Előre vaknyugatnak – társadalomkritika a kutyák szemüvegén át

Fórumok

Akit érdekelnek a kutyázás mélységei, ami jóval inkább az emberekről szól, az jöjjön el Bartha Laci előadására.

https://szelindek.hu/elore-vaknyugatnak/

Aki nem ismerné Laci munkásságát, az készüljön igen erős kritikára a kutyatartók felé és tabutémák boncolgatására. Szó lesz az egyik vesszőparipámról az idióta állatvédőkről, akik még nem láttak igazi kutyát és kemény munkával elérték, hogy a kutya átváltozzon egy nyomorult semmire se jó, degenerált lénnyé.

Az kutyázás a nyugat görbe tükre, az állatorvosi lova, csóró kutyák pont úgy járnak mint mi. Végük lesz, már csak torz másai egykori önmaguknak. Puhány, beteg, jó esetben is középszerű csökevények.

Véleményem szerint a legmélyebb alapja ennek a hitetlenség és a halálfélelem. Mindentől félünk, a haláltól, a betegségektől, már a „safe space”-nél járunk és jön a pislogás, hogy az iszlám szépen gyorsan lenyom minket.

6000 évvel később

Hozzászólások

Hehe, ezek a rohadt nyugati woke köcsögök már az időgépet is feltalálták, s visszaugrottak, s  már ott is átalakították a kutyákat!

pekingi palotakutyapekingi palotakutyácskapalotapincsi vagy pekingi egy ősi kínai társasági kutyafajta.

Története

A fajta Kínából származik, Peking városából, őse valószínűleg az ázsiai farkas volt. A DNS-elemzés szerint a pekingi palotakutya a világ legrégebbi fajtája, amelynek a génállománya a legkevésbé tér el a farkasétól

Ezzel egy gond van, a fajtásítás 1900 után kezdődött, azelőtt nem létezett fajta csak típus. Már ezt megérteni is nehéz. A hozzáállás volt alapvetően más és ez a kulcs. Mit várunk egy kutyától és hogyan tenyésztjük.

Ez nem a woke-ról szól, egész másról és nem arról, hogy van kicsi és nagy kutya, mint ahogy a farkasból is van 20 és 100 kilós is. Menj el az előadásra és talán megéred.

A tömegek sohasem szomjúhozták az igazságot. A nekik nem tetsző bizonyságok elől elfordulnak és inkább a tévedést istenítik, ha ez őket elkápráztatja. Aki illúzióba ringatja őket, úr lesz fölöttük, de áldozatuk az, aki megpróbálja őket kiábrándítani.

"
Az kutyázás a nyugat görbe tükre, az állatorvosi lova, csóró kutyák pont úgy járnak mint mi. Végük lesz, már csak torz másai egykori önmaguknak. Puhány, beteg, jó esetben is középszerű csökevények.
"
nehéz lehet a palotapincsit nem torz másnak tekinteni, de te két hozzászólás alatt megugrottad. Gratulálok.

Idézd már be légy szíves, hol említettem egyetlen egyszer is a pincsit? Nem a méretről szól ez az egész. Inkább olvasd át az FCI alapszabályát és néhány standard-ot. Utána folytathatjuk.

Ez átjött?

ami jóval inkább az emberekről szól,

Egy kérdés. Van kutyád?

A tömegek sohasem szomjúhozták az igazságot. A nekik nem tetsző bizonyságok elől elfordulnak és inkább a tévedést istenítik, ha ez őket elkápráztatja. Aki illúzióba ringatja őket, úr lesz fölöttük, de áldozatuk az, aki megpróbálja őket kiábrándítani.

A múltkor megosztottál egy cikket a komondorról és a kuvaszról, ugyanerről a weboldalról, amit nagyon érdekesnek találtam. Köszönet érte!

Szeretem az igazi kutyákat, és néha elábrándozom azon, milyen remek volna egy tanya, komondorral és kuvasszal (meg vizslával és német juhásszal, esetleg pulival kiegészítve), de azonnal rájövök, hogy ehhez egészen másfajta életmód kellene, hiszen a kutyák létének értelmét és keretét jelentő egyéb állatok és környezeti jellemzők nélkül az egész csak freakshow lenne. Így aztán ez az ábránd visszakerül a polcra, a "telek a holdon" és társai mellé. Városba kutya nem való sajnos.

Néha, némelyik kis öleb tekintetében látni vélem, hogy abba a torz kis testbe egy igazi kutya "lehetősége" vagy inkább "lehetett volnasága" van bezárva, és ez elszomorít. Nem az a kis görcs tehet arról, hogy ilyennek született, de sajnos menthetetlen, reménytelen a léte. "Szerencsére" aztán annyi minden van, ami még jobban elszomorít és amin bosszankodni lehet, így nem tart sokáig a gnóm kutyukákkal kapcsolatos rosszkedvem, hiszen az ölebhez tartozó "apuci/anyuci" látványa megadja a perspektívát. Gyerek- és/vagy kapcsolati pótlék, hosszú távú, komoly felelősségvállalás nélkül. Ráadásul ez -- ahogy mások is írták -- egyáltalán nem új dolog, hanem a mindenkori korszellemhez mért túlságos jólét miatti perverzió, ami korántsem csak a kutyatartásban vagy -tenyésztésben nyilvánul meg.

Ez van. Csökevény világban élünk, mert nincs kormányosa, és ezt kényelmesebb elfelejteni, helyette meséket szőni. Igyekszem inkább a pozitív dolgokra koncentrálni, főleg azokra, amikre hatásom lehet. Így, bár szimpatikus a téma, azt hiszem, kihagyom az előadást. :(

Ha tetszett a cikk ajánlom ezt is András barátomtól:

A Komondor múltja, jelene és jövője! Beszélgetés Nagy Andrással!

Mi lesz a KOMONDOROKKAL? Beszélgetés Nagy Andrással 2.

Tabudöntő amiket mond, olyan szinten borítja a bilit, hogy szerintem a többségnek le sem menne a torkán. Az Andrásnak rövidesen egy könyve is meg fog jelenni. Én komondort szerettem volna és tenyészteni is akartam, de szelindek lett belőle. Katasztrófa ami az FCI égisze alatt történik.

A hozzáállásod példás szerintem én is pont így gondolom, ezért nem volt kutyám harminc évig. Most szerencsére úgy alakult az életem, hogy megtehetem és ugyan nem csak ezért, de tanyára költöztünk.

Attól, hogy egy kutya kicsi még nincs vele bajom, a gond az, hogy kicsi és értelmes az már fehér holló kategória. Úgy gondolom az (is) a gond, hogy a társkutyák többsége kicsi és nincs értelmes, definiált igény a céljukra és a minőségükre. Ha egy egy 2 kilós kutya rád vicsorog kiröhögöd vagy simán felrúgod. Ha egy hatvan kilós harci kutya teszi ezt, akkor beszarsz és ha túléled annyi neki. Jobb esetben eladod, vagy irány a menhely. Nem véletlen hogy a nagyobb küllem kutyák olyan gyávák, hogy egy keményebb tacskó is elzavarja őket. Ha kemények lennének a silány gazdáknak nem felelnének meg.

Nem a kutyákkal van a baj, hanem az gazdákkal. Ez egy látlelet, mint sok minden más, egy vészcsengő, amit nem hall senki.

Ha úgy alakul esetleg az életed, keress meg és tudok adni majd, vagy intézni prémium kutyát :D

A tömegek sohasem szomjúhozták az igazságot. A nekik nem tetsző bizonyságok elől elfordulnak és inkább a tévedést istenítik, ha ez őket elkápráztatja. Aki illúzióba ringatja őket, úr lesz fölöttük, de áldozatuk az, aki megpróbálja őket kiábrándítani.

Szerkesztve: 2025. 01. 05., v – 08:00

Még egy hét, ha valakit érdekel.

Ízelítő az élőszavas előadás első részéből. (Ezért nem teljesen kidogozott szöveg!)

"Egy hazugság már félig körbejárta a világot, miközben az igazság még csak a cipőjét húzza." - Mark Twain

Az információra éhes laikusok bélpoklosként mindent felfalnak és aztán készpénznek vesznek, … ami tetszik nekik!! Ki ér rá éppen ezt az éhséget gátlástalanul kielégíteni? Az infó-spekulatív kutyás, a puszta információ tarháló és újratermelő dilettáns. Vakok között a félszemű a király.

Egy kis infó innen, egy kis infó onnan, valamennyi az internetről, valamennyi könyvekből, valamennyi igazi kutyásoktól, csak érdekes, de legalább szórakoztató legyen. Gyors mixben összekutyulja, egy kis spekulációval fűszerezi, és már tálalja is ügyesen felcímkézve.

Környezetszennyezés mellé tudatszennyezés. A kutyás témájú internetes szemét mindent eláraszt, mint műanyag a tengereket. A laikus - hadd éljek erős és paradox hasonlat párral: egyszerre fullad bele és hal, mint sós víztől, szomjan tőle. A kevés valóban tanulni vágyó végletesen félrevezetődik, vagy teljesen kedvét veszti.

Egy másik vonatkozást egy másik közkeletű hasonlattal szemléltetve: a laikus a saját növekvő, de egyre ritkuló levegőjű vélemény buborékjába reked benne. A keresőmotorok segítségét akár tudatosan, de többnyire tudattalanul igénybe véve, a rázúduló infóból válogat egyre kényesebben, saját személyisége, életfelfogása, érzékenységei, előítéletei, rejtett és nyílt elvárásai, indoktrinációja szerint, és csak a számára megfelelőeket építi be. Így végül maga is csak spekulál, mint kútfője, négyzetre emelve így a spekulációt, teret biztosítva a vegytiszta önkénynek és kapitális ostobaságoknak. És mivel civilizációnk egyik lényeges eleme, hogy a kellemetlen gyakorlati visszacsatolásokat annyi ideig segíti késleltetni amig csak lehet, ördögi összjáték alakul ki, és a vélemény buborékok egyre csak nőnek.

Aki csak a személyiségét, a hozzá tartozó világképet akarja óvni vagy érvényesíteni az egyre sterilebb urbánus és már eleve steril virtuális térben, az elszokik azoktól az elkerülhetetlen sérülésektől, amit a hús vér valóság okoz újra és újra. Így tenyésztődnek ki és tenyészhetnek olyan hiperérzékeny személyiségek, akiknek nemhogy rendesen, hevesen, szenvedélyesen, a kufárokat a templomból kötéllel kiverő Jézusi dühvel, de még finomkodva, maszatolva, kertelve sem lehet már ellentmondani anélkül, hogy vérig ne sértődnének.

Amikor jönne a cáfolat, a kellemetlen igazság, akkor már nem tárgyszerűen a dolog maga kérdőjelződig meg, hanem az egész személyiség. És ez tűrhetetlen!! Már rég nem az a legfontosabb nekik, hogy esetleg tényleg tévedtek, hanem hogy meg lettek sértve. Az igazság, a valóság már nem érdekes, harmadrangú követelmény. Csak az fontos, hogy kímélve legyenek. PC őrület. Az érzelem mindent felülíró, vakon támolygó beteges érzékenységbe és érzelgősségbe torzul, ahelyett, hogy kéz a kézben járna a józan értelemmel. Az értelem már csak puszta eszköze a törékeny személyiség védelmének, ami, ha eszközként nem válik be éppen, félre is lehet dobni. A hangulatkeltés, a csúsztatás, az elhallgatás és egyéb manipulatív eszközök jobbak.

„A tudás mindig fölény.” – Martin Heidegger

Aki alaposan megfigyeli a dolgokat, és még tisztességesen megpróbál utána is gondolni annak, amit megfigyelt, ami azt jelenti az én értelmezésemben, hogy igyekszik szervesen integrálni a különböző megfigyelt dolgokat, az előbb-utóbb kénytelen tudomásul venni: sok kifejezetten kellemetlen tény és igazság is van az életben. Sőt: nagyjából annyi kellemetlen tény és igazság van az életben, mint amennyi kellemes. Így van ez egyensúlyban, ez az érem két oldala. És a tisztesség úgy kívánja, hogy a kellemetlenebbekkel alaposabban foglalkozzunk, mint a kellemesekkel, mert hiszen az utóbbiakkal érthető módon elfogultak vagyunk. Ehhez egyfajta mazochizmus kell, kegyetlenség, de legalábbis kíméletlenség először önmagaddal szemben, és egyúttal a közösségeddel, környezeteddel szemben, amit ez a közösség és környezet érthető önvédelemből oly szívesen értelmez szadizmusnak, de legalábbis arroganciának, pökhendiségnek, önteltségnek, fölényeskedésnek, agresszivitásnak, szociopátiának. Lásd Semmelweis életét. (De nem a legutóbbi tömeg filmet róla!)

[Átvezetés az állatvédős részhez:]

50-60 évvel ezelőtt attól tartottak a harmadvonalbéli filozófusok, hogy egy hatalomnak sikerül majd a szegény embert tökéletesen manipulálnia. Ma azt látjuk, hogy a szegény ember nagyon is akarja, hogy manipulálják, annyira, hogy még alaposan be is segít. Ahogy régebben erőszakkal, korbáccsal, fegyverrel, rabszolga és jobbágy törvények szankcióival, büntetéseivel hajtották az embereket munkára, ma fizetéssel, hitelekkel, a kényelem, szórakozás és biztonság szentháromságának mézesmadzagjával nyűgözik ugyanoda. Persze sokkal higiénikusabban és hatékonyabban. Az ember kímélve van, sőt ez a legfőbb parancs. A környezet kímélete? Távolabbi leszármazottjaink és környezetük? Hát az és ők úgy járnak ahogy járnak. Minek mennek oda?!

„A csecsemő is szenved, ha szül a nő.” – József Attila

A kímélet civilizációja ahelyett, hogy kultúraként kiállná, inkább kiszervezi a fájdalmat a jövőbe, morális pózban tetszelegve és fölényeskedve a kiszervezést megszüntetésnek, megoldásnak állítja be. (Milyen ismerős ez a kommunizmus megélt mindennapjaiból és fordítottan, a nácizmus történetéből.) De egyszer, valamikor, ezért valakiknek fizetniük kell. Nem pénzzel.

„Homo homini lupus.”

A tömegek sohasem szomjúhozták az igazságot. A nekik nem tetsző bizonyságok elől elfordulnak és inkább a tévedést istenítik, ha ez őket elkápráztatja. Aki illúzióba ringatja őket, úr lesz fölöttük, de áldozatuk az, aki megpróbálja őket kiábrándítani.

Szerkesztve: 2025. 01. 05., v – 08:30

Nehany orszagban ma allatkinzasnak minosul az, ami 20-30 eve teljesen termeszetes volt kutyak-macskak eseten.

Mar olyat is lattam, hogy a lakossag (szomszedsag) a kint tartott nagykutyaert lincselt - ami evezredekig nem elt soha futott helyen.

Es az allatpszichologia (al)tudomanyanak megjelenesevel hamarosan olyan szabalyozasok jonnek, amire az szamit a legkevesbe, ahol a csaladban generaciok ota tartanak sikerrel haziallatot...

Az állattartás és azon belül kiemelten a kutyatartás tökéletesen példázza a szellemi degenerációt, amerre tart a rendszer amiben élünk. Órákig tudnám sorolni a primitív PC és agyatlan szabályozást. Ami ennél is szomorúbb, a férfiak elképesztő elpuhulása, egy keményebb kutyával már alig bír el valaki, pedig pár száz évvel ezelőtt, egy ilyen kutya az átlag volt.

Csak ami hirtelen eszembe jut, például a villany nyakörv. Egy rakás országban be van tiltva (nálunk, valami csoda folytán nincs), mert állatkínzó és brutális. Na ennél nagyobb baromságot nehezen lehet kitalálni. Egy hatékony és a legkevésbé sem "kínzó" eszköz, sokkal kevesebb traumával lehet a kutyát kontrollálni vele, mint bármi mással. Persze a városi, fotelből okoskodó hópihék még nem találkoztak olyannal, hogy a kutya szájából csak úgy tudod kiszedni a tyúkot, hogy az kettészakad. Amikor kérdezem, hogy ezután, mégis hogyan venné rá a kutyát, hogy ne tizedleje a baromfi állományt, csak pillázás a válasz.

Azt meg, hogy a kutya viadal és kutya verekedtetésnek semmi de semmi köze egymáshoz, már tényleg csak azok értik meg, akiknek tíznél több az IQ-juk. Hát ezek nincsenek sokan...

A tömegek sohasem szomjúhozták az igazságot. A nekik nem tetsző bizonyságok elől elfordulnak és inkább a tévedést istenítik, ha ez őket elkápráztatja. Aki illúzióba ringatja őket, úr lesz fölöttük, de áldozatuk az, aki megpróbálja őket kiábrándítani.