R.I.P. Gnome

Pár napja kijött a hír az archlinux.org-on hogy a Gnome3 testing ágból kikerül stabil ágba, így ma toltam egy frissítést.
Nos, a véleményem az, hogy a Gnome-ot olyan szinten „felfejlesztették”, hogy sikerült tönkretenni. Kb 3 órán keresztül próbáltam megérteni a működését, funkcióit, azt, hogy miért lett ez jó nekünk felhasználóknak, és a konklúzió: az asztali felhasználóknak semmiben. Esetleg egy érintőképernyős gépen lehet jó, de pc-n egy használhatatlan vacak. Mérgemben letoltam a fenébe az egész Gnome-ot, ment a helyére Xfce4, egyelőre, később lehet ránézek a Kde4-re is. A végén meg felrakok egy blackboxot és kész.
Miért kell valami jót tönkretenni? A Gnome oly sok embernek (nekem is) jelentette a nagybetűs DE-t és most elszúrták. Ennél még az Unity is jobb. Ez nem innováció hanem degeneráció. Egy nagytudású, testreszabható, kétpanelos rendszerből csináltak egy Windows7/Android keveréket, ami semmit sem tud. Nincsenek panel-appletek, nincs két panel, egy egyszerű háttérkép átállításhoz vezérlőpultot kell nyitni. Nem rakhatsz a panelre semmit, eltűnt minden beállító felület.
Remélem valaki leforkolja a 2.30-as ágat. Mert különben a Gnome-ot lehet temetni.

Hozzászólások

Én kiprobáltam mind a Unityt mind a Gnome3-at és véleményem szerint utobbi sokkalta hazsnálhatóbb, sőt tetszik. Egész jól vezérelhető egér nélkül is.
A két paneles marhaságot utáltam mindig is gnomeban, szerencsére opensuse gyárilag egy panellel jön, így ott csak a menüt kellett visszaváltanom mindig.
Amit véleményem szerint elcsesztek az a KDE 4, valahogy a mai napig nem tudtam megszokni, pedig a korábbi változatok mind tetszettek.
---
/* No comment */
Ketchup elementál megidézése a sajt síkra

Egész jó a KDE4, lehet belőle blackbox szerű alsó (nem full széles) panelt csinálni, ki lehet kapcsolgatni ami nem kell, egységes a felület, Kubuntun már nem villan be annyi GTK-s alkalmazás rendszerfeladatokra. Nekem tetszik. Amíg DanRabbit nem tosz a Gnome3 alá valami normális ikonkészletet és GTK témát, addig pihen, a Unity meg most ugyanabban az állapotban van, mint a KDE4 amikor megjelent. Szóval most két évig...

Ez már a Unity?

--
Szerintem :)

Izlesek es pofonok. Szerintem a Gnome3 az elso alapbol hasznalhato gnome verzio, amit nem kellett orakig hegesztenem, hogy hasznalhatora faragjam. A gnome-shell meg kifejezetten nagyon jo, nekem kezreall.

--
|8]

Ugyanez az érzésem volt, amikor KDE 3.5 után megnéztem a KDE4 -et. Borzalom, miért kell egy jó, működő rendszert elrontani. Ezek szerint nem csak a KDE-sek hülyesége.
Azóta is felváltva használom a saját magam által fordított KDE 3.5-öt, illetve a kde-trinity -t.

Itten vannak a képek:

http://img534.imageshack.us/i/pillanatfelvtel3.jpg/
http://img593.imageshack.us/i/pillanatfelvtel4.jpg/

Amúgy semmi extra. Grafikai elem stílus: Plastique. Ikon: Oxygen Team. Betűtípus: Alapértelmezett. Minden effektus letiltva.

Alul felül egy-egy panel. Alul balra a Paneltálca elem került.
Mellette a Bubblemon fan control. Mellette a Rendszermonitor elem

A fölső panelen KDE menü elem, amit hagyományos nézetre állítottam. Egy feladatkezelő, óra és dátum, Network manager, Zárolás kijelentkezés.

Maga az asztal meg egy bazi nagy "Aszal aktivitás" elem, amire frankón lehet ikonokat pakolgatni. :-D

--------------------------

Csak a viták elkerülése végett. Ha nem használok ékezetet, mobiltelefonról írok.

Nálad már csak apróságokon múlna. Asztal választó elemet lehet berakni az állapotsávra KDE4 alatt is. Gyorsindító plazma van, arra ki lehet rakni azokat a cuccokat, amik nálad lent balra és jobbra vannak. (Konquerror, Iceweasel, konzol, home, Kopete és társai), sőt, erről külön ikonos indítóként le is lehet húzni egyenként az állapotsávra. Ilyen szép színes teljesítmény jelző is van, de ebben nem vagyok biztos. A futó alkalmazások listája nálam azért nem osztott, mert nem az állítottam be. A Konquerrornak és a shellnek van konfigurálható indítója. Ami nekem nagyon hiányzik, egy Kima jellegű putitán CPU hőmérséklet és CPU fan kijelző, ilyet még nem találtam, szerintem nincs is. Kb. ennyi. Persze sohasem lesz olyan, mint a KDE3 volt, de le lehet annyira csupaszítani, és funkciójában is el lehet érni a KDE3 KDE4-hez képesti egyszerűségét.

--------------------------

Csak a viták elkerülése végett. Ha nem használok ékezetet, mobiltelefonról írok.

próbáltad tint2-vel pl? mondjuk én megszoktam anélkül, de azért van még mit alakitani rajta. engem az zavar, hogy bal fentre viszem az egeret, aztán jobb oldalra kell vinni az asztalváltáshoz

Jómagam a múlt hónapban váltottam Ubunturól Debian 6ra ugyanez miatt. Jelenleg szerintem mindkettő nagyon kusza, lehet később jó lesz. Mármint a gnome3 lehet hogy jó lesz, a unity egy kalap fos marad.

En KDE3.5-ot hasznaltam sokaig, szamomra az idealis DE volt, utana kiadtak a KDE4-et, amivel nem tudtam boldogulni..KDE3-at sajnos mar nem tamogatjak(Tudom, Trinity desktop, de az most nem jatszik). Atpartoltam Gnome-ra, azt nyuzom mar fel eve, erre ezt is kezdik elrontani.. Egyre inkabb hajlok valami nagyon lightweight DE fele, pl lxde, vagy atterek en is openboxra.
Ti milyen DE-t/Windowmanager+egyeb nyalanksagokat hasznaltok?

-----
“Firefox, you say? No I don't play Pokémon”

Ajánlom a tiling wm-eket:
Például awesome wm, dwm, echinus(flash fullscreen probléma lehet, de viszont a "lebegő" ablakkezelése tetszetős), wmii stb

Én wmii-t használtam sokáig, aztán váltottam echinus-ra egyik gépen, másikon awesome-ra.
Ezek minimálok, de szépen összerakhatóak.

Ha DE akkor nálam Gnome3. De xfce sem rossz.

Hali!

Tegyetek egy próbát az xubuntu-val. Én tegnap kellemesen meglepődtem, egyszerű, gyors, tetszetős.

B.

HA elolvastad volna a blogomba írt kesergésem, feltűnt volna, hogy xfce4-re álltam át. De ha elolvastad és csak szimplán gőzöd sincs róla, elárulom, az xubuntu nevében az x az xfce4-re utal, lévén az xubuntu xfce4 DE-t használ. Akkor meg minek állnék át egy félévente kiadásokkal előálló disztribucióra egy rolling-relase disztróról?

---------------------------------------------------------------------------------
A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt.
Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!