mit hozott a nyuszi?

20TB-nyi Samsung 960 Prot:

Hozzászólások

Amit Laci írt. :D

Megbízhatósággal, sebességgel szerencsére nincs probléma. Sok apró idegesítő szarsága van, ami kevésbé enterprise tárolók csont nélkül megoldanak és kezelnek. 

Egy olyan helyen ami kevésbé dinamikus környezet ezek nem jönnek elő, de folyton változó infrába ez nem való. Bővíthetősége macerás, beragadó vaai processek, gagyi vvol támogatás. Valahol használható az elnevezésekben "-", valahol csak "_" használható. A hostgroup kezelése is macerás. Ezek csak amik engem is érintenek, szerintem tárolós kollégák tudnának cifrábakkat mondani.

Mellé most Unityk beszerzése folyik. Nem tudom melyik gyártó lenne jó megoldás, eddig nem volt nálunk olyan aminek ne lett volna 1-2 nyűgje. Amivel eddig a legkevesebb probléma volt az vSAN, de azt nem tudjuk mindenhol használni, mert kapacitásban nem feltétlen úgy skálázódik ahogy nekünk szükségünk van rá.

IBM-et többet nem köszönjük! :) Van egy rakat V7000, valami szerencsétlen IBM dedup eszköz is súlyosbítva Spectrum Protecttel(na abból aztán tényleg senkinek sem kéne vásárolnia).

Bár az újabb cuccaikból nem igazán van, de az itthoni supportot(és a nemzetközi sokadik levelt) ismerve remélem nem is lesz.

A többi gyártó sem tökéletes. Az EMC-nél pl. ahogy látom a szoftverekkel van nagyon sok probléma VMAX és Isilon vonalon.

Itt egy-egy VMAXon van 4-5000 VM plusz fizikai gépek és NAS szolgáltatások is futnak rajta.

Lehetne, ha lenne rá emberünk. Nekünk ez vált be, ezt ismerik a kollégák és van hozzá fabric infránk. Valamint így nem fordul elő, hogy az sw és hw gyártó egymásra mutogat(ilyen egymásra mutogatás akkor volt mókás mikor hw és sw oldalon is IBM volt).

Van dobozos RH és SuSE is, mindkettőnél többet ér akár egy CentOS ha gyártói támogatásról van szó. 

Az a sokszor halálra ítélt FC van, ráadásul a tárolókban többségben vannak a "spinning rust" meghajtók. :) Sebességben egyelőre bőven elég, minden hypervisornak és egyéb vasnak megfelel nálunk, megbízhatóbbnak tartjuk mint IP vagy IB(bár valami hitvány Oracle vasnál van az is) alapú megoldásokat ekkora méretben. 1-2 helyen jön be vSAN szerencsére, remélem ez a trend sem hal el.

Miért gondolod ezt? Flashes rendszerek előtt is hdd-s tárolókon voltak. Sebesség problémába nem ütköztünk eddig a VMAX-on(van benne ssd alapú tier is, bár nem diszk, hanem slo alapon van tiering), a hibrid vsan is leköröz sok mid-range(diszkes) tárolót sebességben.

A legtöbb szolgáltatásnak nincs szüksége ssd-re, ahol van azok persze megfelelő tierre kerülnek. Nálatok teljesen más igények merülnek fel a bejegyzéseid alapján.

a VMeknel a leggyakoribb problema a HDD-s cephes rendszer eseten az, hogy ha kubernetest akarnak futtatni az emberek akkor az etcd sokszor sir a latency miatt, addig a pontig, hogy nem is fut jol...

ezen nem segit akarmennyi HDD, mert neha vannak hot spotok, es akkor ott bizony megno a latency. reszben ezert is mozdultunk az all flash fele, ott nincsenek ilyen ugrasaink.

 

par ezer VMnel mar tokmindegy mi fut a VMekben a storageon levo IO teljesen random lesz, amin nem hiszem hogy 100-200-500-1500 GB cache tud segiteni, ezert fura, hogy ti ennyit futtatok HDDken. a leggyakoribb megoldas a Cephesek kozott az volt, h bcachet toltak a HDDk fole, es raktak par darab SSDt minden gepbe, es ott cacheltek, de ez egyreszt eleg maceras, masreszt nem tul elosztott.

Újabb beszerzések már talán itt is flash alapúak lesznek, addig azzal főzünk amink van. Egy kubernetes rendszer van aminél az említett probléma előjött még prodba állítás előtt, ott guest oldalon XFS filerendszerre való áttérés után már nem volt sírás(btrfsről áttérve). Nem tudom hogy ez valóban jó-e neki, nem értek a kuberneteshez, de azóta nem panaszkodnak.

A mennyiség azért ne tévesszen meg, a VM-ek kihasználtsága néhány kivételtől eltekintve alacsony és VMAXok full kiépítésűek sok tartalék van még bennük ehhez a fajta workloadhoz.

Csak egyet... ha lehetne... Bár most is egy m.2 SSD van a gépben, de lassúnak érzem.

*szerk.: uhhh, megnéztem mi az ára, hát a mostanában épülő miniITX gépemben nem ilyen lesz sajnos :)

Kell a hely a torrenteknek ;-)

valamivel fel kell készülni e bloated világ kihívásaira

őszinte elismerésem

;)

Szép

### ()__))____________)~~~ ########################
# "Do what you want, but do it right" # X220/Arch