[megoldva] pdf-et szerkesztenék. Mivel?

Fórumok

Van egy pdf, valaki valamikor egy powerpointból készítette. Nekem nincs meg az a ppt fájl, amit használt (csak egy régebbi verzió, ami nagyon más) és nem akarok nekiállni nulláról vagy a korábbi verzióból szinte nulláról összerakni. Viszont a pdf-ből ki kellene vennem pár dolgot, mint pl. cégnév (minden oldal alján meg egy-két másik helyen), és pár confidential információt.

A legegyszerűbb lenne a pdf-et szerkeszteni valami olyan eszközzel, ami engedi, hogy a szöveges részeket kiválasszam, átírjam. Ha valahol esetleg képként van meg egy szöveg (mint egy screenshot), akkor ott a képet kellene lecserélni egy olyanra, ami már nem tartalmaz érzékeny információt.

Eddig találomra két programmal próbálkoztam. Az első (Drawboard PDF) igazából a pdf-re egy új layert tesz, szóval jegyzetelésre kiváló, de hiába festem át mondjuk a cég nevét egy pacával, az info attól még ott marad. Másodjára megpróbáltam Libreoffice-ban csak simán megnyitni, ami behozott egy Libreoffice Draw nevű programot (ha jól emlékszem a nevére), amiben még ennyit se tudtam csináni. Valamiért mindenképpen mozgatni akarta az első slide hátterét ahelyett, hogy mondjuk rárajzolt volna. (És feltételezem, hogy ez is csak egy plusz objektum lett volna, amit alá bárki benézhet).

Szóval a kérdés: milyen programmal lehet ezt megcsinálni, amit akarok, és ha esetleg Libreoffice-szal, akkor hogyan kell elindulni Open helyett? Ha pl. Libreoffice Impressbe meg lehetne nyitni, és a pdf-et "visszakonvertálná" szerkeszthető objektumokra, az tökéletes lenne. Lehet win és linux program is. Fizetni nem szeretnék érte (annyit nem ér az egész).

Hozzászólások

Szerkesztve: 2022. 02. 01., k – 06:42

Nálam mindenképpen a Libreoffice Draw. Azok a problémák amiket írtál nekem is ismerősek, anno simán megoldódott néhány beállítás változtatásával. Mivel már évekkel ezelőtt volt ez, ne kérdezd mi a megoldás, de kb. 5 perc alatt szerintem te is megtalálod a megoldást.

Szuper cegnel van agile coach de nem futja egy PDF editorra? wow...

Amugy acrobat pro 7 napos trial alatt szerintem megugorhato egy pdf atszerkesztese.

Freelancer vagyok.

Az ügyfeleimnél lehet, hogy van pdf editor is sok minden más mellett, de nem használom az ő dolgaikat. Saját magamnak vettem laptopot, és ezen Libreoffice-t használok win és Linux alatt is.

PDF-et szerkeszteni jellemzően nem kell, annotáláshoz meg az említett drawboard pdf megfelelő volt eddig.

Mindenesetre köszi, megnézem majd az acrobat pro trial-t.

disclaimer: ha valamit beidéztem és alá írtam valamit, akkor a válaszom a beidézett szövegre vonatkozik és nem mindenféle más, random dolgokra.

ABBYY Finereader 15, nem ingyenes, de megéri az árát. Javaslom kipróbálni a DEMO változatát.

Master PDF Editor 4. Ebben az AUR-ban találod a tar.gz-ket. Pont azt tudja, amire szükséged van.

Párszor megmentett már ez :)

Aki nem ismeri, annak érdekes lehet, hogy arra figyelni kell, hogy nem szabad engedni a frissítést, mivel az újabb verziók már belerondítanak a szerkesztett állományba.

https://www.linuxuprising.com/2019/04/download-master-pdf-editor-4-for-…

InkScape is megnyitja a pdf-et, talán abban meg tudod csinálni amit akarsz.

Az InkScape-et én is használtam már sokszor kisebb szerkesztésekre a mézesüveg címkéimen amit a grafikus PDF-be adott (ami tökéletes a nyomdának), hogy "ha kell változtatni akkor hívjam nyugodtan és megbeszéljük mennyi lesz" 
Nekem a beágyazott betükkel gyűlt meg a bajom, mert ott nem volt minden karakter amit használni akartam, de találtam ugyan olyan ingyenes fontkészletet az Interneten.
Szép napot! Attila

A fontokkal bármilyen alkalmazásban probléma van, ha a szerkesztés helyén nem áll rendelkezésre.

Az inkscape mellett amúgy a scribus is megér egy próbát, ma már a támogatott formátumok között van a pdf is bemenetként (nem csak vektoros import, hanem dokumentum bemenetként is). Értelem szerűen akkor érdemes vele próbálkozni, ha elsősorban szöveget kell módosítani, grafikai elemek szerkesztésére az inkscape a praktikusabb.

én annak idején adobe illustratorban csináltam pont ilyet. szerintem most is tudja. sajnos most már csak a photoshopra fizettem elő, így tesztelni nem tudom.

4 és fél éve csak vim-et használok. elsősorban azért, mert még nem jöttem rá, hogy kell kilépni belőle.

Itt sokan jókat írtak, LibreOffice Draw, Inkscape, Scribus. Tud ilyet elvileg a LibreOffice Impress és a GIMP is. Mármint ha a FOSS alternatívákat nézzük, ha jó a fizetős, windowsos kínálat, akkor meg a határ a csillagos ég, Adobe Acrobat (nem a Reader-ről van szó), Illustrator, Foxit PDF Editor. Ha nem grafikai elemként vannak jelen a céges adatok, akkor akár még low level hackként hex editorban is kicserélhetők az adott karakterek szóközökre.

Amúgy én nem szenvednék vele, ha a cég azt akarja, hogy érzékeny infók ne legyenek a pdf-es anyagban, akkor szépen bocsássa rendelkezésedre az eredeti prezentációt. Ne neked kelljen mások hülyesége köré köröket futni, hogy a korlátokat kikerüld. A pdf-nek pont az a lényege, hogy egy read/print only formátumnak lett kitalálva, és nem szerkesztésre. A szerkesztés csak később jött, és minden szoftverben egy csúnya hack csak.

The world runs on Excel spreadsheets. (Dylan Beattie)

ha a cég azt akarja, hogy érzékeny infók ne legyenek a pdf-es anyagban, akkor szépen bocsássa rendelkezésedre az eredeti prezentációt.

Egy tanfolyamhoz mellékelt anyagról van szó.

Egy kollégával raktuk össze a tanfolyamot 2013 környékén. Én a mai napig tolom, mert szerintem jó és rendre pozitív visszajelzést kapok. Nem tudom, hogy a kolléga is tolja-e a saját kontinensén, utoljára 2019-ben beszéltem vele, akkor örült épp amikor mondtam neki, hogy a közös tanfolyamunkat tolom éppen az ő volt kollégáinak az ő eredeti országában.

Na de a lényeg az, hogy ő valamikor 2015 körül lépett ki attól a cégtől, én meg 2017-ben. Ennek a pdf-nek az eredetinét ő rakta össze, és nincs már meg neki. Tőlem meg most kértek handoutot, én meg most vettem észre, hogy ebben még cégnév is van meg más érzékeny dolgok.

A tanfolyam során használt diákból már évekkel ezelőtt kivettem a cég nevét, meg persze azóta folyamatosan fejlődött visszajelzések és megfigyelések alapján.

disclaimer: ha valamit beidéztem és alá írtam valamit, akkor a válaszom a beidézett szövegre vonatkozik és nem mindenféle más, random dolgokra.

Pixel5 elmegy, gee pedig továbbra sem hajlandó internetes keresőt használni. Mi lesz így a HUP-pal?

:)

Ha csak elég néhány oldalt kiszedni a pdf-ből, arra az ingyenes PdfSAM is alkalmas. Van mindkét platformra.

Szerkesztve: 2022. 02. 02., sze – 20:35

neked lehet nem segit, de en mac-en ezt hasznalom pdf modositgatsokra:  https://pdfexpert.com/

regen coreldraw-ban csinaltam, az is behozza vektorosan a pdf-et de eleg maceras betunkent atirni :)

de az is opcio lehet, hogy valami pdf2word-el atkonvertalod, megszerkeszted aztan vissza pdf-be.

De minek konvertálgatni? :) Legalább 3 jól használható gui-s tool-t felsoroltunk már amik megnyitnak, szerkesztenek és mentenek is pdf-et. A megjelölt feladatra szerintem a masterpdfeditor a nyerő, igaz abból tényleg a 4.x sorozatot érdemes, mert az újabb free változatok már vízjeleznek azt hiszem módosításkor is.

megneztem ezt a masterpdfeditor-t mac-en.  ezzel is lehet szerkeszteni valoban, de nekem ahogy hozzanyulok egy szoveghez az egesz sort atirja mas fontra (hasonlo de vekonyabb betuk, es kisebb is lesz). meg el is csuszik amit atirok. szoval nem az igazi, de az OP-nak torolgetni megteszi valoban.

A pdf font embedding a kulcs, ez a megjelenítést megoldja. Az sajnos az könnyen előfordulhat, hogy az egyik gépen nem pont ugyanaz a betűtípus-variáns van meg mint a másikon (ezt amúgy elsősorban az MS fontjaival tapasztaltam, de mással is). Ekkor hiába van meg pl az Arial font, ha nem pont ugyanazt a variánst használta a szerkesztő. Ezt van amelyik program jobban, van amelyik kevésbé jól kezeli, de a problémák elkerülése végett mindenképp érdemes ilyenkor a forrás doku fontjait beszerezni, ha megoldható.

Jut eszembe a megjelenítésről:

Az miért lehet, hogy ez a konrét pdf fájl, amiről írtam, ez régebben bárhol bármikor jól megjelent, aztán pár évig nem nagyon néztem rá, most meg konstatáltam decemberben, hogy Adobe Readerben üres fehér oldalakat látok, amiknek összesen az alján van egy szürke sáv, egy confidential felirat és egy oldalszámozás.

Ugyanezt mondjuk Chrome vagy Okular vagy a próbált pdf szerkesztők bármelyike úgy jeleníti meg, hogy pl. az első oldalon egy kép van, ami a láblécet el is takarja, ezen van 4 blokkban egy logó meg 3 szöveg (cím, alcím, dátum). A második oldalon pl. szövegblokkban a slide "címe", elválasztó vonal és egy másik szövegblokkban csak szöveg van + látszik ugyanaz a lábléc, mint az Adobe Readerben, de a confidential felirat mellett egy logo is van?

Ugye maga a fájl nem változott mittudomén, 5-6 éve.

disclaimer: ha valamit beidéztem és alá írtam valamit, akkor a válaszom a beidézett szövegre vonatkozik és nem mindenféle más, random dolgokra.

Köszönöm mindenkinek, végül a Master PDF Editorral szerkesztettem át (csak letöltöttem a jelenlegi verziót, nem zavar, hogy vízjelet rak az ingyenes változat a kész anyagra).

Aztán kíváncsiságból kipróbáltam és LibreOffice Draw-val is rájöttem, hogy mit kell csinálnom.

Annyi volt a trükk, hogy egymás hegyén-hátán van több objektum, és csak azért, mert látom a cég nevét (ami egyébként grafika volt mindenhol), még nem tudom azt kiválasztani és törölni. A LibreOffice Draw a háttérképet mozgatta, ahogy írtam, de miután a háttérképet elmozgattam, a cégnév, a dátum, meg hasonló más objektumok az eredeti helyükön maradtak, így már ki tudtam választani és törölni a cégnevet. Aztán a háttérképet visszamozgatva az lett az eredmény, mint amit eredetileg elképzeltem.

disclaimer: ha valamit beidéztem és alá írtam valamit, akkor a válaszom a beidézett szövegre vonatkozik és nem mindenféle más, random dolgokra.