HTPC építés (IS), ám nem miniITX/micro ATX alapon hanem sima ATX alapon.
# Jelenlegi vas: MSI 945GCM478-L + SL6WF (Intel® Pentium® 4 Processor supporting HT Technology 2.40 GHz, 512K Cache, 800 MHz FSB) + 2 GB Kingston DDR2 + WD1002FAEX-00Y9A0 +400W táp.
# Új Igények:
- XBMC -> FULL HD lejátszás: Ehhez VGA-t kell vennem ezek közül: ASUS GT610-1GD3-L GT610, EN210 SILENT/DI/1GD3(LP) 210, 210-1GD3-L. Valszeg a legkisebb is elég a zökkenőmentes HD lejátszásra.
- Kültéri 1 db. IP kamera felvételének rögzítése, lejátszása. Zoneminder. Később +5 IP kamera, ha és a kamerák 1280x720-ban rögzítenek.
# Jelenlegi services (jelzem, otthoni gyakorló szerver!)
- Torrent (25/2 mbps)
- Samba, NFS, Cups
- Proxy, firewall
- LAMP, VPN
### Kérdés:
Elég lesz ez a vas?
Jelenlegi LOAD igen kicsi - load average: 0,61, 0,26, 0,14
Viszont ha erre még rájön egy open/flux box, X11, XBMC, és egy browser, akkor nem tudom hol fogok állni... Ja és a kamera kép rögzítése is tekerni fogj majd a a CPU-t azon a 100 mbiten.
Update: Majd megnézem terhelve mennyi.
Up2: A legnagyobb load 3 hónap alatt: 3,28 volt. Ami kb 15%-os CPU terhelést jelent. A torrent max 10%-ot ehet maximálisan.
- Kiegészítő kérdés: PCI slotba egy PCI-os Gigabites hálókártya berakása esetén, ez a kártya nem fogja hozni PCI-E giga kártyájának sebességét, de mégis kb mekkora sebességre lehet számítani?
- Mire e sorokat begépeltem, eltűnödőm, h ez már nagyon nem HTPC kategória, de mindegy is...
Köszi a válaszotokat!
Üdv.:
V007
- 5109 megtekintés
Hozzászólások
HP microserver
Fedora 17, Thinkpad x61s
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
htpc-nek kevés lesz az, pláne, hogy még videókártyát is kell bele vadászni.
meg drága is, amennyiért most lehet venni, abból jobb gépet is össze lehet rakni.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
"Intel® Pentium® 4 Processor supporting HT Technology 2.40 GHz, 512K Cache, 800 MHz FSB"
http://ark.intel.com/products/27493/Intel-Pentium-4-Processor-supportin…
Hát igen, a zsákutcás Netburst architektúra. 66 watt TDP, 50 watt alá nem tudtad vinni üresen sem.
Mai erősebb ATOM processzorok 15 watt alatt (terheletlenül 10 watt alatt) hoznak kb. dupla ekkora számítási teljesítményt. Ennyit változott a világ 10 év alatt.
(Ez a 40 watt különbség napi 24 órás üzemben villanyszámlában 1400 Ft havonta, ami évente 17000 Ft-nyi megtakarítás.)
Szerintem elég lehet ez a teljesítmény, ha eddig a P4 vitte. Viszont a full hd miatt kellhet a külső videókártya, de az első próbák úgyis megmutatják.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Sajnos igen, a P4 már a mult. Lehetséges, h beruházok egy Micro Server-re 40L CPU-ja már bőven veri a P4-et. Csak sajnos most nem kapható.
Ha VGA-t veszek bele 7-ért és nem lesz elég a kraft, akkor kidobtam 7-et, és vennem kell egy erősebb PC-t, ami már lehet microATX/miniITX is.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Gyanítom, h már nem fogsz beruházni rá, mert 100k az ára. :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
jah, en c60-ban gondolkodom pont emiatt az arrobbanas miatt :)
--
NetBSD - Simplicity is prerequisite for reliability
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ha úgy alakul, hogy építesz, szerintem a microATX vonalon indulj el.
