ROADMAP:
November 2006: Implement an advanced optimised metadata store similar to rdf triple store
complete with metadata relationships.
December 2006: Implement Live query with HAL support (this is needed for RhythmBox
integration and allows us to pick up music files automatically when plugging in a usb drive).
January 2007: Finish off outstanding services to be indexed including emails, chat logs,
applications and possibly vCard-based contacts
February 2007: More integration polish such as a new GtkFileChooser, enhanced search GUI etc
March 2007+ : Subject to it being accepted in GNOME 2.18, we will then further integrate it
into GNOME with Epiphany, Yelp, GEdit and any others if they are willing...
A projekt honlapja itt, bejelentés itt. Képernyőkép itt. Ubuntu Edgy csomag itt, Debian unstable csomag itt.
Ígéretes, jó próbálgatást!
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
- 4826 megtekintés
Hozzászólások
Az biztos, hogy vmi jo indexelesi mechanizmust (most fuggetlenul attol hogy ez fs szinten lenne vagy vmi kulso cucc) az jo lenne, nezzuk csak meg, egy atlagos zenelejatszo pl rhythmbox, beep media player 2, meg ilyesmik mind azzal kezdik hogy kulonbozo szempontok alapjan (album, stb) lehet keresni, hogy mit akarsz lejatszani. Hasonlokkal talalkozni pl kepnezegeto/kategorizalo stuffokkal is. Pedig ha lenne vmi kozpontositottabb cucc ami alkalmas a file-ok megtalalasara, akkor nem kene minden sw-ben ujra implementalni nullarol ... Amugy ha jol remlik Seth-nek volt vmi ilyen project-je is (gnome storage v hasonlo fedonev alatt), kar hogy egyiket sem fejezi be amit elkezd, ahogy nezem ... :( Na persze lehetne vmi bonyibb megoldas, ami kernel vagy legalabbis ahhoz kozelebbi szinten egysegesen oldja meg a probelmat, bar ketlem, hogy pl mp3 tag-ek meg hasonlokat a kernelnek kene ertelmezni, de vegulis ha jol tudom legalabbis a WinFS is vmi ilyen cucc lett volna, ahol SQL engine van osszekotve a file rendszerrel. Na ebben vki majd kijavit esetleg :) OS X-ben meg nem'tom abban majd Gabu oszt eszt ...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nem kellene kernel szinten megoldani, ott a fuse (most mindjárt valaki leüvölt, persze). Szerintem is az az alapvető probléma, hogy ezt alkalmazásonként oldják meg, jól-rosszul, és nem központosítva. Egyébként a rythmbox, banshee, f-spot szerintem majdnem használhatatlanul rossz kezelőfelülettel vannak ellátva. Az új szoftvereket én úgy is tesztelem, hogy abszolút r=1 usereknek adom oda, és utána kikérem a véleményüket. Lehet, hogy az ilyen felületek felé halad az irány, de ettől még nem jók.
;-(
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nem nyilvan pl az emlitett mp3 tag izeket nem kernel szinten kene :) Ugy ertettem, hogy vmi infrastruktura kernel szinten is szukseges viszont ahhoz hogy ez eljusson vmi indexelo cucchoz. Tipikusan ilyesmik most ha jol tudom ugy mukodnek hogy a megadott dirt figyelik inotify/dnotify segitsegevel, es ha ott valtozas van, akkor megnezik mi, oszt' lekegyzik vmi adatbaziba, amibol aztan lehet keresni, gondolom ez a tracker is hasonlo cucc, bar nem neztem ...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ja, az f-spot nem tudom mitől tartják akkora durranásnak. A kezelőfelület teljesen használhatatlan. Akkor már inkább digikam vagy picasa. A rythmbox szintén gáz, de akkor már inkább amarok. De tényleg kellene egy egységes megoldás. Azt már csak félve említem meg, hogy a gthumb meg a fotókat tartalmazó könyvtárban rejtett mappákban tárolja az xml file-okat, melyek a képekhez rendelt infókat tartalmazzák.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ezen morgolódtam múltkor, hogy baromi jó a gThumb, meg pláne nagyon jó a kép-kommentelési lehetőség, de mondjuk egy (szerintem főleg) digiképek kezelésére alkalmas program lehetne akár annyira inteligens, hogy nem saját XML-ben tárolja ezt az infót, hanem ahol lehet (pl. a digigépek többsége által támogatott JPEG esetén) mondjuk a JPEG fájl EXIF infójában. Ahova egyébként be lehet csodálkozni jhead-del, vagy akár az ősöreg-de-szivem-csücske XV segítségével is. És ugyanonnan elő is lehet szedni XV-vel, meg ImageMagick-kal, meg Gimp-pel, meg ezzel-meg azzal is. Most meg minden képnézegetőhöz írhatok konvertáló szkriptet a saját hülye egyedi formátumai miatt, míg ha az EXIF-commentben lenne, nem tudnám otthon felejteni ezeket az adatokat.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Én úgy emléxem, hogy OS X alatt HotSpot-nak hívják és pontosan ezt csinálja kernel szinten.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
hotspot az a wifi :)
spotlight a kereső neve és nem kernel szinten van, hanem audit események alapján van az indexelés, pl ha egy fájlba beleírsz akkor újraindexeli, és van egy induló indexelés ami a gép első telepítésekor van, de nullázhatod is az adatbázist, ha már nagyon nagy.
--
A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
integracio hianyaban ez is el fog bukni (ellenpelda: spotlight)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Tracker... hmm... így nevezik a BeOS/Haiku/Zeta fájlkezelőjét/keresőjét is... már elég régóta... nem okoz majd ez problémát?
---
www.haiku-os.hu
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni