Magyarország kiberkoordinátora

Nyilatkozott valamit a királyi TV-ben egy Rajnai Zoltán nevű ürge, aki ezzel a titulussal rendelkezik.

Valaki felhomályosítana, hogy ez mégis milyen szervezet, és ki és milyen okokból nevezte ki pont őt? Hogy lesz valaki országos kiberkoordinátor? Meg mit csinál? Meg úgy egyáltalán.

Hozzászólások

Igen, ezt közben végigolvastam. Annyit már tudok, hogy helyesírásellenőrzőre - és a prezi átnézésére - már nem futotta. Nyilván itt is 9:30-kor kapta meg a jobbkéz, hogy 10-től előadást kell tartani a nagyúrnak.

Lehet csak az én fejembe nem fér bele, hogy mit keres a Bánkin a NIK helyett. Persze biztosan mindennek megvan az oka. Ha valaki tudja elmondhatná! Köszi!

Éreztem én a moodle-s történetednél, hogy mely intézménynél lehetsz érintett... ;)

A Bánkin volt/van valami biztonságtechnikai szak, gondolom azt tápolták tovább. (Valami tenyérszkennelős beléptetőre emlékszem amit anno mutogattak). Mondanám, hogy a kibervédelem esetében biztos átoktatnak a nikes tanárok, de azért erre nem vennék mérget :)

"The only valid measurement of code quality: WTFs/min"

Amúgy ezt a "kiber" szót nem lehetne betiltani? Mérhetetlenül gagyi hogy sikerült fonetizálni a cybert.

Oszt legalább a számítógépet be tudja kapcsolni? :D

A wikipedia-ról:

"A kibernetika egy komplex tudományos irányzat, amely a szabályozás, vezérlés, információfeldolgozás, -továbbítás általános törvényeit kutatja. A kibernetika szót (a kübernétész görög szóból, jelentése: kormányos1946-ban Norbert Wiener alkotta."

...

A kibernetika területei

  • Elméleti kibernetika: Ide sorolják a rendszerelméletet, a játékelméletet, az információelméletet és az automaták elméletét.
  • Alkalmazott kibernetika: Kibernetikai módszerekkel és fogalmakkal szövi át az egyes tudományokat, például létezik műszaki kibernetika, biokibernetika vagy közgazdasági kibernetika is.
  • Műszaki kibernetika. Ide tartozónak számítják például kibernetikai gépek, köztük az elektronikus számítógépek konstrukcióját, valamint a szabályozóköröket és azok sokfajta alkalmazását az iparban, például a folyamatszabályozásnál és folyamatvezérlésnél.
  • Biokibernetika: Biológiai tárgyakat kibernetikus rendszereknek fognak fel, és biológiai tényállásokat szabályozási folyamatokként értelmeznek. Társadalmi, illetve szociális téren az emberek, illetve embercsoportok a közöttük fennálló bonyolult kapcsolatok következtében dinamikus rendszereket alkotnak.
  • Gazdasági kibernetika: Mind nagy méretekben, például egy ország egész gazdaságában, mind szűkebb területen, például egy üzem vezetésében sokféle problémát old meg az információátvitelben, valamint a szabályozásban, módszereket szolgáltat a gazdasági rendszerek tudományos tervezéséhez és vezetéséhez."

Szóval emberünk mindent is csinál, mindenhez is ért.