Sziasztok
Támadt egy apró gond, és ezt ötlet követte - de mielőtt nekiugranék megvenni körbekérdeznék olyanokat akinek van ilyen deszkája. A következő a helyzet:
Kellene egy pici SBC, ami marha olcsó, és nem eszik sokat, de elbír egy táp nélküli 4 portos HUB-ot aminek a fogyasztása 5V és 500 mA csúcsban. A feladata az lenne, hogy az SD kártyán lévő adatokat, bootolható image-ket, és egyéb adathalmazokat flashelje fel hibátlanul. A kezelőfelülethez egy kicsi kijelzőre gondoltam, amit rá lehetne akasztani az LCD portjára.
A kérdéseim a következőek:
Elég lenne-e 2A-es 5V-os szabvány táp a gépnek ha az LCD és a telerakott HUB is rajta van? Mennyit eszik teljes terhelés mellett egy RSpi A+?
Van-e hozzá olyan kijelző, ami kompatibilis vele, vagy csak a többivel megy?
Z
- 1770 megtekintés
Hozzászólások
Egy hűtőborda nélküli SBC fogyasztása: 5V 0,5 A -t nem haladja meg
Ha ráraksz egy passzív HUB-ot, az maximum 5V 0,5 A-t vehet fel, de az ágai 100 mA-re vannak elvben limitálva.
----------
ez idáig 5V 1A maximum. Ha a tápod ténylegesen > 1A-es, akkor el fogja bírni.
Egyébként SD fogyasztásáról:
Aktív állapotában, például SD írás: max 100 mA normál tempójúak. A nagysebességűek max 200 mA. Kérdés, hogy az SD kártyafoglalat elektronikája mit kér.
Ha ez miatt nem megy passzív HUB-bal, akkor jön az aktív HUB, amely 5V-os adapteréről kicsatolva az 5V-ot egyúttal az SBC is táplálható.
Viszont elgondolkoztató, hogy Rpi A+ vagy netán olyan olcsóbb (nem feltétlenül Rpi) SBC, amelyben eleve 3 .. 4 USB csatlakozás van és ekkor nem kell HUB, csak az erősebb 5V-os táp.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Raspberry Pi B+
Van rajta Ethernet, még fizikai felhasználói felület sem kell, van SSH, screen, tmux, vagy ha nagyon tuningolni szeretnénk akkor valami web-es alkalmazás.
Egyébként: https://github.com/geerlingguy/raspberry-pi-dramble/wiki/Power-Consumpt…
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ha a "marha olcsó" a kérdező feltétele, akkor le kell térni a hype-olt Rpi-ről. Konkurencia ARM Cortexei 3..4 db USB-vel, ethernet csatlakozással 5000 Ft (postával) áron már kaphatóak (eBay, Aliexpress).
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Erre tudsz egy peldat mutatni? Csak mert ennyiert en is tudnek helyet, ahova kellene, de egyet sem talaltam.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Erre adjál valami konkrétabb tippet, plíz.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ezt kell elolvasni: http://build.slashdot.org/story/16/01/01/0150224/64-hacker-friendly-sin…
Meg a hup-on kicsit visszafelé.
Raspberry ok mert nagyon nagy a userbase, Intel lapkái amik x86-os maggal jönnek megint ok. Talán a BeagleBone az ami még használható.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
mondjuk, ha 4 portos hub-ot dugnál rá, akkor felmerül a kérdés, hogy miért nem B+, ami integráltan tartalmazza a 4 portos hubot. Annál a config.txt -ben megadható, hogy 600mA helyett 1200mA terhelhetőségű legyen együttesen a 4 portja.
Milyen lcd portrol beszélsz? Vannak hozzá mindenféle kijelzők. A sima karakteres kijelzőktől kezdve, amit gpio-ra vagy spi-re lehet kötni, pixeles kijelzők is spi, dpi, dsi, hdmi, cvbs kapcsolattal is.
Mit jelent nálad, hogy "az SD kártyán lévő adatokat, bootolható image-ket, és egyéb adathalmazokat flashelje fel hibátlanul"?
A saját sd kártyájáról kellene usb olvasókba tett sd kártyákra másolnia?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ok, legyen akkor egy B+-os és akkor nem kell HUB.
Világos, és elégnek kell lennie a 2A-es szabványos málnás töltőnek - mostmár csak az a kérdés mennyi marad teljes terhelésen ha egy LCD is kerül rá meg a 4 telerakott USB-re aktívan másolgat....
DSI csatlakozóra szeretnék egy pici esetleg taccsos kijelzőt hogy tudjam a másolóprogit irányítani. De az aggodalom ott van, hogy mennyit ehet.
A saját SD kártyájáról kellene nagyjából mind a négy portra másolnia USB pendrive-okra, és SD kártyákra. Viszont akkor talán ez azt jelentheti, hogy Rpi2 B-vel jobban járok mint az eredeti Rpi1 B+ verziójával. A 4 procimag jóval erősebb lehet erre ha mondjuk sorban, vagy egyszerre megy a másolás... sajnos a korábbi málnámmal volt egy olyan gond, hogy ette az sd kártyákat, mire kiderült, hogy a töltöje szivat... és a lapka se stabil...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Az USB lesz a szűk keresztmetszet szerintem, ja meg leginkább az állományok forrása, de legyen akár 2-es is.
http://forums.pimoroni.com/t/official-7-raspberry-pi-touch-screen-faq/9…
500mA, biztos nem egy standard Pi tápra bíznám.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ok, de akkor mi lenne az optimális? Legyen egy 4GB NAND a lapon? Az talán egész jól megtámogatná... és sokat dobna a kiírás sebességén is. Legyen egy Olimexes deszka rspi helyett? Vagy mi lenne a megoldás OLCSÓN? Opcióban mi van akkor ha mind a négy USB-re különböző img megy, és nem egyszerre tekerné mind a négyet? Negyedórákát mégsem szobrozhatok mellette, főleg ha még el is szúrja az írást, majd előről....
Ha választok egy erősebb deszkát amin mondjuk van storage is - akkor eleve sd lassúsága kizárható, talán. Olyan opció is szóba jöhet, ha mondjuk egy banánospite M1 satájára fellógatok egy SSD-t, de akkor kereshetek valami combosabb amperú tápot. Ami van elfekvőben egy SAMSUNG EVO 850-esem, arra az van írva hogy 1.4 A, és 5V. Szóval paff. Honnan tudok venni itthon erősebb tápot mint a szabvány 2,1A-es? DSI-re tud menni egy LCD hogy tudjam irányítani...
DE ez akkor a végén egy olyan dilemma lesz, hogy vagy egyenként flashelek ki SD és/vagy pendriveokat, és akkor belefér a 2A-es RSpi kitbe olcsón, de sebessége az nem lesz, és ott az írás hibalehetősége. VAGY egy kategóriával feljebb meglesz a sebesség, de azzal együtt az ára is, de keresnem kell hozzá elég erős kockatápot, és külön kell tápolni az SSD-t....
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Viszont ha nagyon elvetemült akarok lenni, akkor egy Sheevaplug/Tonidoplug2 tökéletesen el tudná látni ezt a feladatot és elég nagy is - főleg a TONIDO, amire direkt tudok egy ssd-t akasztani... így konyhakészen... még van USB is rajta, tehát ha kell akkor talán rá tudom beszélni h hajtsa meg...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Tápnak találsz pl. a tme.eu-n
www.tme.eu/ro/details/dr-4505/
Mondjuk pont ez nincs, de két hete vettünk egy igen pofás még erősebb 5V-os tápot. Ugyancsak Mean Well volt, elég kompetensen összerakott cuccnak nézett ki.
Itt már az is kérdéses hogy a lapka mennyi áramot tud felvenni az USB portján, de azt akár meg is kerülheted pl. a kijelző esetén, ha van külön tápbemenetje.
Egyébként ha ennyi igény és gond van, inkább egy régi PC-ben gondolkoznék, ott megvan minden ami kell és pénzbe sem igazán kerül.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
2.23W-ot eszik a DSI kijelző
http://raspi.tv/2015/new-official-raspberry-pi-dsi-screen-launches
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Vagy ha elég egy kisebb kijelző, ez állítólag csak 100mA:
https://www.adafruit.com/products/1601
(magyar raspis boltokban is kapható, nekem van egy ennek a kapacitív verziójából)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ez elég is lenne...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni