Online Rádió - Hosting,Tárhely

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy egy online rádió technikai megvalósításához mekkora erőforrásra lehet szükség? Itt érdekelne a hosting,tárhely stb. Privátban is várok vállalkozó szellemű technikai tanácsadókat, esetleg ilyen volumenű porjectre alkalmas hostingolokat akik konkrét árajánlatot tudnak nekem küldeni.

Cél: Egy olyan online rádió kialakítása, ami elbír 128-192-es műsor szórást 0-24-ig kb 1000 embernek (ami persze későbbiekben növelhető majd).

(Egyéb kérdések elkerülése végett: Artisjus és marketing lényegtelen az megoldott)

Mail: szekeresbarnabas_kukac_gmail_dot_com

Hozzászólások

A helyedben VPS-t bérelnék vagy szerverterembe raknék egy gépet, az jönne ki legolcsóbban. Linux + az "autodj", ami shoutcasthoz van, vagy Windows + Winamp. Nem kell hozzá egy nagy erőmű, a hallgatók száma szinte semmivel nem befolyásolja a gép terhelését, szóval az a fontos, hogy birjon real-time mp3 (de)kódolást, a legfontosabb dolog pedig a sávszélesség, de ezt ki tudod számitani a bitrate-ből és a hallgatók számából.

Tegyük hozzá, ehhez ember kell, aki karbantartja. Van kismillió szolgáltató, akik a szoftver konfigurációt adják. Csak arra kell figyelni, hogy ne 1-2 PC-s dzsunkahoszting legyen... illetve, szájíz szerint.

Arra is érdemes figyelni, hogy ha tetszik, ha nem, kell csengetni az Artisjusnak (hacsak nem klasszikusokat játszol).

A külföldi stream szerver azért is problémás, mert hazánkkal ellentétben van havi adatkorlát.

Korábban felmerült a gondolat, hogy kivigyünk egy ilyen rádiót külföldre. Anglia, Németország, Belgium és Svédország is felmerült, mint lehetőség, de hosting+jogdíj tekintetében itthon még mindig olcsóbb volt.
--
"my mind had skipped town and left me behind to pay the rent"

Érdekel engem is a téma. Mi lenne az ideális megoldás arra az elképzelésre, hogy a szerverteremben megfelelő sávszéleséggel van egy vas ami kiszolgálja a halgatókat és a "studióban" van egy notebook amiről megy a szerver felé a műsor? Gondolok ebben a kérdésemben a szoftverekre és a kapcsolat fizikai létrehozására. Az ideális megoldást GNU környezetben tudnám elképzelni.

A shoutcastot pont erre találták ki, ingyenes, ugyan nem opensource, viszont Linuxszon is elérhető, bár a notebookon Windowsra lesz szükséged, mivel egy Winamp plugin küldi a szervernek a műsort, amin be lehet állitani, hogy mikrofonból, line-in-ből, vagy a zenelejátszóvól küldje az anyagot, bár lehet, hogy van rá Linuxszos alternativa is. Vagy esetleg próbálkozhatsz VLC-vel is.

Egy online rádiónál az Artisjusos dolgok hogy működnek? Vagy ki(k)nek kell fizetni, mennyit, hogyan, mi után?

Küldtem privátot, de szerintem azt a fiókot nem nézed, most maileztem is.