folyamatban: lengőkar szilentek cseréje (kicsit fáradtak), felütközésgátló szett cseréje (porvédőkkel együtt), klíma fertőtlenítés, ablaküveg jelölés
az eddig ráköltött zsé ~170e Ft, hátravan kb 40e Ft. olyasmi, amire gondoltam. lentebb lehetett volna nyomni, de nem őrültem meg.
tapasztalatok: rinyálnak, hogy nem megy az autópiac: faszt nem megy. használt téren megy az, de csak megfelelő kereskedőnél / eladónál. sokan nem engednek egy fillért sem az autóból vagy már az első mondatokkal szívatni próbálnak. hiába, van aki árulni szeret nem pedig eladni. ott tényleg nem megy.
legjobb autónepper duma:
"én ezen az autón nem akarok keresni" :DD egyszer komolyan elröhögtem magam ott a helyszínen.
a legnagyobb "autónepper" szívás:
a "gyári" állapotúként hirdetett autót elvinni vásárlás előtt egy márkaszervizbe, ahol pár perc után kibukik, hogy durván sérült volt és a javítás után az autó eleje a hátuljához képest 1cm-el félre tart. ha ez nem elég, ezután az autó alvázszáma alapján ?bekerül? a rendszerbe. turbószopás lehet mindenkinek, ha messzire utazol a gépért. legjobb módszer, ha előtte _többször_ letisztázod, hogy a hirdetésben leírt állapot tudatában utazol az autóért. visszatekert számláló? kretén szervizmunka? manipulált öndiagnosztika? "tessék az útiköltségemet megtéríteni, vagy kitalálni valami nekem megfelelőt". érdemes letisztázni, hogy a megszabott garanciát trükkök nélkül tudja-e biztosítani.
legjobb tanács:
vásárlás előtt _márkaszervizbe_ gurulni teljes állapotfelmérésre, mert
a., a befektetett ~10e Ft -ért megóvnak a durva szívásoktól
b., a befektetett ~10e Ft -ért valamiféle garanciát vállalnak a felmért állapotra. teszem fel papíron a kormánymű tuti, de vásárlás után visszamész azzal, hogy szar (és ha tényleg az) akkor bizony javítják
c., VW class esetén a Skoda, VW, Seat szervizek nagyon profinak tűnnek. legalábbis tapasztalatom szerint.
lehet túlzás, de a Skoda szervizekben volt a legjobb tapasztalatom:
a., tényleg komolyan "megdolgozták" az eladókat, látszólag a pártomon állva (egyébként sokkal inkább a fentebbi b., ponton írtak miatt)
b., itt minden információt megkaptam az autó dokumentált előéletéről (bizony volt ahol jogi okokra illetve ~hígfosásra hivatkozva nem mondták meg a futott km számláló utolsó feljegyzett állását)
c., tárt karokkal vártak bármelyik megyében, a helyzetet felvázolva rugalmasan álltak hozzám, jellemző válasz volt az adott napon fél ötkor indított hívásomra a ~"nyugodtan tessék jönni reggel 8-ra, negyed tízre kész a jegyzőkönyv"
- kovi blogja
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
- 1589 megtekintés
Hozzászólások
+1
Mi is a napokban vettünk egy használt autót. Nehéz project volt.
Tapasztalatok:
- Autót neppertől inkább ne: hiszen az igazán jó állapotú autók elkelnek kéz alól (haveri/rokoni körben), többnyire a leharcoltabb autók kerülnek kereskedésbe, ahol a tulaj már nem adja hozzá a képét. Nyilván ez erős általánosítás, de a többségére biztosan igaz.
- Keresni kell egy olyan személyt, aki alvázszám alapján le tudja kérni a kocsi múltját. Nyilván ez olyan korú kocsiknál segítség, ahol a garancia miatt márkaszervízbe vitték, így mindennek van nyoma.
- Szervízbe kell vinni: esetünkben egy 4 éves kocsiról derült ki, hogy az alváza csupa rozsda (mert bankvisszavett autó lévén egy évet állt kinn a hóban/napon). Ha van ismerős, aki le tudja kérni a kocsi múltját, akkor nem feltétlen kell márkaszervízbe vinni, pl. Speedy/KwikFit ingyen is elvégzi az átvizsgálást. Esetünkben a márkaszervízek csak egy hétre előre tudtak adni időpontot, addig a jó kocsi elkel.
- Normális magánszemélyben azért meg lehet bízni, ha korrektül el tudja mondani, hogy mikor volt olajcsere és társai. Mi pl. csak kormány gömbfejet cseréltettünk, mert kicsit kopogott. Olajat és társait nem, mert megesküdött hogy ősszel cserélve volt. Az plusz előny, ha a szervízkönyv is szépen vezetve van (ami ritka sajnos).
