( uid_4263 | 2009. 09. 22., k – 19:46 )

Azért a "nagyra nőtt" -et meg a "lassult" -at válasszuk szét. Az első főleg a fejlesztés-karbantartás miatt érdekes (mert annak ellenére hogy egy "a" gépen egy Slackwaret vagy bármit futtatva a teljes tárház 1-2%-a aktiválódik pl. kernel modulok formájában, a fejlesztőknek az egésszel foglalkozniuk kell), a második nem (közvetlen) következménye annak.

A Linux kernel kódbázisának fokozott növekedése főleg az eszközmeghajtók, fájlrendszerek és egyebek baromi gyors érkezésének köszönhető. Pl. csak a legutóbbi kiadásban (.31) vagy 2-3 tucat hangchip támogatása érkezett. Most katasztrófaként éljük meg a kódbázis növekedését, miközben Torvalds valószínűleg a fejlesztés menedzselésének problémáira utalt.

Az Intel féle 12%-os teljesítménycsökkenésről szóló cikket szerintem jó lenne kirakni vezércikknek, ha az nyilvánosságra kerül (úgy láttam a kommentekből, hogy az nem publikus). Lehet, hogy korreláció van az Intel-féle GCC-gyorsító erőfeszítésekkel. (mivel a gcc az elsődleges (egyetlen?) fordítóprogram a kernelre és a disztribúciókra nézve.)

********************
"...ha nem tévedek!" (Sam Hawkens)
http://holo-media.hu