( bra | 2009. 04. 24., p – 07:48 )

Nem láttam, de mivel nem is ezen a területen dolgozom (és szakértője sem vagyok a témának), ez érthető is. De ebből ugye azért nem az következik, hogy nincs is, sőt elvileg sem valósítható meg? :)

Az általad említett hibák egy mainframe-nél is előfordulhatnak, hogy ezek mégse okozzanak problémát, megpróbálhatják rábízni magukat a hardverre (emelt RAS-képességek, amelyek (egy része biztosan, nem vagyok tájékozott az utolsó bitig) megvannak nem mainframe rendszerekben is (Itanium pld)), vagy ha az sem nyerő, alkalmazhatnak TMR rendszert.
Az viszont (javíts ki, ha tévedek) ugyanolyan, mint a ZFS esete a hagyományos megoldásokkal: a hagyományos megoldásoknál stackelve vannak a logikai rétegek (bitek diszkek közötti másolgatása, fájlrendszer stb), míg a ZFS ezt ötvözi, és végül egy jobb megoldás születik.
Azaz az, hogy egy mai TMR rendszer a processzorokat működteti lockstepben adott esetben három különböző helyén a világnak, egyesével léptetve mindegyiket, valójában nem értve, hogy mi is történik biztosan gyorsabb, mint ha ezt szoftverből (pld. kernelben) akarnád megoldani, viszont biztos, hogy lassabb, mintha az alkalmazásba kódolod bele ezt a logikát, és annak a műveleti egységeit végzet ugyanilyen módon, megszavaztatva az eredményeket, és elvetve, adott esetben teljesen kizárva, vagy másikkal helyettesítve azt a kisebbséget, amely hibázik.