Win7 lemezképvisszaállítás Asus UEFI bios alatt - nem visszatölthető

Az alaplap Asus H170Pro. Telepítve lett Win 7 pro és nagyon ugy néz ki, hogy UEFI módban.
Lemez particiók
Lemez 0 - 1. 100 Mb Rendszer
Lemez 0 - 2. 128 MSR (fentartva)
Lemez 0 - 3. 87 Gb Elsődleges
Lemez 0 - 4. 60 Gb Elsődleges
Win beaktivált, frissítések (5nap alatt) letöltve, programok telepítve.
Miután OEM a szoftver nem árt biztonsági lemezképet készíteni és azt egy nagyobb a ténylegesen majd használt HDD-re visszarakni.
Ehhez a lemezképpel együtt egy rendszerindító CD-t is kötelező készíteni, mert valamiért csak ezzel hajlanadó a visszatöltést elvégezni.

Mondjuk azt sem értem, hogy a 0-ás lemezből mért is lesz 1 es és a lemezképet tartalmazó mért lesz 0-ás
a rendszerinditó CD használata alatt.

A CD normál módban nem bootol CSAK UEFI módban. Itt eljut a kiválasztott lemezképhez, majd amikor elkezdi a visszaállítást, jön a hibaüzenet.

Nem sikerült visszaállítani a lemezképet. Nem található a rendszer helyreállításához alkalmas lemez.
A lemez ottan van söt úgy is kipróbáltam, hogy előre ellette készitve az összes partició bár ez sem kéne mert a helyreállító CD ezt is elvégzi és formázza.

Súgó menüje (ez nekem igy kicsit még magas) :
Nem található a rendszerlemez helyreállítására alkalmas lemez. Próbálkozzon az alábbiakkal:
1) Lehet, hogy egy hiba folytán nem foglalta bele a műveletbe a kérdéses rendszerlemezt.
Ellenőrizze, hogy a lehetőleg rendszerlemezhez mely lemezeket hagyta ki a helyreállításból.
Irja be a LIST DISK parancsot a DISKPART parancsértelmezőbe.
A feltehetően rendszerlemezként működő lemez általában első a találatok között.
Ha tudja, távolítsa el a lemezt a kihagyott lemezek listájáról, és hajtsa végre újból a helyreállítást.
2 Nem kizárt,hogy USB-lemezt adott meg rendszerlemezként.
Válassza le a számítógépről az összes USB-lemezt.
Indítsa ujra a rendszert Win RE környezetben csatlakoztassa újból az USB lemezeket és kísérelje meg ismét a helyreállítást.
3. Elképzelhető, hogy érvénytelen lemezt adott meg rendszerlemezként.
Válassza le a lemezt a számítógépről, majd indítsa újra a rendszert WIN RE környezetben, és kisérelje meg újból a helyreállítást. (0x80042412)

Valakinek gyakorlati tapasztalata avagy egyszerű ötlete ?

Hozzászólások

Miért nem dd-vel mented le a cuccost? Linux live cd bebootol, másik diszkre dd-vel tartalom átmásol, csóközön.

Mondjuk azt sem értem, hogy <200GB-hoz minek UEFI...

Attól, hogy a "kisxart" szívlapáttal átrakod egy másik helyre ott is "xarmarad" vagy ahogy Dr Bubó mondta nem a tünetet kell kezelni hanem az okát megszüntetni :P ;)

A Win vele adott mentési-visszaállítási funkciója eddig használható volt. Jelen esetben viszont nem.
Több rendszergazdát kérdeztünk meg, gyakorlatban ezzel a hibával még senkik sem találkozott.
Amennyiben egy 160-as Hddt nem tudsz visszarakni egy 2Terrásat sem fogsz.
A gépen beaktivált OEM Win van feltelepített ügyviteli programokkal 100%-ban bekonfigurálva és ez a mentés lett volna alapja "több" gépnek.

Az MS licensz politikiája értelmében egy Alaplapra Egy OEM Wint csak egyszer aktiválhatsz be.
A szoftverre elméletben kapsz gyártói garanciát gyakorlatban meg "tákold" meg ahogy tudod.
AZ MS-Infó tudása és segítőkészsége meg kimerül abban, hogy nem OEM hanem DOBOZOS másik gépre is átrakható verziót kellett volna venned.
Az alaplap gyártója meg magasról tesz rá, hogy épp szoftveresen mivel szívatod magad.

"A gépen beaktivált OEM Win van feltelepített ügyviteli programokkal 100%-ban bekonfigurálva és ez a mentés lett volna alapja "több" gépnek."
Ezt gyorsan felejtsd el, főleg OEM-mel...

"Az MS licensz politikiája értelmében egy Alaplapra Egy OEM Wint csak egyszer aktiválhatsz be."
Nem, akárhányszor beaktiválhatod ugyanarra az alaplapra, sőt, ha a HDD nem változik, biztosan nem is fog vele szívózni.

Na, de hogy ötletet is adjak:
8.1-gyel szívtam sokáig, mire rájöttem, és simán lehet, hogy a 7-esnek is ez a gondja: ha UEFI-vel bootolsz, akkor az install (és vélhetően a restore is) csak akkor hajlandó működni, ha a művelet végén képes a rendszert újraindítani úgy, hogy a merevlemezről induljon.
Namármost, ha úgy bootoltál CD-ről, hogy a booteszközök sorában az első helyre tetted, úgy a szerencsétlen ezzel nem tud mit kezdeni, azt hiszi, hogy a reboot után is a CD-ről indul majd a gép. Megoldás: a HDD legyen az első booteszköz, és induláskor (F2, F8, Esc, akármi segítségével) add meg, hogy most az egyszer CD-ről akarsz bootolni.

A W10 ig volt úgymond "megkönyörültek" és adtak OEM-hez újra aktiválást eseteként, főleg ha nem "gyökér" volt a a pult másik végén - sosem volt rá szükség,(eddig).
A W10-től igaz, hogy ugyanarra alapra elvileg már aktiválnod sem kell de ez másik totyik lesz majd.
A hdd csere esetén még egyszer sem rinyált a win újra aktiválásért csak felvette az új hardvert és újraindult.

A hibaüzenet :
Nem sikerült visszaállítani a lemezképet. Nem található a rendszer helyreállításához alkalmas lemez.

Lehet, hogy az UEFI boot sorrend miatt nem látja a hdd-t, de ez sem egy "normális" funkciója akkor. Egy próbát megér, hogy rögzíteni a fizikai sorrendet (valahogy) és utána bootoltani még bioson belül F8-al és esetleg a lemezképet külső hdd-re avagy USB kulcsra kitenni.

Az lesz majd ha informatikus fiamnak lesz kedve meg szabad félórája... ez az Uefi csoda nem a barátom.

Reális igény,használj Op rendszert a xOp-rendszer helyett :)
Tudod '95-ben az Os2 őt egy commanderrel oda másoltam ahová akartam és bárhol, bármin működött.
A w7-et brand gépeken használtuk eddig, sose volt gond.
Most meg 7 mérnök informatikus 3 kézrátétellel gyógyító varázsló és 1 MS-guru sem tudja ezt az egyszerű gondot "csípőből" megoldani :DDD

MS Gurunak annyira nem szabadna, hogy kihívás legyen. :)

Egyszer használtam a beépítettet, még Windows 7-re való visszaállítás előtt (de szerencsére nem volt rá szükség).

Mennyi nag screen van ott, a legjobb amikor megkérdik miért állsz vissza. Legszívesebben leírtam volna, hogy azért mert van olyan gyártó akinél a termék újraaktiválás sokkal fájdalmasabb az MS-nél is. :(

A helyzet az, hogy ez most kihívás mindenkinek mert uj tipusú alaplap régebbi Os-el.
Fiamnak Gigabyte lapja van 3 éves UEFI bios. HDD hiba/csere miatt már 2x kellett visszarakni a lemezkép mentést, hiba nélkül pöcre ment.
A W7 lemezkép mentését többször használtuk,normál biosos régi gépeken,elsősorban Alapítványi szinten mert egy szervezet kapott támogatott (ingyé) oprendszert volume licenszel és a gépek kiadása előtt mentve lettek sőt a visszaállítás is ki lett próbálva.

Egy MS guru simán megoldja a problémát (mármint ugyanazon lemezkép tömeges terítése), csak annak nem az a megoldása, hogy egy OEM installja után annak a recovery image-éből állok vissza mindenhová...
(Nem, nem érdekel, hogy ez elvileg működik, ugyanis erre van kész módszere az MS-nek, az, hogy te nem ezzel élsz, mert az illegalitás határán műveled, amit akarsz, az a te bajod.)

Áruld már el nekem, hogy ha van 10 db teljesen egyforma gép vásárolt OEM Win licenszel feltelepített programokkal akkor mért is nem jó az a megoldás, hogy egy gép lemezképét a saját vele adott mentő/visszaállító programjának a használatával rakod fel a többi kilencre ? ? ? Felrakás után kicseréled a termékkulcsot és aktiválod a gépeket.
UEFI BIOS esetében már nem eszi meg az azonos környezetet a Win7 és újra aktiválást kér magától.
Azt nem tudom, hogy milyen más kész módszere van erre az MS-nek vagy más külsőknek de az alap történet egy OEM Win7 lemezképének visszarakása egy másik HDD-re ugyanarra a gépre.
Jogilag EGY biztonsági másoltat tarthatok lemezkép mentés meg annyit amennyire szükségem van.
Az illegalitás határát meg végképp nemértem.

Nem vagyok nagy Win szaki, de ha ilyet kellene csinálnom kulcs nélkül települne a Windows és a lemezkép készítése még a "grace period"-ba történne, mert ha nekiállsz visszaállítgatni ugyanazzal a zacsis OEM kulccsal lehet azt a kulcsot blacklistre vágják amiről a mentés készült. :)

Sehogy. Azért írtam, hogy az illegalitás határán mozogva ez nehéz, mert az OEM (konkrétabban system builder) licenc nem erre való. Illegalitás határa: egy elvileg géppel együtt szállított rendszert szeretnél másolni más gépekre. Értem én, hogy majd átírod a számot, de jogilag már a másolás pillanata kikezdhető.
Ilyenhez valódi OEM partnernek kéne lenni.

(Ha nagyon ügyes vagy, meg tudod csinálni SB licencekkel is, de azért az macera. Hívószavak: Windows System Image Manager, illetve Sysprep.)

Akkor ebben a kérdésben is győz az MS-Infó azon válasza, hogy nem OEM hanem Teljesértékű "dobozos" másik gépre is átrakható Wint kellett volna venni minden gépre.
Tudomásom szerint a telepítő egyezik max a termékkulcsok mások de az alap gondot ezzel sem tudom egyszerűen megoldani mivel a gyári mentés/visszaállítás szoftvere ugyanaz.
Az egy másik kérdés, hogy már csak OEM Win7 kapható dobozos nem rendelhető.
Az MS OEM licenszpolitikája meg igen csak "kikezdhető" lenne egy "tökös ügyvéddel" aki az Európai Bizottsághoz egy szép beadványt tudna benyújtani. De ez már megint egy másik totyik témája ;)

Akkor ebben a kérdésben is győz az MS-Infó azon válasza, hogy nem OEM hanem Teljesértékű "dobozos" másik gépre is átrakható Wint kellett volna venni minden gépre.

Ha ez kell akkor brand win7 gépek azokat nyugodtan visszaállíthatod így. (az SLP-nek hála)

Az egy másik kérdés, hogy már csak OEM Win7 kapható dobozos nem rendelhető.

Win10-ből van dobozos, igaz, hogyha a storeból rendelsz belőle 10+ dobozt lehet SAM bácsi telefonál egy héten belül. :) (és a problémát nem igazán oldja meg:))

Az MS OEM licenszpolitikája meg igen csak "kikezdhető" lenne egy "tökös ügyvéddel" aki az Európai Bizottsághoz egy szép beadványt tudna benyújtani. De ez már megint egy másik totyik témája ;)

Sok szerencsét, olvasnivaló :)

„Akkor ebben a kérdésben is győz az MS-Infó azon válasza, hogy nem OEM hanem Teljesértékű "dobozos" másik gépre is átrakható Wint kellett volna venni minden gépre.”
Nem, a dobozos verziót sem tudod ilyen módon terjesztésre használni, hiszen ha több gépre restore-olod, azzal ugyanúgy licencet sértesz. (Plusz az Szjt. többszörözésre vonatkozó paragrafusát is.)

Amit te szeretnél, azt vagy valamilyen volume licenc alapján, vagy OEM-ként tudod megcsinálni.

(Kerülőút: csinálsz magadnak egy saját installt, amelyben minden ott van, amit a gépre akarsz pakolni, és azzal telepítesz.)

Nekem eddig az UEFI-vel csak a szívás volt. Mind windows 7-8-8.1-10 alatt, úgyhogy azokon a gépeken amit használok azonnal kikapcsolom, ha tehetem ( volt, hogy a munkaállomások windowsa frissült, és már az UEFI-t sem érzékelte UEFI-nek és biosban mindegyiken ki kellett kapcsolni.

Ha veszek egy laptopot, vagy ha kaptam a cégeset, amit tudtam lementettem. Majd leszedtem egy eredeti win-t és feltelepítettem ( még a régi, konvencionális 2 partíciós módban, manapság biztos sokan megmosolyogják, de amikor újra kell telepíteni valami miatt, akkor csak a rendszer partíciót telepíted, a másik megmarad :)