[Megoldva] Mikrotik switch(ek) összekötése optikai kábelen

Adott 2 Mikrotik RB260GS switch. Az 5 ethernet port mellett van rajtuk SFP is. Összekötöttem a két switchet egy optikai patch kábellel. A webes konfigban a második switch nevét és IP címét átírtam, Mikrotik2 és 198.162.88.2 lett. Mindkét switch konfig oldalán látszik, felismeri az SFP modulokat, és linkel is a port. A port statisztikáknál látszik, hogy jönnek-mennek a csomagok az SFP porton. Viszont itt jön a probléma, ugyanis ha a gépemet bedugom az egyesbe nem látom a kettes mögötti eszközöket.

Mindkettőt frissítettem online, a legújabb firmware van rajtuk. A konfiguráció a gyári, semmit nem módosítottam, kivéve a fent említett név és IP a kettesen.

Mi lehet a probléma? Én gondolom rosszul, ennek így nem kellene működnie? Ha sima ethernet porton kötöm össze a kettőt, akkor simán látom a másik switch mögött az eszközöket.

Hozzászólások

Szerkesztve: 2023. 08. 02., sze – 07:01

winbox -> terminal -> /export

(Ez lehet nem megy, mert SwOS - az most nincs meg nekem)

A bridge-hez hozzá van rendelve az SFP port mind a 2 oldalon? 

Szia!

 

Meg kellene nézni első körben hogy a SwOS mit mutat, a 260GS-n alapból az van és alapbeállítás szerint minden portot összerak egy switch-be. Ha mégsem megy akkor lehet hogy nem a gyári konfig van rajta. a SwOS-nek meg csak webes felülete van, de egyszerű mint a faék :)

 

Üdv

Sanyi

Transceiverek egyformák ? Elvileg gigabites kell, nekem mentek 10-essel és aqua blue kábellel ( persze csak gigabiten)  és  DAC kábellel is. RX TX, TX RX jól párosított ? Más most nem jut eszembe.

Rendes mikrotiken nekünk mindig fixálni kellett az SFP sebességet arra amit a transiever tud, autoneg nem megy.

"Sose a gép a hülye."

Szerkesztve: 2023. 08. 04., p – 07:07

Köszi a válaszokat! Ahogy a nyitóban is írtam, gyári konfig és a legfrisebb firmware van rajtuk.

A megoldás: másik SFP modul kellett.

Amivel elsőre próbáltam, valami Unicom gyártmány volt. Ezeket kamionszám használjuk más rendszereinknél, éppen kéznél volt kettő. Biztosan működőképesek, mert egy működő teszt rendszerből húztam ki őket. A switch szépen fel is imerte, az SFP infó oldalán mutatta az adatait, típus, szériaszám, jelszintek... stb. A port konfig oldalon mutatta, hogy kinkel. A statisztika oldalon látszott hogy jönnek-mennek a csomagok.

Kaptam 2 db másik, azonos típusú Zyxel SFP-t. Kicseréltem erre, és tökéletesen működik.

Megnéztem a gyártó oldalán a támogatott SFP listát, egyik típus sem szerepel benne. Nyilvánvalóan nem tesztelik minden piacon fellelhető modullal.