A miniITX nagyon csábító - én is nekiugrottam, hogy dejó lesz és milyen kicsi aranyos szerver épül belőle -, de a valóság az, hogy a miniITX alaplapok felszereltsége sokszor kevés (1 db LAN, 1 db RAM hely, max. 2 db SATA port), bővíthatőségük nagyok szerény (1 db PCI vagy PCI-E slot, 1 db miniPCI-E hely, slussz), valamint a kifejezetten miniITX házak vagy nagyon kicsik több tárolónak és/vagy nagyon drágák. Van persze olyan, ami dual LAN, 4 SATA, 2 RAM, stb., de nem olcsó és a későbbiekben nem igazán bővíthatő.
Ellenben microATX méretű alaplapok közül találsz bőven szervernek való (dual Intel GbE LAN, max. 32GB RAM, 4 SATA, stb.), és ezekhez való ház sokkal olcsóbb (de nem sokkal nagyobb). A bővíthetőségről nem is beszélek, mert mindegyiken több PCI/PCE-E port van, és nem ritka a miniPCI-E port sem már ebben a méretben.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Köszönöm, a Te és előtted szólók commentjéből kifolyólag ugrik a micro server :)
Annyit nem ér amennyiért kínálják, és akkor inkább építsünk microATX v ATX-ből.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
én ilyet használok hasonló célokra: Asus P8H61-I LX R2.0
8 G RAM, G620 processzor, 4db sata. Lian-Li PC-Q08B házban
Ubuntu 12.04 két monitorral. MiniITX és eddig nem bántam meg.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
LOAD értéket frissítettem
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
- Mennyi ideig akarod tárolni a felvételeket? Mert idővel kevés lesz az 1T
[OFF]
__________________GEOVISION alatti érték______________
Prociról pedig kb annyit, hogy a kezeimközt fut egy Geovisionos cucc, mely egy HP d530-as gépen van (szinte megegyező konfiggal, csak 512 MB rammal) 1 kamerával 50% cpuhasználat, 2 kamerával 100%, 3+ kamera esetén pedig beszaggatnak a kameraképek, és persze winxp van.
[/OFF]
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
kb 2-4 hétig
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
hát, nemtudom mennyire lesz elég az 1T ha 1 hónapig "720p-t akarsz tárolni"
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Akkor talán megpatkolom még egy 1 TB-ossal, vagy 500-assal. Kb 1 hét után úgy is látszik majd mire lesz elég
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Elsőre az jutott eszembe, hogy ami mindenre jó az valójában semmire sem jó.
Szerintem három eléggé különböző igényt fogalmaztál meg, és véleményem szerint csak nagyon drágán és kompromisszumokkal tudod rendesen megoldani egy berendezéssel mindhármat.
Ha HTPC, akkor szép, csendes, keveset fogyaszt. Ha házi szerver, akkor 24/7 működik, van benne sok tárhely, plusz valami Linux/BSD a sok szolgáltatás támogatásához. Ha videó megfigyelő rendszer, akkor sok adatot fogad 24/7 ütemezésben (pláne 720p kamerákkal) és sok tárhelye van tárolni a felvételeket. Ebből utóbbi kettő mutat átfedést, de több IP kamerával megoldani a videó megfigyelést finoman szólva sem költséghatékony, PCI/PCI-E kártyás analóg kamera csatolás pedig azon felül, hogy drága általában erősen problémás is.
Én így csinálnám:
1 HTPC (tetszés szerint épített gép, Android/Raspberry Pi mini-PC - mindegyiken van működő fullos XBMC megoldás) ~ 20e HUF, ~5-10W (30-50W x86 alapokon)
1 Házi szerver (Atom vagy hasonló alapokon, valami olyan házban/táppal ami támogat több HDD-t és kicsi/csendes) ~50-100e HUF (kiépítéstől függően), ~40-100W
1 Videó felügyeleti készülék (én célhardvert vennék analóg kamerákkal, mert úgy sokkal olcsóbb a vége, ha több kamera is kell, meg éjjellátás, stb.), ~80-100e HUF (D1 704x576, 4 kamerával, +a HDD ára), ~100W 4 kamerával, kisebb felbontásigénnyel, kültéri és/vagy éjjellátó nélkül jóval olcsóbb ugyanez (fogyasztás hasonló).
Így a házi szerveren mehet minden szolgáltatás (tűzfal, router, torrent, SMB, NFS, stb.), HTCP szívja a médiát a házi szerverről, a helyi hálózaton pedig eléred a videó rögzítő tartalmát is. A szerverbe USB-s TV vevő(ket) dugva TV adással is elláthatja a teljes hálózatot, valamint jobbféle Wifi vezérlővel ellátva Wifi AP-ként is működhet ha már úgyis fogyaszt.
A PCI GbE kérdésedre: elméletileg a sima 32 bites/33 MHz-es PCI busz (133 MB/s) tudja a GbE hálózat névleges maximális sebességét (125 MB/s), de a sima PCI osztott busz, így bármilyen más vezérlő van rákötve (pl. alaplapi IDE/SATA vezélrlő, hogy más ne mondjak), azzal osztozni fog a sávszélességen. Ezen felül a sebességet még erősen befolyásolja a használt GbE kártya típusa is (miszerint az Intel vezérlős kártyák általában elég jók, Realtek vezérlősek általában sokkal lassabbak a GbE sebességnél a valóságban - Linux/BSD alatt legalábbis).
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
+1 a karbantartás miatt.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Teljesen egyetértek veled.
Ami mindenre jó az végül valóban semmire sem lesz jó, viszont elég kicsi a keret amiből gazdálkodnom kell. Én is azt az elvet vallom, hogy erre -a valóban három teljesen különböző igényre- három szervert kellene beállítanom.
Egy vállalatnál, magas rendelkezésre állás mellett, megbízhatóságot és sok-sok más szempontot figyelembe véve három szervert állítanék rá a feladatra, de ez nem az a kategória.
Ahogy csinálnád az nekem is tetszik, de mint mondottam a költségek ... :( Hasonlóképpen csinálnám Én is ha lehetne.
### Ahogyan Én gondolkodom ebben az esetben:
HTPC esetében -számomra- nem fontos, hogy hű de halk legyen. A mostani konfig sem ultra silent, van egy kis zaja, de nyugodtan alszok mellette. Szóval a kis zaj elfogadható, és ráadásul kikerül a halba.
A takaros kinézet persze fontos, a fogyasztás pedig kompromisszum kategória, de nyugodt szívvel bel tudok menni, mert: Ha nem fogyaszt keveset, és nem spórolok évi 17.000 ft-ot, akkor megkapom azt a teljesítményt amit szeretnék a sok szolgáltatás kihajtására.
Fentebb ggallo még jobban rávilágított a miniITX drágaságára és ebből kifolyólag (is) építek valamit microATX vonalon indulva el. -> Olcsóbb, nagyobb teljesítmény, bővíthetőség. <- Nem feltétlen kevés fogyasztás, nem aranyos kicsi szerver
A házi szerver és a HTPC szerűséget könnyen kombinálhatónak találom.
- Ha filmeket szeretnék nézni, akkor ha egy vasra töltöm és egy vason nézem a tartalmat akkor sávszélt is spórolok. NFS/SAMBA/CUPS/torrent/XBMC (+a szükséges minimal DE és X11) mehet is.
Igen, erősebb CPU és VGA is szükségeltetik hozzá, plusz HDD és ahogy említettétek a bővíthetés lehetősége is.
- A tűzfal, VPN (nagyon ritkén használt), proxy (főleg ha külön HDD-n van) nem sok erőforrást zabál, így nyugodtan hozzá csapható.
- LAMP, no igen ezek sokat esznek ha sok a látogató, sok DB művelet, de esetemben ez is alacsony, hiszen egy saját gyakorlásra/monitorozásra/egyéb használt weblap(ok) valmint a torrent DB használata sem olyan egetrengető.
Nézzük meg a kamerát (melynek teljesítmény igényével nem vagyok teljesen tisztában, tippelni viszont megpróbálok)
- A kamera IP kamera lesz, s nem analog, a célhardvert pedig kerülném.
- A rögzítő service ZoneMinder lenne, később max 6 kamerával, a rögzítés emészti fel az erőforrásokat. Főként: HDD és CPU. Valószínűleg szükségem lesz egy másik HDD-re, hogy ne a HTPC-HomeServer kombó HDD-re rögzítsen. ÉS ERŐS CPU-ra.
