik agytevékenységgel irányíthatók. Az egér és a billentyűzet is ilyen, csak a kéz közbeiktatásával, ami lassúvá, kényelmetlenné teszi a folyamatot. Egy ilyen agyhoz csatlakoztatott eszközt ugyanolyan könnyen meg tudnánk tanulni használni, mint a többi hozzá csatlakoztatott berendezést (kezünket, lábunkat).

Addig is, amíg ez meg nem valósul addig mindenki még 300x akarja majd feltalálni a spanyolviaszt és bizonygatni, hogy de bizony a kezeddel kalimpálni a levegőben sokkal jobb.

Nem jobb, az egér és a billentyűzet a legtökéletesebbek a végtagokhoz, így nem azokat kell kivenni az egyenletből. Logikus.

Lehet, hogy több erőfeszítést igényel, de sokkal intuitívabb.

Mindig a gyerekek példáját szoktam felhozni. Amíg kicsik, és nem tanulták meg, hogy a számítógép buta, addig kétféle módon próbálnak parancsokat adni:
-szóban, pl. "számítógép, mutasd a következő képet"
-és a képernyőre bökve az ujjukkal, hogy ezt akarom.

Ez persze nem jó szövegbevitelre (illetve de, a diktálás lehetne jó, ha jól működne, a gép pontosan megértené, hogy mit mondok, pl. levél íráshoz. De mondjuk programozáshoz, vagy ilyesmihez szerintem nem jó), illetve nekem személy szerint hiányozna a billentyűzeten elérhető némely funkció, pl. kurzormozgatás, kijelölés, stb. amiket megszoktam. bill. kombinációk - egyszerűbb nyomni két-három gombot egy időben, mint elmondani, hogy számítógép, váltsál a harmadik desktopra, vagy számítógép, maximalizáld az ablakot függőlegesen. De ez ízlés kérdése.

Az egér viszont érintőképernyőre lecserélhető. Az egér nem jobb. Bár én ezt is inkább egymás mellett szeretném, mert ahogy mondod: egy idő után elfárad az ember keze, egy függőleges képet bökdösni.
És pl. a laptopomon a csiklót is szeretem, vannak helyzetek, amikor egy egérrel nem lehet mit kezdeni (pl. nincs hová letenni, és az embernek mondjuk a combján kell húzkodnia... ez gáz).

Szóval én inkább úgy mondanám, hogy a célcsoporttól és a felhasználástól függ, hogy hová mi a jó, és az egér egyáltalán nem a legjobb megoldás mindenhová.

A billentyűzet jelenleg valószínűleg a legjobb, legalábbis igazán működő hangbeviteli megoldást én még nem láttam.

G

Csak internethasználat esetén is:

Ha nem lenne egér, akkor _nekem_ nagyon hiányozna az a "jobb gomb".
Billentyűzet nélkül viszont nehéz a jelszót bevinni. (a biometrikus megoldások interneten kicsit nehézkesek lennének)
A többlapos böngészés is macerás: Ctrl-T vs "Fájl"/"Új fül/lap". (Na meg a Shift vagy Ctrl klikk.)
Ezt mi válthatná le?
______________________

Karay, a disznó...

Én is azt írtam, hogy nekem konkrétan pl. a billentyűzetkombinációk hiányoznának, mert sokat használom.

Édesanyám pl. kizárólag egerészik. Láttam olyan embert is, aki copy-paste-et is menüből tolta, pedig azért bill.kombóval kb. 20-szor gyorsabb.

A jobb gombra kitaláltak már megoldásokat. Apple nem tudom, hogy csinálja, windows mobile-ban pl. hossan kell nyomni, és akkor jelenik meg a lebegő menü.

De ez, hogy bizonyos dolgokat jobb mondjuk 2+ gombos egérrel csinálni, vagy billentyűről, nem jelenti azt, hogy mindenre mindig jobb

Ez nekem is nagyon hiányzik, de valaki azt mondta, windows alá is elérhető.

De most egyébként ez irreleváns, mert a billentyűzetkombinációkról volt szó. Erre a konkrét esetre valóban - egér kényelmes.

De lebegő menüből copy-t választani, aztán meg máshol paste-t, az szerintem eléggé durva.

Eddig egy embernek tanítottam ezt, windows-on, aki a ctrl-c ctrl-v kombókat se ismerte, és sokkal hamarabb megtanulta menüből. Korábban a csajom mondta neki, hogy ctrl-c, ctrl-v, de aztán ebből ez lett:
-Ili! Melyik betű is volt az? (sokszor)

G

Pedig ha valami komolyan oda tudna verni neki (mondjuk egy 10-15%-ot relatív rövid idő alatt elszedne), akkor az nagyon jót tenne mindenkinek (ha ez az OS tfh a Chrome OS lenne, akkor annak egyértelmű, a Windows fejlesztése mégjobban fellendülne, a nagyobb Linux disztrók pedig azért kezdenének el komolyan hajtani, mert látnák, hogy valakinek sikerült az, amire csak áhítoznak).

Apránként fogy a részesedésük, és ez a tendencia legalábbis elgondolkoztató.

Amíg a Microsoft-nak van pénze a nagyobb hardvergyártókat és a szoftverfejlesztőket "támogatnia", és az oktatást is, ami nagyon fontos, addig nincs félnivalója.
Akkor kezdődnek a komoly gondok, ha nem lesz pénze erre mind, vagy egyáltalán, stb...
Még egy-két Vista, IE -féle bukta, meg válság, és kezdenek majd visszaesésbe csapni fejlődés helyett. Ha a Win7 se jön majd be nekik úgy, ahogy tervezik, az már gond lesz.

Azt a hihetetlen nagy mammutot fenntartani nem lehet kevés mani, feltételez egy folyamatosan növekedő bevételi rátát, ami egyáltalán nem garantált, sőőt. A gazd.válság is rásegít.
Szóval csak idő kérdése, amikor a nagy, szent és sérthetetlen Microsoft darabokra hullik, mert összeroppan a saját súlya alatt. Tiszta asztronómia. A vörös óriásból is szupernova lesz, amikor felrobban, és csak csillagpor marad utána... hú de költői vagyok ma

"Apránként fogy a részesedésük"
Nagyon apránként, és növekvő piac mellett ez még mindig masszív növekedés.
A többi meg a vágyálom/lázálom kategória. Nyilván, ahogyan semmi sem, a Microsoft sem fog örökké élni, de nem tartom valószínűnek, hogy néhány éven belül drasztikusan átalakulnának a piaci részesedések, cégnél meg nincs olyan, hogy csak úgy ok nélkül magába roskad. Amíg a termékéből származó bevétele meghaladja a kiadásait, addig gazdaságos, és működhet. Nyilván minden konkurenst szem előtt tartanak, a címben szereplő OS-t is. Nem azért lett a cég ilyen nagy és sikeres, mert hülyék vezetik.

640K ought to be enough for anybody.

pont a minap jutott eszembe, hogy bejelentették a chrome os-t, és még nem olvastam Ballmertől semmi fikázást.
pl. a google docs-ról is kijelentette anno, hogy "sooo 90's". mint tudjuk az office 2010 nagy újítása a webes mód lesz :)

nono, mikor a google docs megjelent, akkor a 90-es évek office-ai ahhoz képest űrtechnikának tűntek már funkcionalitást tekintve. (ez mondjuk azóta se változott sokat)
Tehát nem magát a webes ötletet szólta le, hanem akkor egyszerűen nem állt úgy a webes technika, hogy komolyan vehető office alkalmazást irjanak rá. Majd meglátjuk az office 2010 webes funkciói hogy állnak a gdocs-hoz képest. És persze ne felejtsük el, hogy az o2010-ben ez csak egy ingyenes kiegészitő funkció, hogy ha úgy alakul, akkor a weben is tudsz dolgozni, de alapvetően ugyanúgy külön alkalmazás lesz és boritékolható, hogy 1000x többet fog tudni és kényelmesebb, gyorsabb lesz mint akármelyik webes office.

nyilván így van, de mindig is jellemző volt rájuk ez a "de fos a konkurencia ötlete! - közben hegesztik a saját megoldást -módszer.
és ha a vastag alkalmazás, mint modell a 90-es évekre, volt jellemző, és manapság a web2.0-val minden a webre költözik, akkor melyikre mondhatjuk hogy sooo 90's?

"és manapság a web2.0-val minden a webre költözik"

a legtöbb ilyet én legfeljebb elrettentő példának hoznám fel, hogy hogyan nem kéne webre erőltetni bizonyos fajta alkalmazásokat.

"akkor melyikre mondhatjuk hogy sooo 90's?"

Nehogy már aszerint döntsük ezt el, hogy melyikben mikor készült el az első alkalmazás.. Azt kell nézni, hogy FUNKCIONALITÁSBAN melyik fejlett és melyik idézi a 10-20 évvel ezelőtti technikai szinvonalat.

