( aperger | 2009. 11. 23., h – 11:09 )

Sziasztok,

Én (32-bites) Ubuntu-ra a 8.10-zel álltam rá. Jelenleg a 2. upgarde-en vagyok túl, a 9.10-et futtatom.

Korábbi tapasztalataim: SuSE 8.x --> 8.2 -> HDD csere és OS csere -->> FC3-FC4-FC5 -> szervercsere ->> CentOS 4 -> CentOS5 váltásokon vagyok túl.
Acer TravelMate 4600 laptopon FC2-FC3-FC4 (máig így működik, fejlesztések miatt kell az FC4(glib verzió).
Frissítésből adódó komoly hibáim soha nem voltak!!

(K)Ubuntu alatt a frissítést KDE alól végeztem mivel feltettem a KUbuntu-s kiegészítéseket (illetve a backport-os pero-ból a KDE 4.3.2 jól muzsikált a 9.04 alatt). Ez utólag biztos hiba volt, mert a frissítés félúton elakadt egy "KdeSudo" paraméterezési hiba miatt. Semmi gond apt-get segítségével (mivel a csomagok már le voltak töltve) befejeztem kézzel a csomagok frissítését.
Na sebaj nem adtam fel. Ellenőriztem a feltett kernelt, grub-ot, és ehhez tartozó konfigurációs fájlokat. A gép újraindult, működik.
Az azóta érkező frissítések is szépen felmennek. De 8.10 és 9.04 alatt használt "wicd" wifi-s csomagot leszedte a frissítés. Szerencsére a KDE-s default hálózatkezelőt sikerült belőni végre, ami korábban nem ment.
Az "amarok" minden egyes frissítése kitörli a gyüjteményt, ha az nem MySQL adatbázisban van.
Sajnos néhány szolgáltatás nem indul el csak kézzel indítva, pedig az indító szkriptjük az /etc/rc2.d könyvtár alatt Sxx***- néven be van linkelve (a hiba jól frissített rendszereken is előfordul: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1320433):
- cups, (8.10, 9.04 alat elindult)
- mysql ( 9.10 alatt lett telepítve a frissítés után, hogy az amarok azt használja)

A gép egy jónak mondható 2 GB RAM-mal ellátott DELL Latitude D820, 120 Gb HDD-vel.

A frissítés óta több program összeomlik a GNOME alatt, de csak ott: evolution-xxx, notifier.

Ha ezek a hibák megszűnnek a frissítésekkel, illetve a 10.04-es LTS kiadás igazán stabil és hosszútávon használható rendszert ad akkor marad az Ubuntu, ha nem megyek vissza Fedora alá...
Ott az Acer laptopon (ami máig üzemel feleségem kezében) csak a kernel által nem kezelt DSDT patch-et kellett feltenni (http://gaugusch.at/kernel.shtml), hogy menjen a WIFI. Frissítésekkel, külső csomagokkal nem volt gondom.

Igazából az LTS kiadást várom ("LTS-szerű" distróra van szükségem). A váltás (Fedora/CentOS csere Ubuntura) oka ez illetve egy új fejlesztésemhez kell a KDE4/Qt4 használata, emiatt nem CentOS-t használok.

Összességében van néhány bosszantó hibával futó hibásan frissített rendszerem, amit nincs időm újrarakni. Ha muszáj és elkerülhetetlen az újratelepítés tuti nem Ubuntu kerül a gépre. Ez áprilisig kiderül :-).

Attila, Perger
-----------------------------------------------------
"Az a szoftver, amelyiket nem fejlesztik, az halott!"