Ezért ezt is kombinálnám az előzővel és a végén egy nem tudom mennyire erős CPU-ra lenne szükségem (MHZ, cache, mag, stb...) és kb 4 GB RAM-ra, +1 TB HDD.
"A PCI GbE kérdésedre" is köszönöm szépen a kimerítő válaszodat!
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Szerintem a HDD lesz a szűk keresztmetszet. Nem bírja majd a sok párhuzamosan végzendő műveletet kiszolgálni, hiába magas a soros burst átviteli sebessége.
A HTPC és az általános szerver még csak elmegy egy gépen. De a kamerák mozgásfelismerős, folyamatos képrögzítését már nem tudom elképzelni ugyan ezen a gépen. Még 1 egyszerűbb kamera csak-csak, de több darab 720p-s már semmiképp. Ha pedig teszel bele több HDD-t, erős CPU-t, sok RAM-ot, hogy bírja szusszal, akkor se csendes, se kicsi mutatós nem lesz - és pláne olcsón nem lesz.
A fogyasztás pedig addig nem fontos, amíg utána nem számolsz - én is így (meg)jártam. A régi szerverem csupán ~70W-ot szívott, a mostani ~35W-ot kér. Így leírva nem sok (sőt, viccesnek tűnhet 35W-ról beszélni), de 55 Ft/kWh, 24x365 üzem, -35W esetén -19 ezer Ft egy évben, az -1600 Ft havonta csak egy gép üzemeltetésén...
Ugyan ez igaz a HTPC-nek használt asztali gépre, mert az kér 100W-ot, egy RPi vagy MK802 pedig 7W-ot. Ha (éves átlagban) napi 3 órát megy (TV adás nem azon keresztül fut, csak sorozatnézés, filmnézés, zene lejátszás), akkor éves szinten 55 Ft/kWh, 3x365 használat, -93W esetén -5600 Ft, havi -500 Ft. És nem napi 3 óra a családi átlagunk...
Így a két gép cseréje havi 2000 Ft-tal alacsonyabb kiadást jelent csak villanyszámlán, az kb. 15% mínusz.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Megvan a rászánt konfig:
LAP+CPU: ASUS E45M1-M PRO
HDD: Fentebb említettem, de megy bele akkor még egy 1 TB-os -> 1 HDD: HTPC+HomeServer 2 HDD: Camera (Így már javul a helyzet)
RAM: 4GB Kingston, DDR3, 1333 v 1600 amelyik olcsóbb lesz. Ha kevés akkor +4
Ház: Gigabyte GZ-M1
Meggondoltam... A LAP+CPU egyben verzióm nem hozná a várt teljesítményt osztott képernyő esetén a jövőben.
Így 4 magos AMD CPU mellet döntötem + lap + VGA + RAM
Táp: Van, 400W, szinte zsír új, most meg nem mondom milyen
+2 giga NIC
Nem lett túl olcsó, sem túl drága. Közép út. Fogyasztás is kevesebb lett, bővíthető is.
Találtam használt házat is így az is farag egy kicsit az árából.
- Akár ramot is ha kingston, vagy giga hálókártyát.
Update: A fentebb említett házhoz hasonló takaros házat vennék akár használtan is.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
En ilyesmire egy AMD APUt tudnek ajanlani, sztem ez az alaplap az egeszet elvinne: http://www.asus.com/Motherboard/E35M1M_PRO/
Most van 4 giga ram benne, egy markasabb venti nelkuli tap, a hazat ket 12centis venti szellozteti, de nem hangosak.
Most egy ket meg egy egy teras vinyo van benne es eleg halk. A haz volt a legdragabb az egesz konstrukcioban, de feltetel volt 5 vinyo elhelyezhetosege.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Mennyire vagy benne biztos, h elég lenne a CPU?
Mire használod Te most?
A csatolók száma elég lesz az biztos.
Nem melegszik? Elég a CPU-ra a passzív?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Sztem teljesen, nem egy eromu a bobcat, de a 45os mar erosebb kicsit.
XBMC fut rajta, illetve parszaz torrent, ebbol 6-8 altalaban aktiv.
