Pixel 4 XL

Egy hete használom.

Szeretett Pixel XL-emet kellett leváltani, mert megszűnt rá a támogatás, és kicsit pókhálós volt a kijelző.

Szóba jöttek: Pixel 3a, Pixel 4, Pixel 4 XL. Kicsit egyhangú felhozatal, de nem is gondolkodok másban, már Nexus óta kitartok a Google-féle telefonoknál, nem bántam még meg.

A Pixel 4 hamar kiesett az akksiidő miatt. A 3a állítólag nagyon jó ár-érték arányú, feleségemnek is az van, mindössze fél évvel korábbi generáció. Kicsit elriasztott, hogy a 4 XL-t phabletnek hívják pl. a Wikipedián, pedig már az XL-el is gond néha az egykezes használat. Végül azért lett a 4 XL, mert rájöttem, hogy alig nagyobb az XL-nél, csak fél cm-rel magasabb, de arányaiban a kijelző sokkal nagyobb, és a 3a-val ellentétben munkahelyen hozzámvágták.

Külső: Szerintem nagyon szép telefon. Szinte az egész eleje kijelző, de azért nem széltől szélig, nincs notch sem, nekem ilyen hóbort nem kell. A hátulja is full üveg, kicsit csúszik sajnos. A hátsó kamera kilóg a hátlap síkjából, az se szimpatikus. De összességében nem mondom, hogy túl nagy, mondjuk kisebb kezű embernek már biztos kihívás, nekem még épp elmegy.

Akksi: Szerintem a kategóriában ez egész jó, most épp azt írja, hogy egy töltéssel 1 nap 22 órát menne el. Naponta töltöm hébe-hóba, de nem kell annyira odafigyelni rá, és így se került a lemerülés közelébe. Úgy tűnik, hogy gyorsabban is tölt, mint az előző, saccra 2 óra lenne nulláról, de szerintem a régi telefon már eléggé leharcolt volt, rossz hasonlítási alap.

Face unlock: Ettől tartottam, mert az ujjlenyomatot már annyira megszoktam. Egy hét után azt mondom, hogy jobb, mint az ujjlenyomat. Nagyon hamar felold, kényelmes, idegen embereket nem ismer fel. Nem jó olyankor, amikor pl. az asztalon hever, és ferdén nézek rá, de ilyen esetben a hátsó ujjlenyomatos telefont is fel kellett volna emelni. A default beállítás szerintem rossz, mert ha csak kivettem a zsebemből megnézni az időt, már feloldott kezdőképernyővel ment vissza a zsebembe, de be lehetett állítani, hogy a záróképernyő maradjon ott feloldáskor is. Sajnos két pénzes alkalmazás (VIAC, IBKR) sem kezeli úgy, mint az ujjlenyomatot, ezért többször kell jelszóval belépni. Jeleztem nekik, dolgoznak a jobb támogatáson.

Kamera: Erről sokat nem tudok mondani, a DXO-nál lehet jobban utánaolvasni, akit érdekel. Hátsó kamerából kettő van, az egyik normál széleslátószögű, a másik tele, amivel talán kicsit jobban lehet zoomolt fotókat készíteni, illetve akár már (alapszintű) asztrofotográfiára is jó a gép. Ezeket mindenképpen kipróbálom majd, de inkább játékból, azért még inkább a DSLR-ben bízok ilyen célra. Az első kamera tud mélységi adatot is felvenni, amivel forgatható szelfiket lehet készíteni, és infravörös kameraként is lehet használni, de ez is szerintem csak játékra jó. Az a furcsa, hogy ennyi kamera van rajta, és nem lehet rendesen 3D fotózni vele, vagy csak nekem nem sikerült.

Dual SIM: Ez fontos szempont volt, a Pixelek a 3a-tól kezdve tudják a DSDS-t. Teljesen jól működik, a fizikai SIM a sajátom, az eSIM meg a céges. Ki lehet választani, melyikről menjenek hívások, SMS-ek, és a mobiladat. Az RCS még sajnos nem teljesen kompatibilis a dual SIM móddal, remélem, hogy egyszer majd fog menni, az RCS szerintem nagyon menő dolog.

Ezeken kívül annyit még, hogy tiszta gyári Android, minden működik rajta ugyanúgy, mint a korábbi telefonon, triviális volt átmigrálni, jó értelemben véve nincs semmi említésre méltó.

Hozzászólások

Remélem tavasszal ha jön a pixel 3a után a 4a, és elől lesz az újjlenyomatolvasó. Akkor meg is van a következő telefonom a mostani után.

Fedora 41, Thinkpad x280

Meg a Pixelemet nyuzom, de mar keresgelek, hogy mi legyen a kovetkezo. 3a eselyes, annyit talan meg adok telefonert, csak kar hogy .hu-bol nem lehet rendesen a store-bol megrendelni :(

Face unlock, dual sim hidegen hagy, de normalis aksi ido az kene. Sajna epp ez az, ami az eredeti pixelnel teljesen elromlott az Android 10 update-tel.

ha hozzadvagtak akkor oncallon is vagy?