> legtöbb ilyet én legfeljebb elrettentő példának hoznám fel, hogy hogyan nem kéne webre erőltetni bizonyos fajta alkalmazásokat.

"There is no reason for any individual to have a computer in his home."

> Nehogy már aszerint döntsük ezt el, hogy melyikben mikor készült el az első alkalmazás..

miért? mert neked így tetszik?

Az Opel vezérigazgatója szerint pedig a Fordra nincs szükség.

Erről meg a marketingről, attól tart inkább a rángatozó idegbeteg Balmer meg Billy fiú, hogy esetleg a gugli olyat fog lépni amit ők 1995-ben, elindítanak egy irgalmatlan reklámkampányt, és akkor a Chrome OS lehet akár turbo pascal-ban megírt foshalmaz is, olyan szar mint a win95 volt, de ha alaposan be reklámozva veszik.
Szóval a guglinak van 200 milló €-ja hogy a világon mindenhol reklámozza a termékét, akkor szarban lesz Balmer, mert nem a minőség a lényeg hanem a reklámra fordított pénz.

Ott elég sokat reklámozzák a chrome böngészőt, ahogy gmailben és szinte minden google alkalmazásban. Ettől függetlenül az első agyatlan hype hullám lecsendesedése után meg lehet nézni milyen piacot szerzett a böngésző.
Bele kell nyugodni, a reklám önmagában nem elég a világuralomhoz, a windowst sem a reklám tette piacvezetővé, hanem, hogy az adott pillanatban a legfontosabb igényeket elégitette ki, amire a többiek nem voltak képesek. A chrome nem ilyen per pillanat, reklámozhatják amennyit akarják. A chrome os-t meg majd meglátjuk, de senki ne gondolja, hogy egy x+sokadik linux majd elárasztja a piacot, csak mert sokat reklámozzák. De ha a linuxot már tényleg csak a reklám mentheti meg az évtizedes egyhelyben toporgástól, akkor elég nagy a baj...

A sima zárójel szar, csak a kapcsos az igazi
(turbo pascal-ban megírt foshalmaz)

Azért ezt a két dolgot egymástól meg kéne tudni különböztetni.

turbo pascal-ban vagy valamiben - egyik dolog

megírt foshalmaz - másik dolog

harmadik dolog az óborzalom: már win3x-hez is C-ben kellett saját megírt foshalmazt szülni.

marketingestől???
csak akkor, ha nincs ideje végiggondolni, hogy mit nem szabad mondania ami ártana neki, de az nem márketinges, annnak minden használ a csenden kívül

egyetlen marketing szabály van ami mindig igaz (nincs olyan hogy jó/rossz, ezen az oldalon is szerepel meghatározás nélkül hogy rossz marketing..):

hallatni kell a neved
tehát "jó", azaz marketing:
- a mi termékünk, az opel király, a másiké fos
- a mi termékünk, az opel tényleg rossz, a másiké a jó

"rossz", úgy értem nem marketing, a termék halála:
- (csend)

Hát, ha az "jó" marketing, hogy lefikázzuk a másikat, akkor oké. Vagy rossz. Tökmindegy.
Az egész marketing egy nagy bullshit.
Amúgy mióta marketinges Ballmer és Gates?
Minden arról szól, hogy "apám, add ide a pénzed, mert nálam jobb helyen van, mint nálad.
Na jó, adunk érte ezt+azt+amazt.
Ja, hogy nincs is rá szükséged? Te hülye vagy.
Szükséged van rá és kész.
Köszi!"

még szerencse, hogy nem nekik kell eldönteni, hogy mit használjak és mire... LOL

--
by Mikul@s

miért? van más lehetőségük?
pont az hogy furán érezném ha a piacon az almaárus nem azt mondaná hogy ne vegye az erzsi almáját, az savanyú, vegye az enyémet az friss, édes, finom

_pontosan_ ugyanez van itt is, csak sokan képesek komolyan venni néha a marketinget, főleg ha nem értenek hozzá, ehhez csak egy megfelelő szint kell, márpedig az mindenkinél meg van valahol; remélem hogy ez a szint a hwsw-en ez csak az uborkaszezonnak tudható be :)

Annyit módosítanék, a mondatán, hogy a Microsoftnak valóban nincs rá szüksége. Én azon a véleményen vagyok, hogy minél több oprendszertípus van annál jobb (persze épeszűen, mert gépenként egy, kicsit húzós lenne :D). Ezzel növekedni fog a színvilága az os-eknek ami fokozza a biztonságot, javítja a varsenyt...... Ebbe természetesen belefér az összes MS oprendszer is. Akinek az kel azt használja... Én még annak is örülnék ha ez az (openbeos-ként tekinthetnk rá ha jól tudom) haiku sikeres lenne. Szóval írja csak meg a Google a rendszerét, és legyen verseny.

amit jelenleg tudunk a google oprendszererel, azok alapjan tenyleg folosleges. Linux kernel meg egy bongeszo, es gyak webalkalmazasokat futatt. Ketlem, hogy sikere lenne. szerintem.
---
/* No comment */
Ketchup elementál megidézése a sajt síkra

hányan vesznek ma laptopot csak webezéshez? neked lehet hogy felesleges, de sokaknak egyszerűen kicsi az ubi neve az ms-hez képest, hiába tényleg elég lenne neki, de jön a gugli a nevével
(még ha annyira ért is hozzá hogy tudja ubival gondjai lennének, mert gépvásárláskor úgy gondolja azért egy picit szeretne vele játszani is meg mondjuk ofiszozni, lehet hogy gugliért ezekről lemond, az már mindegy hogy tényleg-e, vagy ezt úgy teszi hogy 2 gépet fog használni.., nem mindenki szereti ha minden egy kütyüben van, legyen külön a fényképező, telefon, mp3, kamera, web, munka..)

A mostani Linux disztribúciókhoz képest ez nem nyújt pluszt - webböngészni azokkal is lehet. Az persze nyújt pluszt nekünk, ha emiatt több hardvergyártó fog nem Windows-zal előtelepített gépeket adni, de ahhoz, hogy azok a gyártók, amik most nem adnak linuxos gépeket, ezután adjanak Chrome OS-osokat, ahhoz más plusz is kell.

Én nem az ubiról beszélek, hanem úgy általában az opensource megoldásokról. Nézzünk pl. egy vállalatirányítási rendszert.

A) verzió: win32 alkalmazás ( esetleg win64 )

feltétel: winserver + liceszek * user -5 (10) ?
feltétel: mssql vagy oracle vagy akármi, általában + licensz * user
feltétel: maga az alkalmazás szerverre + licensz
feltétel: maga az alkalmazás kliensre + licensz
feltétel: kliens op.rendszer + win32 (64)
feltétel: vírusvédelem +licesz * user

Egy biztos, ez kurva sok pénz, főleg válság idején.
És mit kapsz?
egy PLATFORMFÜGGŐ megoldást, jó drágán

B) verzió:
feltétel: szerver ( linux, bsd, akármi, opensource )
feltétel: mysql, postresql, stb... opensource
kliens: linux, bsd, akármi, opensource
feltétel: webbrowser, pl. firefox
app: opensource, vagy fizetős, ekkor +licensz*user

Egy biztos, ez jóval kevesebb pénz.
És mit kapsz?
Egy PLATFORMFÜGGETLEN megoldást, olcsón.

És higyjétek már el, nincs az az alkalmazás, amit ne lehetne megoldani web-es technológiákkal. Ha nem hiszitek, nézzetek utána, hogy hol tartott a világ pl. 5 éve, és hol tart most.

Szerintem a B) verziónak SOKKAL TÖBB előnye van, mint az A) verziónak.

Innét kezdve lehet mindenféle MS-párti véleményeket formálni, a világ fejlődése, stb... úgyis eldönti ezt a kérdést az elkövetkezendő években.

Fenti megállapítás erősen leegyszerűsített, és csak a magam szubjektív véleményét tükrözi. Nem kívánja senkitől, hogy fenti gondolatokat a magáévá tegye, emiatt frusztrálódjon, fejbe lője magát, stb... Én még a saját gondolataimért sem vállalok semminemű felelősséget, ezért akinek bármi problémája van fenti gondolatokkal, kérem forduljon az OEM szoftvert forgalmazó cégekhez technikai segítség céljából... :)

Ha nem kell CMYK-ban dolgozni, nyomdának előkészíteni, akkor felesleges a fizetős.

Ha kell, akkor pénzbe kerül (MS) és lehet vele dolgozni,
vagy baromi drága (Apple), mert már a kezdet kezdete óta buherálja a pixeleket és ebben nagyon gyors - ezért erre van kitalálva az architektura.