A fullhd lejatszast teljesen a gpu vegzi, rohogve viszi a legdurvabb dolgokat is, neha a lejatszas elejen doccen parat a BD50es filmeknel.
Nem raktam ra procihutot, de ket 12es ventivel hutom a harom vinyot meg a procit. A tap is passziv hutesu.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Hűű, kicsit megkönnyebbültem most.
Ha a párszáz torrent megy és mellette párhuzamosan a bd50 akkor nem fog neki fájni az Én 6 kamerám idővel. Max felugrik a CPU terhelés 80%-ra. Legalább ki lesz hajtva :)
Köszi ;)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
IP kamera részhez szólnék.
Szerintem ha nem csak a kamerákat akarod a gépre bízni, felejtsd el a zonemindert.
Feleslegesen nagy terhelést ad a gépnek.
Próbálj olyan kamerát keresni, amelyikben van önálló (megfelelően működő) mozgásérzékelés, és
eksön esetén tud FTP -re feltölteni VIDEO -t (elég sok csak képeket tud, másodperces, vagy nagyobb szünetekkel)
Így a felvételek tárolása megoldott lesz kevesebb erőforrásigénnyel.
Igaz, a visszanézéshez nem kapsz keretrendszert, de valamit valamiért.
Amennyiben nincs szükséged a megapixeles felbontásra, jobban jársz anagilag is, ha egy un. DVR egységet bízol meg
analóg videójeles kamerák kezelésével, rögzítéssel.
4, 8, 16, 32 csatornásban elérhetőek, legtöbbször IE only, active-x el, és saját progi, illetve mobil kliens adott.
16 nettótól
Ha mégis kell a megapixel - megjegyzem, a megapixeles kamerák (100e/db alatt biztosan) nem látnak olyan jól sötétben,
mint megfelelő analóg társaik (hiába van IR led beépítve, a kép "kásás" lesz, nem jön ki a felbontás - nézz jól
körül, keress visszajelzéseket adott típussal, mert könnyen be lehet vásárolni.
pld. egy típus, AM5211, jópárat telepítettem már, az árához képest szerintem jó.
mozgásérzékelést elfogadhatóan tud, IR van, és ICR mechanika, SD hely van, tud önállóan rögzíteni rá, 2mpx (1600x1200)
~55nettó
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Húú ez nagyon hasznos köszönöm! (sorban olvasom a commenteket, az előző nagyobb terjedelmű commentemnél mnég nem olvastam ezt a commentedet)
Mit tudnál még mondani a zoneminderről? Negatív/pozitív tapasztalatok?
Az első kamera (ami jelenleg lesz) egy Aviosys 9070IR-PoE megapixeles IP kamera.
Beltérre lesz, de az éjjel látás funkció nem fontos, mert állandóan világításban lesz használva.
Az IP kamera pedig azért szükséges mert már adott hozzá az infrastruktúra, csak rá kell dugni és configolni.
Max. 25 méterre kell ellátnia, és mivel olcsó a kamera és nincs benne csak digitális zoom, ezért kell nagy felbontás.
Nem kell egy szőrszál elmozdulását is látni, de 20 m-re el kell látnia, s ha egy alak mozog, a szemét, száját szóval tiszta arcvonalakat nem szükséges látni. Ha nem lehet on-line rázoomolni nem baj, de 15 m-en felismerhető legyen szinte minden, és a korábban említett 20 m-es távolságban felismerjem, hogy ami mozog, ami mozog az egy tárgy, milyen tárgy, méret korlát kb lapát, láda, zsák, szék, ember stb.. nem egy gyufásdoboz.
Amennyiben nincs szükséged a megapixeles felbontásra, jobban jársz anagilag is, ha egy un. DVR egységet bízol meg analóg videójeles kamerák kezelésével, rögzítéssel.
