Android SMS küldés

Fórumok

Adott egy retek Blaupunkt "okostelefon" 7-es androiddal, yettel prepaid kártyával.

"Messages" appot sehogy se bírom rávenni hogy SMS elmenjen/megérkezzen.

Semmilyen beállítás nem garantált, hogy megvan.

Adjatok már tippeket légyszi hogy mit nézzek meg illetve mi lenne a "debug" folyamat?

Köszi!

Hozzászólások

semmi sms nem megy se ki se be

Ezt hogy érted? Szolgáltatói üzenetet meg kéne kapd.

Amúgy a sim amúgy aktív a hálózaton? hívás indítás-fogadás működik? más készülékben ezzel a sim-el semmi gond? (ez valami sima lakossági díjcsomag?)

Amit még érdemes lehet megnézni, hogy a beállítások között van-e olyan, hogy SMS központ beállítása. Ez gyakorlatilag egy 20-as telefonszámnak kell lennie, fejből sajnos nem tudom mi már, de ilyen +36 20 200 0000 vagy valami hasonlóan bugyuta telefonszám. Ez a kimenő SMS gateway száma, ha nem tudsz küldeni, akkor lehet, hogy ezt nem tudja.

Illetve, én kivenném a SIM kártyát, és tesztelném más telefonban, hogy megjön-e az SMS. Ritka dolog, de elképzelhető, hogy a SIM kártya ment tönkre, és így jelentkezik a hiba.

Ha mennek a hanghívások, akkor kizárom a telefon GSM moduljának a hibáját, lévén az SMS jóval egyszerűbb protokollra épít, mint maga a GSM hívás.

Blog | @hron84

valahol egy üzemeltetőmaci most mérgesen toppant a lábával 

via @snq-

Második linken ott van konkrétan:

Üzent küldő központ száma: +36209300099

És még a gyűjtő ág is:

Ha továbbra sem találja a probléma okát, kérjük, hívja a 1220-as, vagy a +3620/200-000 számot, ahol előfizetését, és az SMS-szolgáltatást is ellenőrzik kollégáink, valamint tájékoztatni tudják a SIM kártya, vagy a készüléke esetleges hibájáról. Tájékoztatjuk, hogy a +3620/200-0000 szám hívása megegyezik a hálózaton belüli hívás díjával.

*#*#4636#*#* tárcsázóba pötyögésével engedett a phone info alatt SMSC: (SMS Center) -t lekérni / állítani.

https://www.xda-developers.com/android-secret-codes/

Ahány gyártó annyi szokás. Értelemszerűen a "gyári" tárcsázóval próbáld. A *#06# pl már a nokia 3410-es időszakban is működött :).

Hívás gombot nem kell megnyomnod, a legutolsó beírt jel után felugrik az ablak (ha működik)