Sziasztok,
a helyzetem a kovetkezo: Vettem egy publikus IP -t, hozza egy domain nevet. Installaltam egy webszervert, ami kintvan a neten es tok jol mukodik. Szeretnek egy mailszervert is telepiteni CentOS -en, ugyanarra a gepre, de bajban vagyok a domain nevekkel. Jopar konfig fajlban kerdes, hogy mi a hostname, mi a domain name.
Azert nem tudom a helyes valaszt, mert a gep nincsen Domainban, de tobb virtualhost fut rajta, azaz tobb weblapot fogok uzemeltetni, mind mind mas domainnal, de ettol fuggetlenul ezek a domainok mind erre az egyetlen IP -re mutatnak a nevszervereken.
A /etc/hosts tartalma jelenleg:
127.0.0.1 localhost localhost.localdomain localhost4 localhost4.localdomain4
::1 localhost localhost.localdomain localhost6 localhost6.localdomain6
82.150.62.x hoszt
Amikor pl. a httpd.conf -ban kerdeztek a Servername -hez ezt irtam -> Servername hoszt:*80 -> domain nelkul.
Amikor a mailszervert szeretnem telepiteni az elso virtualhoszthoz, a /etc/postfix/main.cf -ben az elso kerdes ujra:
#myhostname = host.domain.tld
#myhostname = virtual.domain.tld
Na most hol mit kell beallitanom, hogy mukodjon normalisan minden?
Mi van akkor, ha majd egy ujabb mailszolgaltatast szeretnek aktivalni a masodik virtualhosztnak?
Koszi!
- 4934 megtekintés
Hozzászólások
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Szia!
Nálam a myhostname az ami a DNS A rekordban van (ergo "myhostname = kalap.sapka.hu"), a virtualhost-ok pedig mydestination-nel vannak megadva (tehát "mydestination = kalap.sapka.hu, kukac.sapka.hu, localhost").
De megoldható ez az ügy szépen és kulturáltan MySQL-ből is, a többi virtualhost már nálam is db-ben van, teljesen jól működik. Postfixadmin a barátod. :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Sziasztok, koszonom, ezekbol el tudok indulni!
Udv!
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni