[Megoldva]Megbolondult hálózat

Sziasztok !

Pár hónapja, nem tudok jónéhány oldalt megnyítni. Megróbáltam, párszor újraindítani a modemet, de ez se vált be. Itt a fórumon olvastam "UPC haldoklik?" thémába, hogy másnak is gondja van az UPC nettel.
Megpróbáltam a "dhcpcd" újraforgatni. A forgatásnál ezeket a kapcsolokat használtam:

./configure --libexecdir=/lib/dhcpcd \
--dbdir=/var/lib/dhcpcd &&
make

Verzió:

root [ /home/pusztito ]# dhcpcd --version
dhcpcd 6.10.2
Copyright (c) 2006-2016 Roy Marples
root [ /home/pusztito ]#

Hiba amit kiír:

Secure Connection Failed

An error occurred during a connection to ncore.cc. The OCSP response contains out-of-date information. (Error code: sec_error_ocsp_old_response)

The page you are trying to view cannot be shown because the authenticity of the received data could not be verified.
Please contact the website owners to inform them of this problem.

Tábleten, leteszteltem wifin keresztül, hogy ott bejönnek e az oldalak. Minden probléma nélkül müködik. Van valakinek ötlete merre lehet elindulni a probléma megoldásához?

Hozzászólások

ott írja hogy az OCSP ellenőrzésnél hasal el.
a tableten nyilván nem csinál ilyen ellenőrzést a böngésző.
biztos ki lehet valahol kapcsolni az OCSP ellenőrzést azon a valamin amivel gond van.
ez alapján nincs köze a dolognak a DHCP-hez.

kedves Pusztító! :-D

~~~~~~~~
deb http://deb.uucp.hu/ wheezy yazzy repack

még mindig nem derült ki, milyen böngészővel tapasztaltad ezt.

különben elég szánalmas, mennyire elhanyagolják az SSL cert tulajdonosok/kibocsájtók az OCSP alrendszert.
pl. maga a Google is 404-et ad a google.com OCSP ellenőrzésére, pedig a cert-ben benne van hogy lehet OCSP-n ellenőriztetni.

~~~~~~~~
deb http://deb.uucp.hu/ wheezy yazzy repack