Fizetett Anti-Open-Source fórumozók

Fórumok

Ha én egy kurva nagy cég marketing igazgatója lennék, biztosan felvennék egy-két embert aki a fórumokon, a termékeim jó hírét kelti a más termékeinek pedig rossz hírét. Valamint egy-két témában írogató újságíróval is jóba lennek.

Hogy látjátok, ma ez mennyire valósul meg ?

Hozzászólások

Ez egy működő és bejáratott dolog.

--
trey @ gépház

A hozzaszolasokban ez most igen gyakori flame targya, gondoltam nyitok neki egy topikot, hogy ezt szenyezuk be vele, ne a hireket.

Az meg igen furcsa, hogy egy unixal foglalkozo portalon rengeteg win -fan hozzaszolas van. Miert nem mennek az ilyenek MS -fan oldalakra? Ott nincs kivel flamelniuk ? Vagy..

Ez is igaz, elnézést :)

Különben tényleg vannak elég érdekes elemek, de nem csak "MS-fan" kategóriában (különböző olasz kávéspecialitás, pl.).
Szerintem ezeknek valami pszichológiai problémájuk van.

"Fizetett hírdetés" inkánbb más portálok (nem index, az simán csak fikagyár) "tényfeltáró" cikkeiben fedezhető fel, nem néhány feltűnési mániás antiszociális idegroncs hozzászólásaiban.

Valószínűleg nem azokra gondolt, akik észérvekkel kritizálnak, hanem azokra, akiknek a hozzászólása általában két-három szóból áll minden Linux témájú cikknél: "Szar a Linux". Ennyi, így jól megindokolva, szakmailag jól alátámasztva. :)

--
trey @ gépház

Akkor s/kritizalas/fikazas, de meg igy is tartom a velemenyem: az ilyen kommentekbol, hogy "szar a linux" nem kovetkezik, hogy a juzer ms imado lenne, tobb okbol is:
1) foleg ezen a portalon sok egyeb, !(Windwos && Linux) hasznaloja elofordul, tehat valoszinu, hogy nem az MS cuccokat preferaljak
2) duhithet valakit egy rendszer hulyesege anelkul, hogy lenne esszeru alternativaja. ennek hangot is adhat
3) sokszor nem a linux maga duhito, hanem az ostoba fanatikusok hozzaallasa, es mas iranyba fikazasa

szoval szerintem itt is csak az a jelenseg uti fel a fejet, hogy az ember az altala olvasott informacio moge kepzel - sokszor hibas logikaval - extra hatterinfot.

na tessek megint kezdem :(

--
http://marvin.elte.hu/ - the astrophysics archive

ez reszben igaz. kicsit "mi volt elobb" problema ize van a dolognak: mi volt elobb, sok linuxfan troll, es erre valaszul besokalltak az emberek, vagy elkezdtek trollkodni, es emiatt esett a szinvonal. bennem az a benyomas alakult ki, hogy az elobbirol van szo - bar nem vagyok szakerto, es nem olvasom igazan regota az oldalt.

Sokszor latom magamon is, hogy a sajat teruletemen a merhetetlen ostobasag lattan egyszeruen mar csak heccelni erdemes az embereket, mert az eszervekre a) nem reagalnak, b) reagalnak, amibol kiderult, hogy fel sem fogtak. ezutan - shame on me - mar csak beszolni erdemes, mert olyan viccesen tudnak porogni.

--
http://marvin.elte.hu/ - the astrophysics archive

ezt igazából csak szeretnéd hogy így legyen - nem azok offolják szét az összes cikket, hogy sok az off, nem azok irogatnak neked tucatszám panaszos feljelentőleveleket, nem azok hoznak létre ilyen szánalmas biciklitároló topicokat (az ugatás legjobb példája), akik egy sorban leírják, hogy "szar a linux"

valoban erdekes tema a linux elszarodasa, talan egyszer majd nemsoka (amikor majd annyira lesz nepszeru mint most a xenix) irok is rola egy hosszabb lelegzetut - sajnos nem annyira izgat ez a tema most, mivel lenyegesen magasabb szinvonalu OS-eket hasznalok

miközben a legszakmaibb hozzászólásuk általában kimerül a "Szar a Linux"-ban.

ezt ugye mar megtargyaltuk hogy csak szeretned hogy igy legyen. nekem a ketszazadik "es kde-vel probaltad?" kaliberu hozzaszolas a vicces

Nem érdekes ez egy kicsit? :)

nem, mivel avatatlan szemlelonek is feltunik hogy a linuxot ajnarozo hupperek ilyen noname hozzanemerto homie arcok (van aki nem noname, nekik annal rosszabb), akik viszont fukkoljak azok nem.

i am not impressed

"Gabu! Aruld mar el nekem, ha akkor haxor es szakerto ember vagy, akkor ezt a tudast miert nem tudtad meg komoly penzre valtani?"

Az Apple-nek dolgozik. Irodaja a HUP. :-)
... csakhat a mulkori ban egy kicsit betett a bankszamlajanak... :-(

"Mondom komoly! miert szenvedsz elavult hardverekkel, miert nincsen meg luxus autod?"

Felreerted. Ez nem luzerseg, hanem profizmus, hogy megtevessze a gyanutlan forumozokat. Valojaban a bahamakon mar epul a villaja...

Minél korszakalkotóbb ötlettel állsz elő, annál több hülyén kell átverekedned magadat.

ennel azert egyszerubb az eset. ha leugat masokat, akkor ugy erzi, hogy feljebb juttot a kepzeleteben letezo tarsadami rangletan. az ilyen emberek elten nyomni kellene egy reset-et. majd boot elott ujragondolni, hogyan is kellene azt elni. jobb minosegben. leirnam ra, hogy szanalmas, de szanalmas lennek, ha ezt irnam,mert nem eleg kifejezo betegsegere.

"ha leugat masokat, akkor ugy erzi, hogy feljebb juttot a kepzeleteben letezo tarsadami rangletan"

En ahogy eddig figyeltem a Gabu(s) fukkolasokat, masoktol is volt szepszerivel kezdemenyezes Gabu fele. Ez csak objektiv megfigyeles. Mellesleg volt anno, hogy Gabu hozzam se volt "tul barati", de valahogy egesz jol meg tudtam allni, hogy bicskat nyissak mint itt egyesek... Szoval, van azert vaj a masik oldal fejen is (nem szemelyes celzat, hanem altalanositas).

Minél korszakalkotóbb ötlettel állsz elő, annál több hülyén kell átverekedned magadat.

Pedig ma is hozok neked valamit a kedvencedről. Kár, hogy más értékes infónak tartja azt, amit te személyes sértésnek veszel. Egyébként nem értem miért veszed annak. Egyébként sem nem te reprezentálod a Mac OS X felhasználókat. Pláne, hogy vannak akik nyíltan elhatárolódnak az ilyen megnyilvánulásoktól :D

--
trey @ gépház

egyszer mar megirtam mennyire erthetetlen szamomra, hogy neked az osx-el kapcsolatban csak az urban legend-ek "leleplezese" jut eszedbe

ha minimalisan ismerned az osxet akkor nagyobb (es jogosabb) fikakat tudnal levagni, ez a slashdot-os ollozas nem annyira sokkol le

de azert lassuk a mai nagy hordereju ("blikk" szo jut eszembe) coming-outodat, ha mar az OOo-s cikkedben nem volt ujdonsag hatha majd most sikerul

Napi gyakorlat az ilyesmi. Lasd peldaul a linuxgames.com-on megjeleno ATI/AMD driverek kapcsan erkezo hozzaszolasokat...

Hol lehet jelentkezni a melora? Es mennyit fizet? :D

az ms-nel erre kulon besoztas van. ugy hivjak oket, hogy "microsoft evangelist"
nem vicc! ez van a nevjagykartyajukon is. van aki bloggol, van aki portalt tart fent es vannak azok akik rohannak az ugyfelhez, ha meghalljak az opensource/linux/bsd hivoszavakat.

microsoft evangelist

Nekem nem is azzal van (volt problémám a minap), hogy valakinek ilyen vagy olyan véleménye van az open source -ról vagy azon belül egyes közösségekről, hanem hogy ennek hogy ad hangot.
Gondolok itt az összes Debian felhasználó Dunába lövetésétől kezdve egy csomó olyan dologra, amely miatt az illető (ha valaki vette volna a fáradtságot, hogy feljelentést tegyen) a gyűlöletbeszédről szóló törvény értelmében nyugodtan eltölthetné az ünnepeket előzetesben is. Én is csak azért nem léptem az ügyben, mert nincs kedvem hónapokig a rendőrségre járni tanúként, vagy egyéb más minőségben. (Meg nem szokásom spicliskedni.)
Mindenesetre volt a rokonaim között olyan annak idején, aki hasonló körülmények között halt meg, csak mert valamiben nem értett egyet néhány hasonlóan elborult agyú véleményvezérrel, és a leghatározottabban kikérem magamnak, hogy egy senkiházi kis gyáva tróger - akinek csak a fórum álarcát feltéve ilyen nagy a pofája - sok ezer ember emlékét gyalázza meg ilyen kijelentésekkel és (akár csak viccből is) ideológiai alapon buzdítson mások megöletésére.

mar tenylg bicskanyitogato, ahogy az elarvult voros fejeddel ide pofatlanodva hanyod tele a forumot. oke, hogy a mac az isten (bar szent meggyozodesem, hogy ezt te magadnak bizonygatod, mert nem tudod meg, hogy jo vetel volt a valtas vagy sem), viszont annak is meg van a helye ahol ennek hangot adhatsz es meg orulnek is neki. Ugy hivjak beszeljukmac.com -> switch :) ird le a faroksimogatos elmenyedet rola es orulj neki.

Amugy szerited ki a cerkat erdekel, hogy kis tanyadon a birkak mellett te ibook-on szamolod a takarmany keszletedet? Senkit. Egyedul vagy baratom, hiaba is probalsz itt baratkozni. :)

"Sem zsidó, sem roma, sem más nemzettség sarja nem vagyok. "
Én sem, bár a felmenőim között keverednek a németek, az erdélyi és a vajdasági magyarok.

"A jobboldal szégyene meg nem az lesz, aki az ilyesmit szóvá teszi. "
Mármint azt, hogy miért nem lőjjük a dunába azt aki nem "magyar"?

"Egyébként német helyesírású, német családnevem van, ha már neked ez a zwei kapcsán ennyit számít."

Abszolute nem számít. A zwei nick, az egy nagyon régi nickem miatt maradt meg. (Ha mindenáron érdekel, Terry Pratchett: A mágia színe c. művében a főhős nevének német fordítása Zweiblumen, és ebből maradt meg a zwei rövidítés.) Németül még csak nem is beszélek, és a családnevem is egy igen régi magyar szó.

Amit utálok az a szélsséges megnyilvánulás, ami egyre gyakoribb itt egy-két embernél.

Egyébként meg ez volt az első, és utolsó, hogy erre bármit is reagálok.
Lehet hörögni, meg árulózni, leszarom, maradok meg továbbra is köcsög huppákernek, aminek amúgy is tart itt 1-2 ember. Erre az oldalra amúgy is csak a szakmai tartalom miatt jártam be sokáig, de sajnos az utóbbi időben leginkább csak flame és vicsorgás dominál, amiben nem akarok részt venni.

Részemről ennyi, pont.
Have fun, happy hanuka/christmas/ramadam/akármi.

"A jobboldal szégyene meg nem az lesz, aki az ilyesmit szóvá teszi."

Én sem vagyok kisebbségi, de ezt nagyon remélem hogy nem a zsidó/cigány származás szóvá tételére értetted.
Így is tele van már a fél Internet meg a média a sok vadbarom turbómagyar beteges skizofrén zsidófóbiájától (az "elfoglalták az országot"-tól a "magyarok kiírtását tervezik"-en át az "újjászervezték az ÁVO-t"-ig).
Igenis, aki ilyen szemellenzős, azt minimum szóvá kéne tenni, hogy a véleménye ne váljon a többi nemzeti érzésű megítélésének kárára.
A nemzeti érzés eredetileg nem kirekesztő sovinizmust és kollektív paranoiát takart, most viszont eléggé erről szól (tisztelet a kivételeknek).

Megtettem a feljelentést? Nem.
Akartam? Nem.
Egyszerűen arról van szó, hogy attól, hogy valaki nincs tisztában a rá vonatkozó törvényekkel még nem jelenti, hogy azok nem évényesek rá.
Pusztán felhívtam a figyelmet rá, hogy ha valaki ilyet egy népcsoportra nézve ír, azt rögtön előveszik és a kereskedelmi média habzó szájjal őrjöng rajta három hétig. Persze nem ez a helyes hozzáállás szerintem sem.

Viszont a ló másik oldala, hogy valaki más nyugodtan kijelenthet ilyeneket egy közösségre nézve és a kutya sem szól érte csak mindenki jót mosolyog.
Na ez az oka annak, hogy egy fórumon következmények nélkül lehet ilyen hangnemet megütni.

Az pedig, hogy teszerinted ezért még én szégyenkezzek, az a te problémád.

Szerintem szar a linux mert nem megy vele az am1772-es wifi kártyám. Pár perc próbálkozás után lefagy az egész, és nem ad mac addresst sem a kártyának. Ezért használok windowst. Bugreportot nem fogadtak el, mert nem írtam teljes hibajelentést. Nincs is időm szórakozni vele. De ki fizet azért ha leírom ezt?

És te mennyit fizettél, hogy kijavítsák?

Én is opensource fejlesztő vagyok. A hibákat szívességből javítgatom, a szabadidőmben.
Persze vannak hibák, melyek javítása teljesen értelmetlen, mert nem a mi programunk rossz, hanem egy tőlünk független komponens ökörködik és csak a saját programomért vállalok felelősséget.

Persze, ha megfizetnének érte, akkor mindent kijavítanék azonnal...

Mindennek ára van. A Windows-nak is és a Linuxnak is. Te döntöd el, hogy az időddel, vagy a pénzeddel fizetsz érte...

Akkor ne legyen a támogatott kártyák között olyan ami nem támogatott.

Az volt a szép hogy rikoltozott az ndiswrapper hogy a kernel valami 4k stack támogatással lett fordítva, fordítsam anélkül újra, de a kernel konfigjában nyoma sem volt ilyesminek.

Minimálbérből meg nem fogok fizetni senkinek. Mindennek ára van.

>Akkor ne legyen a támogatott kártyák között olyan ami nem támogatott.

Ez sajnos tényleg igaz. Megveszed a támogatott kártyát, aztán beszívod. Nekem is kezd nagyon elegem lenni a kernelekből. Legalábbis a 2.6.x-es sorozatból. Az utolsó kernel, amelyik stabil volt a gépemen, az 2.4-es volt. Azok néha nem mentek rendesen, de nem fagytak.

Persze kihoztak mindenféle teszteket, hogy a 2.6-os kernel stabilabb, mint a 2.4-es, de a marketing szövegtől még nem fognak rendesen működni a hardverek. Kevesebb marketing és több minőségellenőrzés kellene.

Minden félévben a Novell is bejelenti, hogy ez a Linux lesz a NAGY LINUX, aztán 2 hétre rá már nem győzik kiadni a frissítéseket...

Szent angol igevégződésre (esetleg magyar ruhadarabra...) gondolsz? :-P

Nem szeretnék mélybevágó, és mások lelkébe hasító eszmefuttatást tenni az ilyen emberek indíttatásairól, de egy "rövid" logikai következtetést szeretnék vázolni.
Ha valakit alkalmaz x cég - pl. Microsoft, - egy akkora fizetésért, amennyit egy ilyen munka ér, akkor az heti 5 napon, napi 8 órát többek között a hup.hu fórumain fog tölteni, és olyan hozzászólásokat fog beküldeni, amivel manapság itt, és máshol számtalan esetben találhatunk.
Nem kerestem utána a kérdéses hozzászólások időpontjainak szórásának, de azok nem szűkíthetőek le a fentebb említett időtartamra. A szórás homogén eloszlására nem magyarázat sem a túlóra, sem a hétvégi munkanap, sem az eltolt munkaidő, sem a teljesítmény alapú bérezés. Az egyedüli magyarázat az, hogy léteznek többek között olyan emberek, akiket joggal lehet Microsoft-fannak, vagy más vállalat fannak hívni, és ezt nem is veszik sértésnek. Nem is szánom annak, hiszen engem Linux-fannak ismernek, és ezt én nem veszem sértésnek. Megérthető, hogy a Microsoftot, vagy egyéb vállalatot istenítenek, és ebben azt sajnálom, hogy én is hasonlóképen állok hozzá a Linuxhoz.
Tudomásul kell venni, hogy valamilyen módon az ember szívesen kötődik egy olyan dologhoz, ami kézzelfogható, megszerzése pozitív elismeréssel jár és érezni rajta, hogy nagy energiába került létrehozni. A Linuxnál ez nem áll meg: könnyű letölteni, így senkit sem lehet megdícsérni a birtoklásáért; egy otthon írt CD/DVD nem eléggé kézzelfogható; egy Linux fejlesztő sem panaszkodott, hogy a fejlesztés energiába kerül, inkább örülnek a lehetőségnek, és kikapcsolódásnak tekintik. Lássuk a Microsoft, vagy egyéb vállalat termékét: gyári CD/DVD szép dobozban, kis ízléses könyvecskével és egy hologramos licenszpapírral; már a telepítéskor közlik veled, hogy jó választás volt, és örülnek, hogy ezt használod, a szakmai ismerősök elismerően reagálnak a program használatáról; arról, hogy mibe került a kifejlesztése a Microsoftnak, vagy más vállalatnak, arról már sokat hallottunk, amikor az ár kialakítását magyarázták.
Tehát ez a 'vallási' fanatizmust jellemző magatartásforma nem tud kialakulni ilyen mértékben Linux/BSD-re, így nem lesz ennyire szétoffolva egy Microsoft, vagy más vállalat hasonló oldala sem. Nekünk pedig türelemmel, bár értelmetlenkedve, de türelmesen ki kell várni, míg vagy olyanok leszünk, mint a minket zavaró egyének, vagy a minket zavaró egyének lesznek olyanok, mint mi. El tudok képzelni egy olyan problémát is, hogy egy update során oly szerencsétlen módon változik meg az általuk használt Windows, vagy más vállalat által gyártott termék, hogy az törli a forrás kiszolgálót, a kliensekkel és a forráskóddal együtt, így csődeljárást indít a Microsoft, vagy más vállalat.
Mindegy: nekem is meg van a magam három szavas véleménye az imádatuk tárgyáról, és elszomorít, hogy örömmel tölt el a szellemi elmaradásuk a minimálisan elvárhatótól.

Megérthető, hogy a Microsoftot, vagy egyéb vállalatot istenítenek, és ebben azt sajnálom, hogy én is hasonlóképen állok hozzá a Linuxhoz.

Szerintem mindketto beteg dolog. Szamomra egy OS nem mas, mint egy eszkoz. Az egy dolog, hogy az egyiket (sokkal) jobbnak tartom a masiknal, de ez tavol van attol, hogy istenitenem.

Tudomásul kell venni, hogy valamilyen módon az ember szívesen kötődik egy olyan dologhoz, ami kézzelfogható, megszerzése pozitív elismeréssel jár és érezni rajta, hogy nagy energiába került létrehozni. A Linuxnál ez nem áll meg

Ez utobbi mondat nem igaz. Mar csak azert sem, mert az end user akarmit is vesz meg/tolt le free, abban neki effektive semmi munkaja nem volt, o csak hasznalja azt. Az emlitett pozitiv elismeres pedig azoke, akik (fuggetlenul a licence politikatol) csinaljak az adott termeket. En pl. egy open source spamszuron dolgozom, es vagy 2 ev meloja van benne, es az az igazan pozitiv elismeres, hogy a spamek egesz hadat fogja meg szepen. Ennel mar csak az nagyobb pozitiv elismeres, ha par ember (aki ugyanezt hasznalja) szinten hasonlo jo eredmenyt er el.

Lássuk a Microsoft, vagy egyéb vállalat termékét: gyári CD/DVD szép dobozban, kis ízléses könyvecskével és egy hologramos licenszpapírral; már a telepítéskor közlik veled, hogy jó választás volt, és örülnek, hogy ezt használod, a szakmai ismerősök elismerően reagálnak a program használatáról; arról, hogy mibe került a kifejlesztése a Microsoftnak, vagy más vállalatnak, arról már sokat hallottunk, amikor az ár kialakítását magyarázták.

Szep dobozt es konyvecsket Linux melle is kaphatsz, vegyel csak meg egy dobozos disztrot. Az meg eleg szanalmas pszichologiai fogas, hogy ha megdicsernek csak mert megvetted az X termeket, akkor ezzel maris igazoltad magad elott, hogy milyen kis ugyi voltal. Nem veletlen, hogy ha veszel egy taskat, annak is megdicser a gyartoja. Gondolom, ez kisse feledteti a feleseg kritikajat, hogy mi kerult ezen a tre vacakon ennyi penzbe. Olcso gyakorlati pszichologia luzerekre. Szanalmas. Azonban az open source fejlesztok (tobbsege) tobbre tartja a felhasznaloit, mintsem ilyen luzer szoveggel etesse oket. Tisztaban vannak azzal, hogy a felhasznalok nem egy program birtoklasatol kapnak pozitiv elmenyeket, hanem attol, ha az jol mukodik naluk.

ASK Me No Questions, I'll Tell You No Lies

Ördög és PATHvarcz,
Elkezdtem játszani a gondolattal, hogy veszek egy gépet magamnak.
Eddig, jó tapasztalataim voltak az AlbaComp -os gépekkel
Felmentem a honlapukra, hogy megnézzem mi a kínálatuk, amikor megláttam a sub_head_hu.gif meg a xp_box_hu.gif fájlokat.
Egyből be is zártam az oldalt.

SZVSZ ez sokkal finomabban megy:
- Megvenni az oktatási minisztert
- Lekenyerezni a Tanárt
- A diákot "elbutítani" reklámokkal, oktatásban ingyenesen használható szoftverekkel
- Aki majd ha pozícióba kerül nem is lát más alternatívát
- Ha netán döntési pozícióba kerül, eszébe sem jut, hogy körbenézzen mielőtt a "leglankásab" dobozt válassza, egy _szakember_ véleménye helyett

Így nem csak a befektetések kerülnek megfelelő helyre, de lényegesen hatékonyabban is működik a rendszer.