A többi duma hogy melyik az igazi unix vagy melyik az igazi linux az hitvita szintjén van.

(A MacOS X viszont inkább a kisördöggel cimborál, mert FreeBSD alapokon nem nyugszik.)

"A nyomdai előkészítés hogy jön a vállalatirányításhoz?"
sehogy, ez általában az egyik tényező, hogy fizetős, vagy nem fizetős nem fizetős oprendszert muszáj használni.

Általában az "MS hívők" nevű kategóriához szösszentem hozzá azt, hogy normális gondolkozás esetén nincs ilyen.

Aztán van még (nem nyomdai előkészítés) pl. Lafisoft & BlackPanther OS
Úgy néz ki - ami üzleti számlázáshoz kapcsolódik, az általában mind fizetős.

Nem nevezném tudathasadásos állapotnak, hogy MS alatt Adobe CS2-vel dolgozom és eközben linuxos raid-es szerveren samba megosztáson tárolom az összes anyagot - beleértve az összes dolgozó A4-es MS-Word formátumú tizenöt soros irományát, excel tábláját stb.
Gizikééknél az OpenOffice elfogadottsága 15%-os - 95% "ofiszt és emesenmiszindzsört" akar használni.

Itthon adesktopon windows van a tv-kártya miatt, aminek a windowsos programja windows alatt jobban teljesít mint linuxon wine alatt, vagy a linuxos általános tv-kártya kezelő programok.

A laptopon viszont linux fut.

"Innét kezdve lehet mindenféle MS-párti véleményeket formálni"

nem vagyok MS parti, azt vallom hogy altalaban mindket megoldasnak van elonye es hatranya, es semmi sem tokeletes. Amit a szamitasaidbol kihagytal (es tipikusan mindenki aki hasonlo szamitasokat vegez kihagy) koltseg teren az a vallalati (foleg nagyvallalati) szferaban _nelkulozhetetlen_ support. Supportert mindenhol fizetni kell, amihez meg nincs egyaltalan support olyat meg cegeknel nem hasznalnak, mert ha gaz van akkor nincs kire mutogatni es atharitani a felelosseget. Ez sajnos igy mukodik, ahol komolyabb penzek forognak ott senki nem akar szarban maradni...

Szerintem meg nincs szükség Ballmerre. Komolyan, miért nem tud a Microsoft egy értelmes, egészséges, épelméjű embert kiállítani a maga élére?
--
Fight / For The Freedom / Fighting With Steel

Oregon: nincs szükség Ballmerre :)

Egyre több ilyen videót látok erről az emberről, és rájövök, hogy ez egy idióta.
Bazz, pont az a főnök, akit nem hogy tisztelnének a beosztottai, hanem a háta mögött mutogatnak és röhögnek rajta.. (Bárnemszimpatikus --billy de leglább tisztelték)

Ja és attól, hogy valaki csőgazdag, még lehet segghülye.
--
AGA@
vagyis: "AGA_et_computername_colon_wavyline_dollarsign"

Mi az, hogy "nincs szükség" rá? Ez eleve hülye megfogalmazás...
(Mindegy, végülis nekem nem sokat számít, hogy mit mond. :) )

(_egyáltalán_ nem csak neked, csak ez a válasz link lett a szerencsés kiválasztott :) )
mi az hogy hülye a megfogalmazás, vagy hogy hülye a ballmer??!

egyesek egy kicsit túl kényelmesek, megszokták hogy akik hozzájuk beszélnek ismerik az értelmi képességeit a célszemélynek, tehát érthetőre fogalmazzák, azaz ha nem érthető abból egyenesen következik hogy hülyeség

(az már *teljesen* mindegy hogy maga a megfogalmazás, mert rosszul sikerült, nem dekódolható a célszemély által, magyarul sem tud vagy mert maga a tartalma az)

attól még hogy nem érted, miért kell lehülyézni?
ez amolyan önvédelem vagy önigazolás? nem mered bevallani hogy te nem érted; magad előtt? vagy más előtt mert gyengének tűnnél?

fel kell nőni, meg kell szokni hogy van hogy nem hozzád szólnak, hanem vagy egy sokkal tágabb réteghez, vagy ne adj isten egészen más célcsoporthoz, nem is tudom, empátiának, beleérzésnek lehetne talán fogalmazni

Hm nos. Megnéztem az infókat, amiket most lehet tudni a chrome OS-ről, nem ájultam el tőle.
A koncepciót szívesen látnám vékony kliesneken, és netkávézóban, de szerintem nem életképes napi felhasználásra.
pl: nehezen tudom elképzelni (alanyi jogú 100%-ban mindenhol elérhető net nélkül) azt, hogy a vonaton felcsapod a laptopod fedelét, és dolgozol a cuccaiddal.

Hozzáteszem gyorsan, hogy ezt a jelenleg elérhető C-OS alapján mondom, lehet 2010 végére olyasmit tesznek az asztalra, ami nagyságrendekkel kerekebb, és akkor megváltozik ez a véleményem.

Desktop kérdéskör.

- Nos a Desktop, grafika szempontok alapján.
Az ikonos/ablakos megoldással nekem nincen gondom. Inkább a megjelenített grafikai elemek mozgathatóságán/funkció gazdagságában lehetne alkotni újat. A KDE4 plazmoid elképzelése elég életképesnek tűniok, és sok tartalék lehet benne. Mondom ezt úgy, hogy amíg nem kezdtem napi szinten használni a kde4-et, addig utáltam ezt a megközelítést. (ezértm odnom, hogy várjuk meg mi sül ki belőle, mert lehet óriási a potenciál, csak még most nem látjuk)

- Desktop mint élmény kérdésköre
Az ilyen álom Desktop gép, soha nem dob hibát. :)
Ha csinálsz valamit, akkor történik valami, legfeljebb nem az amit szeretnél. A desktop gépnél nem fordul elő, hogy driverekkel müttyögsz, hanem lehúzza netről, belövi, és megy tovább a művelet amire utasítást adtál.
Tehát nem hibát dob, hogy "úristen neincsen ilyen driver, vagy nem működik az eszköz, nem tudom megcsinálni a feladatot".

- A Desktop élmény növelése kezelőszervvel.
Ilyen az egér+Bill.
Sokat agyatlam énis, hogy hogyan lehetne kiváltani-e két eszközt.
Az én elképzelésem az, hogy jelenleg a leghatékonyabb a trackball (a pointerek között), mert az újjadat mozgatod csak. Ennél egyszerűbb kell.
Én úgy álmodtam ezt meg, hogy van egy cirka 10x10cm-es táblácska ami a gép mellett/rajta van, és akár vezeték nélkül kommunikál a géppel. Az oltári különbség az, hogy egyrészt a kis bálácskát bárhová teheted a gép mellett a kzed ügyébe, másrészt a kurzor mozgatáshoz nem kell megérinteni az eszközt, az kizárólag a klikkeléshes kell.
Külsőre 100%-ban úgy néz ki mint most a touchpad azzal a különbséggel, hogy érzékeli ha felette mozgatod az ujjadat. Tehát a kurzor úgy rohangál, ahogy az ujjad a tábla felett elmozdul a levegőben. A bal klikkre az egyik ujjad, a jobb klikkre a másik ujjad "koppanása" szolgál, stb...

Gyak csak a hüvelyk+középső ujjaddal kéne minimálisan matatani, időnként dobolni az ujjaiddal.
Aki már dobolt a mutató+középsőú ujjával az asztalon tudja, hogy milyen marhagyorsan lehetne így dolgozni, és ezért egy virtuális bill. gyors nyomkodására is alkalmas lehetne.

Ez az egész koncepció első körben megkövetelné, hogy legyen egy ilyen kütyü, amit aztán egy hétig használva leteszteljünk.
De szerintem érdemes lenne megcsinálni teszt jelleggel.
Ha bejönne szerintem meglenne a 21. század új beviteli eszköze :))))))

az agyhullámos=tuti fejfájás 8 óra munka után. :)

--
A linux felhasználóbarát. mindössze megválogatja a barátait...

A Plasma nagyon arra lenne nagyon jó, hogy gyakorlatilag bármilyen elképzelést nagyon egyszerűen meg lehessen csinálni. Jó lenne, ha nem jönnének már most ki a tervezési korlátai: pl. úgy tűnik, nagyon nehéz megcsinálni, hogy egy plasmoid kijöjjön az őt befoglaló téglalapból, ezért még az OS X dock-ot se sikerül normálisan lemásolniuk.

Amúgy nekem eléggé az az érzésem, hogy különböző forradalmi, húdeúj GUI-k nem fogják jelentősen növelni a számítógépes munka hatékonyságát. Szerintem ma ez a kevésbé fontos fejlesztési területei közé tartozik a számítástechnikának, még ha látványos is.