- Tekintettel arra, hogy a hirdetés és a valóság igen messze van egymástól, BP-i lakos lévén mi már meg se néztünk nem fővárosi kocsit. Nyilván vidéken nehezebb az adott környéken találni keresésnek megfelelő példányt, de inkább érdemes kivárni akár hónapokat is...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Tudod eskudozni sokmindenre lehet, de attol meg szabad nem megbizni benne. En meg tudom erteni, hogy ha valaki ennyi penzt kiad, akkor nem akar meglepeteseket, es inkabb rakolt meg valamennyit a kocsira, hogy tutira ne legyen.
Egyebkent az sem biztos, hogy csak szar kocsik kerulnek kereskedohoz. Ha valakinek gyorsan kell a penz - akarmiert - a kereskedonel gyorsabban penzt senki nem ad neki.
--
Ki oda vagyik, hol szall a galamb, elszalasztja a kincset itt alant.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Mi 63ekm-es autót vettünk és szervízkönyv + lekérdezett szervízmúltból is látszik, hogy ősszel volt a 60ezres "nagyszervíz". Olajcsere + szűrőkön kívül gyertyákat is cseréltek. Nem gondolnám, hogy most nekem mindenképp ki kellene cserélnem mindent. Vezérműszíjat+görgőket amúgy is csak 120-150ekm között szoktak cserélni első alkalommal.
Kereskedővel kapcsolatban: persze, biztos vagy ilyen is (10% alatt), de ezesetben a kereskedő is tudja, hogy jó állapotú a kocsi, és ezen akar meggazdagodni (nyomott áron vette, áron felül árulja). Egy kis szerencsével jó állapotú kocsi magánszemélytől olcsóbban is található.
Van még olyan eset is, hogy vki beszámíttatja a használt kocsiját egy újba. A szalonok használtautó telepein elsősorban ilyen járgányok vannak. Viszont egy szalon a saját márkájú kocsijának papírjait könnyen tudja manipulálni ugye, a 3-4 évente újra cserélt autókban tipikusan 150e+ km van.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
a fent (általam) említett autó szervizkönyvében feljegyzettek szerint korábban a gyertyacsere megtörtént. holott a 109-nél kiszerelt gyertya még a gyári, Audi jeles _kokszosra_ égett szar volt. a kezemben tartottam, saját szememmel láttam, kb rojtosra volt égve. megizzadtak vele, amíg kicserélték.
a szervizkönyv szerintem erősen manipulálható a kötelező idején túl. ekkor sokan idegen szervizzel bepecsételtetik, hiszen ismerős/rokon/szomszéd stb ott dolgozik. simán megteszik nekik, mert nehezen ellenőrizhető.
ui igen, garanciális időben, egyértelmű és lekérdezhető szervizmúlttal én sem lennék annyira óvatos, mint amennyire vagyok. az olajat mondjuk akkor is lecserélném: fosnék, hogy a tag eladás előtt utána töltött valamit.
--
Vége a dalnak, háború lesz...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
"Olajat és társait nem, mert megesküdött hogy ősszel cserélve volt."
Én olajat és vezérműszíjat akkor is cserélnék ha megesküdne rá, hogy tegnap cserélte mindkettőt.
----------------------------
Előnevelt csirke kapható!
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
totalcarrol egyik kedvenc nepperüzö tanacsom:
http://totalcar.hu/tanacsok/autodoktor/2013/03/03/audi_a4_olasz_szerviz…
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
:)
----------------------------
Előnevelt csirke kapható!
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
-a neppertől azért tartottunk, mert nála nincsen pardon - nincs olyan, hogy egy autót nem ad el. neki mindent el kell adni, különben (példa) egy el nem adott közepes értékű autó azonnali 7 számjegyű veszteség, ami kettessel vagy hármassal kezdődik. tehát mindent elad, még a szart is.
-igen, alvázszám alapján sok mindent lehet, legalábbis arról az időről, amíg az autó garanciális idejében futott (utána a többség úgyis máshová hordja). tehát az (x) év után sokszor nincsen feljegyzett állapot, ekkor jön képbe a felmérés. mindegy, tök "hihetően" hangzik, hogy egy autó 2011 végén, három évesen futott 95e km-t, majd 5 éves kora előtt megtekintve 103e km van benne, ráadásul a tulajdonos ugyanaz :D
-nem lehet megbízni senkiben, még akaratlanul is átbaszhat bárki - de leginkább akarattal. emiatt ahogyan írtam, engem nem érdekel amit elmondanak az autón elvégzett kötelező dolgokról garanciális idején túl. meg sem hallom. egy kosár alkatrész azonnal megy a kukába, és megy be helyette az új.
-ui vidéken is megpróbálnak átbaszni. hajjaj, úgy átbasznak, hogy csak na...
--
Vége a dalnak, háború lesz...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Régi Skoda Feliciam van. Vizsgázni nem Skoda szervizben volt. Aztán egy nap leszakadt a kipufogó, betértem a közeli Skoda szervizbe, kiderült, hogy a vizsgánál az első keréknél nem igazán csinálták meg úgy a hibákat, mint ahogy állították (még laikus szemmel ránézve is láthattam, hogy dől a zsír a kicsikéből kifele). Kipufogóra 3 opciót is kaptam, pénztárcámnak megfelelően választhattam (maradtunk a hegesztésnél :D).
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Mikori evjarat? Amugy nagyon remek jarmu a Jetta,en legalabbis nagyon megvagyok elegedve vele.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
pont most volt 5 éves.
--
Vége a dalnak, háború lesz...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
2008-as pont akkor evjart mint az enyem.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
mindennel egyetertek; jol csinaltad, föleg a vezerles-cseret; stb stb
viszont a markaszervizek... hat, azokhoz sok sikert a jövöben.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
"megvan az autó. kicsit félrement az eredeti elképzelésekhez képest, de pont jól van így, szuper gép. Jetta benzin 1,6."
Üdv a klubban :)
"10 légzsák & ABS, ESP, kapcsolható ASR"
Khmm. Kis pontosítás:
1) a jettában sosem volt 10 légzsák, de ezt sokszor maguk a tulajok sem tudják. 10 légzsák _felirat_ van a beltérben, mert a függöny légzsákot jelölik az A-B-C oszlopokon is. Valójában a jettában csak 6 légzsák van (2x első légzsák, 2x első oldal légzsák az első ülésekben, 2x függöny légzsák). Ezen felül opcionális volt a 2x hátsó oldal légzsák, de ha ez van is benne (a jelölése -airbag cetli- a hátsó ülések szélén van, úgy mint az első üléseknél) az még mindig csak 8 légzsák.
2) Ha kikapcsolható ASR alatt az ASR felirató gombot érted a váltó előtt, akkor a kocsiban nincs ESP. Amiben ESP van, abban arra a bizonyos gombra is ESP van írva. Hirtelen nem találtam jobb képeket, ASR only verzió vs ESP-s verzió.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
igazabol egyik parameter sem volt kikotes, sokkal inkabb a ferohely, csomagter, megbizhatosag volt a feltetel. kiforrott technikat kerestunk (tobbek kozott ezert 75/102). illetve fontos volt meg, hogy a hatso ulesen utazo csaladot ne ~25cm valassza el a kulvilagtol (a'la Swift), hanem egy nagyobb ter.
a legzsakokat igen, a feltuntetett cimkekrol neztem le, ott 10db van: tenyleg felrevezeto, bar nem gond. az ESP/ASR: a ?3.2 gepkonyvben kulon tetelkent, de nem valaszthato opciokent emlitik. amit inkabb sajnalok, az a CD valto hianya. 6db MP3-as lemezzel el tudnank lenni.
kieg: az elso tank benzinnel, szoval 55(-) literrel 800 km-t mentem, 800-bol ~300 km volt varoson kivul. a tobbi bent a duhongoben. ezt egy korabbi topik miatt irom, hatha erdekes lehet.
--
Vége a dalnak, háború lesz...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
"igazabol egyik parameter sem volt kikotes, sokkal inkabb a ferohely, csomagter, megbizhatosag volt a feltetel."
Hát ezekből nincs hiány a jettában :)
A légzsák és esp témával csak pontosítani akartam. A gépkönyv is félrevezető néhol, mert minden extra benne van, ami a típushoz létezett, de az nem jelenti, hogy a konkrét példányban/felszereltségben ez mind benne is van. Én nagyon körbejártam a típust anno mielőtt megvettem és rengeteg ilyen elírással találkoztam. Sokszor még a felszereltségi szintet is rosszul adják meg a hirdetésekben (pl ha a trendline-ba vettek egy digit klímát, akkor azt már sokszor comfortline-nak hirdetik).
Sajnos abban az időben az ESP még nem alapáras, hanem opcionális extra volt az 1.6-oshoz (talán az erősebb modellekhez járt alapáron), az enyémben sincs. Nem nagy érvágás, szerencsére enélkül is elég bolondbiztos az autó, a futóműve is nagyon stabil, húzósabb kanyarokban is mintha sínen menne. De egy vészhelyzetben pl kikerülős manővernél már jól jönne az ESP is.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni