A jó, a rossz és a csúf

Jó dolog, hogy Trey kitette a szavazásomat, mert kíváncsi voltam, mégis mekkora eltérés van és a Mo.-i átlag és az itt jelenlevők közt.
A rossz, hogy Trey betett a végére plusz egy kérdést ezzel elcseszve az egészet. Egy szavazásnál nem szabad polkorrektkedni, kiskapukat hagyni. Akinek van intelligenciája, önkontrollja és kényesnek érzi a kérdést, az képes megállni, hogy mindenáron szavazzon.
A csúf, amit a kommentekben kialakult szálak mutatnak. Ez utóbbiak sokkal inkább reflektálnak a népesség problémáira. Ahogy annó megmondták: Nem a szegénységgel van itt a gond, hanem a sötétséggel.

Jó dolog, hogy az őszi fűtés-korszerűsítés miatt az első komolyabb fagyokkal rendelkező hónap után 73% fogyasztás csökkenést mutatott a gázszámlám.
Rossz, hogy így is majdnem ugyanannyi, mint tavaly.
A csúf, hogy az előtte lévő hónapban fával és gázzal fűtöttem vegyesen és ott sem volt szignifikáns költség-csökkenés. Ebben belejátszhat a pocsék kazánom hatásfoka is.

Jó dolog, hogy az ST kijött a F3Discovery boardjával. Olcsó, tele van szenzorral és mindenféle nyalánksággal, igazi robotrepülős csemege.
Rossz viszont, hogy baromira nem lesz időm játszani ilyennel.
Csúf, hogy linux alatt csak komolyabb Eclipses varázslás után megy a kártya, mert az ST-nek elsődlegesen Win-es toolchainjei vannak.

Jó dolog, hogy lehet még kapni gyertya menetfelújító készletet régi, szocialista autókhoz.
A rossz, hogy venni kellett mellé 10000 HUF-nyi fúrót és menetfúrót.
A csúf, hogy a hengerfejet leszedve kiderült, hogy az öntvény is el van repedve a gyertyák alatt.

Jó dolog, hogy a Xperia S Pro-n van billentyűzet és fillérekből lehet csinálni OTG kábelt hozzá
Rossz viszont, hogy csak a HID eszközöket támogatja, minden máshoz rootolni kell a telefont, akkor meg ugrik a garancia.
A csúf, hogy maga az Android és SE által összerakott dolog egy foskupac. A facepalm netovábbja, hogy alapban a telefonon van Hangrögzítő alkalmazás telepítve, amit mezei user menüből nem talál meg, csak MMS üzenetek hang csatolmányának létrehozásakor tud használni.

Jó, hogy közel egy évnyi szopóroller és három havi várakozás után, kiszedték a gyulladás gócként funkcionáló bölcsességfogamat és másfél hét után már enni is tudok.
A rossz, hogy több mint egy órás műtét volt, helyi érzéstelenítéssel, amiből fél óra csak a gyökerek kivésése, feszegetése volt. Ez alatt sikerült eltüntetni az állkapcsom vastagságának a felét.
A csúf, hogy varratszedésnél a doki megkérdezte, hogy kirakhatja-e a röntgeneimet a netre, mert ez olyan meló volt.

Jó dolog, hogy egy korábban kapott, döglött, P4-es asztali géppel, jött egy OEM XP Professional liszensz és tökéletesen megy a kukából túrt gyári, holocsodás, OEM XP Professional telepítővel. Már el is felejtettem, hogy szopásmentesen is lehet telepíteni OSt.
A rossz, hogy a gyári Ie hanyatt dobja magát az AMD driver-es oldalától, emiatt tűzróka és tsai. telepítés kell, hogy videodrivert tudjak letölteni.
A csúf, hogy ugyanezen a gépen az SMPlayer XP alatt ugyanazt a "nagyfelbotású" mkv-t minimális framedroppal lejátsza, míg linux alól az mplayer ordenáré módon akad.

Jó dolog, hogy az ASUS legtöbb terméke támogatott linux alatt.
Rossz viszont, hogy az sk98lin ethernet driver nincs az aktuális Debian repoban.
A csúf, hogy ehhez kernelt kéne a netről letölteni.

Jó dolog, hogy a linux alatt kétféle módon is lehet ntfs partíciót kezelni.
Rossz viszont, hogy csak ntfs-3g-nél van írási joga a usernek.
A csúf, hogy ez Debianban nem része az alap telepítésnek.

Jó dolog, hogy megfelelő vason fantasztikusan lehet VHS-t digitalizálni linux alatt.
A rossz, hogy ehhez másfél napot kell a netet túrni, mire a megfelelő beállításokat megtalálja az ember a mencoderhez.
A csúf, hogy 20%-al kisebb a mencoder erőforrás igénye karakteres konzolból indítva, mint Xterm alól. Ki érti ezt?

Jó találmány a 240 perces VHS kazetta.
Rossz, ha az egészet be kell digitalizálni pár perc miatt.
Csúf dolog, ha ennek harmadszorra kell nekiállni.

Jó dolog, hogy a 30 éves ZX Spectrumom még mindig működik.
Rossz, hogy nem teljesen „kompatibilis“ a 5“-os kínai zsebtv-vel és emiatt állandóan szétesik a kép. Meg kell néznem, a 12V-os vonalakat mert lehet, hogy kiszáradtak a pufferkondik.
A csúf, hogy most ért utol a speccik átka, a fóliabillentyűzet elöregedése. Valaki beszáll egy mikrokapcsolós specci billentyűzet projectbe?

Jó érzés hosszú idő után ismét nekiállni kódolni.
Rossz rájönni, hogy az egészet újra kell tanulni.
Csúf benne, hogy ez nem először fordul elő velem.

Stay tooned...

Hozzászólások

Még régebben egyszer sikerült Debian alól NTFS partícióra másolnom egy fájlt. Ha jól emlékszem, utána nem sikerült megfelelően olvasni Windowson. Sima txt volt.:)
Már egy jó ideje nincs NTFS partícióm, ahogy Windowsom sem. Azóta kevesebbet szívok sok mindennel. Sok mindennel meg többet. Az élet szép.
--
zsebHUP-ot használok!

milyen elonye lenne az f3 discoverynek egy beaglebone-al szemben mondjuk? epp keresek valamit quadrocopter vezerleshez, a kollega szinten egy st-s cuccot hasznal, es o elegedett vele (de nem emlekszem pontosan, mit)

Az f3 discovery nem futtat Linuxot, "csak" egy STM32F mikrovezerlo meg egy kupac szenzor, szoval masra valo. Mondjuk ha csak egy dolgot kell csinalni, de azt realtime (pl quadrocoptert vezerelni), akkor jobb valasztas, mint egy Linuxos board. Persze ha mar sokat kell kommunikalni, plane pl wifi-n,akkor persze jobb lehet egy ilyen beaglebone szeru cucc, vagy a ket megoldas otvozete (azaz pl a repulest vezerli a uC, a kommunikaciot, kamerakep tovabbitast meg valamilyen beaglebone szeru cucc)


Jó érzés hosszú idő után ismét nekiállni kódolni.
Rossz rájönni, hogy az egészet újra kell tanulni.
Csúf benne, hogy ez nem először fordul elő velem.

:) +1