címkenyomtató - milyet?

Fórumok

Sziasztok,

otthoni célra kellene egy címkenyomtató.

Az igényeim a következők:

- normálisan ragadjon olyan felületekre "amire elvárható hogy felragad és jól ottmarad" a címke: a cégnél van egy ipari besorolású kb. 45 ezer forint értékű RHINO Dymo feliratozógép, de amikor a rack szekrény fém részére kellett ragasztani a címkék elég hamar lepattantak, az UTP kábel burkolatára meg egyáltalán nem ragadtak rá - a szalag ára pedig horrorisztikus volt

- olcsó ÉS mondjuk 5 év múlva is megvásárolható szalag (igazából a márkanév csak ebből a szempontból számít, ha valamelyik brand konzekvensen eljátssza hogy "kivonja" a cuccait a forgalomból akkor abból nem kérek - van amelyik nem ilyen? :-) )

- hőpapírt ha lehet kerülném (a pénzári blokkok kifakulásából kiindulva...)

Köszönöm.

Szerk.: Végül a Dymo-160P lett megvásárolva. A táp annyiba került volna mint a komplett gép, így a Conradban vettem 9V 2A tápot (igaz, a polaritást meg kellett rajta cserélni). A gép működik, a trükk annyi hogy eszedbe ne jusson elemekkel használni. Akkumulátorral szintén ne, mert 6x1,2V-ból soha nem fog 9V összejönni.
Még annyit említenék, hogy ugyan drágábbak a D1 szalagok mint a Letratag szalagok, de a hosszbéli különbség miatt nem annyival amint amennyivel elsőre látszik. A gépezetbe bele lehet rakni Rhino Industrial szalagokat is pl.

Hozzászólások

A ragad, nem ragad, ottmarad az szalagválasztás kérdése (ha lehet választani). Merthogy azokat is ilyen vagy olyan célra tervezik. Tehát adott esetben ugyanazon gépezethez is lehet olyan szalagot vásárolni, ami jól hajlítható és/vagy jól ragad. Saját tapasztalat szerint ez valóban úgy is van. Akár ugyanolyan árú, ámde más célra tervezett anyag-összetételű szalagok esetén is.

+1. Nekem feliratozóban Brother P-Touch 1000 van, 12mm-es szalag való bele, sokféle van, jól kell választani. (A szimpla laminált verziót ragasztottam a gyerek uzsonnás dobozára, köszöni szépen, második éve bírj a mosogatást is). Címkenyomtatónak meg egy QL-500-at vettem, egészen korrekten ragad a sima etikett is.

Dymo LM220P-t hasznalok/hasznalunk egy ideje, teljesen jo (szerver, halozati eszkoz, rack, patch panel, iratrendezo, barmi).
Ragasztas elott celszeru kicsit megtisztitani a feluletet (pl. valami alkoholos cuccal vagy legalabb tiszta, szaraz ronggyal, papirzsebkendovel), mert a zsiros, poros, dzsuvas feluletre semmi nem fog raragadni. Egyenetlen (erosen ivelt, lyukacsos, akarmilyen) feluletre van nylon alapu szalag, sokkal hajlekonyabb, mint a mezei PVC alapu. A nylon szalag kabelre is jo, vagy a nagyobb Dymok tudnak spec. zsugorcsore is nyomtatni.

Brother-t néz még meg. Van nekik egy csomó féle, én Lidl-ben akadtam rá egyre.

Nem elég erre egy sima öntapados etikett (+ bármilyen nyomtató)?

inkább ne, mi +szívtuk ...

etikettcimkét használtunk leltári szám ragacsolására, a géptrmekben,
a számítógépek és a monitorok azonosítására
ablaknyitásos szellőztetéseknél a hidegtől leperegtek, ... fújta a szél a poros padóra a leltári ciméket, ... olyan volt az egész mint az őszi levélhullás ...
a gazdasági hivatal + csak nézett mint hal a szatyorban
:):):)

a mostani cimkék le lettek ragasztva szélescelluxszal, rendes dologra nem akadt zsötón, a hit majd ott tartja ... :):):)

a fém alapú ragacs szalagok általában működtek
alutába, beütőszerszám, popszegecs ... macerás meló, de örökös
_____________________
www.pingvinpasztor.hu

A wkso95-ről nem bírtam levakarni a címkét, az újat rá kellett ragasztani :D

Az Aldiban van most 5000 Forintért Dymo. Alapból öntapadós papír van benne amiből tudsz zászlót csinálni a kábelekre is.

Dymo Letratag XR amit az Aldiban árulnak, és valóban 5000HUF-ba kerül.

Elég csenevésznek néz ki, ráadásul AA méretű elemek kellenek bele (6db), de azt adják hozzá. Szalagot is adnak hozzá. Végül nem vettem meg, mert a csomagolásból a marketing bullshiten kívül még az sem derült ki hogy a bele való szalag milyen típusú (utánanéztem az egyes Dymo szalagok árainak előtte). A kijelzője kisebb mint egy számológépé. :)

Erről van szó: http://global.dymo.com/enGB/Products/LetraTAG_XR.html

Most ezt egyelőre egy kicsit lehúztam, de vajában csak most fogok a neten igazán utánanézni, pl. annak hogy ezt a Letratagot meg lehet-e hajtani 9V-os táppal, etc., aztán majd meglátjuk (ahogy a vak is mondta) :)

Szerk.: Egész elfogadható árban vannak hozzá szalagok.

Szerk2: Szintén a Letratag családból a 100H modell sokkal kezesebbnek tűnik (ránézésre...), és a dymoboltban bruttó 7500HUF.

Nekunk is Dymo van a meloban, a cimkek ara borzasztoan nagy. Otthoni celra inkabb az A4-es lap meretu cimkeket javaslom. Tetszoleges irodai vagy erre a celra fejlesztett programban megszerkeszted a cimkeket es nyomtatod. Sokkal olcsobb mint a Dymo fele celhardver hasznalata.

Itt egy linuxos cimkeprogram is:
http://glabels.sourceforge.net/

Ha jol latom meg azt is meg lehet mondani neki, hogy melyik cimkere nyomtasson. Ha a laprol elhasznaltal mar par cimket, nem kell kukazni, ujbol beteheted a nyomtatoba es a kovetkezo cimkere is tudsz nyomtatni.

--
FeZo