4, 8, 16, 32 csatornásban elérhetőek, legtöbbször IE only, active-x el, és saját progi, illetve mobil kliens adott. 16 nettótólHa mégis kell a megapixel - megjegyzem, a megapixeles kamerák (100e/db alatt biztosan) nem látnak olyan jól sötétben,
mint megfelelő analóg társaik (hiába van IR led beépítve, a kép "kásás" lesz, nem jön ki a felbontás - nézz jól
körül, keress visszajelzéseket adott típussal, mert könnyen be lehet vásárolni.pld. egy típus, AM5211, jópárat telepítettem már, az árához képest szerintem jó.
mozgásérzékelést elfogadhatóan tud, IR van, és ICR mechanika, SD hely van, tud önállóan rögzíteni rá, 2mpx (1600x1200) ~55nettó
Most nincs tul sok időm, de ha összeveted a kamerát amit kinéztem és amit ajánlottál (AM5211) milyen pro/contra érveket tudnál első körben megemlíteni?
Köszönöm!
SZERK: Utánanéztem, s az általad ajánlott IP kamera már 2 megapixeles, minden másban egyezik az Én általam felfedezettel. Még az áruk is kb. megegyezik.
Amit nem találtam meg:
- Mi a doboz tartalma?
- Garancia?
- MO-n be lehet szerezni?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Akár hogy is keresem, nem találok AM5211-es kamerát haznánkban, ill h végülis melyiket érdemesebb veni.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Én egy ilyet használtam a céljaidhoz:
ASRock sFT1 Fusion E350M1
kivéve a webkamerát.
Elég olcsó ~19e Ft
Van USB3.0-ás is, ~25e Ft-ért
Csak RAM (mondjuk 4GB) kell hozzá meg doboz, táp.
Nagyon hasít rajta az XBMC, torrent, egyebek.
Van rajta HDMI, SPDIF, és integrált gigabites LAN, 4 SATA és van benne egy radeon HD6310 hardveres H.264 dekódolással.
Tdudus
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Te ajánlod másodjára ezt a megoldást, erősen átgondolom!
A kemra mint kiderűlt nagyon fogja zabálni az erőforrást ha ZM-t használok. Mekkora a CPU terhelésed egy HD lejátszás és kb 10-20 torrent futtatása esetén? Esetleg 1-2 torrent újra hashelése esetén?
Ha nem túl nagy feladat tudnál egy értéket mondani Nekem ezeket futtatva? :) Köszönöm szépen ;)
Update: Fentebb ASUS-t ajánlottak, de ugyan ezekkel a paraméterekkel mint az asrock.
Mi újság van ma az asrock-kal? Régen "nem igazán ált a helyzet magaslatán", ma már úgy hallottam jobb a minőség, és a gigabyte gyárt gagyit. Erről mi a véleményed(véleményetek)?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ezek a grafikonok vannak róla:
http://sajtosnudli.homelinux.com/munin/dnsd.info/szigi.dnsd.info/index…
A HD (és más) videó lejátszása alig látszik meg, hiszen a dekódolást a Radeon végzi hardveresen, a CPU nem dolgozik. Most éppen 5 torrent fut rajta, de 30-40 is hasonló eredményeket ad. Ja, rtorrent a kliens rtGui webes felülettel (apache). Megy rajta samba, proftpd és lirc (soros porton).
Torrent hashelése alatt felmegy a CPU használat rendesen, de gyorsan túl van rajta, és a videókat nem akasztja meg, mivel a GPU-t nem zavarja.
Az Asrock összeszedte magát, minőségi forrasztások és korrekt alkatrészek vannak rajta. Azért olcsó, mert esetleg nincsenek tuning meg extra lehetőségek. Az Asus lapján csak egy passzív borda van, ezen pedig egy kicsi ventilátor. Ezzel együtt sem hangos, mert alig forog. De ha zavar, akkor a házba épített nagy venti is elég meleget elfúj a kis CPU bordáról.
Tdudus
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Fasza lenne ez a lap, de Nekem +2 Hálókártyát bele kell tennem.
- NET
- LAN
- LAN2
-> pci-e 16x-osba bele lehet tenni dual portos hálókártyát, de az árából veszek egy új alaplapot.
-> USB-s csak 100mbit-et tud és gányolni sem akarok.
-> Az asus drágább, micro atx és bővíthető a drága. Jó lesz az nekem
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Végül is a lap szerintem mindegy, az AMD APU-ja a lényeg. Erre a célra király.
Tdudus
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni